29 Kasım 2019 Cuma 14:42

GÜNDEM

Türktraktör Erenler Fabrikası Dünya Klasında Üretim Başarısını ‘Gümüş Seviye’Ye Taşıdı

29 Kasım 2019- Türkiye otomotiv sektörünün halen faaliyetteki en köklü üreticisi TürkTraktör, 65 yıldır devam eden sürdürülebilir başarısını, üretim faaliyetlerinde hayata geçirdiği iyileştirme ve geliştirmelerle daha ileriye taşıyor.

Türktraktör Erenler Fabrikası Dünya Klasında Üretim Başarısını ‘Gümüş Seviye’Ye Taşıdı
Türktraktör Erenler Fabrikası Dünya Klasında Üretim Başarısını ‘Gümüş Seviye’Ye Taşıdı
Türktraktör Erenler Fabrikası Dünya Klasında Üretim Başarısını ‘Gümüş Seviye’Ye Taşıdı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

TürkTraktör Erenler Fabrikası, henüz açılışının üzerinden 5 yıl geçmişken tüm departmanların, standartların yükseltilmesi hedefiyle sistemli bir şekilde çalışmalarının ardından yeni bir başarıya imza atarak Dünya Klasında Üretim (WCM- World Class Manufacturing) sisteminde “Gümüş Fabrika” seviyesine ulaştı. Kuruluşundan bu yana, üretim standartlarını sürekli yükseltmeye odaklanan fabrika, bu metodoloji ile iş güvenliği, kalite, verimlilik, ürünün müşteriye zamanında ulaşması, çevre etkileri ve çalışan gelişimi alanlarında çok önemli iyileştirmeler yapmayı başardı.

Erenler Fabrikası’nın açılışıyla beraber her iki TürkTraktör fabrikasının iki vardiya çalışması durumunda, toplam üretim kapasitesi 35 bin adetten 50 bin adet traktöre yükselmişti. 2018 yılında Avrupa’da 147 bin adet traktör satıldığı düşünüldüğünde, 50 bin adetlik kapasitesiyle TürkTraktör Avrupa’nın en büyük traktör üreticilerinden biri konumunda bulunuyor.

WCM metodolojisi ile yürütülen üretim sisteminde; iş yeri organizasyonu, iş güvenliği, kalite, maliyet, bakım, lojistik, çevre ve enerji gibi ana süreç denetimleri sonucunda bu seviyeye layık görüldüklerini ifade eden TürkTraktör Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nebi Doğan Özdöngül; “Sektörümüzün öncü üreticisi olarak her zaman Türkiye tarımını ve çiftçilerimizi ileriye taşıma hedefiyle çalışıyoruz. WCM metodolojisi dünya klasında üretimde günümüz ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilen bütünsel bir anlayışa sahip. Biz de TürkTraktör’de bu bakış açısıyla ‘sıfır hata, sıfır kaza, sıfır arıza, sıfır kayıp ve atık’ yaklaşımı sayesinde hem ürün kalitemizi yükseltmeyi hem de maliyet kalite dengemizi korumayı başarıyoruz. “Gümüş Fabrika” seviyesi ile elde edilen başarı aslında, üretimden son kullanıcıya yani Türkiye ve dünya çiftçisine giden direkt faydadır.” diyerek sözlerine devam etti.

CNH Industrial fabrikaları arasında ‘Gümüş Seviye’ başarısına en hızlı ulaşan Erenler Fabrikası oldu

Bu yeni başarıyı, dünya standartlarına sahip ürünleri yine aynı standartlardaki üretim sistemini barındıran tesislerde üreterek müşterilerine sunma vizyonuyla elde ettiklerini belirten Özdöngül, konuyla ilgili açıklamalarını şöyle tamamladı: “WCM ekiplerimizin bir arada yürüttükleri planlı ve ekip ruhuna dayalı yoğun çalışmalar sonucunda, zorlu bir denetim ve puanlama sürecini “Gümüş Fabrika” seviyesine geçiş yaparak tamamladık. Erenler fabrikamız CNH Industrial fabrikaları arasında “gümüş” seviyeye en kısa sürede ulaşan fabrika oldu. 2018 yılı sonuçlarına göre ülkemizin traktör üretiminin %72’sini gerçekleştiren üretici olarak bu kadar büyük bir operasyonu rekabetçi ortamda sürdürmek ve liderliğimizi koruyabilmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Açılışının 5. senesinde Erenler Fabrikamızın bu seviyeye ulaşmış olması tüm çalışanlarımızın sürdürülebilir gelişime duydukları inancın bir göstergesidir.”

