15 Nisan 2019 Pazartesi 08:31

GÜNDEM

Ünlü İsimler Yol Hikayelerini Bilkent Center’Da Anlattı

Ünlü sanatçı Ayhan Sicimoğlu ve Burcu Esmersoy, Bilkent Center’da düzenlenen söyleşide bir araya geldi. Son dönemde sunduğu seyahat programıyla dikkat çeken Esmersoy, ülke ülke dolaşarak farklı kültürleri tanıtan Ayhan Sicimoğlu ile birlikte bir gezi projesi yapma hayali olduğunu söyledi.

Ünlü İsimler Yol Hikayelerini Bilkent Center’Da Anlattı
Ünlü İsimler Yol Hikayelerini Bilkent Center’Da Anlattı
Ünlü İsimler Yol Hikayelerini Bilkent Center’Da Anlattı
Ünlü İsimler Yol Hikayelerini Bilkent Center’Da Anlattı
Ünlü İsimler Yol Hikayelerini Bilkent Center’Da Anlattı
Ünlü İsimler Yol Hikayelerini Bilkent Center’Da Anlattı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bu yıl yenilenerek bünyesine birçok önemli marka katan ve 20. yılını kutlayan Bilkent Center, müzisyen ve gezgin Ayhan Sicimoğlu ile güzel sunucu Burcu Esmersoy’u söyleşide ağırladı. İkili seyahat anılarından sanata, ülkelerin kültürlerinden müziğe birçok farklı konuyu hayranlarıyla paylaştı.

“BİRÇOK KİŞİYE İLHAM OLUYORUZ”

Yüzlerce Ankaralının yoğun ilgi gösterdiği söyleşide Sicimoğlu ve Esmersoy samimi açıklamalarda bulundu. Müzik ve televizyonculuk kariyeri hakkında bilgi veren Sicimoğlu, “Öncelikle ben müzisyenim, televizyoncu değilim.Müzik yolculuğu için yaptığımız geziler zamanla beğenildi ve TV programı halini aldı. 18 senedir her hafta program yapıyoruz. Birçok kişiye ilham oluyoruz” dedi.

ESMERSOY “BENİM İÇİN BÜYÜK BİR DERS OLDU”

Gezdiği ülkeler arasında en garip gelen yerin Hindistan’ın Varanasi şehri olduğunu anlatan Sicimoğlu’na Esmersoy’dan yıllar sonra dikkat çeken bir itiraf geldi. Safiye Soyman, Bülent Ersoy ve Banu Alkan ile beraber ‘Dünya Güzellerim’ adlı gezi programı için Varanasi şehrine gittiklerini anlatan Esmersoy, “Sizin geziniz daha keyifli olmuştur sanırım. Çok zorlandığım bir programdı. Ekrana gelen görüntülerin en az 100 katı da yayınlanmayan görüntüler var. Benin için çok büyük bir ders oldu” ifadelerini kullandı.

“YUNAN YEMEĞİ KÖTÜ YAPILMIŞ TÜRK YEMEĞİDİR”

Şimdiye kadar dünyanın çok sayıda ülkesini gezdiğini ifade eden Sicimoğlu, “Yunan Adaları yakın coğrafyada görülmesini tavsiye ettiğim yerlerin başında geliyor. Buradaki yaşam tarzı, insanlar, yemek kültürleri bizlere çok benziyor. Fakat bizim yemeklerimiz daha güzel. Yunan yemeği kötü yapılmış Türk yemeğidir. Bunu bütün dünya biliyor” diye konuştu. Ülkemizin derin ve köklü bir tarih geçmişine sahip olduğunu belirten ünlü isim “ Türkiye tarih cenneti bir ülke. Bizim tarihimiz gibi renkli, canlı ve çeşitli bir tarih dünyanın hiçbir yerinde yok. Karayip Adaları’na gittim. Çok güzel bir doğası var ama tarih yok. En eski tarih 200 sene öncesine dayanıyor. Amerika kıtasına gidiyorsunuz 100 yıllık eseri tarihi diye gösteriyorlar, buna önem veriyorlar. Bizim yüzyıllar öncesine dayanan müthiş toprak altı eserlerimiz var fakat biz bunun farkında değiliz” ifadelerini kullandı.

