2 Nisan 2018 Pazartesi 00:49

EKONOMİ

"Üreten Toplum Olma Yolunda İlerlemeliyiz"

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
GSYH oranlarına dair değerlendirmede bulunan MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal “Ülke olarak yeni başarı hikâyeleri yazmaya devem ediyoruz. Üreten toplum bilinci ile hareket etmeliyiz” dedi.


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılına ilişkin üretim yöntemiyle hesaplanan Gayrisafi Yurtiçi Hasıla (GSYH) sonuçlarını açıkladı. Buna göre, Türkiye ekonomisi geçen yıl yüzde 7,4 büyürken yılın son çeyreğindeki büyüme oranı yüzde 7,3 oldu. Üretim yöntemine göre cari fiyatlarla GSYH, 2017'de bir önceki yıla göre yüzde 19 artarak 3 trilyon 104 milyar 907 milyon lira olarak gerçekleşti. Konuya dair görüşlerini paylaşan MÜSİAD Ankara Başkanı ve DEİK Türkiye – Endonezya İş Konseyi Başkanı İlhan Erdal “2017 büyüme oranının yüzde 7.4 olması sevindirici. Daha önemlisi, artık ülke olarak yerli ve milli üretim odaklı bir politika izlenmesi. Türkiye, bu oranla dünya ekonomisinin önemli bir bölümünü kapsayan G-20 ülkeleri arasında da lider oldu. Ülke olarak yeni başarı hikâyeleri yazmaya devam ediyoruz”açıklamasında bulundu.


Yerli ve milli üretim odaklı ilerlemeliyiz


Yerli ve milli üretimin önemine dikkat çeken MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal “Gelişen teknoloji beraberinde yerli üretimin de önemini getiriyor. Büyümenin tüm sektörlere yayılması sevindirici. Bu sektörel gelişmeleri devam ettirmek gerekiyor. Küresel rekabet ve ihracat açısından yerli ve milli üretimin önemini vurgulamak isterim. Bir ülkenin büyümesi ancak ve ancak yüksek katma değerli üretimi ve ihracatı ile mümkündür. Bizim her alanda kendi kendimize yetebilir yerli bir sanayine geçmemiz ve Sanayi 4.0 gibi önemli süreçleri kendi lehimize çevirmemiz gerekiyor. HAB gibi projeler, Türkiye ve Ankara’ya değer katacak bir proje. Özellikle üzerinden geçtiğimiz bu süreçte yerli savunma sanayinin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. İş adamları olarak herkesin üzerine düşen görevi fazlasıyla yapması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Beko Dijital Deneyimi Tüketiciyle Buluşturan 4 Bayi Daha Açtı

BEKO DİJİTAL DENEYİMİ TÜKETİCİYLE


Wwe Raw Ve Smackdown Severlere Müjde!

WWE RAW VE WWE SMACKDOWN KARŞILAŞMALARI CANLI YAYINLA S SPORT2 VE S SPORT PLUS’TA İZLEYİCİYLE BULUŞUYOR


Philips Avent Pipetli Bardaklar İle Bebekler Sağlıklı, Anneler Rahat

Bebekler için her zaman en iyisini yapmak için çalışan Philips Avent, ağız ve diş sağlığını geliştirmeye yardımcı olan[1] Esnek Pipetli Bardaklar ile 9’uncu aydan itibaren bebeklerin kendi başına içme yolculuğunu destekliyor. Yenilikçi valf tasarımı ile dökülmelerin de önüne geçmeye yardımcı olan Esnek Pipetli Bardaklar, taşıma kolaylığı ve kolay temizlenebilir yapısı ile de annelere konfor sunuyor.


Güvensizlik Verimliliği Azaltıyor

Yöneticisine güvenmeyen çalışanların performansı düşüyor


Kızılay’Dan Flo’Ya Platin Madalya

FLO Mağazacılık, Türk Kızılay’ının kuruluşunun 151’inci yılında düzenlenen Kızılay Bağışçıları Madalya Töreni’nde Platin Madalya ile ödüllendirildi. FLO Mağazacılık adına madalyayı Kamu İlişkileri ve Sosyal Sorumluluk Direktörü Mehmet Tahir Bayraksoy teslim aldı.


Etiketler: olarak, Türkiye, yerli, Ankara, Başkanı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.