30 Eylül 2019 Pazartesi 12:12

GÜNDEM

Tüyap Samsun 5. Tarım Fuarı Büyük İlgi Gördü

“Ülke Genelinden 53.733 Profesyonel Ziyaretçi”

Tüyap Samsun 5. Tarım Fuarı Büyük İlgi Gördü
Tüyap Samsun 5. Tarım Fuarı Büyük İlgi Gördü
Tüyap Samsun 5. Tarım Fuarı Büyük İlgi Gördü
Tüyap Samsun 5. Tarım Fuarı Büyük İlgi Gördü
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçeleşen Samsun 5. Tarım Fuarı, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Ovaları, yaylaları ve bereketli toprakları ile tarım sektörünün önemli ihracat kapılarından biri olan Samsun, yurtiçinden ve yurtdışından binlerce ziyaretçi ağırladı. 10 bin m² kapalı 40 bin m²'si açık olmak üzere toplamda 50 bin m²'lik alanda 83 katılımcı firma ile kapılarını ziyaretçilerine açan Fuar, 5 günde 53.733 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

İş Görüşmeleri, Ön Anlaşmalar ve Gerçekleşen Satın Almalar

Artvin'den Sinop'a, Yozgat'tan İzmir'e kadar Karadeniz ve İç Anadolu’da 30'un üstünde şehirden Samsun 5. Tarım Fuarı’nı ziyaret etmeye gelen çiftçiler ve sektör temsilcileri, katılımcı firmalar ile ürün ve hizmetler hakkında verimli görüşmeler gerçekleştirerek bayilik ve mal alımı konusunda önemli iş bağlantıları kurdu. Fuar süresince önemli satın almalar gerçekleştirildi. Fuar sektör temsilcileri başta olmak üzere ziyaret eden çiftçilerden katılımcı firmalara birçok kesimin memnuniyetini kazandı.

Bölgenin İhracatı Canlanacak

Samsun 5. Tarım Fuarı, 10 ülkeden yaklaşık 70'e aşkın alım heyeti ağırladı . Fuar yoğun ikili iş görüşmeleri ile ihracata yön verecek işleyen sağladı. Cezayir, Irak, Lübnan, Sudan, Umman, Gürcistan, Romanya ve İtalya ' dan fuara gelen ziyaretçiler; enerji dönüşüm sistemleri, danışmanlık hizmetleri, tarımsal mekanizasyon sistemleri, hayvancılık tesisleri, hayvancılık makine ve ekipmanı, traktör, zirai ilaçları, seracılık, tohum-fide, sistem sistemleri, hırdavat tesisleri ile birlikte görüşmeler ve satın almalar geçekleştirildi.

Fuarın Onur Konuğu: Vezirköprü

25 - 29 Eylül 2019 tarihleri arasında Samsun'da bulunan 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı'nda, Vezirköprü ilçesi bu yıl fuarın 'Onur Konuğu' 'oldu. Fuarda Vezirköprü tarımsal ürünlerinin tanıtılmasının yanı sıra sıra Vezirköprü'ye özgü ikramlar da ziyaretçilere tattırıldı.Fuarda ayrıca Vezirköprü Tarım Paneli de gerçekleştirilerek Samsun'da Kenevir Yetiştiriciliği ile ilgili bilgiler ziyaretçilere sunuldu.

Etkinliklere Yoğun İlgi

Fuar'da tarım sektörüne bağlı konferansların da yer aldığı alanında uzman akademisyenler, mühendisler ve sektör temsilcileri bölge için önem arz eden toplantı seminerleri verdi. Samsun'da Kenevir Yetiştiriciliğinde Karşılaşılan Güçlükler ve Çözüm Önerileri, Arıların ilginç Yaşamı, Süt Hijyeni ve Peynir, Ziraat Odaları İşleme ve Faaliyet Alanları, Fındıkta Bitki Besleme ve Zararlı Mücadelesi gibi yönetimini yaptı.

Ziyaretçilerin memnun bir şekilde ayrıldığı fuar, gelecek yıl 9 - 13 Eylül 2020 tarihinde ziyaretçilerini bekliyor.

İlginizi Çekebilir

Signal Whıte Now Gold’Un En Yenisiyle Anında Beyazlık

Signal White Now Gold, içten sıcacık bir gülümsemenin olmazsa olmazı sağlıklı bembeyaz dişler için yenilendi. Gold, mavi-safir pigment teknolojisi ile yenilenen güçlü formülü sayesinde dişlerin aşındırmadan daha beyaz görünmesini sağlıyor.


Görütülü Haber Ford, Mcdonald’S’In Kahve Atıklarından Otomobil Parçası Üretecek

Ford Motor Company ve McDonald’s, sabah rutininin olmazsa olmaz kahve çekirdeklerinin atıklarını otomobil parçalarında kullanmak üzere çevreci bir iş birliğine imza atıyor. Ford, McDonald’s’ın kahve çekirdeği atıklarını üreteceği otomobil parçalarının far yuvaları başta olmak üzere ve diğer farklı bileşenlerinde kullanmayı planlıyor.


Kıa'ya Kış Fırsatlarla Geldi Ve Görseller

Her aya özel satış kampanyalarıyla otomobilseverlere seçenekler sunan KIA, aralık ayında da cazip fırsatlarına ara vermeden devam ediyor.


Kahve Dünyası Dünya Türk Kahvesi Günü’Nü Misafirleriyle Birlikte Kutladı

Türk kahvesi geleneğini yaşatmak ve bu önemli değeri korumak için çalışan Kahve Dünyası, “5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü”nde herkesi mağazalarına davet etti. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 5 Aralık’ta Kahve Dünyası mağazalarını ziyaret edenlere Türk kahvesi geleneksel ikramlarla birlikte sunuldu.


Tpf Heyeti, Tobb Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’Nu Ziyaret Etti

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Heyeti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret etti. Perakende sektöründe beklenen yeni yasal düzenlemeyle ilgili gündemlerin görüşüldüğü toplantıda, TPF Başkanı Ömer Düzgün yeni Perakende Yasası ile ilgili yerel zincirlerin beklentilerini aktardı.


Etiketler: Samsun, Fuar, Tarım, Vezirköprü, Fuarı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.