18 Nisan 2019 Perşembe 10:19

GÜNDEM

Video Yayıncılığında Hızın Formülü; Yerel Veri Merkezleri Ve Cdn

Tüm internet trafiğinin yüzde 58’i video izlemek için kullanılıyor. Yüksek miktarda veri aktarımı gerektiren video yayıncılığında herhangi bir gecikme yaşanmaması için şehrin merkezinde, ileri teknolojiye sahip ve CDN hizmeti sunabilen veri merkezlerine ihtiyaç var

  Video Yayıncılığında Hızın Formülü; Yerel Veri Merkezleri Ve Cdn
  Video Yayıncılığında Hızın Formülü; Yerel Veri Merkezleri Ve Cdn
  Video Yayıncılığında Hızın Formülü; Yerel Veri Merkezleri Ve Cdn
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin veri merkezi Radore, video yayın hizmetlerinin sıklıkla konuşulduğu şu günlerde, gerekli altyapılar için uyarılarda bulunuyor. We Are Social ve HootSuite’in her yıl yayınladığı Küresel Dijital Raporu‘na göre, Raporda Türkiye’deki kullanıcılar günde ortalama 7 saat 15 dakikalarını internette geçiriyor. Ayrıca kullanıcıların yüzde 96’sı çevrimiçi videolar izlerken, yüzde 43’ü ise TV içeriklerini internet üzerinden izliyor. Kullanıcıların yüzde 36’sı internet üzerinden canlı yayınlanan oyunları oynuyor, yüzde 27’si başkalarının oyun oynadığı canlı yayınları izlemeyi tercih ediyor. Yüzde 16’lık bir kesim ise e-spor müsabakalarını canlı olarak takip ediyor.

720p bir video saatte 1GB veri kullanırken, 1080p bir video 1.5GB harcıyor, 2K çözünürlükte bir video ortalama 3GB tüketiyor. 4K bir videonun internet üzerinden izlenmesi ise saatte 7.2GB anlamına geliyor. Bant genişliği yönetim şirketi Sandvine’in yaptığı araştırmaya göre, tüm internet trafiğinin yüzde 58’ini video harcıyor. Dünyanın en popüler çevrimiçi yayın (video streaming) hizmeti sunan platformu, tüm dünya internet trafiğinin yüzde 15’ini tek başına harcıyor.

Yüksek hızlı internetin yaygınlaşmasıyla video tüketiminin her geçen gün arttığına dikkat çeken Radore Veri Merkezi Genel Müdürü Sadi Abalı, “Bölgenin en fazla video tüketilen ülkesi olan Türkiye’deki kullanıcıların çevrimiçi video hizmetlerine hızla adapte olduğunu gözlemliyoruz. Hızla büyüyen bu pazarda tüketicilerin sorunsuz bir video deneyimi için internet ağlarının yanı sıra video hizmeti veren şirketlerin altyapıları da büyük önem taşıyor. Bulut bilişim çözümleri bu devasa verinin saklanması, işlenmesi ve yayınlanması için fırsat sunuyor” dedi.

Yerel veri merkezlerinin konumları sayesinde çok daha hızlı veri aktarımında bulunabildiğini belirten Abalı, verinin fiziksel ağlardaki yolculuk mesafesinin, belirleyici faktörlerden biri olduğu bilgisini verdi. Veri merkezlerinin, internet üzerinden sunulan hizmetlerin daha kaliteli ulaştırılması için rolü gün geçtikçe artıyor. CDN (İçerik dağıtım ağı) çözümleri hızlı veri aktarımı konusunda yayıncıların elini kolaylaştırıyor. Web siteleri ve uygulamalardaki statik içerikler kullanıcılara en yakın konumdaki CDN sunucusundan iletildiği için yayın sırasında yaşanan gecikme süreleri de azalıyor.

İlginizi Çekebilir

Overwatch Yeni Yaşını Sürprizlerle Kutlayacak

18.05.2019 – Overwatch’ta bugünlerde büyük bir heyecan hüküm sürüyor! Oyuna 21 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasında PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarından giriş yapacak oyuncular Overwatch’ın 3. yaşına özel sezon etkinliğine katılabilecekler.


Ptt’Den “Milli Micadele’Nin 100. Yılı” Konulu Anma Pulu

PTT AŞ tarafından “Millî Mücadele’nin 100. Yılı” konulu ay yıldız perforaj kullanılarak hazırlanan tek değerli anma bloğu, ay yıldız perforaj kullanılarak hazırlanan gümüş varak ve gofre uygulamalı seri numaralı tek değerli anma bloğu, yirmi dört puldan oluşan stickerlı kağıda baskılı özel tasarım blok pul, altın varak ve lak uygulamalı ilk gün zarfı 19 Mayıs 2019 tarihinde tedavüle sunuldu.


Evinizi Ucuza Mal Edin

Ev sahibi olmak isteyenlere sunulan faizsiz ve peşinatsız finansal çözümler son zamanlarda oldukça dikkat çekiyor. Her geçen gün büyüyerek, müşteri hizmetleri, müşteri memnuniyeti, hayata geçirdiği yenilikleri, kendi sektörüne kazandırdıkları, kalite standartları gibi alanlarda aldığı uluslararası ödüllerle de adından söz ettiren Birevim, geliştirdiği özgün finansal model ile rakiplerinden ayrışarak tüketiciye sağladığı olanaklarla fark yaratıyor.


Turizm Ve Gastronomi Sektöründe İstihdama Çözüm

Gastroplatform, turizm ve gastronomi sektöründe istihdama çözüm olacak


Gıda Takviyesi Pazarının Lideri Aksuvital, Türkiye'den 85 Ülkeye 'Sağlık' Dağıtıyor

Gıda takviyesi pazarının lideri Aksuvital hızlı büyüyor


Etiketler: video, internet, yüzde, veri, için

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.