2 Ekim 2019 Çarşamba 10:19

GÜNDEM

“Vodafone 5G Esl Mobıle Open”Da Türk Takım Şampiyon Oldu

Vodafone-ESL işbirliğiyle düzenlenen, dünyanın ilk uluslararası 5G mobil espor turnuvası “Vodafone 5G ESL Mobile Open”, 3 ay süren büyük mücadelenin ardından sona erdi. Milano Oyun Haftası kapsamında gerçekleştirilen büyük final, Vodafone’un 5G mobil şebekesi üzerinden canlı oynandı. Toplam 56 finalistin yarıştığı turnuvanın “Asphalt 9: Legends” finalini “Future Flash”, PUBG Mobile finalini ise Türk takım “Futbolist” kazandı. Berke Mol (Takım Lideri), Kadir Öçmaz (Tron), Alper Umut Ayyıldız (Solkay), Güven Özdemir (Anarsheet) ve Şevket Yılmaz’dan (Zessy) oluşan “Futbolist” takımı, 40 bin avroluk ödülün de sahibi oldu.

“Vodafone 5G Esl Mobıle Open”Da Türk Takım Şampiyon Oldu
“Vodafone 5G Esl Mobıle Open”Da Türk Takım Şampiyon Oldu
“Vodafone 5G Esl Mobıle Open”Da Türk Takım Şampiyon Oldu
“Vodafone 5G Esl Mobıle Open”Da Türk Takım Şampiyon Oldu
“Vodafone 5G Esl Mobıle Open”Da Türk Takım Şampiyon Oldu
“Vodafone 5G Esl Mobıle Open”Da Türk Takım Şampiyon Oldu
“Vodafone 5G Esl Mobıle Open”Da Türk Takım Şampiyon Oldu
“Vodafone 5G Esl Mobıle Open”Da Türk Takım Şampiyon Oldu
“Vodafone 5G Esl Mobıle Open”Da Türk Takım Şampiyon Oldu
“Vodafone 5G Esl Mobıle Open”Da Türk Takım Şampiyon Oldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

2 Ekim 2019 – Dünyanın önde gelen telekom ve teknoloji servis sağlayıcılarından Vodafone Grubu’nun, esporda bir dünya lideri olan ESL işbirliğiyle düzenlediği, dünyanın ilk uluslararası 5G mobil espor turnuvası “Vodafone 5G ESL Mobile Open” tamamlandı. Türkiye’den de 2 takımın yarıştığı büyük final, Milano Oyun Haftası kapsamında, Vodafone’un 5G şebekesi üzerinden canlı oynandı. Toplam 56 finalistin yarıştığı turnuvanın “Asphalt 9: Legends” finalini “Future Flash”, PUBG Mobile finalini ise Türk takım “Futbolist” kazandı. Berke Mol (Takım Lideri), Kadir Öçmaz (Tron), Alper Umut Ayyıldız (Solkay), Güven Özdemir (Anarsheet) ve Şevket Yılmaz’dan (Zessy) oluşan “Futbolist” takımı, 40 bin avroluk ödülün de sahibi oldu. “Vodafone 5G ESL Mobile Open” finalinde toplam 165 bin avroluk para ödülü dağıtıldı.

Mayıs sonunda başlayan “Vodafone 5G ESL Mobile Open” turnuvasına, Vodafone’un faaliyet gösterdiği, Türkiye dahil 17 ülkeden yaklaşık 600 bin oyuncu katıldı. Online mobil oyun dünyasının en popüler oyunlarından arcade yarış oyunu “Asphalt 9: Legends” ve çokoyunculu savaş oyunu “PUBG Mobile” için ayrı fikstürlerin uygulandığı turnuvada online elemeler 3 kıta arasında 3 ay sürdü. Türkiye’de Vodafone FreeZone YouTube kanalından canlı yayınlanan PUBG Mobile finali 70 bin izlenmeyi geçti.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy şunları söyledi:

