15 Şubat 2019 Cuma 11:48

GÜNDEM

Ufrs 17 İçin Zamana İhtiyaç Var

KPMG’nin Uluslararası Muhasebe Standartları Kurulu’nun getirdiği UFRS 17 sigorta sözleşme standartlarıyla ilgili gerçekleştirdiği son araştırma, analistlerin, sağlayacağı avantajlara karşın, UFRS 17’yle ilgili soru işaretleri ve kaygılar taşıdığını ortaya koydu.

Ufrs 17 İçin Zamana İhtiyaç Var
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sigorta firmaları için, Uluslararası Muhasebe Standartları Kurulu’nca getirilen yeni sözleşme standartlarına (UFRS 17) hazırlanmak, adaptasyon ve uygulama anlamında zorlayıcı oldu. Uluslararası vergi, denetim ve danışmanlık şirketi KPMG, firmaların UFRS 17’ye geçiş sürecinin 2019’da da benzer şekilde geçeceği öngörüsünde bulundu.

KPMG’nin, analist ve yatırımcıların UFRS 17’yi anlayabilmeleri ve yeni döneme hazırlıklı olabilmeleri için gerçekleştirdiği “Durumu net olarak görebiliyor musunuz?“ başlıklı rapor, analistlerin UFRS 17’nin kayda değer avantajlar getireceğine inançları olmasına karşın, sürece dair bazı kaygı ve belirsizlikler taşıdıklarını gösterdi.

KPMG, araştırma kapsamında 20 analiste, sigorta sektörünün mevcut raporlama görünümünün ne yönde değişeceğine yönelik sorular yöneltti.

‘En büyük değişim’

KPMG Türkiye’den Finansal Hizmetler Sektör Lideri Sinem Cantürk, rapora ilişkin açıklamasında, “Yeni UFRS standartları, UFRS’nin uygulanmaya başlamasından bu yana karşılaşılan en büyük değişim olacak” dedi. Cantürk, “Sigorta sektörü küreselleşiyor, hem yatırımcılar hem de analistler en çok sınır ötesi karşılaştırmalara ihtiyaç duyuyor. Bunun yanı sıra yerel sigortacılar arasındaki ülke içi karşılaştırmaların sonuçları beklenenden daha az doğru çıkıyor. Karşılaştırılabilirlik, başlıca sorunun yaşandığı nokta, ama aynı zamanda birçok kullanıcının en fazla faydayı göreceği nokta” diye konuştu.

KPMG’nin daha önce hazırladığı “Dahil olmadan kazanamazsınız” başlıklı raporu, büyük ölçekli sigorta firmalarının, UFRS 17’ye geçiş konusunda hazırlıklarını hızlandırdığını, buna karşın küçük firmaların sürecin çok gerisinde kaldığını göstermişti.

Araştırmaya katılan en büyük sigortacıların yüzde 97’si, yeni UFRS standartlarının uygulanmasını, süreç optimizasyonu (yüzde 77), aktüeryal süreç gelişimi (yüzde 65) ve sistem modernizasyonuna (yüzde 58) odaklanarak işletmelerinin dönüşümüne yönelik bir fırsat olarak gördüklerini belirtmişti.

Raporda göze çarpan bazı satırbaşları şöyle:

KPMG Hakkında

Denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan ve sektöründeki en büyük dört uluslararası şirketten biri olan KPMG, üye firmalar ağı sistemiyle 156 ülkede, 200 bin çalışanıyla finansal hizmetler, tüketici ürünleri ve endüstriyel sektörlerden, gıda, perakende, enerji, telekomünikasyon, kimya gibi pek çok sektöre danışmanlık hizmeti veriyor. KPMG Türkiye ise İstanbul merkez ofisinin yanı sıra Ankara ve İzmir ofisleriyle, 1982 yılından beri 1.500 çalışanıyla her sektörden 4 binin üzerinde firmaya sektörler özelinde hizmet verirken, rekabette ihtiyaç duydukları endüstriyel trendler hakkında değer yaratan çözümler sunuyor. Detaylı bilgi için www.kpmg.com.tr adresine başvurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Ağaç Kardeşliği Projesi’Nde Fidanlar Toprakla Buluştu Sedef Avcı, Kıvanç Kasabalı, Biz Evde Yokuz

23 Mart’ta Edirne Meriç'te Ağaç Kardeşliği coşkusu yaşandı. Gönüllü koşucuların ve TEMA gönüllülerinin katılımıyla düzenlenen fidan dikim töreninde Adım Adım – Çocuklar Hatıra Ormanı için fidanlar toprakla buluştu.


Kilo Vermede Hiçbir Besin Tek Başına Mucize Yaratmaz

Yaz yaklaşırken kilo vermek isteyenlerin birçoğu şok diyetler, bitkisel olduğu iddia edilen haplar ya da çaylar, detoks içeceklerine başvuruyor. Hiçbir besin, çay, karışım veya hapın tek başına yağ yakmayı sağlamayacağını söyleyen DoktorTakvimi.com uzmanlarından Diyetisyen Emre Can Karakaşlı, sağlıklı ve doğru bir şekilde kilo verebilmek için yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı ile birlikte düzenli egzersizin gerekliliğine dikkat çekiyor.


Akbank Çocuk Tiyatrosu’Nun Oyunu “Goril” Devam Ediyor !

Türkiye’de binlerce çocuğa tiyatronun sihirli kapılarını açan Akbank Çocuk Tiyatrosu, İngiltere’de halk oylaması ile “En İyi 10 Çocuk Kitabı” listesine seçilen Goril’i izleyici ile buluşturmaya devam ediyor. Dünyanın en önemli çocuk tiyatrolarından Polka Theatre ve Akbank Sanat işbirliği hayata geçirilen oyun, ünlü kukla ustası Roman Stefanski’nin başarılı rejisiyle çocuklara eğlenceli saatler vaad ediyor.


Nn Başarılı Acentelerini Phuket Gezisi İle Ödüllendirdi

NN Hayat ve Emeklilik 2018 yılının son çeyreğinde düzenlemiş olduğu hayat kampanyasında başarılı olan acentelerini Phuket ve Singapur gezisi ile ödüllendirdi. 25 acenteden toplam 35 kişinin katıldığı gezide Tayland’ın en gözde turistik bölgesi Phuket’te muhteşem bir 3 gün, gökdelenler şehri Singapor’da ise 2 gün geçirildi.


Sağlıklı Kilo Almak İsteyen Ev Yapımı Tahıllı, Kurubaklagilli Çorba İçsin

Batıgöz Sağlık Grubu


Etiketler: UFRS, KPMG, büyük, yüzde, için

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.