21 Mayıs 2019 Salı 10:30

GÜNDEM

Verifone, Panaroma’Yı Satın Aldı Pazar Payı Hedefini Yüzde 50’Ye Çıkardı!

Dünya genelinde 30 milyon kurulu cihaz ve terminal ile ödeme sistemlerinin lider şirketi olan Verifone, Türkiye’de önemli bir yatırıma imza attı. 2016 yılının Nisan ayında ödeme kaydedici sistemler sektöründe faaliyet gösteren Panaroma Bilişim Teknolojileri’nin çoğunluk hisselerini bünyesine katan Verifone, üç yılın ardından şirketin tamamını satın aldı.

Verifone, Panaroma’Yı Satın Aldı Pazar Payı Hedefini Yüzde 50’Ye Çıkardı!
Verifone, Panaroma’Yı Satın Aldı Pazar Payı Hedefini Yüzde 50’Ye Çıkardı!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Onur Altınbaş: Verifone’un global bilgi birikimi, Panaroma’nın yerel tecrübesiyle buluştu

Verifone Güney Doğu Avrupa, Türkiye ve Türki Cumhuriyetler’den Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Onur Altınbaş, satın almayla ilgili açıklamalarda bulundu. Panaroma’nın çoğunluk hisselerini ödeme sistemlerinde yapılan regülasyonların ardından almaya karar verdiklerini hatırlatan Altınbaş, “Verifone’un global çapta bilgi birikimi ile Panaroma’nın yurt içindeki tecrübesini buluşturarak kısa sürede pazar payımızı büyüttük. Çoğunluk hisselerini satın almamızın üçüncü yılında, Nisan 2019’da bu kez Panaroma’nın tamamını Verifone bünyesine kattık. Bu satın almayla birlikte, her segmentteki esnafın ihtiyaçlarını karşılama hedefimize bir adım daha yaklaştık” dedi.

Verifone, Türkiye pazarına yatırım yapmakta kararlı”

Satın almanın Verifone’un Türkiye pazarına olan güveninin önemli bir göstergesi olduğuna dikkat çeken Altınbaş, sözlerini şöyle sürdürdü, “Verifone, özellikle geçen yıl döviz ekseninde yaşanan ekonomik dalgalanmalara rağmen Türkiye pazarına yatırım yapmaktan hiçbir zaman vazgeçmedi, aksine burada büyümeyi hedefledi. Sektörün en başarılı Türk şirketlerinden Panaroma’nın tamamını satın alarak da, bu kararlılığını bir kez daha gösterdi. Bu satın almayla birlikte Panaroma hem daha güçlü bir finansal yapıya hem de Verifone’un büyük önem verdiği Ar-Ge’nin bütçesinden direkt yararlanma imkânına kavuştu. Bu da önümüzdeki dönemde Verifone’un pazardaki başarılarına yenilerini eklemesine olanak tanıyacak.”

2023’te pazarın yarısı hedefleniyor!

Verifone’un Türkiye pazarındaki payı hakkında da bilgi veren Onur Altınbaş, “Şu anda Türkiye genelinde 250 bin Verifone marka yazar kasa ile hizmet veriyoruz, pazar payımız ise yüzde 30’a yaklaşmış durumda. 2023 vizyonumuz çerçevesinde, sahada bir milyon yazar kasa çalıştırmayı ve pazar payımızı yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Bayiler, satış ve servis noktasına dönüşüyor

Verifone’un küresel stratejisi doğrultusunda perakende yatırımlarıyla birlikte servis alanında sundukları hizmeti de geliştirdiklerini söyleyen Onur Altınbaş, “İlk etapta 30 yıldır hizmet veren bayilerimiz arasından seçtiğimiz beş bayimizi satış ve servis noktası haline getirdik, şimdi bu hizmeti 81 ilimize taşımayı amaçlıyoruz. Böylece bizler tüm bayilerde standart bir hizmet kalitesi sağlarken müşterilerimizin ürün ve çözümlerimizi Türkiye’nin dört bir yanından kolaylıkla satın almalarına olanak tanıyacağız. Bayilerimizi satış ve servis noktasına dönüştürmek için yurt çapında fizibilite çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Verifone Hakkında

1981 yılında Amerika’da kurulan Verifone; günlük, olağan ödeme işlemlerini işletmeler için yeni iş fırsatlarına dönüştürmektedir. Ödeme terminallerini bulut tabanlı platformlar ile internete bağlayan Verifone, dijital dünyayla mağaza içi alışveriş deneyimlerini birleştirerek, tüketici ile işletme arasındaki bağı yeni nesil dijital bir platforma taşımaktadır. 36 yıllık geçmiş ve 30 milyon kurulu cihaz ve terminal ile güvenlikten asla taviz vermeyen şirket, müşterilerinin tüm zorlu süreçlerinde iş ortağı olarak yer almakta ve çözümler üretmektedir. Verifone, 150’den fazla ülkede en tanınmış perakende zincirleri, finans kurumları ve ödeme sağlayıcıları dâhil birçok işletmeye hizmet vermektedir.

İlginizi Çekebilir

Sony, Alpha 9 Iı’Yi Piyasaya Sürüyor

Yeni Alpha 9 II, profesyonel ihtiyaçları karşılamak üzere Alpha 9’un benzersiz hızını yeni fonksiyonellik ile birleştiriyor


Peerbie, İstanbul Üniversitesi İşletme Kulübü’Nün Özel Etkinliği “Eureka’19”Da Girişimci Adaylarıyla Buluşacak

Türkiye’nin yeni nesil ve yerli sosyal ağ uygulaması olmak üzere yola çıkan uygulama girişimi PeerBie, İstanbul Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından bu yıl 2’nci kez düzenlenecek olan EUREKA’19 girişimcilik etkinliğinde üniversite öğrencileriyle bir araya gelecek.


Zorlu Psm ’De Bu Hafta 21 27 Ekim

Müziğin her tınısı bu hafta da kültür sanat etkinliklerinin değişmez adresi Zorlu PSM’de!


Tomra Sortıng Geri Dönüşüm, Bulut Tabanlı Güçlü Bir Data Platformu Olan Tomra Insıght’I Tanıttı

Web tabanlı veriler, verimliliği artırmak, işletme maliyetlerini azaltmak ve daha geniş kapsamlı stratejik kararlar alabilmek üzere eyleme geçirilebilir bilgiler sağlıyor.


Küçük Alanlarda Büyük Konfor Armis Daybed Bb

Son teknolojik makine parkurunda ürettiği yatak, baza, başlık ve beyaz grubu tekstil ürünleriyle dikkat çeken Armis, ürün yelpazesine yepyeni bir ürün daha ekledi: Daybed. Hem yatak, hem sandık, hem kanepe olarak üç farklı beklentiye tek bir üründe ile karşılık veren Daybed, konforunu ve kullanım kolaylığını bir arada sunuyor.


Etiketler: Verifone, Türkiye, Panaroma, satın, Altınbaş

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.