23 Ocak 2019 Çarşamba 12:26

GÜNDEM

Veeam, Bulut Veri Yönetimi Liderliğini Geliştiriyor

Veri Yönetimi sağlayan yedekleme çözümlerinin lider şirketi Veeam® Software yakında çıkacak olan Veeam Availability for AWS ve Veeam Availability Console v3’ün yanı sıra Veeam Availability Suite 9.5 Update 4’ün bir parçası olarak yeni bulut veri yönetimi yetkinliklerini piyasaya çıkardığını duyurdu. Bu yeni yetkinliklerin getirdiği hesaplı veri saklama, buluta taşıma ve veri mobilitesinin kolaylığı, Amazon Web Hizmetleri’ne (AWS) yönelik buluta özel yedekleme ve koruma, bulut için hazırlanmış taşınabilir lisanslama, artırılmış güvenlik ve veri yönetimi ve diğer birçok çözüm sayesinde hizmet sağlayıcıları, Veeam destekli hizmetlerini pazara eskisinden çok daha basit bir şekilde sunacaklar.

Veeam, Bulut Veri Yönetimi Liderliğini Geliştiriyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

BT yöneticileri çoklu bulut ortamlarındaki bulut iş yükleri için giderek daha fazla endişeleniyorlar. BT yöneticilerinin yüzde 58’i veri taşımanın zor olduğundan, yüzde 82’si uygulama çalışma süresinden duydukları endişeden ve yüzde 61’i de bulut iş yükü yedekleme ve kurtarması konusunda kendilerini yeteri kadar güvende hissetmediklerinden bahsediyor.[i] Veeam’in yeni yetkinlikleri büyük ölçekli şirketlerin BT yöneticilerinin tüm bu endişe ve zorluklarına cevap olarak geliştirildi.

Veeam Kurucu Ortağı ve Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ratmir Timashev, Veeam’in kurulmasıyla birlikte, modern üst düzeyde sanallaştırılmış şirket içi ortamlarındaki yedekleme ve veri yönetimi pazarının liderliğini ele geçirdiğini belirtiyor. “Veeam Availability Platform’un en son sürümü bugüne kadar çıkardığımız en önemli ve en çok beklenen ürünlerden biri. Kurumların bulunduğu yerden bağımsız olarak hibrit buluta taşınmalarına ve veriyi erişilebilir tutmalarına yardımcı olacak basit, esnek ve güvenilir bir çözüm. Bugün yaptığımız duyuru Bulut Veri Yönetimi’ndeki pazar liderliğimizi pekiştirirken AWS, Microsoft Azure, IBM Cloud ve 20.000’in üzerindeki hizmet sağlayıcımızla olan güçlü işbirliğimizi de geliştiriyor. Forbes 2018 Dünyanın En İyi 100 Bulut Şirketi’nden biri olarak seçildik ve son iki senedir de Microsoft Yılın ISV İş Ortağı’yız. Bunlar bulut veri yönetimindeki liderliğimizi kanıtlayan noktalar ve bu son ürünümüzle de konumumuzu güçlendirdik.”

Veeam Availability Platform, yeni özellikleriyle kurumlara çeviklik, erişilebilirlik ve hız sağlıyor:

Veeam Availability Suite 9.5 Update 4

AWS için Veeam Availability

Veeam Availability Platform’un bir parçası olarak bu yeni çözüm, pazar lideri Veeam N2WS buluta özel yedekleme ve AWS iş yüklerini kurtarmayı, yedeklenmiş veriyi merkezi Veeam veri havuzunda toplama yetkinliğiyle birleştiriyor. Bu yeni ürün ile kurumlar verilerini çoklu bulut ortamlarında güvenli bir şekilde taşıyıp bir bütün şeklinde yönetebilecekler. Ayrıca bulut uygulamalarına erişim kaybı riski azalacak ve AWS verisinin kazayla silinmesi, AWS hesap erişiminin kaybı engellenirken, veri seviyesi güvenlik tehditleri ve kesintilere karşı korunma da sağlayacak. Ayrıca:

Veeam Örnek Lisanslama (VIL)

Veeam’in yeni buluta hazır lisanslaması, çoklu bulut ortamlarında BT çevikliği ve iş yükü mobilitesi sağlayan sektörün ilk taşınabilir abonelik lisanslamasıdır:

Veeam Availability Console v3

20.000’den fazla Veeam Bulut ve Hizmet Sağlayıcısı (VCSP) BaaS (Hizmet Olarak Yedekleme) ve DRaaS (Hizmet Olarak Felaket Kurtarma) hizmetlerinin büyümesini ve dağılmasını hızlandıracak:

Timashev bu yeni ve geliştirilmiş ürünlerle müşterilerine en basit, en esnek ve en güvenilir çözümleri sağlamak üzerine kurdukları stratejilerini daha da ileri taşıdıklarını belirtiyor.

Akıllı Veri Yönetimi için dünyanın ilk etkinliği olan ve 20 – 22 Mayıs 2019’da Miami’de düzenlenecek VeeamON 2019 için kayıtlar başladı. Chicago’da düzenlenen VeeamON 2018’e ve dünya genelinde gerçekleştirilen bölgesel VeeamON Forum etkinliklerine 10.000’e yakın müşteri, iş ortağı ve kanaat önderi katılmıştı.

[i] Çoklu Buluttaki Karmaşa Basit Bir Bulutlar Arası Veri Kourma Çözümüne İhtiyaç Duyuyor, Frost & Sullivan

İlginizi Çekebilir

Tezmaksan'dan 29 Nisan'da Başlayacak 5 Günlük ‘Ücretsiz Cnc Torna Eğitimi’

TEZMAKSAN 1 MAYIS’TA EMEKÇİLERİ UNUTMADI


Aston Martin Ve Total Güçlerini Birleştirdi...

Aston Martin ve Total 2016’dan bu yana devam ettikleri işbirliklerini yeniledi. Bu kapsamda motorsporlarında yapılan işbirliği, Ar-Ge ve modellerin ilk yağ dolumlarında Total QUARTZ motor yağları ürün serisinin kullanılmasını da içeriyor.


Shell & Turcas’Tan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’Nda Ödüllü Kampanya Bb

Shell & Turcas’tan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ödüllü kampanya


Endüstriyel Temizlik Sektörünün İnovasyonu, Interclean İstanbul’Da Sergilendi

Endüstriyel temizlik sektörü, yılda ortalama 10,5 milyar Avro/60 milyar TL ciro ve yaklaşık 5.000 firma ile 1,5 milyon kişiye istihdam sağlıyor. Sektörün yenilikçi ürün ve hizmetleri, İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılan Interclean İstanbul Endüstriyel Temizlik Teknolojileri & Hizmetleri Fuarı ve Konferansı’nda tanıtıldı.


Axis İstanbul’Dan 23 Nisan’A Özel Eğlence Paketi

Axis İstanbul AVM’de geçtiğimiz günlerde başlayan ve 15 Ekim’e kadar devam edecek Hediye Dükkanı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gününe özel tüm çocukları unutamayacakları bir eğlenceye davet ediyor. Çocukların en özel gününde Axis İstanbul AVM’den 50 TL ve üzeri alışveriş yapacak ziyaretçiler, 50 puan değerinde hediye puanın sahibi olarak eğlence paketini almaya hak kazanacaklar.


Etiketler: Veeam, bulut, yeni, Availability, veri

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.