5 Aralık 2019 Perşembe 16:05

GÜNDEM

Vakıfbank Ve Tnb’Den Dijital İşbirliği

VakıfBank ve TNB’den Dijital İşbirliği

Vakıfbank Ve Tnb’Den Dijital İşbirliği
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

VakıfBank ve Türkiye Noterler Birliği, noterliklerde ve yurt dışı konsolosluklarda vekâletnameyle yapılan bankacılık işlemlerinde yüzde 100 otomasyon sağlayan önemli bir işbirliği gerçekleştirdi. İmzalanan protokolle VakıfBank şubelerinde müşterilerin vekâletname ile yapacakları işlemler, daha kısa sürede tamamlanacak. Noterlerin de iş yükü azalacak.

VakıfBank ve Türkiye Noterler Birliği arasında “Türkiye Noterler Birliği Bilişim Sistemi Verilerinin Paylaşımına” yönelik protokol, 3 Aralık 2019 tarihinde Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin ve VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’in katılımı ile düzenlenen törende imzalandı. Protokol sayesinde Türkiye Noterler Birliği Bilişim Sistemi’nde bulunan vekâletname-azilname verileri, ilk defa bir banka tarafından sorgulanabilecek. Noterliklerde ve yurt dışı konsolosluklarda vekâletnameyle yapılan bankacılık işlemlerinde vekaletnamelerin varlığı, doğruluğu ve geçerliliği, sistemden online olarak kontrol edilebilecek.

Ürün ve hizmetlerimizde teknoloji merkezde

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, törende yaptığı konuşmada “Yenilikçi yaklaşımıyla sektöründe öncü olan Bankamız ile Noterler Birliğimizin gerçekleştirdiği tam verimli entegrasyonla bir ilke daha imza atmanın memnuniyetini yaşıyoruz. Bu işbirliği sayesinde, vekâletnameyle yapılan bankacılık işlemlerinde yüzde 100 otomasyon sağlanacak. Noterlerimizin, Bankamızın ve müşterilerimizin hayatı kolaylaşacak. Çağdaş bankacılık misyonumuz gereğince, tüm uygulamalarımızda, ürün ve hizmetlerimizde teknolojiden her daim faydalanıyoruz. Dijitalleşmeyi takip etmekle kalmıyor, katkı sunuyoruz. Dijital dönüşümün ön planda olduğu bugünlerde, Bankamızda tüm süreçlerimizde dijitalleşmeyi sağlıyoruz. Bankamız ile Noterler Birliğimizin işbirliği sonucu çalışmaları başlatılan tam verimli entegrasyon süreci de bu yaklaşımımızın bir parçasıdır” dedi.

Sahte vekâletname ile işlem yapma riski ortadan kalkacak

Üstünsalih, “Türkiye Noterler Birliği ile gerçekleştirdiğimiz entegrasyon sayesinde vekâletname ve azilname sorguları online olarak gerçekleştirilebilecek. Vekâletnameyle işlem yapılması esnasında sistem, otomatik olarak Noterlik Paylaşım Sistemi’ne yönlenecek ve vekâletname ile ilgili detaylı bilgilere ulaşılabilecek. Müşterinin vekâletname teyidi hızlı ve güvenli bir şekilde yapılacağı için şubedeki işlem süresi kısalacak, sağlanan verimlilikle birlikte müşteri memnuniyeti de artacak. Bankamız müşterileri adına sahte vekâletname ile işlem yapma riski ortadan kalkacak, noterler tarafından Bankamız şubelerine telefonla destek verme süreci bitecek, süreç yalın ve daha güvenilir bir hal alacak” diye konuştu.

