13 Ağustos 2014 Çarşamba 16:35

POLEMİKLER

Valilik: Mesele Atatürk Poster Ve Resimleri Değil

Valilik: Mesele Atatürk Poster Ve Resimleri Değil
Valilik: Mesele Atatürk Poster Ve Resimleri Değil
Valilik: Mesele Atatürk Poster Ve Resimleri Değil
Valilik: Mesele Atatürk Poster Ve Resimleri Değil
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

DHA » Ali Ümit ÜLKER


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kırklareli'ndeki İstasyon Caddesi'nde, belediye yapmak istediği ve Atatürk resimlerinin asılacağı panoların engellediği haberleri üzerine Kırklareli Valiliği yazılı açıklamayla kendisini savundu. Açıklamada, caddeye pano değil meclis kararıyla ticari amaçlı tek tip satış noktaları inşa edileceği için bunların engellendiği belirtilerek, kamuoyu yanlış bilgilendirildiği belirtildi.

Kırklareli Belediye Başkanlığı’na bağlı Fen işleri Müdürlüğü, kentin en işlek ve trafiğe kapalı İstasyon Caddesi’nde bazı noktalara çukur açarak Atatürk resimlerinin asılacağı 7 pano dikmek için çalışma başlattı. Kısa bir süre sonra valilik talimatıyla polis ekipleri çalışmayı durdurup çalışma yapılan alana ekip otomobilini çekti. Kırklareli Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Siyam Kesimoğlu ile yaklaşık 200 kişilik grup, gece saatlerine kadar oturma eylemi yaparak 'Engellemeyi' protesto etmişti.

Valilik bugün çıkan haberlerin ardından yazılı açıklama ile belediyenin kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini öne sürdü. Kırklareli Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada caddeye pano değil meclis kararıyla tek tip satış kabinleri kurulacağı ifade edildi. Açıklamada, şöyle denildi:

Kırklareli Belediye Başkanlığının kamuoyuna yapmış olduğu açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. İşin doğrusu Belediye tarafından kamuoyundan gizlenen Belediye Meclisi tarafından alınan kararla İstasyon Caddesi üzerine baştan başa ticari amaçlı tek tip satış noktaları yapılmak istenmesidir. Kırklareli ili Merkez İlçe İstasyon Caddesi, halkımızın yoğun ilgi gösterdiği, günün her saatinde yürüyüş yaptığı, kamunun ortak kullanımında bulunan ve trafiğe kapalı yol konumundadır.

Yol üzerinde Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullar bulunmaktadır. Cadde üzerinde bu şekilde ticaret amaçlı oluşturulacak yapılar halkın caddeyi bütün genişliği ile kullanmasına engel olacaktır. Belediyece birkaç kişinin ticari faaliyetten elde edeceği kar uğruna caddenin bütünlüğü bozularak kamunun çıkarlarına aykırı hareket edilmektedir. Buradan Belediyece özel çıkarların kamusal çıkarların üstün tutulduğu ortaya çıkmaktadır. Ayrıca söz konusu alan okulların yoğunlukta olduğu alandır, cadde ortasında sürekli olarak tezgâhların bulundurulması okul başladığında öğrenciler ve küçük yaştaki çocuklar bakımından olumsuzluklara yol açacaktır."

200 KİŞİ TOPLANMIŞTI

Dün, belediye işçilerinin çalışmasının polis ekiplerince engellemesi üzerine yaklaşık 200 kişi ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posteriyle Kırklareli Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Siyam Kesimoğlu ile birlikte oturma eylemi yapmıştı. Eylemin bu akşamda süreceği bildirildi.

 

İlginizi Çekebilir

Üniversite Adaylarına Hukuk Dersleri Bilgi Sosyal Medya Ve Hukuk Kış Okulu

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi, üniversite adayları için hukuk dersleri veriyor. 11’inci ve 12’nci sınıf öğrencilerinin katılımına açık olacak “BİLGİ Sosyal Medya ve Hukuk Kış Okulu”nda internetten mal satın almaktan youtuber’lığa kadar sanal ortamdaki doğru ve yanlışlar hukuk perspektifinden değerlendirilecek


Realme Amazon.Com.Tr’De!

Çinli telefon üreticisi Realme üç yeni telefon modeliyle Türkiye pazarına girdi.


Moda Devrimi Sergisi Moda Endüstrisinde Sürdürülebilirliği Ortaya Koydu

Moda Devrimi Sergisi Moda Endüstrisinde Sürdürülebilirliği ortaya koydu


Eşi İçin 40 Günde 20 Kilo Verdi

Özlem İslam


Domuz Gribi Tedavisinde İlk 48 Saat Önemli

“Domuz gribi” olarak bilinen H1N1 Influenza A, son günlerde yeniden etkisini göstermeye başladı. Birçok insanın domuz gribiyle karşılaştığında ne yapacağını bilemediğini ve belirtilerin ani olarak ortaya çıktığını söyleyen Anadolu Sağlık Merkezi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Elif Hakko, “H1N1 Influenza A daha çok birbiri ile yakın ilişkideki kişiler ve kapalı alanlarda bulunan insan grupları arasında görülüyor. Son dönemde görülen vakaların büyük bir kısmını H1N1 Influenza A vakaları oluşturuyor” dedi.


Etiketler: kırklareli, mehmet siyam kesimoğlu

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.