17 Eylül 2019 Salı 07:40

GÜNDEM

Türkiye'nin Genç Yıldızları, Venedik Film Festivali Sırasında Resitalleriyle Büyüledi

ÇEV Sanat ‘’Genç Yetenekler’’ Cemal Aliyev, Elvin Ganiyev, Iraz Yıldız, Berfin Aksu ve Kenan Tatlıcı San Clemente Palace Kempinski’de 76’ncı Venedik Film Festivali sırasında resitaller vererek dinleyicilerden büyük alkış aldı.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

ÇEV Sanat’ın QNB Finansbank ana sponsorluğunda sürdürdüğü “Genç Yetenekler Projesi“ kapsamında eğitimlerine devam eden ‘’Genç Yetenekler’’ bu defa 76. Venedik Film Festivali sırasında San Clemente Palace Kempinski’de resitaller verdi.

ÇEV Sanat’ın Genç Yetenekler’i; Cemal Aliyev, Elvin Ganiyev, Iraz Yıldız, Berfin Aksu ve Kenan Tatlıcı, San Clemente Palace Kempinski’de Permak Şirketler Grubu sponsorluğunda, 29-30-31 Ağustos ve 5-6-7 Eylül tarihlerinde resitaller verdi. Çev Sanat Başkanı Berrin Yoleri‘nin organize ettiği ve dinleyicilerin büyük ilgi gösterdiği resital programında Genç Yetenekler, S. Rachmaninov(Trio Elegiaque no:1 ve Moment Musicaux), J. Brahms (Hungarian Dance no: 4), J. Haydn (Trio in G majör- Gpsy), Fazıl Say (Paganini Jazz Variations, Nazım Ballade, op.12 no1), P.I. Tchaikovsky (Valse Sentimentale, Handel- Halvorsen (Passacaglia) ve F. Schubert (Standchen) gibi sanatçıların eserlerini seslendirerek Venedik’te klasik müzik rüzgarı estirdiler.

ÇEV Sanat Kurucu Başkanı Berrin Yoleri, Genç Yetenekler projesi kapsamında eğitimlerini sürdüren genç sanatçıların dünyanın dört bir yanında büyük başarılara imza attığını vurgulayarak, “Bu üstün yetenekli gençlerimiz şimdiden Türkiye’nin kültür ve sanat elçileri oldu. Her biri ÇEV Sanat olarak sağladığımız destekle dünyanın en iyi okullarında eğitim görüyor, dünyanın en iyi hocalarından ders alıyor. Elde ettikleri başarılarla kariyerlerinde hızla ilerleyen genç sanatçılarımız uluslararası alanda ülkemizi temsil ederek gurur kaynağımız olmaya devam edecekler.

ÇEV SANAT GENÇ YETENEKLER PROJESİ:

1994 yılında kurulan Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) ülkemizde eğitim, öğretim, kültür ve sanat alanlarında çok sayıda proje gerçekleştirerek, ilköğretimden üniversiteye kadar 35 bini aşkın öğrenciye karşılıksız burs vermiş ve vermeye devam ediyor.

Genç Yetenekler” Projesi Çağdaş Eğitim Vakfı çatısı altında ve Berrin Yoleri öncülüğünde 2009 yılında hayata geçti. Cihat Aşkın, Fazıl Say, İbrahim Yazıcı ve Bülent Evcil’den oluşan Sanat Kurulu’nun danışmanlığında yapılan seçmeler sonucunda belirlenen 42 üstün yetenekli genç müzisyen Genç Yetenekler Projesi kapsamında eğitimlerini sürdürüyor. Vakıf, ülkemizdeki yetenekli gençleri keşfederek, onların müzik eğitimlerine destek olmaya devam ediyor.

CEMAL ALİYEV • VİYOLONSEL

Royal College of Music London

1993 yılında doğdu.Trakya Uluslararası Müzik Yarışmasında 3.’lük ödülünü kazandı. Hırvatistan’da düzenlenen Antonio Janigro uluslararası çello yarışmasında 1ci oldu. 2008 yılında İngiltere, Londra Yehudi Menuhin School’a tam burs ile başladı. İngiltere’de BBC Radio 3 kanalında, BBC Konser Orkestrası eşliğinde canlı konser verdi. 2015’te İngiltere’de düzenlenen Bromsgrove International Music Competition uluslararası viyolonsel yarışmasında 1.’lik kazandı ve aynı yıl, Eskişehir Senfoni Orkestrası ve Gürer Aykal ile Tchaikovsky Rococo varyasyonlarını seslendirdi. 2016 Yılında Champs Hill Records plak şirketi ve Pianist Anna Fedorova ile ilk CD’si “Russian Masters”ı kayıt etti. Londra’daki dünyaca ünlü, 6 bin kişilik Royal Albert Hall’da John Williams’ın 80. doğum gününü kutlandığı, BBC Radyo ve Televizyonu’nun canlı yayınladığı konserde BBC Konser Orkestrası eşliğinde performans verdi. 2018’de Çev Sanat Genç Yetenekler projesine kabul edildi. Bu yıl Fazıl Say ile İstanbul’da sahneye çıktı.