“PROGRAM İLK ÖNCE SİCİMOĞLU’NA TEKLİF EDİLMİŞ”

‘Dünya Avucunuzda’ adlı seyahat programının sunuculuğunu yapan Esmersoy ise Sicimoğlu’nu kendisine örnek aldığını belirterek, “Toplam 6 bölümlük bir proje. Benden önce program Ayhan Sicimoğlu’na teklif edilmiş. Çünkü kendisi bu işlerin duayeni. Programlarını her fırsatta izliyorum ve kendime örnek alıyorum. Hayalimde Ayhan Sicimoğlu ile birlikte gezi programı yapmak var” dedi.

“KIZIM PSİKOLOĞA GİTMEK ZORUNDA KALDI”

Dünyanın kötü bir hale geldiğini belirten Sicimoğlu, “Terör bütün dünyayı etkiliyor. Kızım 12 yıldır Paris’te yaşıyor fakat artık “Baba Paris’ten nefret ediyorum. Evimde oturmak istemiyorum” diyor.Kızım konser sırasında bomba patlamasıyla yakın bir arkadaşını kaybetti. Ardından oturduğu evin önünde bir araç onlarca kişiyi ezdi. Bu olaylardan çok etkilendi ve psikoloğa gitmek zorunda kaldı” dedi.

İlginizi Çekebilir

Rosatom, Belene Ngs İnşası Stratejik Yatırımcı Seçilim Prosedürüne Katılım İçin Başvuruda Bulundu

22 Mayıs 2019’da ilan edilen Belene NGS Projesi (Bulgaristan) için stratejik yatırımcı seçimi kapsamı dâhilinde, Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom, katılım için belirtilen süre zarfında başvuruda bulundu. Başvuru Bulgar Ulusal Elektrik Şirketi (NEK EAD) tarafından kabul edildi.


Kip’Ten İki Yeni Mağaza!

Türkiye’nin önde gelen erkek moda markalarından KİP, mağazalaşma hamlesinin önemli adımlarından birisi olarak Batman ve Sivas’ta iki yeni mağaza açtı. Konuyla ilgili açıklama yapan Gürmen Group Markalardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Doğan: “Bayramdan hemen önce bizim için çok önemli iki şehirde birden yeni mağaza açmanın ve markamızı bu şehirlerdeki müşterilerimizle tanıştırmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu iki yeni açılış aynı zamanda 2019 yılındaki mağazalaşma hedefimizi gerçekleştirme anlamında önemli adımlar. Batman ve Sivas ile yurtiçinde KİP mağaza sayımız 59’a ulaştı” dedi.


Mount & Blade Iı Bannerlord Mart 2020’De Oyuncularla Buluşuyor

20.08.2019 – Türkiye’nin en büyük oyun stüdyolarından biri olan TaleWorlds Entertainment, dünyanın en büyük dijital oyun fuarı olan gamescom’da, milyonların beklediği oyunu Mount & Blade II: Bannerlord’un tek kişilik hikâye modunu ilk kez basına gösterdi. Ayrıca stüdyo heyecanla beklenen çıkış tarihi hakkında da bilgi verdi. Bannerlord, Mart 2020’de Steam platformu üzerinden erken erişime açılacak!


Kişisel Verileri Koruma Yasaları Ağırlaşıyor

Kullanıcı verisini koruyamayan kurumları


Ford Trucks Batı Avrupa’Da Satış Sonrası Hizmetler İçin Tıp Trailer Services İle Anlaştı

“Uluslararası Yılın Kamyonu” ödüllü yeni çekicisi F-MAX ile elde ettiği başarının ardından büyüme hedefinde vites artıran Ford Trucks, TIP Trailer Services ile Ford Trucks, Batı Avrupa’da da müşterilerinin hizmetinde olacak.


Etiketler: Sicimoğlu, Esmersoy, tarih, Ayhan, güzel

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.