Vodafone olarak, hem dünyada hem de Türkiye’de espordaki gelişimin en büyük destekçilerinden biriyiz. Türkiye’de espor pazarına 3 yıl önce gençlik markamız FreeZone ile girdik. 2017’de esporun en güçlü takımlarından Bahçeşehir SuperMassive eSports’un iş ortağı, 2018’de ise Türkiye’nin en büyük profesyonel espor ligi League of Legends Şampiyonluk Ligi’nin isim sponsoru olduk. 3 yılda espor pazarına yaklaşık 13 milyon TL’lik yatırım yaptık. 2022 yılının sonuna kadar toplam yatırımımızın 30 milyon TL’ye ulaşmasını planlıyoruz. Grubumuzun tüm dünyada ESL işbirliğiyle düzenlediği ‘Vodafone 5G ESL Mobile Open’ mobil espor turnuvası da Vodafone’un düşük gecikme süresi ve ultra yüksek hızlar sunan gerçek zamanlı 5G şebekesinin potansiyelini milyonlarca oyunsevere göstermek açısından önem taşıyan bir etkinlik oldu. Turnuvanın PUBG Mobile finalini kazanarak ülkemize büyük bir gurur yaşatan ‘Futbolist’ takımını kutluyoruz. Vodafone olarak, dünyada ve Türkiye’de oyunseverlerin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Vodafone FreeZone’dan PUBG Mobile ayrıcalığı

Vodafone FreeZone, PUBG Mobile oynamayı seven gençlere Gamer Paketleri ile destek oluyor. Vodafone FreeZone Gamer Paketleri ile gençler PUBG Mobile, YouTube ve Discord uygulamalarını sınırsız kullanabiliyor. Ayrıca, her ay Zula oyununda geçerli hediye oyun parası olan Zula Altın kazanabiliyor. Diğer yandan, her ay efsane hediyeler kazanma şansı da yakalıyor. Haziran-Ağustos dönemi yarışmasında Gamer Paketi sahiplerine Milano Oyun Haftası seyahati kazanma ve “Vodafone 5G ESL Mobile Open” finallerini yerinde izleme fırsatı sunuldu. Yarışmayı kazanan talihli, PUBG Mobile videoları çeken YouTuber Ersin Yekin ile birlikte Milano Oyun Haftası’nda finali yerinde izledi.

Vodafone’dan gigabit 5G şebekesi

Vodafone 5G ESL Mobile Open” finaliyle birlikte, espor tarihinde ilk defa tüm etkinlik kesintisiz ve yoğun bir rekabet ortamı sağlayacak şekilde mobil 5G şebekesi üzerinden gerçekleştirildi. Büyük final, aynı zamanda Vodafone’un oyun sektörüne yönelik yüksek hızlı ve gerçek zamanlı 5G şebekesinin performansının sergilendiği ilk büyük etkinlik oldu. “Vodafone Gigabit 5G Network” adı verilen bu şebeke, gecikme sürelerinin çok kısa olması ve büyük veri transferi kapasitesi sayesinde, oyunculara en sevdikleri video oyunlarını gerçek zamanlı olarak oynama imkânı veriyor. Oyuncular, indirme ve güncellemeler için beklemek zorunda kalmıyor. Şebekenin, “Real Time” özelliği, çözümlerle gerçek zamanlı olarak etkileşime girmeyi sağlarken, “Giga Speed” özelliği multimedya içeriklerini taramak, indirmek ve paylaşmak için daha önce görülmemiş bir hız seviyesi sunuyor. “Everything Connected” özelliğiyle tüm cihazları en iyi performansla birbirine bağlayan şebeke, “Agile Network” özelliğiyle de ihtiyaç duyulan servislere en kalabalık yerlerde bile azami stabilite sağlıyor.

