5 Aralık 2019 Perşembe 13:29

GÜNDEM

Ve Video Sokak Yemeğinin Kraliçesi Jay Fai Perakende Günleri’Nde…

Türkiye’de perakende sektörünün nabzını tutan sektörün en büyük buluşma platformu Perakende Günleri, sokak yemeğinin kraliçesi olarak anılan Michelin Yıldızlı Jay Fai’yi ağırladı.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünyada gelişmekte olan sokak yemekleri kültürünün sembolü, bütün önemli şeflerin ilham kaynağı ve Tayland’ın ilk Michelin yıldızlı sokak yemekleri şefi Jay Fai, Perakende Günleri 2019’da konuşmacı olarak yer aldı.

Sokak yemeği dünyasının Michelin Yıldızlı Kraliçesi Jay Fai…

Türkiye ile birlikte ikinci kez Tayland dışına çıktığını aktaran Jay Fai sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ben işimi anne ve babamdan öğrendim. Onlar da sokakta yemek pişiriyorlardı. Küçük bir aile işiydi. Ben de yemek taşıyıcılığı yaparak başladım. Öncesinde terziydim aslında. Terzilik yaparken çok büyük bir kriz yaşadım. Evim yandı. Sigortalı olmadığı için her şeyimi kaybettim. Ne param ne eşyam, hiçbir şeyim kalmadı. Elimde tek kalan şey ise annemin yemek sattığı araçtı. Sonrasında da yemek satmaya karar verdim. Beni tanıyanlar bir terzinin birden aşçı olamayacağını düşündüler. Ben de kendi kendime kim ne derse desin. ‘Onların haksız olduğunu kanıtlayacağım!’ dedim. 40 yıldan fazladır yemek pişiriyorum. Yengeç omleti annemden öğrendiğim bir tarif değil, geleneksel Bangkok yemeği de değil. Kendim geliştirdim. Bir Japon’un omlet yapımı izledim. Sonra düşündüm; bunu Thai omleti ile birleştirebilirim. Defalarca denedikten sonra istediğim tarife ulaştım. Michelin yıldızı sonrasında hayatım tam olarak değişti. Ancak ondan öncesinde de Bangkok’ta bilinen bir restorandım. Yıldız öncesi kuyruk olmadan restoranda yemek yemek kolaydı. Ancak fiyatlar sokak yiyeceği olmasına rağmen yüksek; çünkü en iyi ve en güzel malzemelerle yapıyorum. Bu nedenle de Michelin yıldızı aldım. Yengeç omletin fiyatı 100 Euro’dan fazla. Deneyim yaşamak için gidilebilecek bir restoran. Yemekteki yengeç Tayland’da alınabilecek en lezzetli yengeç. Bir başkası alamıyor o yengeci, çünkü satıcı bu ürünü Jay Fai için saklıyor. Buraya gelmek içinde restoranımı kapattım. Çünkü bütün yemekleri kendim pişiriyorum” dedi.

Ana sponsorlar: Akinon, Opet

SOYSAL HAKKINDA

SOYSAL 35 yıllık deneyimiyle, perakende ve ilgili sektörlere hizmet veren bir çözüm merkezidir. İstanbul ve Londra ofislerinin yanı sıra, uluslararası uzman kuruluşlarla iş birliği içinde; danışmanlık hizmetleri, Soysal Perakende Okulu, Meçhul Müşteri Uygulaması® ve mağaza denetimleri, Görsel Mağazacılık, Perakende Günleri, Perakende Liderler Konferansı, yurtdışı açılım hizmetleri ve yayınları kapsıyor. SOYSAL, kurucusu Suat Soysal’ın “yaşamın içinden gelen, bugünü yakalayıp geleceğe ulaştıran, yalın ve etkili çözümler” ilkesiyle çalışıyor.

Basın için Bilgi;

İlginizi Çekebilir

Salgının Yeni Adı Coronavirus

KONU: Salgının yeni adı: Coronavirus


Davos’Tan Türkiye İçin Güzel Haber

“DAVOS’TAN TÜRKİYE İÇİN GÜZEL HABER”


Armut %65 Büyümeyle Avrupa’Da Liderliğe İlerliyor

Türkiye'nin hizmet alanında en büyük online platformu Armut.com, başarılı geçen 2019 yılının özetini paylaştı. Geçen yıl 2.4 milyon talebe ve 472.646 hizmet veren sayısına ulaşan Armut, 2019 yılını %65'lik bir gelir büyümesiyle kapattı. Yurt dışındaki teknoloji ihracatı markası HomeRun ile rekor bir büyüme gerçekleştiren Armut, 2020 yılında gireceği yeni ülkelerle beraber Avrupa liderliği hedefine emin adımlarla ilerliyor.


Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü Uyarıyor; “Uzun Süreli Bacak Ağrısı Periferik Damar Hastalığının Habercisi Olabilir”

ABDİ İBRAHİM OTSUKA MEDİKAL DİREKTÖRLÜĞÜ UYARIYOR;


Under Armour'dan Yeni Platform Tek Yol Zorlukları Aşmak

Under Armour'dan Yeni Platform:


Etiketler: yemek, Michelin, Perakende, için, sokak

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.