15 Mayıs 2019 Çarşamba 11:53

GÜNDEM

Türkiye’Nin ‘En İyi İş Yerleri’ Araştırmasına Koç Topluluğu’Nun 11 Şirketi Damga Vurdu

Türkiye’nin ‘En İyi İş Yerleri’ araştırmasına

Türkiye’Nin ‘En İyi İş Yerleri’ Araştırmasına Koç Topluluğu’Nun 11 Şirketi Damga Vurdu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Koç Topluluğu’nun 11 şirketi damga vurdu

Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan Topluluğu olarak “Dünyanın En İyi İşverenleri” listesinin ilk 100’ünde ülkemizi gururla temsil eden Koç Topluluğu, insan kaynakları uygulamaları ile fark yaratmaya devam ediyor. Yönetim danışmanlığı ve insan kaynakları alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Aon Hewitt'in işveren mükemmelliğini ölçümlediği “En İyi İş Yerleri” araştırmasında ödüle lâyık görülen 18 şirketin 11’i Koç Topluluğu Şirketleri’nden oluştu. Ülkemizin dört bir yanındaki 175 şirketin dâhil olduğu araştırmada katılımcılardan işyeri ortamı ve çalışan deneyimi ile ilgili geri bildirimler alınırken; şirketler, bağlılık, liderlik, performans kültürü ve işveren markası endeksleri üzerinden sıralandı. Ödül alanlar listesinde, Koç Holding’in yanı sıra Koç Topluluğu’ndan Bilkom, Demir Export, Entek, Ford Otosan, Koç Finansman, Otokoç Otomotiv, Setur Marinaları, THY Opet, Tofaş ve Vehbi Koç Vakfı yer aldı.

Özgür Burak Akkol: “İnsan Kaynakları uygulamalarımızın merkezi: Eşitlik – Gelişim – Yetenek”

Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü Özgür Burak Akkol, Koç Topluluğu’nun insan kaynakları uygulamaları ile uluslararası arenanın önde gelen ödüllerine lâyık görülmekten ötürü gurur duyduklarını belirtti. Her yıl 2,5 milyona yakın iş başvurusu aldıklarını ve bünyelerine yılda 12 – 15 bin arasında yeni çalışma arkadaşı katıldığını aktaran Özgür Burak Akkol, “Çalışma ortamımızın değişime, iş birliğine ve yeniliğe açık bir yapıda olmasını sağlamak en önemli önceliğimizi oluşturuyor. Küresel vizyonumuzu da güçlendirmek hedefiyle, her alanda olduğu gibi insan kaynakları alanında da yenilikçi bir yaklaşımla tüm süreçlerimizi tasarlıyoruz. En doğru stratejilerin dahi, doğru liderler, yöneticiler ve çalışanlar olmazsa, planlandığı gibi hayata geçemeyeceğini ve başarılamayacağını biliyoruz. Bu nedenle de uzun vadeli planlarımızın kalbinde çalışma arkadaşlarımız bulunuyor. Kurucumuz merhum Vehbi Koç’un ‘Sermaye bulunur, makine alınır, teknoloji transfer edilir; fakat iyi eğitilmiş insan gücü yoksa netice almak zordur’ yaklaşımı insan kaynakları felsefemizin merkezini oluşturmaktadır. Son 4 yılda çevik ve girişimci bir kültür için insan kaynakları süreçlerimizde stratejik bir dönüşüm yaşadık. Bugün insan kaynakları uygulamalarımızın merkezinde ‘Eşitlik – Gelişim – Yetenek’ unsurları yer alıyor. Topluluğumuz için en uygun ve nitelikli insan gücünü istihdam etmek, çalışma arkadaşlarımıza gelişimleri için imkân sağlamak ve geleceğin liderlerini yetiştirmek en önemli hedeflerimizi oluşturuyor.”

İlginizi Çekebilir

Yeni! Ferahlamak İsteyenlere ‘Fruko Cool Lime’...

Türkiye gazoz pazarında yıllardır tüketicilerle buluşan Fruko, limon ve misket limonu aromalı gazozu Fruko Cool Lime ile raflardaki yerini aldı. Fruko Cool Lime, özel lezzetiyle yaz aylarının en sıcak günlerini bile ferahlatmayı hedefliyor.


Çocuklarda Besin Alerjisine Karşı 7 Etkili Yöntem!

Türkiye’de her yıl yaklaşık 150 bin prematüre bebek dünyaya geliyor. Dünya genelinde olduğu gibi görülme sıklığı ülkemizde de giderek artan prematüre doğumlar pek çok sağlık problemlerini beraberinde getirebiliyor. Bu sorunlardan biri de, günümüzde her 100 çocuktan 30’unu tehdit eden besin alerjisi!


Tatil Dostu 10 Teknolojik Aksesuar

Tatil Dostu 10 Teknolojik Aksesuar


Çocuklara Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Her çocuk farklı; zevkleri, hayalleri, alışkanlıkları farklı, peki bilgisayarı neden aynı olsun? Hemen her ihtiyaca uygun, üstün teknoloji ve tasarım özelliklerine sahip bilgisayarlar üreten Acer, bilgisayar seçimi yaparken çocukların kullanım alışkanlıklarının ve hobilerinin göz önüne alınması gerektiğini hatırlatıyor. Çünkü aksi durumda alınan bilgisayar tam fonksiyonuyla kullanılamıyor veya ihtiyaç duyulan performansı sağlayamadığından yetersiz görünüyor. Acer yetkililerine göre bu durum çoğu zaman yeni bilgisayar alımıyla sonuçlandığından, boşuna bir maddi külfet haline de gelebiliyor.


Şekersiz Şeker Hastalığına Dikkat!

Halk arasında şekersiz şeker hastalığı olarak bilinen “diabetes insipidus” tıpkı diyabet hastalığı gibi çok su içme ve çok idrara çıkma şeklinde belirti veriyor. Ancak diyabetten farklı olarak kan şekeri seviyesiyle ilgisi bulunmuyor. Nadir görülen bir hastalık olsa da, erken yaşlarda daha sık görüldüğü için çocuklara dikkat edilmesi gerekiyor. Memorial Şişli Hastanesi Endokrinoloji Bölümü'nden Uz. Dr. Yavuz Yalçın, şekersiz şeker hastalığı ve belirtileri hakkında bilgi verdi.


Etiketler: insan, kaynakları, Topluluğu, Özgür, Burak

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.