27 Eylül 2019 Cuma 10:01

GÜNDEM

Türkiye’Nin Engelli Bireylere Uygun En Kapsamlı Parkı Olan Dilek Sabancı Parkı Yenilendi

-TÜRKİYE’NİN ENGELLİ BİREYLERE UYGUN EN KAPSAMLI PARKI OLAN DİLEK SABANCI PARKI YENİLENDİ

Türkiye’Nin Engelli Bireylere Uygun En Kapsamlı Parkı Olan Dilek Sabancı Parkı Yenilendi
Türkiye’Nin Engelli Bireylere Uygun En Kapsamlı Parkı Olan Dilek Sabancı Parkı Yenilendi
Türkiye’Nin Engelli Bireylere Uygun En Kapsamlı Parkı Olan Dilek Sabancı Parkı Yenilendi
Türkiye’Nin Engelli Bireylere Uygun En Kapsamlı Parkı Olan Dilek Sabancı Parkı Yenilendi
Türkiye’Nin Engelli Bireylere Uygun En Kapsamlı Parkı Olan Dilek Sabancı Parkı Yenilendi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

-16 BİN 750 METREKARE ÜZERİNE KURULU DİLEK SABANCI PARKI, 500’DEN FAZLA BİTKİ VE AĞACIYLA ŞEHRİN MERKEZİNDE NEFES ALDIRIYOR

-SABANCI VAKFI MÜTEVELLİ HEYETİ ÜYESİ DR. H.C. DİLEK SABANCI: “ÜLKEMİZDE ENGELLİ ERİŞİMİNE UYGUN PARKLARIN SAYISI ARTIRILMALI”

Sabancı Vakfı’nın bireylerin haklardan eşit yararlandığı bir toplum vizyonu ile 2002 yılında Beşiktaş Belediyesi ile birlikte hizmete açtığı Dilek Sabancı Parkı yenilendi. Engelli erişimine uygun olarak hizmet veren parkın açılış töreni 26 Eylül Perşembe günü Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. H.C. Dilek Sabancı, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Serra Sabancı, Türkan Sabancı, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Zerrin Koyunsağan, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

2002 yılında hizmete açılan Dilek Sabancı Parkı, engelli bireylerin erişimi için asansör, engelli aracı şarj üniteleri, kabartmalı park haritası, hobi bahçesi gibi hizmetler sunuyor. Bünyesindeki basket sahası, egzersiz alanları ve yürüyüş yollarının yanı sıra Beşiktaş Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi de bulunan Dilek Sabancı Parkı, Türkiye’nin engellilere uygun en kapsamlı parkı olarak hizmet veriyor. 16 bin 750 metrekare alan içerisinde 500’den fazla bitki ve ağaç bulunuyor.

Engellilerin tüm ihtiyaçlarına yanıt veren bir park tasarladıklarını belirten Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. H.C. Dilek Sabancı, “Biz Sabancı Vakfı olarak, bütün bireylerin haklardan eşit yararlandığı bir toplum vizyonuyla çalışıyoruz. Bu anlamda, engelli bireylerin sosyal ve toplumsal hayata katılımlarını çok önemsiyoruz. Bunun sağlanması için şehirleri, sokakları onların kullanımına uygun tasarlamamız gerekiyor. Dilek Sabancı Parkı’nı tamamen yenileyerek engelli erişimine daha da uygun hale getirdik. Bu parkın bir model olmasını, ülkemizde engelli erişimine uygun parkların sayısının artmasını temenni ediyorum” dedi.

Engelsiz belediye olma yolunda hızlı adımlarla ilerlediklerini belirten Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “2002 yılında Sabancı Vakfı tarafından yapılan bu park, düzenlemelerin ardından bugün tekrar açılıyor. Burası, dezavantajlı ve engelli bireylerin hiçbir yardım almadan rahatça erişebildikleri bir park. Kıymetli Sabancı Vakfı’na, bu parka ismini veren Sayın Dilek Sabancı’ya Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Güler Sabancı’ya Beşiktaş Belediyesi adına yürekten teşekkür ediyorum. Bu parkta olduğu gibi biz Beşiktaş’ın bütün sokaklarını erişilebilir kılacağız. Bu kentin sokaklarını, parklarını engelli bireyler başta olmak üzere tüm vatandaşlarımız için erişilebilir hale getireceğiz.” dedi.

İlginizi Çekebilir

Sindirim Sisteminizle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlara Dikkat!

Mide ağrısı ya da ishal gibi durumlarda toplumda yaygın olarak nane-limon, karbonatlı su içmek gibi geleneksel yöntemlerden yararlanılıyor. Halk arasında sindirim sistemi sorunları sıklıkla görüldüğü için tedavisi çok fazla önemsenmiyor. Oysa şikayetlerin uzun sürmesi durumunda doğal yöntemleri denemeye devam etmek yerine mutlaka uzman yardımı alınması gerekiyor. Memorial Şişli Hastanesi Gastroenteroloji Bölümü’nden Uz. Dr. Koray Tuncer, sindirim sistemiyle ilgili doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgi verdi.


İbb’Ye Teknoloji Ödülü

İBB’YE TEKNOLOJİ ÖDÜLÜ


Küresel Gıda Sisteminin Çevre Ve Toplum Sağlığına Maliyeti 12 Trilyon Dolara Ulaştı

Küresel gıda ve tarım sistemlerinin piyasa değeri 10 trilyon doları bulurken, ekosistemlerde geri dönüşü olmayan zararlar ve kamu sağlığı harcamaları hızla artıyor. BCFN Vakfı'nın 10'uncu kez düzenlediği Uluslararası Gıda ve Beslenme Forumu'nda uzmanlar, çevresel zarardan toplum sağlığına kadar gizli maliyetin 12 trilyon dolara ulaştığına dikkat çekti. Mevcut sistemlerde yapılacak devrimle 5,7 trilyon dolarlık ekonomik getiri sağlanabileceğini belirten uzmanlar, paylaştığı yeni araştırmalarla 2030'a kadar her yıl 4,5 trilyon dolara varan yeni iş fırsatları yaratılabileceğini belirtti.


Bu Kış Kayak Keyfi Divan Bursa’Da Ve Divan City Kayseri’De

Divan Bursa ve Divan City Kayseri kış aylarında tatilini kayak yaparak geçirmek isteyenlere birbirinden avantajlı paketler hazırladı.


Avon’Da Mavi Etkisi

Pantone’nin “Klasik Mavi”si


Etiketler: Sabancı, Vakfı, Beşiktaş, Dilek, engelli

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.