WCM (World Class Manufacturing - Dünya Klasında Üretim) Hakkında

WCM, üretim başta olmak üzere, şirket içindeki tüm süreçlerin performansında dünya klasında seviyeye erişmek, üretimde rekabet gücünü sistematik bir biçimde iyileştirmek ve geliştirmek için tasarlanmış endüstriyel ‘state-of-art’ üretim metodolojisidir. 360 derece bir sistem olarak tanımlanan WCM, yan sanayilerin de dahil olduğu fabrika organizasyonunun tamamını kapsıyor. Her biri kendi içinde farklı aşamalara sahip 10 teknik ve 10 yönetimsel ayaktan oluşan sistem, üretim kalitesini dünya çapında en iyi seviyeye ulaştırmak, israf ve kayıplarla birlikte maliyeti azaltıp verimliliği artırmak, teslimat yani lojistik sürelerini azaltmak, iş kazalarını sıfırlamak gibi hedefleri içeriyor. Sistemde her bir süreç, denetlemeler sonucu farklı puanlamalarla değerlendirilirken, alınan puanlara göre fabrikaların seviyeleri belirleniyor.

-*-

TürkTraktör Hakkında

Türkiye otomotiv sanayinin halen faaliyette olan ilk üreticisi olarak 1954 yılında kurulan TürkTraktör, bugün Avrupa’nın en büyük traktör üreticileri arasında yer almaktadır. Türkiye'de kesintisiz 12 yıldır pazar lideri olan TürkTraktör, 130’un üzerinde ülkeye ihracat yapmaktadır. Koç Holding A.Ş. ile dünyanın en büyük traktör üreticilerinden CNH Industrial'in ortak olduğu şirketin hisselerinin yüzde 25’i BIST’de işlem görmektedir. TürkTraktör; New Holland, Case IH ve Steyr marka traktör üretimi, zirai ekipman ve iş makineleri distribütörlüğünün yanı sıra; New Holland TD serisi ve Case IH JX seri traktörlerin dünyadaki tek tasarım ve ana üretim merkezi, Utility Light seri traktör ve transmisyonların dünyadaki tek üretim merkezi, TD serisi transmisyonlar için dünyadaki tek mühendislik ve üretim merkezi, S8000 seri motorların ana üretim merkezidir. Ankara ve Erenler’de bulunan TürkTraktör tesislerinde 2 bini aşkın kişi çalışmaktadır. "Bugün ve gelecekte modern tarıma yön veren şirket olmak" ilkesiyle hareket eden TürkTraktör, ülkemizin tarım ekonomisinde verimliliğin en büyük destekçisi ve 65 yıldır kırsal nüfusumuzun refahını artıran gerçek bir dosttur. www.turktraktor.com.tr

İlginizi Çekebilir

Türkiye’Deki Yetişkinlerin Yüzde 11’İ Diyabetli

BASIN BİLDİRİSİ


Hearthstone'un Yeni Tek Kişilik Macerası Galakrond'un Uyanışı Yayında!

22.01.2019 - Ejderha Yılı'ının son tek kişilik macerası Galakrond'un Uyanışı, birinci bölümüyle karşınızda. Galakrond'un Uyanışı'nda Arch-Villain Rafaam'ın nihai planını hem kötüler tayfası League of E.V.I.L hem de kahraman Kâşifler Birliği saflarından deneyimleyecek ve bir bölümde iki macera birden yaşayacaksınız. Galakrond'un Uyanışı, her bölümünde hediye olarak koleksiyonunuza ekleyebileceğiniz yeni kartlarla sizleri bekliyor. İlk bölümün League of E.V.I.L. versiyonu tüm oyuncular için ücretsiz. Ayrıca dört kart da yanında hediye!


Kıa’Dan Elektrikli Hamlesi Yeni ‘Plan S’ İle 25 Milyar Dolar Yatırım, Yüzde 6.6 Elektrikli Pazar Payı Hedefi

Otomotiv sektöründeki gücünü gelecekteki faaliyetlerini geliştirerek sürdürmeyi hedefleyen KIA; elektrikli araç, mobil hizmetler, bağlanabilirlik ve otonom sürüş konularını içeren yeni 'Plan S stratejisi kapsamında 2025 yılına kadar 25 milyar dolar yatırım yapacak.


Küresel Şirketlerin Yüzde 85’İ Hibrit Bulutu Seçiyor

Hibrit bulut sistemleri, şirketlere güvenli ve avantajlı bulut hizmetleri sunuyor ve bu yöntemi kullanan şirketlerin sayısı giderek artıyor. Her yıl Nutanix tarafından hazırlanan Kurumsal Bulut Endeksi’nin 2019 verilerine göre şirketlerin yüzde 85’i ideal kullanım için hibrit bulutu seçiyor. Microsoft Azure & Hibrit Bulut Platformları Direktörü Cüneyt Batmaz, maliyet avantajı, esneklik ve güvenlik gibi faydaları nedeniyle bulut bilişimin hızla yaygınlaştığını ve Orta Doğu bölgesindeki şirketlerin yüzde 43’ünün gelecek iki yıl içinde hibrit bulut kullanmaya başlayacağını belirti.


Tügiad Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu “Sanayi Ve Tarım Odaklı Büyümeliyiz”

TÜGİAD GENEL BAŞKANI ANIL ALİRIZA ŞOHOĞLU “SANAYİ VE TARIM ODAKLI BÜYÜMELİYİZ”


Etiketler: TürkTraktör, üretim, traktör, Erenler, büyük

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.