13 Aralık 2019 Cuma 10:16

GÜNDEM

University Of Cambridge’Den Prof.Dr.Mete Atatüre, Study Uk Bilim Konuşmaları Kapsamında Mef Üniversitesi’Nde Öğrenciler, Akademisyenler Ve Genç Profesyonellerle Buluşuyor

25 Aralık Pazartesi günü saat 17.00’de MEF Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan Study UK Bilim Konuşmaları’nda, University of Cambridge fizik profesörlüğünü yürüten Prof. Dr. Mete Atatüre, eş zamanlı olarak canlı yayınla bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında eğitim almak isteyen öğrenciler, araştırma yapmak isteyen akademisyenler ve kariyerini geliştirmek isteyen genç profesyonellerle buluşuyor.

University Of Cambridge’Den Prof.Dr.Mete Atatüre, Study Uk Bilim Konuşmaları Kapsamında Mef Üniversitesi’Nde Öğrenciler, Akademisyenler Ve Genç Profesyonellerle Buluşuyor
University Of Cambridge’Den Prof.Dr.Mete Atatüre, Study Uk Bilim Konuşmaları Kapsamında Mef Üniversitesi’Nde Öğrenciler, Akademisyenler Ve Genç Profesyonellerle Buluşuyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) eğitimi konusunda farkındalığı arttırmayı amaçlayan Study UK Bilim Konuşmaları, geleceğin önde gelen meslek gruplarının yer aldığı STEM (bilim, teknoloji, mühendislik, matematik) alanları ile ilgili detaylı bilgi vermek ve Birleşik Krallık'taki eğitim fırsatlarını aktarmak üzere kuantum fiziği alanında çalışmalarını yürüten Prof. Dr. Mete Atatüre’nin konuşmasıyla devam ediyor. STEM eğitimi ile ilgili bilgi paylaşımının yanı sıra Atatüre, kendi ilham verici başarı hikayesini de izleyicilerle paylaşacak.

Atatüre’nin konuşması, British Council Türkiye web sitesinden ve Facebook sayfasından canlı olarak yayınlanarak tüm dünyadan izleyicilere ulaşacak.

Birleşik Krallık’ta STEM eğitimi ile ilgili tüm merak edilenlerin yer bulacağı konuşmada, aşağıdaki başlıklara odaklanılacak.

- Birleşik Krallık’ta eğitimin kariyerinize etkisi

- STEM eğitiminin öğrencilere sunduğu fırsatlar

- Birleşik Krallık’ın STEM eğitimine yaklaşımı ve son gelişmeler

- STEM ve girişimcilik

- Birleşik Krallık’ta araştırmalar nasıl yürütülür?

- Birleşik Krallık’ta akademisyen olmak

Birleşik Krallık’ta STEM eğitimi Birleşik Krallık, STEM alanında uzmanlığı ile bu konuda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alıyor. Bilimsel araştırmaların sayısı ve kalitesi bakımından dünyada ikinci sırada yer alan Birleşik Krallık, aynı zamanda dünyadaki en başarılı araştırmacılara da sahip.

Diğer yandan Birleşik Krallık üniversiteleri, dünya çapında en iyi üniversiteler arasında yer alırken araştırma konusunda yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlarıyla da biliniyor. STEM eğitimi, bir sorunun çözümlenmesi noktasında öğrencilere bütünsel ve disiplinler arası bir yaklaşım sağlamayı amaçlıyor. Böylece bu yaklaşım ile öğrencilere, becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

Öğrencinin tüm eğitim hayatına odaklanan STEM eğitimi, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik olmak üzere dört disiplini birbirine entegre ederek yüksek kaliteli, yaratıcı ve eleştirel bir disiplinler arası yaklaşım sunuyor.

Mete Atatüre hakkında:

Mete Atatüre, University of Cambridge’de Fizik Profesörü ve Akademisyen

Mete Atatüre, 1996 yılında Bilkent Üniversitesi Fizik bölümünden mezun oldu. Daha sonra doktora çalışmaları için Boston Üniversitesi’nde Kuantum Görüntüleme Laboratuvarı’na katıldı. 2002 ve 2007 tarihleri arasında, ETH Zürich’te Kuantum Fotonik Grubunda öğretim üyesi olarak çalıştı. Haziran 2007’de öğretim görevlisi olarak Cavendish Laboratuvarı’na katıldı, 2011’de Doçent ve 2015’te ise Profesörlük unvanını aldı.

İlginizi Çekebilir

Herkes Eşit Fırsatlar Yakalayabilmeli

“HERKES EŞİT FIRSATLAR YAKALAYABİLMELİ”


Pirelli Japon Moda Tasarımcısı Junya Watanabe İle İş Birliği Yaptı

JAPON MODA TASARIMCISI, PIRELLI’NİN 1970’LERDEKİ MOTOR SPORLARI CEKETLERİNDEN İLHAM ALAN DÖRT YENİ PARÇAYI PARİS MODA HAFTASI KAPSAMINDAKİ DEFİLESİNDE SUNDU


Kadıköy’De “Yeşil Binaların Ayak İzi” Semineri

Kadıköy Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri ortaklığında düzenlenen “İklimin Ayak İzleri Seminerleri”nin beşincisi başlıyor. Konu başlığı “Yeşil Binaların Ayak İzi” olarak belirlenen seminer 1 Şubat Cumartesi saat 14.00’te Tasarım Atölyesi Kadıköy’de gerçekleşecek.


İstanbul’A Gelen Meyve Azaldı, Sebze Arttı

İstanbul hallerine geçen yıl giren meyve tonajında 2018’e oranla yüzde 1,3 oranında azalma yaşandı. 2019’da hallere giren sebze miktarı artarken, meyve miktarı ise azaldı. En çok tüketilen ürünler domates, patates, salatalık ve karpuz olurken, tonajı en çok artanlar ise domates, üzüm ve kavun oldu.


Sinpaş Finans Şehir’De Evler Kişiselleşiyor

Sinpaş gayrimenkul sektöründe yine bir ilke imza atarak Custom – Made Homes’u hayata geçiriyor. Tarzını evine yansıtmak isteyenler için birçok özellik sunan Sinpaş, evleri zevklere göre kişiselleştiriyor.


Etiketler: STEM, Birleşik, Krallık, eğitimi, Atatüre

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.