30 Eylül 2019 Pazartesi 11:43

GÜNDEM

Undp Türkiye’Den Mutluluğa Odaklanan Yeni Kampanya

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Türkiye’de desteklediği projelerle güçlenen, yaşamları değişen, çevrelerine de bu olumlu etkiyi yayarak başkalarına da destek olan insanların öykülerini anlatan yeni bir kampanya hazırladı. “Bence Mutluluk” adını taşıyan kampanya, insanları neyin mutlu ettiğine odaklanmanın bizi daha iyi bir dünyaya götüreceğini hatırlatan altı kısa filmden oluşuyor.

Undp Türkiye’Den Mutluluğa Odaklanan Yeni Kampanya
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İnsan neyle yaşar? Mutluluk insanın hayatında ne kadar önemli? Nasıl mutlu oluruz? Başkalarının daha mutlu yaşamasına nasıl katkıda bulunabiliriz? Eski çağlardan beri sorulan bu soruların cevapları basitmiş gibi görünse de herkes için farklı olabiliyor.

Dünyadaki tüm bireylerin insan onuruna yakışır yaşamlar sürmesi ve 2030’a kadar Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na ulaşılması için çalışan Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), “Bence Mutluluk” adlı yeni kampanyasında Türkiye’de yaşamına dokunduğu altı insanın öyküsüne mercek tutuyor.

UNDP’nin desteklediği projelerle güçlenen, yaşamları değişen, çevrelerine de bu olumlu etkiyi yayarak başkalarına da destek olan insanların; Antalya’dan Barış Yüksel, Kilis’ten Nimet Taş, Mardin’den Nurettin Kılıç, Isparta’dan Rabia Aydemir, İstanbul’dan Şirin Muhammed ve Ordu’dan Ulaş Tepe’nin yaşamları altı kısa filmlik bu seride anlatılıyor.

Her filmin sonunda ise, hikayesi anlatılan insanların “Sizce mutluluk nedir?” sorusuna verdikleri cevaplar duyuluyor.

İnsanların mutlu olması için gerekli koşulların nasıl sağlanabileceği sorusunu sordurmayı amaçlayan bu kampanya ile, UNDP’nin desteğiyle yürütülen çalışmalar ve insanların mutluluğu arasındaki ilişki inceleniyor. Aynı zamanda, insanları neyin mutlu ettiğine ve bunu etkileyen faktörlere odaklanmanın sürdürülebilir kalkınma yolunda yol gösterici olabileceği, bizi daha mutlu ve sağlıklı bireylerin yaşadığı bir dünyaya götürebileceği hatırlatılmak isteniyor.

Kalkınma çalışmalarında mutluluğa odaklanmanın önemine değinen UNDP Başkanı Achim Steiner de bu yılın başlarında kaleme aldığı bir makalede şöyle diyor: “Bu yıl açıklayacağımız İnsani Gelişme Raporu, gelir düzeyi ve ortalama rakamların ötesine geçen yeni veriler ile eşitsizliğin ayrıntılı bir resmini çizecek. Nasıl ilerlediğimizi, bazen neden başarısızlığa düştüğümüzü anlamak ve sonuçta hepimizin yaşamlarının kalitesini artırmak istiyorsak, mutluluğun peşinden koşmak bize bir cevap sunabilir.”

#BenceMutluluk #HappinessIs

BARIŞ YÜKSEL:

Demreli Barış Yüksel, “Gelecek Turizmde” desteğiyle köyünün değerlerini koruyup misafirlerle paylaşmak için komşularıyla birlikte yola çıktı. Birlikte, yıllar içinde Likya Yolu’nda rol model oluşturan bir mola noktası yarattılar.

Likya Yolunda Bir Tarih Molası Projesi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes ortaklığı ile yürütülen “Gelecek Turizmde” projesi kapsamında destekleniyor.

NİMET TAŞ:

Nimet Taş, Kadınların Güçlenmesi ve Sosyal Uyumun Desteklenmesi Projesi’nin, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile iş birliği içinde yürütüldüğü merkezlerden biri olan Kilis Çok Amaçlı Toplum Merkezi’nde (ÇATOM) 20 yıldır yöneticilik yapıyor.

