27 Nisan 2018 Cuma 12:11

BİLİM TEKNOLOJİ

Teknoloji Sanatla Buluştu

ÖĞRENCİLER’DEN “YAŞAM SEVİNCİ” BİENALİ

Teknoloji Sanatla Buluştu
Teknoloji Sanatla Buluştu
Teknoloji Sanatla Buluştu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ 2. STEM SANAT BİENALİ “JOY OF LIFE” TEMASIYLA SANATSEVERLERLE BULUŞACAK

Bahçeşehir Koleji 2. STEM Sanat Bienali 25- 29 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul Deniz Müzesi’nde gerçekleşecek. Bahçeşehir Koleji öğrencileri ile ulusal ve uluslararası katılımcıların eserleri “Joy Of Life” (Yaşam Sevinci) temasıyla sanatseverlerle buluşacak.

Türkiye’de STEM eğitiminin uygulandığı ilk eğitim kurumlarından olan Bahçeşehir Koleji tarafından ilki 2016 yılında gerçekleştirilen STEM Sanat Bienali’nin ikincisinde Bahçeşehir Kolejinin Türkiye genelindeki kampüslerinden ortaokul ve lise öğrencileri ile ulusal ve uluslararası katılımcılar, farklı disiplinleri kullanarak ürettikleri sanat eserlerini sergileyecek.

Dünya çocuklarının çağdaş sanatın içinde yer alabilmeleri, farklı materyal, teknik ve disiplinleri kullanmaları, oluşturdukları özgün sanatsal tasarım ve üretimlerini nitelikli bir platformda izleyici ile buluşturmaları amacıyla düzenlenen Bahçeşehir Koleji 2. STEM Sanat Bienali’nde dünya ölçeğinde ve çok kültürlülük temelinde bir paylaşım ortamı yaratılarak, farklı coğrafya ve kültürlerin, teknoloji, estetik ve tasarım odaklı projelerle ifade edilmesi amaçlanıyor.

2. STEM Sanat Bienali’nde resim, heykel, seramik, fotoğraf, film, video art ve yeni medya pratikleri ile üretilen eserler, STEM kültürü bağlamında güncel uygulama ve düzenlemelerle sunum, sergileme ve performans biçimleriyle izleyiciyle buluşuyor. “Joy of Life” (Yaşam Sevinci) teması etrafında gelişen sanat üretimi, bienal kapsamında düzenlenen atölye ve uygulama çalışmalarıyla pekiştiriliyor.

Bahçeşehir Koleji tarafından STEM eğitimi kazanımlarının sanatsal olarak ifade edilerek ortak diloluşturan, uzun vadede kültür,sanat ve tasarım üretimi yapan ve takip eden, duyarlı ve bilinçli bireylerin yetişmesi amacıyla düzenlenen STEM Sanat Bienali, dünyada STEM eğitimi odağında gerçekleşen sanat etkinliklerinin öncüsü olma özelliğini taşıyor.

Bahçeşehir Koleji, Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) disiplinlerinin bir arada edindirilmesi ilkesine dayanan proje odaklı bir eğitim modeli olan STEM eğitimini sanat boyutuyla zenginleştirerek STEM+A adı ile Türkiye genelindeki tüm kampüslerinde anaokulundan itibaren tüm kademelerde uyguluyor.

İlginizi Çekebilir

Site Yönetimleri “Kart İle Online Tahsilat” Dönemine Geçiyor

Site Yönetimleri “Kart ile Online Tahsilat” Dönemine Geçiyor


Kadınlar Daha Sık Yaşıyor, Kliniğe Erkekler Gidiyor!

Kadınlar daha sık yaşıyor, kliniğe erkekler gidiyor!


Emel Yıldırım'ın Mucize Parfümünün Çekimleri Lazzoni Hotel'de Gerçekleşti... 22 Ağustos İtibariyle Satışta!

Muejaza By Emel Yıldırım parfümleri 22 Ağustos itibariyle satışta!


Trafik Kazalarında Son On Yılda 52 Bin 95 Kişi Yaşamını Yitirdi

BASIN BİLDİRİSİ


Ne Çok Fazla Ne Çok Az Profilo E Doz Çamaşır Makinesi

Profilo, hassas ayarın önemini bilen annelere, onlar gibi hassas bir çamaşır makinesi sunuyor. Bir kez dolum yaptıktan sonra, yaklaşık 20 yıkamaya kadar kullanacağı deterjan ayarını kendi yapabilen Profilo E-Doz, zamandan tasarruf ederken ev ekonomisine de katkı sağlamaya yardımcı oluyor.


Etiketler: STEM, Bahçeşehir, Koleji, Sanat, Bienali

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.