27 Nisan 2018 Cuma 12:11

BİLİM TEKNOLOJİ

Teknoloji Sanatla Buluştu

ÖĞRENCİLER’DEN “YAŞAM SEVİNCİ” BİENALİ

Teknoloji Sanatla Buluştu
Teknoloji Sanatla Buluştu
Teknoloji Sanatla Buluştu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ 2. STEM SANAT BİENALİ “JOY OF LIFE” TEMASIYLA SANATSEVERLERLE BULUŞACAK

Bahçeşehir Koleji 2. STEM Sanat Bienali 25- 29 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul Deniz Müzesi’nde gerçekleşecek. Bahçeşehir Koleji öğrencileri ile ulusal ve uluslararası katılımcıların eserleri “Joy Of Life” (Yaşam Sevinci) temasıyla sanatseverlerle buluşacak.

Türkiye’de STEM eğitiminin uygulandığı ilk eğitim kurumlarından olan Bahçeşehir Koleji tarafından ilki 2016 yılında gerçekleştirilen STEM Sanat Bienali’nin ikincisinde Bahçeşehir Kolejinin Türkiye genelindeki kampüslerinden ortaokul ve lise öğrencileri ile ulusal ve uluslararası katılımcılar, farklı disiplinleri kullanarak ürettikleri sanat eserlerini sergileyecek.

Dünya çocuklarının çağdaş sanatın içinde yer alabilmeleri, farklı materyal, teknik ve disiplinleri kullanmaları, oluşturdukları özgün sanatsal tasarım ve üretimlerini nitelikli bir platformda izleyici ile buluşturmaları amacıyla düzenlenen Bahçeşehir Koleji 2. STEM Sanat Bienali’nde dünya ölçeğinde ve çok kültürlülük temelinde bir paylaşım ortamı yaratılarak, farklı coğrafya ve kültürlerin, teknoloji, estetik ve tasarım odaklı projelerle ifade edilmesi amaçlanıyor.

2. STEM Sanat Bienali’nde resim, heykel, seramik, fotoğraf, film, video art ve yeni medya pratikleri ile üretilen eserler, STEM kültürü bağlamında güncel uygulama ve düzenlemelerle sunum, sergileme ve performans biçimleriyle izleyiciyle buluşuyor. “Joy of Life” (Yaşam Sevinci) teması etrafında gelişen sanat üretimi, bienal kapsamında düzenlenen atölye ve uygulama çalışmalarıyla pekiştiriliyor.

Bahçeşehir Koleji tarafından STEM eğitimi kazanımlarının sanatsal olarak ifade edilerek ortak diloluşturan, uzun vadede kültür,sanat ve tasarım üretimi yapan ve takip eden, duyarlı ve bilinçli bireylerin yetişmesi amacıyla düzenlenen STEM Sanat Bienali, dünyada STEM eğitimi odağında gerçekleşen sanat etkinliklerinin öncüsü olma özelliğini taşıyor.

Bahçeşehir Koleji, Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) disiplinlerinin bir arada edindirilmesi ilkesine dayanan proje odaklı bir eğitim modeli olan STEM eğitimini sanat boyutuyla zenginleştirerek STEM+A adı ile Türkiye genelindeki tüm kampüslerinde anaokulundan itibaren tüm kademelerde uyguluyor.

İlginizi Çekebilir

2019’Un “Yılın Seçilmiş Ürünü” Fairy Saf Ve Temiz

1987'den günümüze kadar 47 ülkede kazanan ürünlerin tüketicilerin oylarıyla belirlendiği ve Türkiye’de dördüncü kez gerçekleştirilen “Yılın Seçilmiş Ürünü” programı kapsamındaki Tüketici İnovasyon Ödülü 2019’un kazananları, İstanbul’da düzenlenen ödül töreniyle açıklandı.


Prometeon İnşaat Serisi Lastikleri, En Zorlu Koşullara Meydan Okuyor

Dünyanın endüstriyel lastik odaklı tek şirketi, Pirelli marka endüstriyel ve ticari lastiklerin lisanslı üreticisi Prometeon, zorlu inşaat sahalarında çalışan araçlar için uzun lastik ömrü, yüksek performans ve maksimum dayanıklılığı bir arada sunuyor.


8. Eurasia Rail Fuarı Bu Sene İzmir’De 18 Ülkeden, 229 Firma Ve 12.322 Ziyaretçiyi Ağırladı!

Türkiye’nin lider sektörlerinde öncü fuarlar düzenleyen ITE Turkey bünyesinde organize edilen “8. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı - Eurasia Rail” bu yıl 10-12 Nisan tarihleri arasında İzmir’de fuarizmir Fuar Merkezi’nde düzenlendi. Demiryolu sektöründe yaşanan en güncel gelişmelerin değerlendirildiği ve karar vericilerin bir araya geldiği fuarda sektörün nabzı tutuldu.


Meme Protezinde Nano Yüzey Teknolojisi

MEME PROTEZİNDE


Volkswagen’Den Yeni Elektrikli Suv Konsepti Id. Roomzz

Volkswagen Şanghay Otomobil Fuarı’nda ID. ROOMZZ modelinin dünya prömiyerini gerçekleştirdi. ID Ailesi’nin son üyesi olan ID. ROOMZZ, 2021’de Çin’de satışa sunulacak sıfır emisyonlu bir SUV. ID ROOMZZ, I.D., I.D. CROZZ1, I.D. BUZZ1, I.D. VIZZION1 ve I.D. BUGGY gibi MEB platformuyla üretilen elektrikli araç model ailesinin 6. üyesi olacak.


Etiketler: STEM, Bahçeşehir, Koleji, Sanat, Bienali

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.