23 Ocak 2019 Çarşamba 12:26

GÜNDEM

Veeam, Bulut Veri Yönetimi Liderliğini Geliştiriyor

Veri Yönetimi sağlayan yedekleme çözümlerinin lider şirketi Veeam® Software yakında çıkacak olan Veeam Availability for AWS ve Veeam Availability Console v3’ün yanı sıra Veeam Availability Suite 9.5 Update 4’ün bir parçası olarak yeni bulut veri yönetimi yetkinliklerini piyasaya çıkardığını duyurdu. Bu yeni yetkinliklerin getirdiği hesaplı veri saklama, buluta taşıma ve veri mobilitesinin kolaylığı, Amazon Web Hizmetleri’ne (AWS) yönelik buluta özel yedekleme ve koruma, bulut için hazırlanmış taşınabilir lisanslama, artırılmış güvenlik ve veri yönetimi ve diğer birçok çözüm sayesinde hizmet sağlayıcıları, Veeam destekli hizmetlerini pazara eskisinden çok daha basit bir şekilde sunacaklar.

Veeam, Bulut Veri Yönetimi Liderliğini Geliştiriyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

BT yöneticileri çoklu bulut ortamlarındaki bulut iş yükleri için giderek daha fazla endişeleniyorlar. BT yöneticilerinin yüzde 58’i veri taşımanın zor olduğundan, yüzde 82’si uygulama çalışma süresinden duydukları endişeden ve yüzde 61’i de bulut iş yükü yedekleme ve kurtarması konusunda kendilerini yeteri kadar güvende hissetmediklerinden bahsediyor.[i] Veeam’in yeni yetkinlikleri büyük ölçekli şirketlerin BT yöneticilerinin tüm bu endişe ve zorluklarına cevap olarak geliştirildi.

Veeam Kurucu Ortağı ve Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ratmir Timashev, Veeam’in kurulmasıyla birlikte, modern üst düzeyde sanallaştırılmış şirket içi ortamlarındaki yedekleme ve veri yönetimi pazarının liderliğini ele geçirdiğini belirtiyor. “Veeam Availability Platform’un en son sürümü bugüne kadar çıkardığımız en önemli ve en çok beklenen ürünlerden biri. Kurumların bulunduğu yerden bağımsız olarak hibrit buluta taşınmalarına ve veriyi erişilebilir tutmalarına yardımcı olacak basit, esnek ve güvenilir bir çözüm. Bugün yaptığımız duyuru Bulut Veri Yönetimi’ndeki pazar liderliğimizi pekiştirirken AWS, Microsoft Azure, IBM Cloud ve 20.000’in üzerindeki hizmet sağlayıcımızla olan güçlü işbirliğimizi de geliştiriyor. Forbes 2018 Dünyanın En İyi 100 Bulut Şirketi’nden biri olarak seçildik ve son iki senedir de Microsoft Yılın ISV İş Ortağı’yız. Bunlar bulut veri yönetimindeki liderliğimizi kanıtlayan noktalar ve bu son ürünümüzle de konumumuzu güçlendirdik.”

Veeam Availability Platform, yeni özellikleriyle kurumlara çeviklik, erişilebilirlik ve hız sağlıyor:

Veeam Availability Suite 9.5 Update 4

AWS için Veeam Availability

Veeam Availability Platform’un bir parçası olarak bu yeni çözüm, pazar lideri Veeam N2WS buluta özel yedekleme ve AWS iş yüklerini kurtarmayı, yedeklenmiş veriyi merkezi Veeam veri havuzunda toplama yetkinliğiyle birleştiriyor. Bu yeni ürün ile kurumlar verilerini çoklu bulut ortamlarında güvenli bir şekilde taşıyıp bir bütün şeklinde yönetebilecekler. Ayrıca bulut uygulamalarına erişim kaybı riski azalacak ve AWS verisinin kazayla silinmesi, AWS hesap erişiminin kaybı engellenirken, veri seviyesi güvenlik tehditleri ve kesintilere karşı korunma da sağlayacak. Ayrıca:

