28 Kasım 2019 Perşembe 14:25

GÜNDEM

Vakıfbank’Tan Tedarikçilere Büyük Destek Sağlayacak Yeni Ürün ‘Vakıfbank Tedarikçi Finansmanı’

VakıfBank’tan tedarikçilere büyük destek sağlayacak yeni ürün:

Vakıfbank’Tan Tedarikçilere Büyük Destek Sağlayacak Yeni Ürün  ‘Vakıfbank Tedarikçi Finansmanı’
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

‘VakıfBank Tedarikçi Finansmanı

VakıfBank, kurumsal ve büyük ölçekteki firmalara mal ve hizmet sağlayan tedarikçilere özel yeni ürünü ‘Tedarikçi Finansmanı’nı hizmete sundu. Ürün ile tedarikçi firmalar, satıştan doğan alacaklarını belirlenen banka kanallarından ihtiyaç duydukları an iskonto ederek nakde çevirebilecek.

VakıfBank ayrıca, ticari işletmeler/firmalar ve tedarikçiler ile finans kuruluşlarını buluşturabilmek amacıyla Finansal Kurumlar Birliği’nin (FKB), online ‘Ticaret Zinciri Finansmanı Sistemi Platformu’na da dahil oldu.

Destek paketleri, ihtiyaca uygun özel ürünleri ile ticari işletmelerin ve tedarikçilerin yanındaki güç olan VakıfBank, yeni ürünü ‘Tedarikçi Finansmanı’nı kullanıma sundu. Tedarikçi ağı geniş kurumsal ve büyük ticari ölçekteki firmalar ile tedarikçiler arasında satıştan doğan alacakları düzenleyen ürün ile VakıfBank, finansmana erişimi kısıtlı tedarikçiler için önemli bir adım daha atmış oldu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan VakıfBank Kurumsal ve Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hazım Akyol, “Mal ve hizmet alım satımından kaynaklanan faturaların Bankamız adına doğmuş alacak temliki kapsamında iskontolanması yoluyla tedarikçilere finansman sağlayan Tedarikçi Finansmanı ürünümüzü pazara sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kamu bankaları arasında bu ürünü hayata ilk geçiren bankayız” dedi.

Tedarikçi Finansmanı ürünü ile nakit sıkıntısı yaşayan tedarikçilerin sorunlarına da önemli bir çözüm getirildiğine vurgu yapan Akyol, “Tedarikçilerimiz, kurumsal ve büyük ölçekli firmalarla yaptıkları satışlardan doğan alacaklarını iskonto ederek istedikleri zaman nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Bu ürünümüzün de piyasaya sunduğumuz diğer ürünlerimizde olduğu gibi ilgiyle karşılanacağına, ihtiyaçlara çözüm getireceğine inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

VakıfBank ‘Ticaret Zinciri Finansmanı Sistemi Platformu’na katıldı

VakıfBank, ‘Tedarikçi Finansmanı’ ürünüyle birlikte, Finansal Kurumlar Birliği’nin (FKB), alıcı ve tedarikçi firmalar ile finans kurumlarını elektronik ortamda bir araya getiren ‘Ticaret Zinciri Finansmanı Sistemi Platformu’na da üye oldu.

Platform üyeliği için VakıfBank Genel Müdürlüğü’nde bir imza töreni düzenlendi. Sözleşme, VakıfBank Kurumsal ve Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hazım Akyol ve Finansal Kurumlar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Aynur Eke tarafından imzalandı.

Ticaret ekosistemine VakıfBank desteği

İmza töreninin ardından bir değerlendirme yapan Akyol, “VakıfBank olarak geçmişten aldığımız gücü geleceğe taşıyoruz. Bunu da dijital alanda güçlü değişimlere öncülük ederek gerçekleştiriyoruz.FKB ile hayata geçirdiğimiz işbirliği,tam da bu bakış açımıza hizmet ediyor” dedi. Dijitalleşen dünyada bu tarz platformların büyük önem taşıdığına dikkat çeken Akyol, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ticari firmalara, tedarikçilere nakdi ve gayri nakdi kredilerden tahsilat ve ödeme hizmetlerine kadar pek çok finansal ürün ve hizmet sunuyoruz. Türkiye’nin 81 ilinde 2 bin kişiyi aşan portföy yöneticimizle iş birliğimizi sadece ürün ve hizmetlerle sınırlandırmıyor, ticari firmaların, tedarikçilerin yanındaki güç olarak onlara finansal danışmanlık da yapıyoruz. FKB işbirliği ile ticaretin ekosistemini artık Ticaret Zinciri Finansmanı Sistemi Platformu üzerinden de destekleme imkanı bulacağız. İnanıyorum ki verdiğimiz desteklerle bu proje daha da büyüyecek.”