Vodafone’lulara özel yeni 5G bulut oyun servisi

Milano Oyun Haftası’nda Vodafone standını ziyaret edenler, sadece Vodafone müşterilerine özel yeni 5G bulut oyun servisi GameNow’ı canlı olarak deneme ve en iyi video oyunlarını Vodafone şebekesinin kalitesiyle birleştirerek oyun deneyiminde yaptığı devrimi görme imkânı da buldu. GameNow, oyunculara, “Vodafone Giga Network 5G” gücüyle mümkün olan en yüksek performansı sunuyor. GameNow ile oynanabilen oyunlar arasında RPG, FPS, yarış, aksiyon, macera, bulmaca ve dövüş oyunları bulunuyor. GameNow, oyunculara PC’ler ve konsollar için en iyi video oyunları arasından seçim yapma olanağı veriyor ve 60’tan fazla oyun sunuyor. Çok platformlu GameNow, oyunculara donanım sınırlamaları olmaksızın, akıllı telefon, tablet, TV veya PC üzerinden, uygun bir oyun kumandası veya dokunmatik kumanda ile oynama olanağı sağlıyor. Sadece birkaç tıklamayla aktifleştirilebilen GameNow servisine, sezgisel bir arayüzü olan ve reklam içermeyen bir uygulama üzerinden erişilebiliyor.

Futbolist hakkında:

2014 yılında kurulan Futbolist, 2017 yılının başında espora odaklandı. İstanbul merkezli Futbolist, Avrupa'da ilk 5 ve dünyada ilk 10’da olmayı hedefliyor. EA Spor’un Türkiye temsilcisi olan Futbolist, oyuncuları için fizyoterapi desteği veren tek espor takımı. Oyuncular, FIFA antrenörlerinden zihinsel ve taktik desteği alıyor. Dünyanın en büyük FIFA ajansı STARK espor ajansıyla stratejik ortaklığı bulunan Futbolist, PUBG ve PUBG Mobile alanında profesyonel bir ekibe sahip. Düzenli antrenman yapan ve bootcamp eğitimlerine devam eden takım, İstanbul'da bir oyun evine de sahip. Futbolist, Dota 2’de PUBG Mobile ve FIFA'da en üst seviyede oynamayı hedefliyor.

Başarıları:

2019’dan beri

Vodafone Türkiye hakkında

Vodafone Medya Merkezi:

İlginizi Çekebilir

Türkiye’De Gıda İsrafının 300 Milyarı Geçtiği Tahmin Ediliyor!..

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da düzenlenen 'Hotel-Restoran-Cafe (HO-RE-CA) sektörünün en büyük buluşması 31.Hotel Equipment ve 27. Food Product fuarlarında, turizm ve gıda sektörünün en önemli sorunlarından biri olan “Gıda İsrafı”na dikkat çekildi.


Deri'n Fikirler Deri Üretim Ve Tasarım Yarışmasında Final Heyecanı

Deri sektöründe çifte ödül töreni heyecanı yaşanıyor. Deri sektörüne yenilikçi ve vizyoner tasarımcılar kazandırmak amacıyla düzenlenen Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması Final Defilesi ile deri sektöründe ihracatın yıldızı 36 firmanın ödül alacağı ödül töreni heyecanı 22 Ocak 2020 Çarşamba akşamı yaşanacak.


Evlilik Hazırlıkları Fuarı’Nda Altınyıldız Classics Şıklığı

Erkek giyim sektörünün öncü markası Altınyıldız Classics, 17-19 Ocak tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen Evlilik Hazırlıkları Fuarı’nda, farklı düğün konseptlerine farklı tarzlar sunan özel kreasyonunu, stil sahibi damat adaylarıyla buluşturdu.


Moda Endüstrisinde Sürdürülebilirlik Büyük Bir Devrim

Kaynakların verimli kullanılması ve doğaya duyarlı üretim eksenli “Sürdürülebilirlik” kurumların kamuoyunun dikkati çekmek için üzerinde yoğun mesai harcadığı bir kavram haline geldi.


Divanev Çarpıcı Tasarımlarıyla İmob Fuarına Katılacak

Yataş Grup'un özgün ve yenilikçi tasarımlarıyla mobilya, dekorasyon ve uyku dünyasında yeni bir tarzı temsil eden markası Divanev, 21-26 Ocak tarihleri arasında İstanbul CNR Expo’da düzenlenen 16. Uluslararası Mobilya Fuarı’na (İMOB) katılacak.


Etiketler: Vodafone, Mobile, PUBG, Türkiye, oyun

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.