19 Kasım 2019 Salı 09:03

GÜNDEM

Veri İhlallerinde Rekor Yıl

GEÇEN YILA GÖRE VERİ İHLALLERİNDE %33 ARTIŞ OLDU

Veri İhlallerinde Rekor Yıl
Veri İhlallerinde Rekor Yıl
Veri İhlallerinde Rekor Yıl
Veri İhlallerinde Rekor Yıl
Veri İhlallerinde Rekor Yıl
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

VERİ İHLALLERİNDE REKOR YIL

Riske Dayalı Güvenlik (RBS) raporu, şu ana kadar yaşanan veri ihlallerinde geçen yıla göre %33,3 oranında artış olduğunu ortaya koydu. Rapora göre, en çok veri ihlalinin yaşandığı 2019 yılının rekor yıl olarak kayıtlara geçeceği görülüyor. Veri ihlallerinde insan hatalarına dikkat çeken Komtera Teknoloji Kanal Satış Direktörü Gürsel Tursun, veri ihlallerine karşı şirketlerin çalışanlarını eğitmesi gerekiyor.

Riske Dayalı Güvenlik raporu, 2019 yılının veri ihlallerine yönelik çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Bu yılın sadece dokuz aylık döneminde 7,9 milyar kayıtla 5.183 veri ihlali yaşandığını aktaran rapora göre veri ihlallerinde 2018 yılına kıyasla %33,3’lük bir artış ve toplam kayıtlarda ise %112’lik bir artış görüldü. Siber güvenliklerini güçlendirmek isteyen şirketlerin ver ihlallerine karşı eksik stratejiler yürüttüğünü ifade eden Komtera Teknoloji Kanal Satış Direktörü Gürsel Tursun’a göre, veri ihlallerine karşı güçlü bir savunmaya ihtiyaç duyan şirketlerin öncelikle çalışan eğitimine önem vermesi gerekiyor.

3 Ayda 3,1 Milyar Veri İhlali Kaydı Oluştu

Raporda elde edilen kayıtların yaklaşık 3,1 milyarının 1 Temmuz - 30 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen 6 ihlalden kaynaklandığı bildirildi. Çoğu olaydan siber saldırganlar sorumlu olsalar da verilerin risk altında kalmasına en fazla neden olan durumu insan hataları oluşturuyor. Ayrıca, yapılandırılmamış veri tabanları, yedeklemeler, uç noktalar ve hizmetler dolayısıyla bu yıl 6 milyardan fazla kaydın da serbestçe erişilebilir hale getirildiği rapor edildi. İhlallerin gerçekleşmesinde siber saldırıların payının önemli olduğu düşünülse de çalışanların yaptığı güvenlik hatalarının farklı boyutlarda kayıplara neden olduğunu belirten Gürsel Tursun, şirketlerin çalışanlarını bilinçlendirmek için yeterli çalışma yapmadığını ve bir saldırı anında devreye geçirebilecekleri hazır bir planlarının olmadığına dikkat çekiyor. Şirketlerin savunma stratejilerinde gözden kaçırdıkları önemli noktanın çalışanların siber güvenlik bilinci olduğunu da dile getiren Tursun, şirketlerin güçlü bir siber güvenlik savunması için çalışanlarına siber güvenlik eğitimlerini vermesi gerektiğini belirtiyor.

Komtera Teknoloji Hakkında:

Komtera Teknoloji, 20 yılı aşkın tecrübesiyle, bilginin güvenliği ve gizliliği konusunda mevcut/potansiyel zafiyetleri ve risk/tehdit unsurlarını ortadan kaldırmak üzere alanında uzman bilgi güvenlik çözümleri üreticilerinin distribütörlüğünü yürütmektedir. Bu çözümler birbirleriyle entegre olabilen ve KOBİ’lerden büyük işletmelere kadar farklı ihtiyaçları karşılayabilecek çözümlerdir.

Bu bağlamda Komtera Teknoloji çatısı altında; Firewall, uç nokta güvenliği, web uygulama güvenlik duvarı, mobil cihaz kontrolü, e-posta güvenliği, web güvenliği, saldırı önleme, kimlik yönetimi ve iki faktörlü doğrulama, veri tabanı güvenliği, veri şifreleme, zafiyet yönetimi, kullanıcı denetimi ve kontrolü, veri sızıntısı önleme, ağ erişim kontrolü, güvenlik olay yönetimi gibi farklı çözümler bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Bülten Bobbi Brown X Hande Erçel

BOBBI BROWN x HANDE ERÇEL


Ramsey, Ezratuba İşbirliğiyle Erkekleri Kendi Mükemmeline Ulaştıracak

Teknoloji ve modayı buluşturan yenilikçi tasarımlarıyla erkek modasında ilkleri hayata geçiren RAMSEY, kişiye özel dikimde yeni nesil bir deneyim sunuyor. RAMSEY, detaycı ve kusursuzu arayan, el işçiliğini teknoloji dinamikleri ile harmanladığı “Made to Measure” kişiselleştirilmiş stil deneyimi için dünyaca ünlü tasarımcılar Ezra ve Tuba ile işbirliği yaptı.


Bülten Nuxe Cre`me Prodigieuse® Boost

NUXE, kadınları yepyeni bir tensel deneyime davet ediyor: Tazelikle kucaklas¸an, cilt tarafından go¨z ac¸ıp kapayıncaya kadar emilen bir doku. Tu¨m koleksiyon NUXE’u¨n imzası niteligˆindeki koku o¨gˆelerini yeniden yorumluyor: Portakal çic¸egˆi, manolya ve vanilya notaları, yasemin çic¸egˆi, pembe lic¸i ve beyaz odun notalarıyla dans ediyor.


İmece 3. Destek Programı Girişimlerinden Ecording, Big Bang Startup Challenge 2019 Sahnesinde

İklim değişikliğine ecoDrone’lar ile çözüm sunan “ecording”, İTÜ Çekirdek girişimlerinin sunum yaptığı ve girişimcilerle yatırımcıları bir araya getiren Big Bang Startup Challenge etkinliğinde ödüllerin sahibi oldu!


Borusan Otomotiv Motorsport’Un Yeni Şampiyon Pilotu Yağız Gedik Video

Hazırlayacağınız haber metinlerinde bu bilgileri de kullanmak isteyeceğiniz düşüncesi ile sizlerle paylaşıyoruz.


Etiketler: veri, güvenlik, Komtera, Teknoloji, şirketlerin

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.