16 Eylül 2019 Pazartesi 11:01

GÜNDEM

Uluslararası Medyanın Xinjiang Ziyareti Önyargıları Yıktı

Kerem Köfteoğlu

Uluslararası Medyanın Xinjiang Ziyareti Önyargıları Yıktı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Gazeteciler, Xinjiang mesleki beceri eğitim merkezi, cami ve İslam Enstitüsünü ziyaret edip, öğrencilerle görüşerek eğitim merkezindeki öğrenim ve yaşam koşulları hakkında bilgiler edindi. Haberlerinde, söz konusu eğitim merkezlerinde öğrencilerin çay sanatı, dikiş, masaj, güzellik bakımı ve çiçek aranjmanı gibi çeşitli pratik beceriler kazandığını gösteren yazı ve fotoğraflara yer verdiler.

Xinjiang'ta yerel otomobil fabrikaları, üzüm bağları, seralar, geleneksel kâğıt ile müzik aletleri atölyelerini gezen gazeteciler, “İpek Yolu Ekonomik Kuşağının Kalbine Girmek” başlıklı toplantıda bölgenin ekonomik gelişimi hakkında bilgilendirildi. Haberlerde, Xinjiang'daki tüm etnik grupların barış içinde birlikte üretip, yoksullukla mücadele ederek zengin olma hikayelerine yer verildi.

İnanç özgürlüğü var

Çinli vatandaşlarla görüşen uluslararası gazeteciler, Batılı politikacıların ‘inananlara zulüm uygulandığı’ yönündeki karalamalarının tersine, devlet ve din işlerini ayıran Çin’de vatandaşların herhangi bir dine inanma veya inanmama özgürlüğüne sahip olduğuna tanık oldu.

Bölgeyi gezen gazetecilerin objektif gözlemlerine rağmen, 11 Eylül sonra soğuk savaş politikasını sürdüren ABD, senatodan “Uygur İnsan Hakları Politikası Yasası” başlıklı yasa tasarısı geçirdi. ABD’nin Çin ile ilgili aldığı bu karar dünyayı şaşırtırken, akıllara Amerika’da yaşanan ırk ayrımcılığı gerçeğinin unutulduğunu getirdi. Ayrıca Hong Kong'ta bir avuç batılı politikacı ve medyanın teşvik ettiği aşırı şiddete karşın, hala Çin’e haksız eleştiriler yapılıyor. Çin’i eleştirenler, ABD polisinin Wall Street’i İşgal hareketine nasıl davrandığını ise görmezden geliyor.

Xinjiang'daki bazı gelişmeler çarpıtılarak yanlış yansıtılırken, meslek edindirme kursları kasıtlı olarak ‘toplama kampları’ gibi gösterilmeye çalışılıyor. Bu tür haberler masa başında üretilirken, gazeteciler Xinjiang'daki Müslümanların dinlerini uygulamakta özgür olduğunu gördü. Bölgede 24 bin cami ve 29 bin din görevlisi bulunuyor. Haberlerde, son üç yılda Xinjiang'da terör olayı yaşanmadığı ve bunda Xinjiang'da kurulan eğitim ve öğretim merkezlerinin etkisinin büyük olduğu yazıldı. Son zamanlarda yapılan objektif ve doğru haberler halkın hem beğenisi hem de desteğini kazanıyor. (Foto: Yu Xiangjun)

İpekyolu Postası

İlginizi Çekebilir

Verimli Ders Çalışmanın 10 Altın Kuralı

Çalışırken verimlilik özellikle öğrenciler için hayati önem taşıyor. Bunu başarmak için uygun koşulları oluşturmak çok önemli. Eğitim teknolojileri sektöründe hizmet veren Kunduz’un deneyimli eğitmenleri, öğrenciler için verimliliğin en önemli 10 kuralını açıkladı.


Privia Security Facebook’Un Bug Bounty Programı, Adobe’Nin Acrobat Ve Reader’Daki Güvenlik Açıkları, İterm2 Uygulamasındaki 7 Yıllık Rce Zafiyeti Ve Sudo Programındaki Kritik Güvenlik Açığı’Na Dikkat Çekiyor

Yakın dönemde gerçekleşen önemli gelişmelerin yer aldığı bu bültenler, Privia Security ekibi tarafından derlenerek son kullanıcıları ve sektör uzmanlarını bilgilendirilmek üzere hazırlanmaktadır. Konu hakkında açıklama yapan Privia Security’in Kurucu Ortağı Nisan Betül Erdem, “Privia Security olarak siber güvenlik sektörüne her anlamda farklılık getirmek istiyoruz. Bu doğrultuda sunduğumuz hizmetler, verdiğimiz eğitimler, geliştirdiğimiz siber güvenlik ürünlerinin yanında hazırladığımız siber güvenlik bültenleri ile de hem sektörümüzü hem de vatandaşları bilgilendirmeyi şirketimiz için bir görev olarak belirledik.” dedi.


Otokar’In Elektrikli Kent Otobüsü Busworld Europe’Da Sergilenecek

Türkiye otobüs pazarının lideri Otokar, Busworld Europe’a yeni otobüsleriyle çıkarma yaptı. Dünyanın 50 ülkesinde milyonlarca yolcuya konforlu seyahat imkânı sunan Otokar, 23 Ekim tarihine kadar Brüksel’de devam edecek olan uluslararası otobüs fuarı Busworld Europe’da elektrikli otobüsü Kent başta olmak üzere 6 yeni otobüsünü sergileyecek.


Tbb'den Duyuruküçük Ölçekli Şirketler İçin Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşması

Ticaret Sicil No: 521008


Mckinsey Ekonomik Görünüm Raporu, Küresel Ekonomideki Düşüşe Ve Azalan Ticari İlişkilere Dikkat Çekiyor

McKinsey & Company, Eylül ayı verilerine dayanan yeni Ekonomik Görünüm Raporu’nu yayınladı. 2011 yılından bu yana düzenli olarak hazırlanan rapora göre, farklı ülkelerden ve sektörlerden 1.350’yi aşkın uzman, ekonomide yavaşlama ve daralmaya işaret ediyor. Gelecek 10 yıl içinde beklentilerin negatif yönlü olduğu raporda bu şartlara etki eden en temel iki faktör, ticari anlaşmazlıklar ve bu alandaki politika değişimleri olarak gösteriliyor.


Etiketler: Xinjiang, eğitim, gazeteciler, daki, cami

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.