15 Şubat 2019 Cuma 11:48

GÜNDEM

Ufrs 17 İçin Zamana İhtiyaç Var

KPMG’nin Uluslararası Muhasebe Standartları Kurulu’nun getirdiği UFRS 17 sigorta sözleşme standartlarıyla ilgili gerçekleştirdiği son araştırma, analistlerin, sağlayacağı avantajlara karşın, UFRS 17’yle ilgili soru işaretleri ve kaygılar taşıdığını ortaya koydu.

Ufrs 17 İçin Zamana İhtiyaç Var
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sigorta firmaları için, Uluslararası Muhasebe Standartları Kurulu’nca getirilen yeni sözleşme standartlarına (UFRS 17) hazırlanmak, adaptasyon ve uygulama anlamında zorlayıcı oldu. Uluslararası vergi, denetim ve danışmanlık şirketi KPMG, firmaların UFRS 17’ye geçiş sürecinin 2019’da da benzer şekilde geçeceği öngörüsünde bulundu.

KPMG’nin, analist ve yatırımcıların UFRS 17’yi anlayabilmeleri ve yeni döneme hazırlıklı olabilmeleri için gerçekleştirdiği “Durumu net olarak görebiliyor musunuz?“ başlıklı rapor, analistlerin UFRS 17’nin kayda değer avantajlar getireceğine inançları olmasına karşın, sürece dair bazı kaygı ve belirsizlikler taşıdıklarını gösterdi.

KPMG, araştırma kapsamında 20 analiste, sigorta sektörünün mevcut raporlama görünümünün ne yönde değişeceğine yönelik sorular yöneltti.

‘En büyük değişim’

KPMG Türkiye’den Finansal Hizmetler Sektör Lideri Sinem Cantürk, rapora ilişkin açıklamasında, “Yeni UFRS standartları, UFRS’nin uygulanmaya başlamasından bu yana karşılaşılan en büyük değişim olacak” dedi. Cantürk, “Sigorta sektörü küreselleşiyor, hem yatırımcılar hem de analistler en çok sınır ötesi karşılaştırmalara ihtiyaç duyuyor. Bunun yanı sıra yerel sigortacılar arasındaki ülke içi karşılaştırmaların sonuçları beklenenden daha az doğru çıkıyor. Karşılaştırılabilirlik, başlıca sorunun yaşandığı nokta, ama aynı zamanda birçok kullanıcının en fazla faydayı göreceği nokta” diye konuştu.

KPMG’nin daha önce hazırladığı “Dahil olmadan kazanamazsınız” başlıklı raporu, büyük ölçekli sigorta firmalarının, UFRS 17’ye geçiş konusunda hazırlıklarını hızlandırdığını, buna karşın küçük firmaların sürecin çok gerisinde kaldığını göstermişti.

Araştırmaya katılan en büyük sigortacıların yüzde 97’si, yeni UFRS standartlarının uygulanmasını, süreç optimizasyonu (yüzde 77), aktüeryal süreç gelişimi (yüzde 65) ve sistem modernizasyonuna (yüzde 58) odaklanarak işletmelerinin dönüşümüne yönelik bir fırsat olarak gördüklerini belirtmişti.

Raporda göze çarpan bazı satırbaşları şöyle:

KPMG Hakkında

Denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan ve sektöründeki en büyük dört uluslararası şirketten biri olan KPMG, üye firmalar ağı sistemiyle 156 ülkede, 200 bin çalışanıyla finansal hizmetler, tüketici ürünleri ve endüstriyel sektörlerden, gıda, perakende, enerji, telekomünikasyon, kimya gibi pek çok sektöre danışmanlık hizmeti veriyor. KPMG Türkiye ise İstanbul merkez ofisinin yanı sıra Ankara ve İzmir ofisleriyle, 1982 yılından beri 1.500 çalışanıyla her sektörden 4 binin üzerinde firmaya sektörler özelinde hizmet verirken, rekabette ihtiyaç duydukları endüstriyel trendler hakkında değer yaratan çözümler sunuyor. Detaylı bilgi için www.kpmg.com.tr adresine başvurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Team Visa’Ya Katılan İlk Türk Kadın Futbolcu Didem Karagenç

İstanbul - 23 Mayıs 2019 - Fransa 2019 FIFA Kadınlar Dünya KupasıTM’nın Resmi Ödeme Hizmetleri Ortağı Visa (NYSE: V), kadın futbolunun güçlendirilmesi ve desteklenmesi amacıyla Avrupa’da 14 kadın futbolcunun dahil olduğu Team Visa programı kapsamında Kadın A Milli Takım Kaptanı Didem Karagenç’in sponsorluğunu üstlendi.


Fairy, Carrefoursa Ve Tüdav'la “Denizi Şansa Bırakma” Diyor!

Fairy, CarrefourSA ve Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV), denizlerdeki atık plastiğe dikkat çekmek ve tüketicilerin kullandıkları ürünlere bu duyarlılıkla yaklaşmalarını sağlamak amacıyla yeni bir kampanya başlatıyor.


“Tarladan Fabrikaya Tütünün Serüveni Cibali Sohbetleri’Nde Ele Alınacak”

“Rezan Has Müzesi Cibali Sohbetleri Devam Ediyor”


Beko’Dan Mutfaklara Ultra Çözüm Beko Novultra Buzdolabı

Beko’dan Mutfaklara Ultra Çözüm:


Ünlü Müzik Grubu Imagıne Dragons Pepsi'nin Sunduğu Uefa Şampiyonlar Ligi Finali Açılış Töreninde Futbol Severlerle Buluşuyor!

PEPSİ'NİN SUNDUĞU UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ AÇILIŞ TÖRENİNDE IMAGINE DRAGONS


Etiketler: UFRS, KPMG, büyük, yüzde, için

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.