Geleceği şekillendiren proje

FKB Yönetim Kurulu Başkanı Aynur Eke ise işbirliğine yönelik olarak, “Ticaret Zinciri Finansmanı Sistemi Platformu’nu oluştururken düşüncemiz, sadece günümüzün ihtiyaçlarına yanıt veren bir çalışma yapmak değil, dijital dönüşüm hedefiyle geleceği şekillendiren bir proje tasarlamaktı. Bugüne kadar yaptığımız iş birlikleri ne kadar doğru yolda olduğumuzu bize gösterdi. Özellikle de 1954’ten bugüne kadar finans sektörümüze sayısız hizmetlerde bulunmuş VakıfBank’ın bu projeye katılımı bizi daha da onurlandırdı” dedi.

Ticaret Zinciri Finansmanı Sistemi ile ilgili bilgiler veren Eke, sözlerini şöyle tamamladı:

“Sistem sayesinde ekonomimizin yapı taşı olan tedarikçi işletmelerimiz, mal ve hizmet sattıkları alıcı firmanın kendilerine sunduğu ödeme vadesini beklemeden, nakde ihtiyaç duyduğu zamanda ticaretini finanse ederek, devam eden üretimi için kendisine kaynak sağlayacak. Üstelik alacağını peşin tahsil edip, kendi mal ve hizmet alım sürecinde tedarikçileri ile müzakere ederken daha avantajlı şekilde masaya oturabilecek. Alıcı firma ise tedarikçi işletmelerin finansal sıkıntıya düşmeden, üretimine kesintisiz ve uygun maliyetlerle devam etmesine imkân tanıyıp, mal ve hizmet alımının kesintiye uğramamasını sağlayabilecek. Ayrıca, vadeli mal ve hizmet alımı yaparak hem üretimini hem de satış hacmini artıracak, ekonomimizin gelişmesine daha fazla katkı sunabilecek.”

İlginizi Çekebilir

Uyku Bilimi Nasıl Daha İyi Uyuruz Uyku Problemlerine Dair Çarpıcı Gerçekler Bbc Earth’Te

Günlük hayatı etkileyen problemlerin başını çeken uyku yoksunluğu, “Uyku Bilimi: Nasıl Daha İyi Uyuruz?” tarafından mercek altına alınıyor. İki bölümlük bu belgesel en gelişmiş bilimsel yöntemleri uygulayarak uykuya dair sorunlara çözüm arıyor. Yapım, 28 Ocak Salı ve 29 Ocak Çarşamba günleri saat 22:00’da Digiturk, Tivibu ve D-Smart platformlarında yer alan BBC Earth’de ekranlara geliyor.


Mahşer İ Cümbüş 22 Ocak Çarşamba Trump Sahne’De

Doğaçlama tiyatronun önemli temsilcilerinden Mahşer-i Cümbüş, 22 Ocak Çarşamba günü saat 20.30’da Trump Sahne’de tiyatro severlerle buluşuyor.


Yeni Yılda, Tepe Home Gençlere Çok Yakışacak

Yeni yıla başlamanın coşkusu tüm hızıyla devam ederken evinin her köşesinde yenilikleri ile farklılık yaratmak isteyenler Tepe Home’da buluşuyor. Geleceğe hayalleri ve başarılarıyla renk katan gençlere özel şık tasarımları ile Tepe Home, 2020’de hayallerini gerçekleştirmek için yenilik arayanları bekliyor. Sade ve ergonomik tasarımları ile dikkat çeken Tepe Home Genç Odaları, şık dizaynın yanı sıra sınırsız bir konfor sağlıyor. Tüm gençlerin hayallerine kavuşacağı odaları en ince ayrıntısına kadar düşünen Tepe Home, unutulmaz bir karne hediyesi olarak tercihlerin başında yer alıyor.


Havaş Çalışanları Appron İle Mobile Geçiyor

APPRON uygulamasından;seyahat, izin, avans, bordro, nakil talep ve görüntülemeleri gerçekleştirilebiliyor. Ekip liderleri yönetici ekranıyla kendilerine bağlı ekiplere ilişkin raporlama ve istatistiklere ulaşabiliyor. Rehber, doğum günü, özel günler, kişisel çalışma takvimi, etkinlik, duyuru ve güncel haberler görüntülenebiliyor. APPRON, Havaş çalışanları için IOS ve Android tabanlı cep telefonlarından erişime sunuldu.


Yataş’Tan Sömestr Tatiline Özel Kampanya

Türkiye’nin uyku ürünlerinde kalite, konfor ve yeni teknoloji denince ilk akla gelen markası Yataş Bedding, sömestr tatiline özel kampanyasıyla çocuklarını mükemmel Yataş uykusuyla tanıştırmak isteyen ebeveynlere avantajlı fiyatlar sunuyor.


Etiketler: Finansmanı, VakıfBank, hizmet, Zinciri, Sistemi

Yorumlar 0 adet



Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.