2 Nisan 2018 Pazartesi 00:49

EKONOMİ

"Üreten Toplum Olma Yolunda İlerlemeliyiz"

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
GSYH oranlarına dair değerlendirmede bulunan MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal “Ülke olarak yeni başarı hikâyeleri yazmaya devem ediyoruz. Üreten toplum bilinci ile hareket etmeliyiz” dedi.


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılına ilişkin üretim yöntemiyle hesaplanan Gayrisafi Yurtiçi Hasıla (GSYH) sonuçlarını açıkladı. Buna göre, Türkiye ekonomisi geçen yıl yüzde 7,4 büyürken yılın son çeyreğindeki büyüme oranı yüzde 7,3 oldu. Üretim yöntemine göre cari fiyatlarla GSYH, 2017'de bir önceki yıla göre yüzde 19 artarak 3 trilyon 104 milyar 907 milyon lira olarak gerçekleşti. Konuya dair görüşlerini paylaşan MÜSİAD Ankara Başkanı ve DEİK Türkiye – Endonezya İş Konseyi Başkanı İlhan Erdal “2017 büyüme oranının yüzde 7.4 olması sevindirici. Daha önemlisi, artık ülke olarak yerli ve milli üretim odaklı bir politika izlenmesi. Türkiye, bu oranla dünya ekonomisinin önemli bir bölümünü kapsayan G-20 ülkeleri arasında da lider oldu. Ülke olarak yeni başarı hikâyeleri yazmaya devam ediyoruz”açıklamasında bulundu.


Yerli ve milli üretim odaklı ilerlemeliyiz


Yerli ve milli üretimin önemine dikkat çeken MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal “Gelişen teknoloji beraberinde yerli üretimin de önemini getiriyor. Büyümenin tüm sektörlere yayılması sevindirici. Bu sektörel gelişmeleri devam ettirmek gerekiyor. Küresel rekabet ve ihracat açısından yerli ve milli üretimin önemini vurgulamak isterim. Bir ülkenin büyümesi ancak ve ancak yüksek katma değerli üretimi ve ihracatı ile mümkündür. Bizim her alanda kendi kendimize yetebilir yerli bir sanayine geçmemiz ve Sanayi 4.0 gibi önemli süreçleri kendi lehimize çevirmemiz gerekiyor. HAB gibi projeler, Türkiye ve Ankara’ya değer katacak bir proje. Özellikle üzerinden geçtiğimiz bu süreçte yerli savunma sanayinin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. İş adamları olarak herkesin üzerine düşen görevi fazlasıyla yapması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Mount & Blade Iı Bannerlord Mart 2020’De Oyuncularla Buluşuyor

20.08.2019 – Türkiye’nin en büyük oyun stüdyolarından biri olan TaleWorlds Entertainment, dünyanın en büyük dijital oyun fuarı olan gamescom’da, milyonların beklediği oyunu Mount & Blade II: Bannerlord’un tek kişilik hikâye modunu ilk kez basına gösterdi. Ayrıca stüdyo heyecanla beklenen çıkış tarihi hakkında da bilgi verdi. Bannerlord, Mart 2020’de Steam platformu üzerinden erken erişime açılacak!


Columbıa Gömlekleri İle Sahilde Ve Şehirde Maksimum Ferahlık

Balıkların solungaçlarından ilham alan havalandırma kanalları sayesinde sıcak havada daima ferahlık sağlayan Tamiami kadın gömleği üstün Columbia teknolojilerinden Omni Shade ve Omni Wick ile 40 SPF güneş koruması ve yüksek nem kontrolü sunuyor.


Masters Tour Seoul’Un Şampiyonu Felkeine Oldu

20.08.2019 – Hearthstone Masters Tour’un Seoul ayağında final maçları iki Fransız, Théo “Felkeine“ Dumont ve Martin “Zhym” Prêté, arasında oynandı. Her iki oyuncu da Highlander Mage destesiyle karşılaşmaya çıktı.


Kişisel Verileri Koruma Yasaları Ağırlaşıyor

Kullanıcı verisini koruyamayan kurumları


Hyperx Fury Ddr4 Bellekler Alienware Aurora R9 Oyuncu Bilgisayarlarını Güçlendiriyor

Oyuncu belleklerinde lider HyperX’in FURY DDR4 bellekleri yeni Alienware Aurora R9 PC modellerinde yer alacak. HyperX tarafından sağlanan 2666 MHz, 2933 MHz 3200 Mhz bellekler, Alienware’in fabrikada optimize edilen modül yapılandırmalarıyla 64 GB’a kadar sistemleri destekliyor. Şık ısı dağıtıcı tasarımı, sıcaklık uzaklaştırma özelliği ve kullanım kolaylığıyla bilinen HyperX FURY DDR4 bellekler, Alienware Aurora R9 PC modelleri için fabrikada optimize edilen hız aşırtma profillerini de içeriyor.


Etiketler: olarak, Türkiye, yerli, Ankara, Başkanı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.