27 Nisan 2018 Cuma 12:11

BİLİM TEKNOLOJİ

Teknoloji Sanatla Buluştu

ÖĞRENCİLER’DEN “YAŞAM SEVİNCİ” BİENALİ

Teknoloji Sanatla Buluştu
Teknoloji Sanatla Buluştu
Teknoloji Sanatla Buluştu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ 2. STEM SANAT BİENALİ “JOY OF LIFE” TEMASIYLA SANATSEVERLERLE BULUŞACAK

Bahçeşehir Koleji 2. STEM Sanat Bienali 25- 29 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul Deniz Müzesi’nde gerçekleşecek. Bahçeşehir Koleji öğrencileri ile ulusal ve uluslararası katılımcıların eserleri “Joy Of Life” (Yaşam Sevinci) temasıyla sanatseverlerle buluşacak.

Türkiye’de STEM eğitiminin uygulandığı ilk eğitim kurumlarından olan Bahçeşehir Koleji tarafından ilki 2016 yılında gerçekleştirilen STEM Sanat Bienali’nin ikincisinde Bahçeşehir Kolejinin Türkiye genelindeki kampüslerinden ortaokul ve lise öğrencileri ile ulusal ve uluslararası katılımcılar, farklı disiplinleri kullanarak ürettikleri sanat eserlerini sergileyecek.

Dünya çocuklarının çağdaş sanatın içinde yer alabilmeleri, farklı materyal, teknik ve disiplinleri kullanmaları, oluşturdukları özgün sanatsal tasarım ve üretimlerini nitelikli bir platformda izleyici ile buluşturmaları amacıyla düzenlenen Bahçeşehir Koleji 2. STEM Sanat Bienali’nde dünya ölçeğinde ve çok kültürlülük temelinde bir paylaşım ortamı yaratılarak, farklı coğrafya ve kültürlerin, teknoloji, estetik ve tasarım odaklı projelerle ifade edilmesi amaçlanıyor.

2. STEM Sanat Bienali’nde resim, heykel, seramik, fotoğraf, film, video art ve yeni medya pratikleri ile üretilen eserler, STEM kültürü bağlamında güncel uygulama ve düzenlemelerle sunum, sergileme ve performans biçimleriyle izleyiciyle buluşuyor. “Joy of Life” (Yaşam Sevinci) teması etrafında gelişen sanat üretimi, bienal kapsamında düzenlenen atölye ve uygulama çalışmalarıyla pekiştiriliyor.

Bahçeşehir Koleji tarafından STEM eğitimi kazanımlarının sanatsal olarak ifade edilerek ortak diloluşturan, uzun vadede kültür,sanat ve tasarım üretimi yapan ve takip eden, duyarlı ve bilinçli bireylerin yetişmesi amacıyla düzenlenen STEM Sanat Bienali, dünyada STEM eğitimi odağında gerçekleşen sanat etkinliklerinin öncüsü olma özelliğini taşıyor.

Bahçeşehir Koleji, Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) disiplinlerinin bir arada edindirilmesi ilkesine dayanan proje odaklı bir eğitim modeli olan STEM eğitimini sanat boyutuyla zenginleştirerek STEM+A adı ile Türkiye genelindeki tüm kampüslerinde anaokulundan itibaren tüm kademelerde uyguluyor.

İlginizi Çekebilir

“Benimle Git” Gerilim Dolu Bir Macerayla Filmbox Hd Ekranlarında

“Benimle Git” gerilim dolu bir macerayla FilmBox HD ekranlarında


Ortadoğu Ülkelerinin Tercihi Türk Meyve Sebze Mamulleri Oldu

Ortadoğu’nun en büyük gıda fuarı olan Dubai Gulfood 2019 Fuarı’nda Türk meyve sebze mamulleri görücüye çıktı. Türk gıda sektörü, 171 firma ile fuarın en büyük katılımcılarından biri olurken, Ortadoğulular, Türk meyve sebze mamullerine hayran kaldı.


Halide Edip Adıvar Mahallesi Ziyaret

CHP ŞİŞLİ ADAYI KESKİN HALİDE EDİP ADIVAR MAHALLESİ’Nİ ZİYARET ETTİ.


Oscar Ödülleri Yaklaşıyor Hangi Filmin Müziği Daha Etkileyici

Spotify Hakkında


Yeni Samsung Galaxy S10 Akıllı Telefonlar Vodafone Ayrıcalıklarıyla Satışa Çıkıyor

Müşterilerine en iyi deneyimi sunmayı hedefleyen Vodafone, akıllı telefon pazarının öncü markalarından Samsung'un yeni Galaxy S10 akıllı telefon serisini satışa sunuyor. Merakla beklenen Samsung Galaxy S10 akıllı telefonlara Vodafone’un “Akıl Almaz Değişim Kampanyası” ile 5 bin TL’yi aşan indirimlerle sahip olmak mümkün. S10e modeli ise Vodafone’da peşin fiyatına 6 ayda ödeme fırsatıyla sunuluyor.


Etiketler: STEM, Bahçeşehir, Koleji, Sanat, Bienali

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.