14 Ocak 2019 Pazartesi 15:13

GÜNDEM

Unesco İnsanlığın Somut Olmayan Mirası Listesi’Ne Eklenen 14 Yeni Gelenek

Bu yıl 31 gelenek UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Mirası Listesi’ne girmeye hak kazandı. Bunlardan FEST Travel güzergâhları arasında yer alan 14 geleneği keşfetmeye tüm gezginlerimizi davet ediyoruz.

Unesco İnsanlığın Somut Olmayan Mirası Listesi’Ne Eklenen 14 Yeni Gelenek
Unesco İnsanlığın Somut Olmayan Mirası Listesi’Ne Eklenen 14 Yeni Gelenek
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Her yılsonunda UNESCO Kültür Komitesi tarafından listeye eklenecek olan geleneklere karar veriliyor. Bu sene de listeye 31 adet yeni gelenek girmesine karar verildi. Listeye eklenen gelenekler, UNESCO bünyesinde Somut Olmayan Miras olarak kabul edilip, listeleniyor ve sahip çıkılıyor. Bu miras zanaat, sanat, yemek, müzik, festival veya performans olabiliyor. Belli bir kitle tarafından benimsenip, yaşatılan her gelenek, sürdürülebilir ve kalıcı olması bakımından önemli olarak kabul ediliyor.

Biz de FEST Travel olarak gittiğimiz rotalarda UNESCO Dünya Mirası Listesi ve UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası gibi dünya çapında kültürel olarak kabul edilmiş yerleri rotalarımıza eklemeye önem veriyoruz. Bu sene belirlenen 31 yeni gelenekten 14 tanesine rotalarımızda yer veriyoruz.

İster özel ister grup gezilerimizle bu gelenekleri keşfetmek, UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Miraslarından FEST Travel rotalarında bulunanları görmek için: https://goo.gl/VNUUUc

İlginizi Çekebilir

50 Kadın Daha Yönetim Kurullarına Hazır

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği (YKKD)’nin 2012’den bu yana yürüttüğü Şirketler Arası Mentorluk ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programı’nın Ocak 2018’de başlayan ve 18 ay süren üçüncü dönemi tamamlandı.


Ebeveynlerin Can Sıkıntısı Çocuklarda İştahsızlık

Batıgöz Sağlık Grubu


Axa Herkesi İklim Değişikliğiyle Mücadeleye Çağırıyor

AXA Sigorta iklim değişikliği konusunda farkındalığı artırmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalara bir yenisini ekledi. Konuyu her yönüyle ele alan ve uzman görüşlerini de içeren bir TV programı serisi hazırlayan şirket, bu sayede insanların iklim değişikliği konusunda bilinçlenmesinin yanı sıra sigorta sektörünün üzerine düşen sorumlulukları ve sigorta güvencesinin önemini de anlatmayı hedefliyor.


Lig Radyo Dorukhan’A 8, Abdülkadir’E 19 Milyon Euro!

BAHARiYE CD. NO:31 iKiTELLi, BASIN EKSPRES YOLU, KÜÇÜKÇEKMECE / iSTANBUL


Türkiye Doğal Gaz İthalatında Dünya Altıncısı

BASIN BİLDİRİSİ


Etiketler: UNESCO, olarak, Somut, Olmayan, kabul

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.