15 Kasım 2019 Cuma 10:42

GÜNDEM

Türkiye'deki Filoların Alternatif Enerjiye Geçişi Sürüyor

TEB Arval Hakkında

  Türkiye'deki Filoların Alternatif Enerjiye Geçişi Sürüyor
  Türkiye'deki Filoların Alternatif Enerjiye Geçişi Sürüyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

13 ülkeyi kapsayan ve 317’si Türkiye’den olmak üzere 3 bin 930 filo yöneticisinin görüşlerinin alındığı araştırmaya göre Avrupa’da şirketlerin yüzde 40’ı elektrikli, hibrit veya şarj edilebilir hibrit araçlardan en az birini filosuna dahil etmiş veya önümüzdeki 3 yıl içerisinde dahil etmeyi planlıyor. Türkiye’de bu oran yüzde 25 seviyesinde.

İngiltere liderlik ediyor

Arval Mobility Observatory araştırmasına katılan ülkeler arasında elektrikli ve hibrit araçların filoya dahil edilmesi kapsamında İngiltere yüzde 61, Hollanda yüzde 58 ve Belçika yüzde 55’lik oranlarla sıralamada ilk 3’e yerleşirken; Türkiye sıralamada yüzde 25 ile, İtalya, Polonya ve Çekya’nın üstünde, 10’uncu sırada yer aldı.

Oluşturulacak uygun ve yaygın altyapı alternatif araçlara geçişte ilgiyi artırabilir

Filo yöneticilerine alternatif yakıtlara geçiş için ne gibi koşullar gerektiğinin sorulduğu araştırmada Türkiye’de elektrikli araçları şarj edecek altyapının yaygınlaşmamış olması elektrikli araçlara geçişteki en temel sorunlardan biri olarak ön plana çıktı. Bugün, alternatif yakıtlı araçları kullanan şirketlerin yüzde 7’sini büyük kurumlar oluştururken, araştırmaya katılan Türk şirketlerin yüzde 11’i önümüzdeki 3 yıl içinde alternatif enerjili araçlara geçiş yapmayı amaçladıklarını belirtiyor.

TEB Arval, bir TEB ve BNP Paribas Grubu şirketi olarak 2007 yılında kurulmuştur. BNP iştiraki olan Arval’in uzmanlığından yararlanan TEB Arval, kurumlara operasyonel kiralama ve filo yönetimi çözümleri sunmaktadır. TEB Arval Müşterinin tüm araç filosunun sorumluluğunu alarak, araçların satın alınması, finansman, yönetim, idari işler, vergi takibi ve kontrolü, sözleşme süresince bakım, onarım ve kaza yönetimi, gibi hizmetlerin verilmesini sağlar.

Arval Hakkında:

1989 yılında kurulan ve tamamen BNP Paribas'ya ait olan Arval, tam donanımlı araç kiralama hizmetlerinde uzmanlaşmıştır. Arval; büyük uluslararası şirketler, KOBİ'ler ve profesyonellerden oluşan müşterilerine, çalışan mobilitesini optimize eden ve filo yönetimi risklerini dışa aktarmalarını sağlayan özel çözümler sunar. Yakın zamanda Arval, müşteri segmentini kişileri de kapsayacak şekilde genişletti. Arval’ın müşterilere yönelik vaadinin özü olan uzman tavsiyeleri ve hizmet kalitesi, 29 ülkede yaklaşık 7.000 çalışan tarafından sunuluyor. Arval’ın toplam kiralama filosu, dünya genelinde 1.193.910 araca ulaşıyor (Aralık 2018).

Arval, filo yönetimi endüstrisindeki en uzun soluklu stratejik ittifak olup 50 ülkede 3 milyon araçla dünya lideri konumunda bulunan Element-Arval Global Alliance'ın kurucu üyesidir. BNP Paribas bünyesindeki Arval, Bireysel Bankacılık ana faaliyet segmentinde yer alır.

İlginizi Çekebilir

Kadına Yönelik “Erk”Ek Şiddetiyle Mücadele

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Türk Ceza Hukuku Derneği iş birliğiyle Kadına Yönelik “Erk”ek Şiddetiyle Mücadele başlıklı bir sempozyum düzenledi. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında gerçekleştirilen sempozyumda, AİHM içtihatlarında devletin pozitif yükümlülüklerinden, Türk Ceza Kanunu’ndaki düzenlemelere; kadın cinayetleri ve cezasızlıktan konunun özel hukuk boyutları olan mobbing, nafaka, kadının soyadı meselesine, göçmen kadınlar ve psikolojik şiddete kadar pek çok konuya dikkat çekildi


Hediyenizle Yeni Yılda Bir Çocuğa Umut Olun

Maddi sorunları nedeniyle kanser tedavileri aksama riski taşıyan çocuklara ve ailelerine destek sağlamak amacıyla kurulan Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), herkesi KAÇUV Umut Dükkanı’ndan seçeceğiniz bir hediyeyle yeni yılda sevdiklerinize sürpriz yaparken çocuklara da umut olmaya çağırıyor.


Türkiye Perakendeciler Federasyonu Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’I Ziyaret Etti

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Heyeti, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ı makamında ziyaret etti. Yerel zincirlerin son yıllardaki gelişimi ve sektörde yaşanan ağır rekabet koşullarının görüşüldüğü toplantıda TPF Başkanı Ömer Düzgün 2020 yılında gerçekleştirmeyi planladıkları çalışmalar ve hedefleri Bakan Pekcan ile paylaştı.


L’Occitane, Spf Rutinini Tüm Yıl Korumaya Hazır!

Tüm yıl güneş korumalı ürün kullanmak için nedeniniz var!


Eset İndirimli Hamburger Vaadiyle Kandırmaya Çalışan Bankacılık Truva Atı

Aralık 2019


Etiketler: Arval, yüzde, Türkiye, filo, elektrikli

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.