Benzer işbirliklerine devam edeceğiz

VakıfBank’ın dijitali merkeze alan yaklaşımıyla sektöre yön verdiğine dikkat çeken Üstünsalih, “Bu işbirliğimiz de dijitalleşme yaklaşımımızın bir parçası. Bundan sonra da hizmet kalitemizi, verimliliği ve müşteri memnuniyetini artıracak benzer işbirliklerinde güçlü bir şekilde var olmaya devam edeceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle toplumun her kesiminin yanındaki güç olmaya, müşterilerimize en yeni dijital çözümleri sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Paydaşlarımızla birlikte özveriyle çalışıyoruz

Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, “Adalet Bakanlığımız ile uzun zamandır yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde, noterliklerimizde ve yurt dışı konsolosluklarımızda yapılan vekâletnamelerin varlığının, doğruluğunun ve geçerliliğinin kurum ve kuruluşlar tarafından sorgulanmasına ve azil olup olmadığı bilgisine erişmelerine imkân sağladık.Bakanlığımızın da onay verdiği bu protokol ile ilk olarak VakıfBank’la yapacağımız entegrasyonla bu hizmeti sağlamış olacağız” dedi. Cin, “Böylece VakıfBank ilgilileri, bankaya gelen bir müşterinin elindeki vekâletnamenin işlem yapma engelinin olup olmadığını tespit edebilecek. Sonuç olarak banka tarafında da işlem güvenliği tesis edilerek sahteciliklerin önüne geçilmesi sağlanmış olacak” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Şişecam Cam Ev Eşyası Grubu Başkanı Cemil Tokel Marka Konferansı’Nda Nude’Un Global Başarılarını Anlattı

ŞİŞECAM CAM EV EŞYASI GRUBU BAŞKANI CEMİL TOKEL


Yeni Yılda, Tepe Home Gençlere Çok Yakışacak

Yeni yıla başlamanın coşkusu tüm hızıyla devam ederken evinin her köşesinde yenilikleri ile farklılık yaratmak isteyenler Tepe Home’da buluşuyor. Geleceğe hayalleri ve başarılarıyla renk katan gençlere özel şık tasarımları ile Tepe Home, 2020’de hayallerini gerçekleştirmek için yenilik arayanları bekliyor. Sade ve ergonomik tasarımları ile dikkat çeken Tepe Home Genç Odaları, şık dizaynın yanı sıra sınırsız bir konfor sağlıyor. Tüm gençlerin hayallerine kavuşacağı odaları en ince ayrıntısına kadar düşünen Tepe Home, unutulmaz bir karne hediyesi olarak tercihlerin başında yer alıyor.


“Geleceğin Karakartalı” Elif Can, Vodafone Park’Ta Sahaya Çıktı

Dünyanın ilk dijital scouting projesi “Geleceğin KaraKartalı”nı kazanan 14 yaşındaki Aksaraylı Elif Can, Vodafone Park’ta oynanan Beşiktaş JK – D.G. Sivasspor maçının devre arasında sahaya çıktı. Beşiktaş Kadın Futbol Takımı’nın altyapısına seçilen Elif Can, taraftardan büyük alkış aldı.


Sağlıklı Yaşamın Adresi Vitalica Wellness, Nişantaşı’Nda..

Sağlıklı yaşamın adresi Vitalica Wellness, Nişantaşı’nda...


Tatlı Krizlerine Son Vermenin 8 Etkili Yolu!

Tatlı yerken adeta kontrolümü kaybediyorum, yedikçe daha fazla yemek istiyorum… Aç olmasam bile tatlı yeme isteği zihnimi sürekli meşgul ediyor… Yemekten sonra tatlı yemezsem doyduğumu hissetmiyorum… Açlığımı dindiren, ruhumu dinlendiren tek şey; tatlılar… Bir daha tatlıların cazibesine kapılmayacağımı söylüyor, ancak kısa bir süre sonra kendimi koca bir porsiyon tatlı yerken buluyorum… Her seferinde tatlı yedikten sonra pişman oluyorum ama nafile…


Etiketler: Noterler, VakıfBank, Türkiye, Birliği, vekâletname

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.