Veeam Örnek Lisanslama (VIL)

Veeam’in yeni buluta hazır lisanslaması, çoklu bulut ortamlarında BT çevikliği ve iş yükü mobilitesi sağlayan sektörün ilk taşınabilir abonelik lisanslamasıdır:

Veeam Availability Console v3

20.000’den fazla Veeam Bulut ve Hizmet Sağlayıcısı (VCSP) BaaS (Hizmet Olarak Yedekleme) ve DRaaS (Hizmet Olarak Felaket Kurtarma) hizmetlerinin büyümesini ve dağılmasını hızlandıracak:

Timashev bu yeni ve geliştirilmiş ürünlerle müşterilerine en basit, en esnek ve en güvenilir çözümleri sağlamak üzerine kurdukları stratejilerini daha da ileri taşıdıklarını belirtiyor.

Akıllı Veri Yönetimi için dünyanın ilk etkinliği olan ve 20 – 22 Mayıs 2019’da Miami’de düzenlenecek VeeamON 2019 için kayıtlar başladı. Chicago’da düzenlenen VeeamON 2018’e ve dünya genelinde gerçekleştirilen bölgesel VeeamON Forum etkinliklerine 10.000’e yakın müşteri, iş ortağı ve kanaat önderi katılmıştı.

[i] Çoklu Buluttaki Karmaşa Basit Bir Bulutlar Arası Veri Kourma Çözümüne İhtiyaç Duyuyor, Frost & Sullivan

İlginizi Çekebilir

Çocuklara ‘Kolaj Atölyesi’ Trump Art Gallery’De, 24 Ağustos Cumartesi

Trump Alışveriş Merkezi’nin sergi alanı Trump Art Gallery’de, ‘Göç’ sergisi kapsamında sanatçı Seren Ceren Asyalı ile 7-12 yaş aralığındaki çocuklarla atölye çalışması düzenlenecek.


Kaspersky Iot Cihazlarınızı Apt Gruplarından Koruyun

Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları evlerden fabrikalara kadar hemen her yerde avantajlar sağlıyor. Ancak madalyonun bir de öteki yüzü var. IoT cihazları düzgün çalışmak için birçok şeye ihtiyaç duyuyor. İşin bir diğer boyutu ise üçüncü taraf sağlayıcılara olan bağlılık. Bu da çok sayıda zayıf nokta oluşmasına neden oluyor. Tehdit gruplarının ele geçirdikleri cihazlardan yararlanıp kurumsal ağlara sızmaları hiç de şaşırtıcı değil. Bunun en yakın örneklerinden biri Rus destekli bir siber suçlu grubunun düzenlediği saldırı oldu. Bu saldırıda kurumsal ağlara giriş için popüler IoT cihazlarından faydalanıldığı gözlendi.


“Afetler Can Almaya Devam Ediyor. Bu Yıl Sadece Yaz Aylarında 29 Vatandaşımız Sel Sularına Kapılarak Yaşamını Yitirdi.”

İklim değişikliği konusunda toplumsal bilinç seviyesini artırma, bireylerde davranış değişikliği oluşturmak amacıyla “Yerküreye Saygı” projesini hayata geçiren Sompo Sigorta, son dönemde yaşanan sel felaketi ile ilgili değerlendirmede bulundu.


Gensed Başkanı Halil Demirdağ, Türkiye’Nin Güneş Enerjisi Potansiyeline Dikkat Çekti Basın Açıklaması

GENSED BAŞKANI HALİL DEMİRDAĞ, TÜRKİYE’NİN GÜNEŞ ENERJİSİ POTANSİYELİNE DİKKAT ÇEKTİ


2020 Overwatch League Normal Sezon Programı Açıklandı

20.08.2019 - Overwatch League, bugün 20 takımın tamamı için normal sezon programını açıkladı. 2020 normal sezon programını görmek için buraya tıklayın.


Etiketler: Veeam, bulut, yeni, Availability, veri

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.