26 Mart 2019 Salı 14:03

GÜNDEM

Veganlık Trendi Twitter’I Sardı!

Özellikle son dönemlerde adını sürekli duyduğumuz bir beslenme ve aslında yaşam biçimi olan veganlık, Twitter’da da ses getiriyor.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sesini duyurmak isteyen lokal vegan girişimciler ve vegan diyetisyenler, Twitter’ın gücünü arkasına alıyor. Fikirlerini milyonların duymasını sağlayan Twitter’a her gün yeni bir vegan hesabı katılıyor. Ocak verilerine baktığımızda 200 binin üzerinde global kullanıcı biyografilerinde veganlıktan bahsederken konuyla ilgili 20 milyona yakın da tweet atıldığını görüyoruz.

Bu tweet’lerin sahiplerini, vegan hesapların öne çıkanlarını sizler için derledik. İşte Twitter’daki etkin vegan diyetisyenler ve girişimciler:

Vegan diyetisyen, sağlık programcısı ve danışman olan Kevser Başkara, vegan beslenmeyle ilgili içerikler paylaşıyor. Açık Radyo’daki ‘Vegan Sağlık’ programı ve Youtube’daki ‘Vegitisyen TV’ kanalıyla ilgili duyuruları Twitter üzerinden yapıyor.

Vegan doktor Murat Kınıkoğlu, kalp ve iç hastalıkları uzmanı ve aynı zamanda vegan beslenme ve vegan sağlık kitaplarının yazarı. Kendisi, Twitter hesabında vegan beslenme ve yaşam şekliyle ilgili bilgiler veriyor.

Genel olarak hayvanları koruma ve hayvan hakları ile ilgili içerikler paylaşıyor.

Hayvanları korumak ve onların insanlardan farksız olduğunu anlatmak amaçlı paylaşımları bulunuyor. ‘Aynı dili konuşmasalar da bütün türlerin dili ortaktır’ mesajı ve #türsüzsözlük hashtagiyle hayvanların insanlarla aynı duygulara sahip olduğu anlatılıyor.

Gıdadan kozmetiğe, hiyjen ürünlerinden tekstile, günlük yaşantıda ihtiyaç duyulan her ürünün bulunduğu bir e-ticaret sitesinin Twitter hesabı. Vegan ürünleriyle ilgili içerik içeriyor.

Diyetisyen Dilara Koçak, direkt vegan yaşam biçimini benimsememiş olsa da, DilaraKoçakİyiYaşam mottosuyla sağlıklı içerikler paylaşıyor ve bu içeriklerden bazıları da vegan beslenmeyle ilgili oluyor.

Vegan bilgi rehberi, isminden de anlaşılacağı üzere veganlıkla ilgili pratik bilgiler paylaşıyor. Paylaşımlarının bazılarında takipçiyi internet sitesine yönlendirerek vegan rehbere kaydolmalarını sağlıyor.

Vegan, organik, glutensiz ürünler satan bir e-ticaret sitesi olan Vegan Bakkal, Twitter hesabında ürünleriyle ilgili içerikler giriyor.

Trakya Çiftliği, Trakya’dan vegan lezzetler sunan bir girişim.

İlginizi Çekebilir

Eti Çocuk Tiyatrosu 23 Nisan’Da Aydınlı Çocuklar İle Buluşuyor

ETİ’nin ilk ve en uzun soluklu projelerinden biri olan “ETİ Çocuk Tiyatrosu” 19’uncu yılında çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor.


İstanbul Modest Fashıon Week’ Davetlilerden Tam Not Aldı

‘İSTANBUL MODEST FASHION WEEK’ DAVETLİLERDEN TAM NOT ALDI


Teknik Hizmetler Sektörünün Tüm Paydaşları İstanbul’Da Buluşuyor

Sektörü dönüştürmek, iyileştirmek ve insan emeğini yüceltmek amacıyla 2010 yılından bu yana çalışmalar yürüten ProAsist, geçen yılki Çözüm Ortakları Toplantısı’nın artından bu yıl da Değer Ortakları Toplantısı düzenliyor. Sektörü tek çatı altında toplayacak ProAsist Çözüm Platformu’nun tanıtımının da yapılacağı toplantıda Türkiye’nin dört bir yanından bine yakın katılımcı yer alacak.


Makine Sektöründen 220 Bin İstihdam

Teşvikler meyvesini vermeye başladı, 220 bin kişi makine başında çalışıyor


Yalıkavak Marina’Da Her Şey Çocuklar İçin!

Yalıkavak Marina, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Y-KIDZ markası çatısı altında UNICEF Türkiye Milli Komitesi iş birliği ile özel bir etkinlikle kutladı.


Etiketler: vegan, ilgili, Twitter, Vegan, içerikler

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.