16 Kasım 2019 Cumartesi 10:03

GÜNDEM

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Milli Maçtaydı!

TÜRKİYE SPASTİK ÇOCUKLAR VAKFI

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Milli Maçtaydı!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

MİLLİ MAÇTAYDI!

Türkiye Futbol Federasyon’nun (TFF) daveti ile Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’ndan hizmet alan Cerebral Palsy’li çocuklar, aileleri ve eğitimcilerinden oluşan yaklaşık 100 kişilik bir ekiple, A Milli Takımımız’ın 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri'nde İzlanda ile oynağı maçı izledi.

Cerebral Palsy’nin önemine dikkat çekmek ve farkındalık sağlamak üzere 7 Cerebral Palsy’li çocuk takımların oyuncularıyla birlikte sahaya çıktı.Milli Takımı desteklemeye gelen, 50 bini aşkın seyirciye ve televizyon ekranlarından maçı izleyen milyonlarca kişiye de Cerebral Palsy konusunda farkındalık sağlanmış oldu.

CerebralPalsy Türkiye (Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı), Türkiye’de Cerebral Palsy (CP) konusunda en geniş hizmet yelpazesine sahip ilk ve tek kuruluştur. Cerebral Palsy’li çocuk ve erişkinlerine tes¸his, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sagˆlayarak, meslek sahibi olmaları ve sosyal hayatta daha fazla yer almaları için gerekli faaliyet ve gayretlerde bulunur. İstanbul’un Ataşehir ilçesinde 35 dönüm alan üzerinde; Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri ve Aile Danışma Merkezi bulunan Vakfı, kurulduğu günden bugüne 30 binden fazla çocuk ve ailesine hizmet verdi ve destek oldu. 1972 yılından beri, şeffaf ve hesap verebilirlik prensipleriyle hizmet veren Vakıf, konu hakkında bilinirliği artırmak ve çocuklara daha çok destek sağlayabilmek için 2018 yılı Eylül ayından itibaren “Cerebral Palsy Türkiye” markasıyla yoluna devam etmektedir.

Etiketler: Cerebral, Palsy, Türkiye, hizmet, Vakfı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.