16 Nisan 2019 Salı 10:16

GÜNDEM

Valmet Ve Kemira’Dan Atık Su Arıtma Süreçlerinde İş Birliği

Belediyelerin ve sanayi tesislerinin ihtiyacına profesyonel çözümler

Valmet Ve Kemira’Dan Atık Su Arıtma Süreçlerinde İş Birliği
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Valmet ve Kemira, belediyelerin ve endüstriyel tesislerin atık su ve çamur arıtma uygulamalarının geliştirilmesine yönelik bir ortaklık anlaşması imzaladı. Hedef, güvenilir gerçek zamanlı ölçümler vasıtasıyla yüksek tasarruf ve yüksek verimlilik sağlamak.

Valmet ve Kemira, Avrupa’daki belediye ve endüstriyel tesisler için atık su ve çamur arıtma uygulamalarının geliştirilmesine yönelik bir ortaklık anlaşması imzaladı. Bu iş birliği ile, güvenilir gerçek zamanlı ölçümlerden elde edilen veriler sayesinde su arıtma süreçlerinin görünürlüğü artırılarak, tahmin edilebilir ve proaktif bir süreç yönetimi sağlanacak. Hedef, müşterilere önemli oranda tasarruf ve verimlilik açısından iyileştirmeler sağlamak.

İki uzman şirket bir arada

Ortaklık, Valmet’in kapsamlı analiz cihazları, ölçüm teknolojileri, proses optimizasyon konusundaki bilgi birikimi ve servis ağını, Kemira'nın belediyeler ile endüstriyel su arıtma alanındaki kimya ve proses optimizasyonu uzmanlığı ile bir araya getiriyor. Anlaşma iki şirket arasındaki mevcut endüstriyel Internet ekosistemi alanındaki iş birliğini de genişletmiş olacak.

Valmet, çamur ve sudan arındırma proseslerine yönelik ölçüm ve optimizasyon uygulamalarında önemli bir tecrübeye sahip. Bu güvenilir ölçümler, Valmet müşterileri için bugüne dek çok sayıda kanıtlanmış sonuçlar sağladı.

En iyi performans için işbirliği

Valmet, Atıksu Otomasyon İş Birimi Müdürü Heli Karalia, "Polimerler ve kimyasallar atık su arıtma işleminin önemli birer parçasıdır ve Kemira ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğimizin bizim için harika bir fırsat olmasının bir nedeni de bu; özellikle çamurdan ve sudan arındırma işlemlerinde, doğru kimyasal maddenin seçimi en iyi performansı elde etmek için kilit önem taşıyan unsurlardan biridir." diyor.

Kemira Uygulama Geliştirme Müdürü Jussi Ruotsalainen ise, "Akıllı kimya portföyümüzü, KemConnect™ platformu aracılığıyla, çamurdan ve sudan arındırma ile fosfor arıtma işlemlerinde olduğu gibi, aktif olarak genişletiyoruz. Bahsettiğim bu tam hizmet yaklaşımının bir parçası olarak, Valmet gibi lider konumdaki bir endüstriyel otomasyon donanım, yazılım ve ekipman hizmeti tedarikçisi firma ile ortak olmak bizim için en mantıklı adım olmuştur." diyor.

Kemira

Kemira, su yoğun sektörlerdeki müşterilere hizmet sunan uluslararası bir kimya şirketidir. Şirket, müşterilerinin ürün kalitelerini, süreçlerini ve kaynak verimliliğini artıracak uzmanlık, uygulama bilgisi ve kimyasal maddeler sunmaktadır.

Kemira, kâğıt hamuru ve kâğıt, petrol ve gaz ile su arıtım sektörlerine odaklanmıştır. 2017 yılında Kemira’nın yıllık cirosu yaklaşık 2.5 milyar Avro olmuştur ve 4,732 çalışanı bulunmaktadır.

VALMET

Corporate Communications

Çiğdem Timar

Valmet, enerji, selüloz ve kağıt endüstrilerine yönelik dünyanın lider otomasyon ve servis sağlayıcı şirketidir. Hedefi, müşterilerine hizmette global lider olmaktır.

Valmet’in sunduğu güçlü teknoloji kağıt hamuru tesisleri, temizlik kağıdı, karton ve kağıt üretim hatlarının yanı sıra biyoenerji üretimi için enerji santrallerini de içermektedir. Gelişmiş servis ve otomasyon çözümleri, gerek ham madde gerekse enerjinin etkili kullanımını artırarak, müşterilerinin proses güvenilirlik ve performansını geliştirmektedir.

Valmet’in 2018 yılı net satışları 3.3 milyar Euro’dur. Dünya genelinde 13.000 profesyonel çalışanı, müşterileri ile yakın işbirliği içinde, onların performanslarını her gün daha ileri taşımak üzere çalışmaktadır. Merkezi Espoo, Finlandiya’da bulunan Valmet'in hisseleri Nasdaq Helsinki’de işlem görmektedir.

İlginizi Çekebilir

"Amacımız Ankara'yı Sosyokent Yapmak"

“AMACIMIZ ANKARA’YI SOSYOKENT YAPMAK”


“Tarladan Fabrikaya Tütünün Serüveni Cibali Sohbetleri’Nde Ele Alınacak”

“Rezan Has Müzesi Cibali Sohbetleri Devam Ediyor”


7. Giv Girişimcilik Ödülleri Sahiplerini Buldu

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) tarafından bu yıl 7. kez düzenlenen 7. GİV Girişimcilik Ödül Töreni, BAYKAR Teknik Müdürü ve T3 (Türkiye Teknoloji Takımı) Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk BAYRAKTAR, üniversite rektörleri, akademisyen, iş dünyasının önde gelen isimleri, STK temsilcileri ve girişimcilerin katılımıyla gerçekleşti.


Şampiyon Galatasaray’A Türk Telekom Ana Sponsorluğunda Özel Kutlama

Galatasaray 22. şampiyonluğunu kazanıp büyük ses getirirken Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu Şampiyonluk Kupası’nı Türk Telekom Stadyumu’nda, Türk Telekom ana sponsorluğundaki özel etkinlikte taraftarlarıyla birlikte kaldırdı. Onbinlerce seyircinin katıldığı kutlamalar birbirinden renkli görüntülere sahne olurken adeta yer sarı gök kırmızı oldu.


Bmd Üyeleri Geleneksel İftarda Buluştu

Bilişim Medyası Derneği’nin (BMD) 10 yıldır düzenlediği geleneksel aile iftarı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ile STK başkanları ve sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.


Etiketler: Valmet, Kemira, için, arıtma, endüstriyel

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.