18 Eylül 2019 Çarşamba 12:37

GÜNDEM

Türkiye'de Üretilen Lastikler Dünya Ralli Şampiyonasında Podyuma Damga Vurdu

Marmaris, 18 Eylül 2019 – Pirelli “Scorpion K” toprak lastiklerinin en yeni versiyonu, Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) takvimindeki en zorlu etapların üstesinden gelmeyi başardı. WRC’nin Marmaris’te gerçekleşen Türkiye etabında WRC2 klasmanında Pirelli pilotlarını podyuma taşıdı. Dünya Ralli Şampiyonası kurallarına göre yeni versiyonu geliştirilen bir lastiğin sezon içinde sunulmasına izin veriliyor. Pirelli’nin yeni toprak lastiği “Scorpion K” da Türkiye yarışının zorlu koşullarında ilk kez kullanıldı ve kazandı.

Türkiye'de Üretilen Lastikler Dünya Ralli Şampiyonasında Podyuma Damga Vurdu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Polonyalı pilot Kajetan Kajetanowicz, Pirelli ile 2015’ten 2017’ye kadar üç yıl arka arkaya Avrupa Ralli Şampiyonluğu unvanını almasının ardından ilk kez kazandığı WRC2 yarışını baştan sona lider olarak sürdürdü. Kajetanowicz, Türkiye’de aldığı bu sonuçla şampiyonanın sona ermesine üç yarış kala WRC2 sıralamasının tepesinde yer aldı.

Kajetanowicz, yeni Pirelli lastiklerinin sağlamlığının da yardımıyla genel klasmanda 10’uncu sırada ve R5 otomobil kullanan pilotlar arasında en yüksek pozisyonda yer alırken geride bıraktığı WRC2 Pro kategorisinde fabrikalar adına yarışan pilotlar, kullandıkları rakip marka lastiklerin hafta sonu boyunca pek çok kez patlamasından dolayı gecikmeler yaşadılar.

Polonyalı pilot sadece son etapta kırılan ön sol aksı nedeniyle WRC2 Pro yarışmacılarından ikisinin gerisine düşse de finişe ulaşarak WRC2 şampiyonluğunu garanti edebildi. Kajetanowicz gibi Pirelli lastikleriyle donatılmış Skoda Fabia R5 otomobilleriyle yarışan genç yetenekler, Bolivyalı Marco Bulacia Wilkinson ve İtalyan Fabio Andolfi podyuma çıkan diğer iki pilot oldu.

Kayalık etaplar ve zorlu şartların üstesinden geldi

WRC Türkiye Rallisi’nin son derece kayalık etapları ve yakıcı sıcağı, lastikler kadar otomobilleri ve takımları da zorluyor. Pirelli “Scorpion K” lastikler, hafta sonu ilk kez kullanılan yeni K4A sert ve K6A orta hamurlu versiyonlarıyla bu zorlu koşulların üstesinden gelmeyi başardı.

Pirelli ralli faaliyetleri yöneticisi Terenzio Testoni şöyle konuştu: “Bu yılın başlarında yeni asfalt lastiğimizin ilk kez sunulmasının ardından yeni bir ürünümüzün bu defa toprakta ilk WRC yarışını kazanmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Pilotların büyük çoğunluğu, lastiklerin delinme riskini artıran keskin kayaları ve aşındırıcı yüzeyleri nedeniyle Türkiye yarışının şampiyonadaki en sert ralli olduğu konusunda hemfikir. Bununla birlikte, pilotlarımız ciddi aksiliklerden kaçınmakla kalmadı, aynı zamanda WRC2 podyumundaki üç pozisyonu da kazanmayı başararak yeni ürünlerimizin aşırı sert koşullardaki sağlamlığını ve performansını kanıtladı.”

Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak, BRR Baumschlager Rallye & Racing, Skoda Fabia R5, 2019 Türkiye Rallisi, FIA Dünya Ralli Şampiyonası

İlginizi Çekebilir

Moda Endüstrisinde Sürdürülebilirlik Büyük Bir Devrim

Kaynakların verimli kullanılması ve doğaya duyarlı üretim eksenli “Sürdürülebilirlik” kurumların kamuoyunun dikkati çekmek için üzerinde yoğun mesai harcadığı bir kavram haline geldi.


Usta Yazar Beşir Ayvazoğlu, Ölümsüz Şair Tevfik Fikret’İ Anlattı

USTA YAZAR BEŞİR AYVAZOĞLU, ÖLÜMSÜZ ŞAİR TEVFİK FİKRET’İ ANLATTI


Başkan İmamoğlu, Genç Lider Adaylarına Seslendi “Kamuda Liyakat Ötesi Kavramları Çatır Çatır Yıkacağız”

Başkan İmamoğlu, genç lider adaylarına seslendi:


Türkiye’De Gıda İsrafının 300 Milyarı Geçtiği Tahmin Ediliyor!..

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da düzenlenen 'Hotel-Restoran-Cafe (HO-RE-CA) sektörünün en büyük buluşması 31.Hotel Equipment ve 27. Food Product fuarlarında, turizm ve gıda sektörünün en önemli sorunlarından biri olan “Gıda İsrafı”na dikkat çekildi.


Sevgililer Günü'ne Özel Hafızalardan Silinmeyecek Makyajın İpuçları

SEVGİLİLER GÜNÜ’NE ÖZEL HAFIZALARDAN SİLİNMEYECEK MAKYAJIN İPUÇLARI


Etiketler: WRC2, Pirelli, yeni, Kajetanowicz, Türkiye

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.