24 Ocak 2020 Cuma 11:41

GÜNDEM

Türkiye’Nin İlk Ve En Büyük Operasyonel Kiralama Markası Avıs Filo 40 Yaşında

Ülkemizde otomotiv, araç kiralama ve araç paylaşım sektörlerinin temellerini atan Otokoç Otomotiv’in bünyesinde faaliyet gösteren, Türkiye’nin ilk ve en büyük operasyonel kiralama markası Avis Filo, 40. yıl dönümünü kutluyor.

Türkiye’Nin İlk Ve En Büyük Operasyonel Kiralama Markası  Avıs Filo 40 Yaşında
Türkiye’Nin İlk Ve En Büyük Operasyonel Kiralama Markası  Avıs Filo 40 Yaşında
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin en köklü otomotiv şirketi Otokoç Otomotiv, 1928 yılında Ford acenteliğini alarak Ankara’dan çıktığı yolculuk boyunca pek çok ilke imza attı. Bunlardan biri de 1974 yılında Türkiye’yi araç kiralama sektörü ile tanıştırmasıydı. Avis, 9 araçlık filo ile başlattığı yolculukta, Avis Filo ile operasyonel kiralamayı da sektöre kazandırdı.

Avis’in Türkiye’ye gelişinden 6 yıl sonra, 1980 yılında Profilo Holding’e yaptığı 100 araçlık uzun dönemli kiralama sayesinde Türkiye’yi bu sistem ile tanıştıran Avis Filo; aradan geçen 40 yıl sonrasında bugün geldiği noktada sektör lideri konumunda. Türkiye’nin her yerine araç ve hizmet götüren Avis Filo; satış sonrası yaygın servis ağı, 7/24 hizmet veren tam destek hattıyla dünya standartlarının ötesinde hizmet sunuyor, uzun dönemli araç kiralama sektörüne yön veriyor.

Avis Filo’nun 40. yıl dönümü sebebiyle bir demeç veren Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici, temelleri 40 yıl önce atılan sektörün, bugün itibarıyla aktif büyüklüğü, araç parkı, yeni araç yatırımı ve ödediği vergiyle ülke ekonomisinin önemli aktörlerinden biri haline geldiğini belirterek; verimlilik adına sunduğu avantajlarla her geçen gün işletmeler ve hatta bireyler tarafından daha fazla tercih edildiğini ve önümüzdeki dönemlerde de tercih unsuru olmaya devam edeceğini ifade etti. Ekici, araç kiralamanın ilklerini de üstlenen Otokoç Otomotiv’in bünyesinde yer alan Avis Filo markasının 40. yıl dönümünü tecrübe etmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti;

“Koç Topluluğu’nun otomotiv sektöründeki ilk faaliyeti olan Otokoç Otomotiv, kendi içinde Türk otomotiv tarihini de barındırıyor. 100 adetlik bir araç parkıyla başlayan Avis Filo, bugün 32 bin 500 adetlik araç parkıyla, lider olduğu sektörde her yıl pazarın önünde büyüme trendi gösteriyor” dedi. Ekici; Avis Filo’nun operasyonlarında sağladığı mükemmellik anlayışı, araç parkına sunduğu düzenli bakım ve yol yardım hizmetiyle, yaygın ofis ağı ve hizmet yelpazesiyle müşteri memnuniyetinde fark yarattığının altını çizerek, “Bugüne kadar bizimle birlikte olmuş ve bundan sonra olacak tüm paydaşlarımız ve çalışma arkadaşlarımızla bu gururu paylaşıyoruz” diye sözlerine ekledi.

Araç sahipliğinden mobilite yaklaşımına

Araç sahipliğinin yerini çeşitli formlardaki mobiliteye bırakmakta olduğu günümüzde, uzun dönemli araç kiralama giderek daha çok firma ve birey tarafından tercih ediliyor. Ticari araç kiralamanın da önünün açılması ile büyük bir potansiyel kazanan sektörde; mobilitenin devamlılığı, araç sahipliği için ayırılacak kredi miktarını ticaret için değerlendirme olanağı, filonun operasyonel yönetimi, aylık belirli tutarda ödeme sayesinde nakit akışının optimize edilmesi ve vergisel avantajlar gibi öğeler sayesinde uzun dönemli araç kiralama birçok kazanç sunuyor. Bu anlamda Avis Filo, şirketlerin mobilitelerini sağlayarak iş kesintisini önlüyor ve verimliliklerini artırıyor.

