4 Aralık 2019 Çarşamba 12:38

GÜNDEM

Türkiye'deki Üst Düzey Yöneticiler, Veri Ve Yapay Zekaya Yatırım Planlıyor

IBM Araştırması:

Türkiye'deki Üst Düzey Yöneticiler, Veri Ve Yapay Zekaya Yatırım Planlıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’de üst düzey yöneticiler veri ve yapay zekanın önemine inanıyor

IBM İş Değerleri Enstitüsü’nün (IBV) Araştırmasına göre, veri odaklı kültüre sahip liderlerin çoğu, önümüzdeki 2-3 yıl içinde makine öğrenimi de dahil olmak üzere, yapay zekaya büyük yatırım yapmayı planlıyor.

İSTANBUL, 4 Aralık 2019 – IBM’in (NYSE: IBM), iki yılda bir yaptığı ve bu yıl 20’incisi açıklanan "Güven Avantajınızı Oluşturun" adlı Üst Düzey Yönetici Araştırması’nın sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre, Türkiye’de veri odaklı kültüre sahip liderlerin çoğu, önümüzdeki 2-3 yıl içinde makine öğrenimi de dahil olmak üzere, yapay zekaya büyük yatırım yapmayı planlıyor.

IBM İş Değerleri Enstitüsü’nün (IBV) Oxford Economics ile işbirliğiyle yürüttüğü araştırma kapsamında, 98 ülkede ve 20 sektörde lider markaları yöneten 13.500 üst düzey yöneticiyle anket çalışması yapıldı. Araştırmaya Türkiye'den 209 üst düzey yönetici katıldı. IBM Think Summit İstanbul'da sunulan araştırma sonuçlarına göre, şirketlere çoğunlukla pazar liderliği getiren en temel unsur, bir kuruluşun müşterilerinden, kendi iş süreçlerinden ve iş ortağı ekosisteminden gelen verilere ilişkin yüksek düzeyde güven oluşturması.

Türkiye’den katılımcıların yüzde 21’i veri yolculuğunda lider konumda

Araştırma kapsamında ön plana çıkanlar, veri stratejisini iş stratejisiyle birleştiren en ileri grubu oluşturuyor. “Öncü” olarak adlandırılan bu liderler, dünya genelindeki katılımcıların yüzde 9'unu, Türkiye'deki katılımcıların ise yüzde 21'ini oluşturuyor. Öncüler, şeffaflığı ve karşılıklılığı, müşteri güvenini kazanmada, dolayısıyla büyümede kritik unsurlar olarak görüyor.

Bu liderler ayrıca verilere ilişkin güven inşa etmenin, içeriden elde edilen doğru iş verileriyle başladığını ve ancak güvenilir ekosistemler oluşturarak verilerin değerini artırabileceklerine inanıyor. Türkiye'de inovasyon ve değişimi yönetme alanında başarılı performansa sahip bu grup, şirketin gelir artışında yüzde 61, kârlılıkta ise yüzde 72 daha yüksek sonuçlar sağladı.

Bu liderler, müşteri ilişkilerinde güven oluşturmanın stratejik bir zorunluluk olduğunu düşünüyor ve bu güveni kazanıp sürdürmek için çok çalışıyorlar. Buna göre ;

IBM Türkiye Genel Müdürü Volkan Sözmen , “Günümüz işletmelerinin kendi süreçlerinden ve ekosistemlerinden elde ettikleri verilere güvenirken, müşterilerinin de güvenini kazanabilmeleri gerekiyor. IBV’nin araştırması, Türkiye'deki liderlerin bunu benimsediğini, veri ve iş stratejilerinin özüne güveni konumlandırdığını gösteriyor. Yapay zekaya yatırım ise, veriden yeni değer elde etmek için bu liderlerin gündeminin başında yer alıyor. Biz de IBM'in sahip olduğu teknoloji ve bilgi birikimi ile müşterilerimizin bulut ve yapay zeka yolculuklarının ortağı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir kuruluşun verilerine güven duymanın önemine odaklanan araştırmanın öne çıkan diğer sonuçları şöyle:

Araştırmada iş dünyası için öne çıkan öneriler ise şu şekilde:

IBM İş Değerleri Enstitüsü Hakkında

Weber Shandwick Türkiye

Murat Karakoç

Burak Sarıca

İlginizi Çekebilir

Huaweı, Tüm Senaryolarda Aı Yaşam Stratejisine Yönelik Bir Dizi Yeni 5G Ürününü Duyurdu

Huawei, tüm senaryo ekosisteminin özelliklerini gösteren bir dizi yeni 5G ürününü ve stratejisini Barselona’da düzenlediği lansmanda duyurdu. Duyurulan ana ürünler; en son donanım ve yazılım teknolojisi ile güçlendirilen katlanabilir telefon HUAWEI Mate Xs; tüm senaryo deneyimi sunan amiral gemisi 5G tablet HUAWEI MatePad Pro 5G ile tüketicilere yüksek hızlı, yaygın bağlantı sunan HUAWEI Wi-Fi AX3 ve HUAWEI 5G CPE Pro 2 oldu.


Icc Girişimcilik Merkezi İstanbul Bölge Ofisi Facebook İstasyon’A Ortak Oluyor

ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Bölge Ofisi, Facebook’un Türkiye’deki ilk topluluk merkezi Facebook İstasyon’a ortak oldu.


“Lacoste Parisienne” İle Elegan Şıklık

Fransız zerafeti ve eşsiz stiliyle klasikleşmiş Lacoste saatleri, yeni koleksiyonu “Lacoste Parisienne” ile saat tutkunlarına hitap ediyor


Huaweı Mate Xs Barselona’Da Tanıtıldı!

Büyük beğeni toplayan HUAWEI Mate X'i temel alan yeni katlanabilir cihaz, daha güçlü bir SoC ve benzersiz mekanik menteşe tasarımı ile geliştirildi.


Minik Şeflerle Uzak Doğu Esintisi

MİNİK ŞEFLERİN HAFTA SONU EĞLENCESİ


Etiketler: Türkiye, veri, yüzde, yapay, göre

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.