NURETTİN KILIÇ:

Mardin Barosu’na kayıtlı olarak görev yapan avukat Nurettin Kılıç, "Türkiye’de Adalete Erişim için Adli Yardım Uygulamalarının Geliştirilmesine Destek (SILA) Projesi" kapsamında düzenlenen eğitimlere katıldıktan sonra dezavantajlı gruplarla ilgili çalışmalarını geliştirdi.

Türkiye Barolar Birliği, T.C. Adalet Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülen "Türkiye’de Adalete Erişim için Adli Yardım Uygulamalarının Geliştirilmesine Destek (SILA) Projesi", İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı tarafından finanse ediliyor.

RABİA AYDEMİR:

Rabia Aydemir, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes ortaklığı ile yürütülen “Gelecek Turizmde” projesi desteğiyle Türkiye’nin “Lavanta Kokulu Köyü”ne dönüşen Kuyucak köyünde Lavanta Kokulu Köy Kadın Girişimciler Kooperatifi Başkanı.

ŞİRİN MUHAMMED:

28 yaşında 3 çocuk annesi Suriyeli Şirin Muhammed, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülmekte olan Suriye Krizine Yanıt olarak Türkiye’de Dayanıklılık Projesi’nin (TDP) “Yetişkinler İçin Dil Eğitimi Bileşeni” kapsamında İstanbul Zeytinburnu Halk Eğitimi Merkezi’nde Türkçe öğreniyor.

ULAŞ TEPE:

Yıllarca Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Visa Türkiye ortaklığında Habitat Derneği tarafından yürütülen “Paramı Yönetebiliyorum” projesinde gönüllü eğitmenlik yapan 29 yaşındaki Ulaş Tepe, bugün Ordu’nun Gülyalı ilçesinin belediye başkanı.

İlginizi Çekebilir

Ağrısız Yürüme Mesafeniz 300 Metrenin Altına Düştüyse

AĞRISIZ YÜRÜME MESAFENİZ 300 METRENİN ALTINA DÜŞTÜYSE…


Botoks Kırışıklıklar Derinleşmeden Yaptırılmalı

Mimik çizgileri ve kırışıklıklar günümüzde botoks ile tedavi ediliyor. Botoks, aşırı kullanılan kasların hareketini engelliyor ve kırışıklıkların derinleşmesini önlüyor. Tedavi, enjeksiyon yapılan bölgede bulunan kaslardaki sinir sinyallerini engelleyerek etkisini gösteriyor. Ayrıca yalnızca yüz bölgesinde değil diş sıkma, boyun sarkması ve aşırı terleme gibi sorunlarda da botoksa başvuruluyor. Medstar Antalya Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Serkan İlhan, botoks uygulamasının kullanım alanları hakkında bilgi verdi.


Netflıx, The Wıtcher’In Resmi Afişini Paylaştı

“EN KÖTÜ CANAVARLAR KENDİ YARATTIKLARIMIZDIR”


Enza Home’Da 6. Mobilya Festivali Başladı

Konforlu, estetik ve göz alıcı tasarımlarıyla fark yaratan Enza Home, 31 Aralık tarihine kadar devam edecek Mobilya Festivali ile yüzde 50’ye varan indirimler sunuyor. Ayrıca belirli tutardaki indirimli alışverişe anında 1.200 TL indirim ve Festival Yıldızı ürünlerde ekstra indirimler de Enza Home mağazalarında sizleri bekliyor.


Gordion Avm’Den Miniklere Ara Tatilde Paw Patrol Ve Ninja Turtles Hediyesi

Gordion AVM, ara tatil döneminde minik ziyaretçileri için çok özel iki ayrı etkinliğe birden ev sahipliği yapıyor. Çocuklar, ilk kez bir etkinlik alanında bir araya gelen çizgi film kahramanları Paw Patrol ve Ninja Kaplumbağalar ile doyasıya eğlenirken, robotik kodlama seanslarında da LEGO setleriyle, araçlar, dinozorlar ve robotlar yapıyorlar


Etiketler: Kalkınma, UNDP, Birleşmiş, Milletler, Programı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.