ELVİN GANİYEV • KEMAN

Kaladios Üniversitesi

1997’de doğdu. Eğitimine Zürih’e Kalaidos Üniversitesi ve Madrid’de Escuela Superior de Musica Reina, Sofya’da Prof. Dr. Zakhar Bron’un öğrencisi olarak devam ediyor. 5. Mokoc Uluslararası David Oistrakh keman yarışmasında 3.lük ödülünü ve 8. Novosibirsk Rusya Uluslararası Genç Keman Yarışması’nda 1.lik ödülünü kazandı. Berlin Filarmoni ve Carnegie Hall gibi salonlarda konserler verdi. Maxim Vengerov, Vadim Repin, Fazıl Say ve Vladimir Spivakov gibi sanatçılarla beraber konserler verdi.

IRAZ YILDIZ • PİYANO

Ecole Normale de Musique

1997 yılında doğdu. Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuarı’nda Yuriy Sayutkin’in öğrencisi oldu.

Uluslararası Antalya Piyano Festivali Genç Yetenekler Konseri’nde çaldı. 2010 yılında “Fazıl Say ve Arkadaşları” projesi kapsamında bir çok konser verdi. 2017 Eylül ‘de Maestro Howard Griffits ve Wien Radio Symphonieorchester eşliginde Fazıl Say’ın China Rhapsody adli piyano ve orkestra eserin Viyana’ Sony Classical ile kaydetti. Eğitimine Brüksel Royal Konservatuvarı’nda (Koninklijk Conservatorıum of Brussels) Prof. Boyan Vodenitcharov, Codarts Rotterdam’da Bart van de Roer ile devam etmektedir.

BERFİN AKSU • KEMAN

Guildhall School of Music

1998’de doğdu. Dünyanın en önemli keman okullarından Yehudi Menuhin Keman Okulu’nda eğitimini tam burslu olarak tamamladı. 2010 yılında Romanya’da 14’uncüsü yapılan Uluslararası Remember Enescu Yarışması’nda birincilik, en iyi Enescu yorumcusu ve Constantin Dragoi Özel ödüllerini aldı. Fazıl Say, Berfin Aksu’nun geleceğin dünya yıldızı olacağını belirtiyor. TEDx YouthBlis’te Mart, 2017’de konuşma yaptı. Guildhall Scholl of Music and Drama’da Krzysztof Smietana ile 4 sene keman ve müzik eğitimi alacak. Orkestra şefleri Rengim Gökmen, İbrahim Yazıcı, Tor-Son Tan, Burak Tüzün, Gürer Aykal, Hakan Şensoy, Sebastian Tewinkel, Aytuğ Ülgen, Hakan Kalkan, Hansjörg Albrecht, Naci Özgüç, Gemma New ve Howard Griffiths’in batonu altında çaldı. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Prag Filarmoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Eskişehir Senfoni Orkestrası, Kammerphilharmonie Bodensee Orkestrası, Bursa, Çukurova, İzmir Devlet Senfoni Orkestraları, Olten Filarmoni Orkestrası ve Brandenburg State Orkestrası eşliğinde konçertolar seslendirdi.

KENAN TATLICI PIYANO

Ankara Devlet Konservatuvarı

2010 yılında İtalya‘da düzenlenen “Euterpe” ve “Pietro Argento” piyano yarışmalarında “İkincilik Ödülü” aldı 2000-2007 yılları arasında, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda, Prof. Binnur Ekber ile çalıştı. Daha

sonrasında eğitimine Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı’nda, Prof. Yury Martynov ile devam etti. 2. Ahmet Adnan Saygun Piyano Yarışması “İkincilik Ödülü” ve 2. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Yarışması “ Jüri Özel Ödülü” kazandı.

İlginizi Çekebilir

Ayd Değerlendirme

AYD Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş: “Hem perakendecilerimizin hem de tüketicilerimizin üzerinden yük alındı”


Huawei’Den Gsm Şirketlerine Ticari 5G Tüyoları

Huawei Başkan Yardımcısı ve Taşıyıcı İş Birimi CEO'su Ryan Ding şirketin önemli küresel etkinliklerinden Global Mobil Geniş Bant Forumu 2019'da (MBBF 2019) gerçekleştirdiği açılış konuşmasında hem tüketiciler hem de dikey endüstriler özelinde 5G’ye yüksek bir talep olduğunu söyledi. Dünya çapında önemli oranda 5G ürünün piyasaya sürülmeye başlandığını söyleyen Ding, GSM şirketlerinin 5G’yi ticarileştirilebilecek hizmetleri hızla geliştirerek, 5G'den önemli gelirler elde edebileceğinin de altını çizdi.


Futbolda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sağlanmalı

Kapsayıcı Futbolu Düşlemek:


Jaguar F Pace’De Ekim Ayına Özel 50.000 Tl Takas Desteği

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu Jaguar, Ekim ayında Jaguar F-PACE modelinde avantajlı koşullar sunuyor. Ekim ayı boyunca geçerli olmak üzere Jaguar F-PACE modelinde 50.000 TL’lik takas desteğinin yanı sıra 3 yıl / 100.000 km boyunca geçerli Jaguar Care Periyodik Bakım’ı ücretsiz sunuluyor.


Adidas Originals Sunar Adidas Bazaar

adidas Originals sunar:


Etiketler: Genç, Orkestrası, Yetenekler, yılında, Sanat

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.