14 Ocak 2019 Pazartesi 15:13

GÜNDEM

Unesco İnsanlığın Somut Olmayan Mirası Listesi’Ne Eklenen 14 Yeni Gelenek

Bu yıl 31 gelenek UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Mirası Listesi’ne girmeye hak kazandı. Bunlardan FEST Travel güzergâhları arasında yer alan 14 geleneği keşfetmeye tüm gezginlerimizi davet ediyoruz.

Unesco İnsanlığın Somut Olmayan Mirası Listesi’Ne Eklenen 14 Yeni Gelenek
Unesco İnsanlığın Somut Olmayan Mirası Listesi’Ne Eklenen 14 Yeni Gelenek
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Her yılsonunda UNESCO Kültür Komitesi tarafından listeye eklenecek olan geleneklere karar veriliyor. Bu sene de listeye 31 adet yeni gelenek girmesine karar verildi. Listeye eklenen gelenekler, UNESCO bünyesinde Somut Olmayan Miras olarak kabul edilip, listeleniyor ve sahip çıkılıyor. Bu miras zanaat, sanat, yemek, müzik, festival veya performans olabiliyor. Belli bir kitle tarafından benimsenip, yaşatılan her gelenek, sürdürülebilir ve kalıcı olması bakımından önemli olarak kabul ediliyor.

Biz de FEST Travel olarak gittiğimiz rotalarda UNESCO Dünya Mirası Listesi ve UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası gibi dünya çapında kültürel olarak kabul edilmiş yerleri rotalarımıza eklemeye önem veriyoruz. Bu sene belirlenen 31 yeni gelenekten 14 tanesine rotalarımızda yer veriyoruz.

İster özel ister grup gezilerimizle bu gelenekleri keşfetmek, UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Miraslarından FEST Travel rotalarında bulunanları görmek için: https://goo.gl/VNUUUc

İlginizi Çekebilir

Türk Zeytin Ve Zeytinyağı İngiliz Sofralarını Süsleyecek

TÜRK ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI İNGİLİZ SOFRALARINI SÜSLEYECEK


Spor Turkey Fuarı’Na Yerli Üretim Markalar Damgasını Vurdu

Elverişli iklimi, konumu ve 50’si uluslararası 500’ü ulusal olmak üzere yılda 550 profesyonel spor organizasyonuyla sporun merkezi Antalya’da 22-26 Mart 2019 tarihleri arasında organize edilen ANFAŞ Spor Turkey; dikkat çeken sportif ürünlere, yeniliklere, ar-ge yatırımlarına ve markalara ev sahipliği yaptı. ANFAŞ-Antalya Fuar ve Kongre Merkezi tarafından organize edilen, spor ve sağlıklı yaşama dair tüm paydaşları bir araya getiren fuarda çevreye duyarlı, sporcuların kişisel beklentilerine yönelik çözüm üreten yerli markalar damga vurdu.


23 Mart Cumartesi günü 16:00 – 24:00 vardiyasında, elimizdeki mevcut verilere göre, yaklaşık 80 çalışma arkadaşımız gıda zehirlenmesinden etkilenmiştir. Gereken çalışmalar ilgili birimlerimizce anında başlatılmış, çalışma arkadaşlarımızın tüm tedavileri sağlık servisimiz ve yönlendirilen hastaneler tarafından yapılmıştır.


Paramanya’Ya Taksi Haritası Geldi

Paramanya’ya yeni arayüz, Taksi Haritası ve Elmas Ligi eklendi


Türk İşi Dondurma İngiltere’De Vizyona Girecek

TÜRK İŞİ DONDURMA


Etiketler: UNESCO, olarak, Somut, Olmayan, kabul

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.