18 Nisan 2019 Perşembe 10:19

GÜNDEM

Video Yayıncılığında Hızın Formülü; Yerel Veri Merkezleri Ve Cdn

Tüm internet trafiğinin yüzde 58’i video izlemek için kullanılıyor. Yüksek miktarda veri aktarımı gerektiren video yayıncılığında herhangi bir gecikme yaşanmaması için şehrin merkezinde, ileri teknolojiye sahip ve CDN hizmeti sunabilen veri merkezlerine ihtiyaç var

  Video Yayıncılığında Hızın Formülü; Yerel Veri Merkezleri Ve Cdn
  Video Yayıncılığında Hızın Formülü; Yerel Veri Merkezleri Ve Cdn
  Video Yayıncılığında Hızın Formülü; Yerel Veri Merkezleri Ve Cdn
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin veri merkezi Radore, video yayın hizmetlerinin sıklıkla konuşulduğu şu günlerde, gerekli altyapılar için uyarılarda bulunuyor. We Are Social ve HootSuite’in her yıl yayınladığı Küresel Dijital Raporu‘na göre, Raporda Türkiye’deki kullanıcılar günde ortalama 7 saat 15 dakikalarını internette geçiriyor. Ayrıca kullanıcıların yüzde 96’sı çevrimiçi videolar izlerken, yüzde 43’ü ise TV içeriklerini internet üzerinden izliyor. Kullanıcıların yüzde 36’sı internet üzerinden canlı yayınlanan oyunları oynuyor, yüzde 27’si başkalarının oyun oynadığı canlı yayınları izlemeyi tercih ediyor. Yüzde 16’lık bir kesim ise e-spor müsabakalarını canlı olarak takip ediyor.

720p bir video saatte 1GB veri kullanırken, 1080p bir video 1.5GB harcıyor, 2K çözünürlükte bir video ortalama 3GB tüketiyor. 4K bir videonun internet üzerinden izlenmesi ise saatte 7.2GB anlamına geliyor. Bant genişliği yönetim şirketi Sandvine’in yaptığı araştırmaya göre, tüm internet trafiğinin yüzde 58’ini video harcıyor. Dünyanın en popüler çevrimiçi yayın (video streaming) hizmeti sunan platformu, tüm dünya internet trafiğinin yüzde 15’ini tek başına harcıyor.

Yüksek hızlı internetin yaygınlaşmasıyla video tüketiminin her geçen gün arttığına dikkat çeken Radore Veri Merkezi Genel Müdürü Sadi Abalı, “Bölgenin en fazla video tüketilen ülkesi olan Türkiye’deki kullanıcıların çevrimiçi video hizmetlerine hızla adapte olduğunu gözlemliyoruz. Hızla büyüyen bu pazarda tüketicilerin sorunsuz bir video deneyimi için internet ağlarının yanı sıra video hizmeti veren şirketlerin altyapıları da büyük önem taşıyor. Bulut bilişim çözümleri bu devasa verinin saklanması, işlenmesi ve yayınlanması için fırsat sunuyor” dedi.

Yerel veri merkezlerinin konumları sayesinde çok daha hızlı veri aktarımında bulunabildiğini belirten Abalı, verinin fiziksel ağlardaki yolculuk mesafesinin, belirleyici faktörlerden biri olduğu bilgisini verdi. Veri merkezlerinin, internet üzerinden sunulan hizmetlerin daha kaliteli ulaştırılması için rolü gün geçtikçe artıyor. CDN (İçerik dağıtım ağı) çözümleri hızlı veri aktarımı konusunda yayıncıların elini kolaylaştırıyor. Web siteleri ve uygulamalardaki statik içerikler kullanıcılara en yakın konumdaki CDN sunucusundan iletildiği için yayın sırasında yaşanan gecikme süreleri de azalıyor.

İlginizi Çekebilir

Kenan Doğulu Bodrum Antik Tiyatro'da Dinleyenleri Büyüledi

Kenan Doğulu muhteşem Harbiye konserinin ertesi günü deyim yerindeyse ayağının tozu ile Bodrum Antik Tiyatro’da sevenleri ile buluştu.


Dondurmada Klasik Lezzetler Seviyoruz, Bir Seferde 3 Top Yiyoruz!

Kahve Dünyası, Türkiye’nin yedi bölgesinde dondurma araştırması yaptı


İstanbul Boğazı Dev Organizasyona Hazır Denizde Yarış, Kıyıda Festival

Asya ve Avrupa kıtasını kulaçlarla birleştiren 31. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 21 Temmuz Pazar (bugün) yapılacak. Büyük yarışın bir gün öncesinde gerçekleştirilen Show Swim etkinliği ile yarış heyecanı başladı.


Vodafone’Lular “Burger”E Doyacak

Vodafone, burger seven müşterileri için, Türkiye’de hızlı servis restoran zinciri sektörü lideri TAB Gıda bünyesinde faaliyet gösteren Burger King® ile işbirliğine gitti. Vodafone’lular, Ağustos ayı boyunca vazgeçilmez lezzetlerin adresi Burger King®’in efsane lezzeti Whopper Jr.® Menü’yü 17,25 TL yerine 11,95 TL’ye alabilecek.


Ge Yenilenebilir Enerji, Türkerler Holding Ve Rt Enerji Türkiye’De 158 Mw’Lık Rüzgâr Santrali Kuracak

İstanbul, Türkiye, 19 Temmuz 2019 - GE Yenilenebilir Enerji, Türkerler Holding ve RT Enerji ile Kirazlı, Meryem, Şile, Pamukova ve Mahmut Şevket olmak üzere beş kara tipi rüzgâr santraline ekipman tedarik etmek üzere anlaşma imzaladığını bugün duyurdu. GE’nin 3MW’lık 49 kara tipi rüzgâr türbini İzmir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul’a kurulacak. 158 MW toplam kapasiteye sahip proje, bölgeye 183 bin konutun enerji ihtiyacına karşılık gelen yenilenebilir enerji sağlayacak.


Etiketler: video, internet, yüzde, veri, için

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.