15 Mayıs 2019 Çarşamba 11:53

GÜNDEM

Türkiye’Nin ‘En İyi İş Yerleri’ Araştırmasına Koç Topluluğu’Nun 11 Şirketi Damga Vurdu

Türkiye’nin ‘En İyi İş Yerleri’ araştırmasına

Türkiye’Nin ‘En İyi İş Yerleri’ Araştırmasına Koç Topluluğu’Nun 11 Şirketi Damga Vurdu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Koç Topluluğu’nun 11 şirketi damga vurdu

Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan Topluluğu olarak “Dünyanın En İyi İşverenleri” listesinin ilk 100’ünde ülkemizi gururla temsil eden Koç Topluluğu, insan kaynakları uygulamaları ile fark yaratmaya devam ediyor. Yönetim danışmanlığı ve insan kaynakları alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Aon Hewitt'in işveren mükemmelliğini ölçümlediği “En İyi İş Yerleri” araştırmasında ödüle lâyık görülen 18 şirketin 11’i Koç Topluluğu Şirketleri’nden oluştu. Ülkemizin dört bir yanındaki 175 şirketin dâhil olduğu araştırmada katılımcılardan işyeri ortamı ve çalışan deneyimi ile ilgili geri bildirimler alınırken; şirketler, bağlılık, liderlik, performans kültürü ve işveren markası endeksleri üzerinden sıralandı. Ödül alanlar listesinde, Koç Holding’in yanı sıra Koç Topluluğu’ndan Bilkom, Demir Export, Entek, Ford Otosan, Koç Finansman, Otokoç Otomotiv, Setur Marinaları, THY Opet, Tofaş ve Vehbi Koç Vakfı yer aldı.

Özgür Burak Akkol: “İnsan Kaynakları uygulamalarımızın merkezi: Eşitlik – Gelişim – Yetenek”

Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü Özgür Burak Akkol, Koç Topluluğu’nun insan kaynakları uygulamaları ile uluslararası arenanın önde gelen ödüllerine lâyık görülmekten ötürü gurur duyduklarını belirtti. Her yıl 2,5 milyona yakın iş başvurusu aldıklarını ve bünyelerine yılda 12 – 15 bin arasında yeni çalışma arkadaşı katıldığını aktaran Özgür Burak Akkol, “Çalışma ortamımızın değişime, iş birliğine ve yeniliğe açık bir yapıda olmasını sağlamak en önemli önceliğimizi oluşturuyor. Küresel vizyonumuzu da güçlendirmek hedefiyle, her alanda olduğu gibi insan kaynakları alanında da yenilikçi bir yaklaşımla tüm süreçlerimizi tasarlıyoruz. En doğru stratejilerin dahi, doğru liderler, yöneticiler ve çalışanlar olmazsa, planlandığı gibi hayata geçemeyeceğini ve başarılamayacağını biliyoruz. Bu nedenle de uzun vadeli planlarımızın kalbinde çalışma arkadaşlarımız bulunuyor. Kurucumuz merhum Vehbi Koç’un ‘Sermaye bulunur, makine alınır, teknoloji transfer edilir; fakat iyi eğitilmiş insan gücü yoksa netice almak zordur’ yaklaşımı insan kaynakları felsefemizin merkezini oluşturmaktadır. Son 4 yılda çevik ve girişimci bir kültür için insan kaynakları süreçlerimizde stratejik bir dönüşüm yaşadık. Bugün insan kaynakları uygulamalarımızın merkezinde ‘Eşitlik – Gelişim – Yetenek’ unsurları yer alıyor. Topluluğumuz için en uygun ve nitelikli insan gücünü istihdam etmek, çalışma arkadaşlarımıza gelişimleri için imkân sağlamak ve geleceğin liderlerini yetiştirmek en önemli hedeflerimizi oluşturuyor.”

İlginizi Çekebilir

“Takastan Paraya, Agoradan Çarşıya, Bedestenden Avm'ye Alışveriş” Kitabı Okuyucuyla Buluştu…

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD), ülkemizdeki alışveriş kültürünün tarihsel gelişiminin derinlemesine ele alındığı “Takastan Paraya, Agoradan Çarşıya, Bedestenden AVM'ye ALIŞVERİŞ” kitabı ile alışveriş konusunu tarihsel bir süzgeçten geçirerek ele alıyor. Uzun süren ve titizlikle yapılan araştırmalar sonunda hazırlanan eserin geniş çevrelerce kaynak bir kitap olarak kullanılması hedefleniyor.


Ipekyol İlkbahar 2019 Koleksiyonu İle Sezona Naif Bir Karşılama

Işığın tüm yansımalarıyla dans eden silüetler Ipekyol İlkbahar 2019 Koleksiyonu’nda bir araya gelerek şehirli ve modern kadınlara naif bir atıfta bulunuyor. Naturel tonları kucaklayan renkler ve hafifleyen esintilere eşlik edecek uçuşan kumaşlar sezonun büyüsüyle yeni rotalara yelken açıyor.


Boğaziçi Üniversitesi Step Takımı Türkiye Şampiyonu!

20 Mayıs 2019


Telefonunuzu Satışa Çıkarmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 5 İpucu

İKİNCİ EL TELEFON PAZARINDA KİŞİSEL VERİLER


Genç Girişimciler Liderliğin Mimarisini Oluştururken Assocıatıon For Coachıng Türkiye’Den De Tam Destek!

JCI (Junior Chamber International) - Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği İstanbul şubesi Liderliğin Mimarisi eğitim serisini hayata geçirmesinin ardından ASSOCIATION FOR COACHING ile de protokol imzaladı.


Etiketler: insan, kaynakları, Topluluğu, Özgür, Burak

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.