28 Kasım 2019 Perşembe 11:12

GÜNDEM

Uluslararası Gıda Ve Beslenme Forumu'nun 10'Uncusu Canlı Olarak Yayımlanacak

Dünyada gıda ve beslenmeye ilişkin sorunları analiz etmek amacıyla kurulan Barilla Gıda ve Beslenme Vakfı (BCFN)'in bu yıl 10'uncusunu gerçekleştireceği Uluslararası Gıda ve Beslenme Forumu, 3 Aralık 2019’da Milano'da düzenlenecek.

Uluslararası Gıda Ve Beslenme Forumu'nun 10'Uncusu Canlı Olarak Yayımlanacak
Uluslararası Gıda Ve Beslenme Forumu'nun 10'Uncusu Canlı Olarak Yayımlanacak
Uluslararası Gıda Ve Beslenme Forumu'nun 10'Uncusu Canlı Olarak Yayımlanacak
Uluslararası Gıda Ve Beslenme Forumu'nun 10'Uncusu Canlı Olarak Yayımlanacak
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Birleşmiş Milletler'in 2030 gündeminde belirlenen Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SDGs) ve 2015 yılında imzalanan Paris İklim Değişikliği Antlaşması’nın gündeme getirileceği, insanların ve gezegenin sağlığına saygı gösteren gıda modellerinin detaylarının paylaşılacağı etkinlik; dünyanın dört bir yanından gıda uzmanları, bilim insanları, fikir önderleri, aktivistler, şirket temsilcileri ve genç yetenekleri bir araya getirecek.

“Tarımsal gıda sistemlerinin ve beslenme alışkanlıklarının sürdürülebilirliğine doğru radikal dönüşümü nasıl sağlayabiliriz?”, “Paydaşların eylem ve stratejileri, 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine nasıl entegre edilebilir?” gibi konuların masaya yatırılacağı forum, küresel ve yerel gıda sorunlarının tartışıldığı panellere ev sahipliği yapacak. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı (UN SDSN), Avrupa Politika Çalışmaları Merkezi (CEPS), National Geographic gibi paydaş kurumların önde gelen isimleri, sürdürülebilirlik sorunlarına ilişkin çözüm önerilerini paylaşacak.

Gıda Eğitimi’, ‘Tarımsal Gıdada Dijitalleşme’, ‘Gıda ve Şehirler’, ‘Geleceğin Çiftçileri’, ‘Toprağın Korunması’ ve ‘Gıda Sektörünün İyileştirilmesi’ başlıklı panel oturumlarının yanı sıra ‘Gıda ve İklim Değişikliği’ adlı panel oturumunda Uluslararası İklim Değişikliği Paneli’nin Ağustos ayında yayımladığı raporun sonuçları tartışılacak.

Gıda, beslenme, gıda sürdürülebilirliği, gıda sistemleri, gıda ve iklim kaynaklı göç konularının iki gün boyunca görüşüleceği forum, canlı olarak internet üzerinden takip edilebilecek. Resmi dili İngilizce olan Forum’u arzu edenler online olarak ister bilgisayarlarından isterlerse, ücretsiz uygulamaları indirerek Android yahut İOS akıllı telefonlarından canlı izleyebilecek, sorularıyla aktif olarak katılabilecekler. Kayıt, canlı yayın ve tüm diğer detaylar için: www.barillacfn.com

Barilla Gıda Türkiye

Barilla Gıda ve Beslenme Vakfı hakkında

Barilla Gıda ve Beslenme Vakfı (BCFN), 2009 yılında dünya çapındaki gıda ve beslenme ile ilişkili temaları analiz etme amacıyla çalışmaya başlamış bir düşünce kuruluşudur. Multidisipliner bir araştırma yaklaşımını benimseyen BCFN Vakfı; ekonomik, bilimsel, sosyal ve çevresel faktörlerin gıdalar üzerindeki etkilerini ve sebep sonuç ilişkilerini analiz ediyor. Daha detaylı bilgi için: www.barillacfn.com

İlginizi Çekebilir

Türktraktör Ankara’Daki Fabrikasında İş Makinesi Üretimine Başlıyor

TÜRKTRAKTÖR


Garanti Bbva, 4. Kez Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’Nde

Garanti BBVA, 4. kez Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde


Deprem Bütçesi İki Buçuk Kat Arttı

İBB, 2020'de deprem harcamaları için önceki yıl harcanan rakamı iki buçuk kat artırarak 341 milyon TL’ye çıkardı.


Armis Yatak İmob 2020'Nin Parlayan Yıldızı Oldu

16’ıncı Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB) yoğun bir katılım ile Yeşilköy’de gerçekleşti. Bu yıl ziyaretçi rekoru kıran İMOB’ta, yüzde 100 yerli marka olan Armis Yatak; son teknolojik makine parkurunda üretim yaptığı yatak, baza, başlık yorgan, yastık, alez ve uyku setlerini tanıttı. Binin üzerinde ziyaretçiyi standında ağırlayan Armis Yatak, tüketici ile ilk kez buluşturduğu smart ped teknolojili hybrid serisi yatak setleri, genç yatak grubuna ait “Lady” ve “Prince” adlı yatak seti koleksiyonları ile fuarın parlayan yıldızı oldu.


Gurme Gıda'dan Hakkındaki İddialara Yanıt

Gurme Gıda, 1998’den beri kendi sektöründe birçok yeniliğe imza atmış, ödüller almış, helal gıda sertifikasına sahip, Türk Gıda Kodeksi ve gıda güvenliği standartlarına uygun üretim yapan, 350 çalışanıyla, Türkiye’nin en büyük et üreticileri arasında yer almaktadır. Kurulduğumuz günden bu yana geçen 22 yıl içinde geçtiğimiz sayısız denetimin hiçbirinde karşılaşmadığımız bir olayla geçen yıl karşılaştık.


Etiketler: gıda, ‘Gıda, Gıda, Sürdürülebilir, Kalkınma

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.