16 Nisan 2019 Salı 10:16

GÜNDEM

Valmet Ve Kemira’Dan Atık Su Arıtma Süreçlerinde İş Birliği

Belediyelerin ve sanayi tesislerinin ihtiyacına profesyonel çözümler

Valmet Ve Kemira’Dan Atık Su Arıtma Süreçlerinde İş Birliği
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Valmet ve Kemira, belediyelerin ve endüstriyel tesislerin atık su ve çamur arıtma uygulamalarının geliştirilmesine yönelik bir ortaklık anlaşması imzaladı. Hedef, güvenilir gerçek zamanlı ölçümler vasıtasıyla yüksek tasarruf ve yüksek verimlilik sağlamak.

Valmet ve Kemira, Avrupa’daki belediye ve endüstriyel tesisler için atık su ve çamur arıtma uygulamalarının geliştirilmesine yönelik bir ortaklık anlaşması imzaladı. Bu iş birliği ile, güvenilir gerçek zamanlı ölçümlerden elde edilen veriler sayesinde su arıtma süreçlerinin görünürlüğü artırılarak, tahmin edilebilir ve proaktif bir süreç yönetimi sağlanacak. Hedef, müşterilere önemli oranda tasarruf ve verimlilik açısından iyileştirmeler sağlamak.

İki uzman şirket bir arada

Ortaklık, Valmet’in kapsamlı analiz cihazları, ölçüm teknolojileri, proses optimizasyon konusundaki bilgi birikimi ve servis ağını, Kemira'nın belediyeler ile endüstriyel su arıtma alanındaki kimya ve proses optimizasyonu uzmanlığı ile bir araya getiriyor. Anlaşma iki şirket arasındaki mevcut endüstriyel Internet ekosistemi alanındaki iş birliğini de genişletmiş olacak.

Valmet, çamur ve sudan arındırma proseslerine yönelik ölçüm ve optimizasyon uygulamalarında önemli bir tecrübeye sahip. Bu güvenilir ölçümler, Valmet müşterileri için bugüne dek çok sayıda kanıtlanmış sonuçlar sağladı.

En iyi performans için işbirliği

Valmet, Atıksu Otomasyon İş Birimi Müdürü Heli Karalia, "Polimerler ve kimyasallar atık su arıtma işleminin önemli birer parçasıdır ve Kemira ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğimizin bizim için harika bir fırsat olmasının bir nedeni de bu; özellikle çamurdan ve sudan arındırma işlemlerinde, doğru kimyasal maddenin seçimi en iyi performansı elde etmek için kilit önem taşıyan unsurlardan biridir." diyor.

Kemira Uygulama Geliştirme Müdürü Jussi Ruotsalainen ise, "Akıllı kimya portföyümüzü, KemConnect™ platformu aracılığıyla, çamurdan ve sudan arındırma ile fosfor arıtma işlemlerinde olduğu gibi, aktif olarak genişletiyoruz. Bahsettiğim bu tam hizmet yaklaşımının bir parçası olarak, Valmet gibi lider konumdaki bir endüstriyel otomasyon donanım, yazılım ve ekipman hizmeti tedarikçisi firma ile ortak olmak bizim için en mantıklı adım olmuştur." diyor.

Kemira

Kemira, su yoğun sektörlerdeki müşterilere hizmet sunan uluslararası bir kimya şirketidir. Şirket, müşterilerinin ürün kalitelerini, süreçlerini ve kaynak verimliliğini artıracak uzmanlık, uygulama bilgisi ve kimyasal maddeler sunmaktadır.

Kemira, kâğıt hamuru ve kâğıt, petrol ve gaz ile su arıtım sektörlerine odaklanmıştır. 2017 yılında Kemira’nın yıllık cirosu yaklaşık 2.5 milyar Avro olmuştur ve 4,732 çalışanı bulunmaktadır.

VALMET

Corporate Communications

Çiğdem Timar

Valmet, enerji, selüloz ve kağıt endüstrilerine yönelik dünyanın lider otomasyon ve servis sağlayıcı şirketidir. Hedefi, müşterilerine hizmette global lider olmaktır.

Valmet’in sunduğu güçlü teknoloji kağıt hamuru tesisleri, temizlik kağıdı, karton ve kağıt üretim hatlarının yanı sıra biyoenerji üretimi için enerji santrallerini de içermektedir. Gelişmiş servis ve otomasyon çözümleri, gerek ham madde gerekse enerjinin etkili kullanımını artırarak, müşterilerinin proses güvenilirlik ve performansını geliştirmektedir.

Valmet’in 2018 yılı net satışları 3.3 milyar Euro’dur. Dünya genelinde 13.000 profesyonel çalışanı, müşterileri ile yakın işbirliği içinde, onların performanslarını her gün daha ileri taşımak üzere çalışmaktadır. Merkezi Espoo, Finlandiya’da bulunan Valmet'in hisseleri Nasdaq Helsinki’de işlem görmektedir.

İlginizi Çekebilir

Paşabahçe Mağazaları İkinci Franchıse Mağazasını Riyad’Da Açtı

Paşabahçe Mağazaları yurt dışı mağazacılık atılımını Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da yeni açtığı mağaza ile sürdürüyor. Yurt dışında ilk mağaza yatırımını 2015 yılında Milano’da yaptıklarını, ikinci yurt dışı mağazalarını da Katar’ın başkenti Doha’da franchise modeli ile açtıklarını hatırlatan Paşabahçe Mağazaları Genel Müdürü Esra Tokel, “Paşabahçe Mağazaları’nın keyifli alışveriş deneyimini ve mağazalarımızdaki binlerce şık ve kullanışlı ürünü şimdi de Riyad’daki tüketicilerle buluşturuyor olmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.


Tbb'den Bilgilendirme 60.Yılında Türkiye Bankalar Birliği Ve Türkiye’De Bankacılık Sistemi Kitabı

Türkiye Bankalar Birliği’nin kuruluşunun altmışıncı yılı vesilesiyle ülke ve dünya ekonomisindeki gelişmelerin bankacılık sektörüne olan yansımalarının değerlendirildiği “60. Yılında Türkiye Bankalar Birliği ve Türkiye’de Bankacılık Sistemi” başlıklı kitap kaleme alındı.


Watsons.Com.Tr’Ye Stevie’Den Altın Ödül

Watsons Türkiye, 11.11 Online Alışveriş Festivali kampanyasıyla iş dünyasının en saygın organizasyonlarından Stevie International Business Awards’ta altın ödülün sahibi oldu


Nn Hayat Ve Emeklilik Hayatta Büyüyecek, Bes’Te Tutunduracak

NN Group halka arzının 5. yıl dönümünü kutladı


Bülten Nike By Levi's®

NIKE BY LEVI’S®


Etiketler: Valmet, Kemira, için, arıtma, endüstriyel

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.