Otokoç Otomotiv Hakkında;

Koç Topluluğu’nun otomotiv sektöründeki ilk yatırımı olarak 1928 yılında kurulmuş olan ve otomotiv tarihini başlatan Otokoç Otomotiv, bugün; Otokoç, Birmot, Avis, Avis Filo, Budget, Otokoç Sigorta, Zipcar, Otokoç 2. El, Otokoç Parça ve Lastick markalarıyla hizmet veren, Türkiye’nin en büyük otomotiv perakendeciliği, araç kiralama ve araç paylaşımı şirketidir. Birmot çatısı altında Fiat, Alfa Romeo ve Jeep markalarıyla, Otokoç çatısı altında ise Ford, Ford Trucks ve Volvo markalarıyla yeni araç satışı, servis ve yedek parça hizmetleri, toptan yedek parça satışı, sigorta ve finansman, aksesuar satışı, 2. el araç satışı ve araç koruma sistemlerini, özetle tüm otomotiv çözümlerini tek çatı altında müşterilerine sunuyor. Araç kiralamada ise Avis ve Budget markalarıyla kısa dönem kiralama; Avis Filo ile operasyonel kiralama, diğer adıyla filo kiralama; Zipcar markasıyla ise saatlik kiralama yani araç paylaşımı hizmetini müşterileriyle buluşturuyor. Otokoç Otomotiv, Türkiye dahil 9 ülkede (Türkiye, Yunanistan, Azerbaycan, Macaristan, Gürcistan, Kazakistan, Ukrayna, Kuzey Kıbrıs ve Kuzey Irak) toplam 341 noktada “Ulaşım çözümleri sunan yenilikçi, küresel yol arkadaşınız olmak” vizyonu ile faaliyetlerine devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Koçtaş’A Bahar Erken Geldi

Bahçe ve balkon dekorasyonu için erken indirim fırsatlarıyla Koçtaş’a bahar erken geldi. Yaklaşan bahar aylarıyla birlikte açık havada keyifli vakit geçirmek isteyenler için kaçırılmayacak bahçe indirimleri 2 Mart tarihine kadar Koçtaş Kart avantajıyla, Koçtaş mağazaları, koctas.com.tr ve Koçtaş mobil uygulamasında...


Bahara Girmeden Yaz Aşkı Yaşayın!..

Intown’ın Şubat-Mart sayısında, kış günü yaz tadında tatil rotalarını sizler için derledik...


Passolig’Te Galatasaray, Seyirci Ortalamasında Fenerbahçe Lider

Derbi öncesi seyirci istatistikleri açıklandı:


Yüksek Potansiyele Sahip Şirketler İçin Eıt Innoenergy Powerup! Challenge Yarışması’Na Son Başvuru Tarihi Yaklaşıyor

EIT InnoEnergy PowerUp! Challenge yarışması için son başvuru tarihi yaklaşıyor. Bu inisiyatif, tüm geliştirme aşamalarındaki yenilikçi işletmelere InnoEnergy’nin benzersiz tekliflerinden faydalanmaları için kapı açıyor. InnoEnergy bir ortak yaratıcı, akıllı yatırımcı ve endüstri hızlandırıcı olarak benzersiz fikirlerini gerçekleştirmeleri için girişimcilerin ve girişimlerin pazar desteği almalarına, genişlemelerine veya şirketlerin varlıklarını küresel çapta büyütmelerine yardımcı oluyor.


Müşteri Odaklı Dönüşüm Ve Dijitalleşme Teknosa’Yı 4,1 Milyar Lira Ciroya Taşıdı

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, 2019 yılının ikinci yarısında ‘Yeni Neslin Teknosa’sı’ adıyla başlattığı Dönüşüm Programı’nın meyvelerini topluyor. En iyi müşteri deneyimi ve operasyonel mükemmellik için mağaza ve satış süreçlerinden kategori yönetimi ve tedarik zincirine kadar pek çok alanda kapsamlı bir dönüşümü başlatan Teknosa, 2019 yılında tüketici teknolojisi ürünleri pazarının iki katı seviyesinde büyümeyi başardı.


Etiketler: araç, Avis, Otokoç, kiralama, Filo

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.