15 Mayıs 2019 Çarşamba 11:53

GÜNDEM

Türkiye’Nin ‘En İyi İş Yerleri’ Araştırmasına Koç Topluluğu’Nun 11 Şirketi Damga Vurdu

Türkiye’nin ‘En İyi İş Yerleri’ araştırmasına

Türkiye’Nin ‘En İyi İş Yerleri’ Araştırmasına Koç Topluluğu’Nun 11 Şirketi Damga Vurdu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Koç Topluluğu’nun 11 şirketi damga vurdu

Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan Topluluğu olarak “Dünyanın En İyi İşverenleri” listesinin ilk 100’ünde ülkemizi gururla temsil eden Koç Topluluğu, insan kaynakları uygulamaları ile fark yaratmaya devam ediyor. Yönetim danışmanlığı ve insan kaynakları alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Aon Hewitt'in işveren mükemmelliğini ölçümlediği “En İyi İş Yerleri” araştırmasında ödüle lâyık görülen 18 şirketin 11’i Koç Topluluğu Şirketleri’nden oluştu. Ülkemizin dört bir yanındaki 175 şirketin dâhil olduğu araştırmada katılımcılardan işyeri ortamı ve çalışan deneyimi ile ilgili geri bildirimler alınırken; şirketler, bağlılık, liderlik, performans kültürü ve işveren markası endeksleri üzerinden sıralandı. Ödül alanlar listesinde, Koç Holding’in yanı sıra Koç Topluluğu’ndan Bilkom, Demir Export, Entek, Ford Otosan, Koç Finansman, Otokoç Otomotiv, Setur Marinaları, THY Opet, Tofaş ve Vehbi Koç Vakfı yer aldı.

Özgür Burak Akkol: “İnsan Kaynakları uygulamalarımızın merkezi: Eşitlik – Gelişim – Yetenek”

Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü Özgür Burak Akkol, Koç Topluluğu’nun insan kaynakları uygulamaları ile uluslararası arenanın önde gelen ödüllerine lâyık görülmekten ötürü gurur duyduklarını belirtti. Her yıl 2,5 milyona yakın iş başvurusu aldıklarını ve bünyelerine yılda 12 – 15 bin arasında yeni çalışma arkadaşı katıldığını aktaran Özgür Burak Akkol, “Çalışma ortamımızın değişime, iş birliğine ve yeniliğe açık bir yapıda olmasını sağlamak en önemli önceliğimizi oluşturuyor. Küresel vizyonumuzu da güçlendirmek hedefiyle, her alanda olduğu gibi insan kaynakları alanında da yenilikçi bir yaklaşımla tüm süreçlerimizi tasarlıyoruz. En doğru stratejilerin dahi, doğru liderler, yöneticiler ve çalışanlar olmazsa, planlandığı gibi hayata geçemeyeceğini ve başarılamayacağını biliyoruz. Bu nedenle de uzun vadeli planlarımızın kalbinde çalışma arkadaşlarımız bulunuyor. Kurucumuz merhum Vehbi Koç’un ‘Sermaye bulunur, makine alınır, teknoloji transfer edilir; fakat iyi eğitilmiş insan gücü yoksa netice almak zordur’ yaklaşımı insan kaynakları felsefemizin merkezini oluşturmaktadır. Son 4 yılda çevik ve girişimci bir kültür için insan kaynakları süreçlerimizde stratejik bir dönüşüm yaşadık. Bugün insan kaynakları uygulamalarımızın merkezinde ‘Eşitlik – Gelişim – Yetenek’ unsurları yer alıyor. Topluluğumuz için en uygun ve nitelikli insan gücünü istihdam etmek, çalışma arkadaşlarımıza gelişimleri için imkân sağlamak ve geleceğin liderlerini yetiştirmek en önemli hedeflerimizi oluşturuyor.”

İlginizi Çekebilir

Effie Türkiye’De Finalistler Açıklandı

Effie Türkiye’de Finalistler Açıklandı


Bir Eko Sosyal Kriz Olarak Covid 19 Salgını Ve Sürdürülebilirlik

TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı – ESCARUS, dört aya yakın süredir dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının çok yönlü etkisini değerlendirdiği detaylı bir rapor hazırladı. “Bir Eko-Sosyal Kriz Olarak Covid-19 Salgını ve Sürdürülebilirlik” başlıklı rapor, ekonomi, teknoloji, eğitim, politika, yönetim ve çevre gibi alanlarda yaşanan dönüşümü ve beklentileri ele alırken, yeni dönem stratejilerini belirleme yönünde bir ‘fener ışığı’ olmayı amaçlıyor.


Kotex Asırlık Mirasına Sahip Çıkıyor 100. Yaşını “İsterse Yapar” Hareketiyle Kutluyor

Kimbely-Clark bünyesinde, hijyenik ped pazarının önemli bir oyuncusu olan Kotex, 100. yılında “İsterse Yapar” hareketiyle kadınların toplumdaki yerinin önde gelen savunucularından biri olmayı sürdürüyor. Kurulduğu günden bugüne dek kadınların karşısına çıkan tabuları yıkmak için çalışan Kotex, asırlık mirasıyla pandeminin kadınlar üzerindeki orantısız etkisinin yaralarını sarmaya çabalıyor. Marka bu kapsamda kız çocuk haklarını ve eşitliğini gözeten bağımsız yardım kuruluşu Plan International’la birlikte regl hijyen çözümlerine 2,5 milyon Dolar yatırım yapmak için harekete geçti.


Sağlık Çalışanlarına Destek...

BIODERMA, SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YANINDA!


Teksüt Dünya Süt Günü Sağlıklı Toplumun Yolu Sütten Geçer

29 Mayıs 2020


Etiketler: insan, kaynakları, Topluluğu, Özgür, Burak

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.