1 Aralık 2018 Cumartesi 10:33

GÜNDEM

Vodafone Kariyer Arayışındaki Genç Yeteneklere “Kendin Gibi Yap” Diyecek

VODAFONE VE SONY PICTURES, GENÇ YETENEKLERİ GELECEĞİN MESLEKLERİYLE BULUŞTURACAK

Vodafone Kariyer Arayışındaki Genç Yeteneklere “Kendin Gibi Yap” Diyecek
Vodafone Kariyer Arayışındaki Genç Yeteneklere “Kendin Gibi Yap” Diyecek
Vodafone Kariyer Arayışındaki Genç Yeteneklere “Kendin Gibi Yap” Diyecek
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Vodafone, 20 ülkede 10 milyon genci geleceğin mesleklerine hazırlamayı hedeflediği “Gelecekteki Seni Keşfet” programının erişimini artırmak üzere Sony Pictures ile işbirliği yaptı. Programın tanıtımı için tüm dünyada gençlerin merakla beklediği “Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde” filmine sponsor olan Vodafone, genç sinemaseverleri “Geleceğin Mesleği” dijital platformuna yönlendirecek yeni bir dijital kampanya başlattı.

1 Aralık 2018 – Dünyanın lider telekomünikasyon şirketlerinden Vodafone, gençlerin istihdamını desteklemek amacıyla bu yılın başında duyurduğu “Gelecekteki Seni Keşfet” uluslararası programının erişimini gençleri geleceğin mesleklerine hazırlamak üzere yeni işbirlikleriyle genişletiyor. Vodafone, 2022 yılına kadar 20 ülkede 10 milyon gencin kendi yeteneklerini keşfetmesi ve bu yeteneklere uygun bir dijital iş bulabilmesi için eğlence endüstrisinin gücünden yararlanacak.

Dünya devi Sony Pictures ile işbirliğine giden Vodafone, genç yeteneklerin gelecekteki kariyer fırsatlarının farkına varabilmesi amacıyla geliştirilen, oyunlaştırılmış ücretsiz dijital platform “Geleceğin Mesleği”nin tanıtımı için tüm dünyada gençlerin merakla beklediği “Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde” filmine sponsor oldu. Vodafone ve Sony Pictures işbirliğiyle geliştirilen ve genç sinemaseverleri “Geleceğin Mesleği” platformuna yönlendiren yeni dijital kampanya, aynı zamanda filmin de ana mesajı olan “Doğru yetenekler ve destek ile herkes kendi potansiyelini gerçekleştirebilir” anlayışına dayanıyor.

Dünya çapında başlatılan yeni kampanyayı değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

“Vodafone olarak hedefimiz, tüm dünyada gençlerin dijital becerilere, öğrenim ve istihdam olanaklarına erişmesine yardımcı olmak. Bu doğrultuda, Sony Pictures ile gerçekleştirdiğimiz iş ortaklığımız, ‘Geleceğin Mesleği’ dijital platformumuzu daha fazla sayıda gence daha kısa sürede ulaştırmamızı sağlayacak. Bu platformu, gençlerin sahip olduğu yetenekler ile belki de akıllarına daha önce gelmeyen dijital kariyerleri eşleştirebilmeleri için tasarladık. Filmin en çarpıcı sahnelerinden birinde kıdemli Örümcek-Adam genç Örümcek-Adam adayına ‘Sen benim yaptıklarımı yapma, kendi yolundan git’ diyor. Bu replik, Vodafone olarak gençlere vermek istediğimiz ilham ve mesajı çok iyi ifade ediyor. Hem teknolojinin gücünü hem de sinemanın heyecanını kullanarak gençlere kendi potansiyellerini gerçekleştirmelerinde yardımcı olmak, böylece dijital beceriler alanında yaşanan uçurumu kapatmak istiyoruz.”

Dünyada 303 bin, Türkiye’de 70 bin genç kullandı

Genç istihdamında tüm dünyada en iyi 100 işveren arasında yer almayı hedefleyen Vodafone’un uzman psikologlar, kariyer danışmanları ve eğitimciler ile birlikte çalışarak geliştirdiği “Geleceğin Mesleği” (https://www.vodafone.com.tr/GeleceginMeslegi) uygulaması, gençlerin dijital ekonomide iş bulmak için gerekli yeni beceri ve fırsatlara erişimini sağlayacak, basit ama kapsamlı bir çözüm sunuyor. Mart ayında duyurulan ve 1 milyondan fazla dijital iş imkânının tanıtıldığı uygulamayı bugüne kadar dünyada 303 bin, Türkiye’de ise 70 bin genç kullandı.

“Geleceğin Mesleği” uygulamasında ilk adımda, bireyin eğilim ve ilgi alanlarını anlamak üzere bir dizi psikometrik test çözülüyor. Bu testlerden çıkan bulgular, dijital ekonominin sunduğu en uygun meslek kategorisi ile eşleştiriliyor. İkinci adımda birey, seçmiş olduğu lokasyonda bulunan, Vodafone bünyesindeki iş imkânları da dahil olmak üzere belli iş olanaklarına yönlendiriliyor. Kullanıcılar ayrıca, online kanallar üzerinden dijital beceri eğitimleri sunan ve pek çoğu ücretsiz olan kurslara da ulaşabiliyor. Testleri tamamlayan kullanıcılar, kendi beceri ve ilgi alanlarını özetleyen, özgeçmişlerinde ya da iş başvurularında kullanabilecekleri bir değerlendirme notuna da sahip oluyor.

14 Aralık’ta vizyonda

Tüm dünyada 14 Aralık’ta vizyona girecek olan “Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde”, dünyayı kurtarmaya çalışan Brooklyn’li genç Miles Morales’in hikâyesini konu ediyor. Peter Parker ve diğer birçok "alternatif" Örümcek-Adam ile birlik olan Miles, dünyayı kurtarmak için zorlu bir mücadeleye atılıyor. Orijinal seslendirme kadrosunda Shameik Moore, Jake Johnson, Hailee Steinfeld, Nicolas Cage, Liev Schreiber, Lily Tomlin, Mahershala Ali, Brian Tyree Henry ve John Mulaney gibi isimlerin yer aldığı animasyon türündeki filmin yönetmen koltuğunda Bob Persichetti, Peter Ramsey ve Rodney Rothman oturuyor. Senaryosunu Phil Lord ve Rodney Rothman’ın yazdığı filmin başyapımcıları ise Stan Lee, Brian Michael Bendis ve Will Allegra.

Vodafone Türkiye hakkında

İlginizi Çekebilir

Süper Star Ajda Pekkan’La, Süper Bir Yılbaşı Elexus Hotel Kıbrıs

ELEXUS’TA YILBAŞI, 2019’DA DA ÇOK FARKLI


Acer Nitro 5 Spin İnce Ve Esnek Tasarımıyla Oyun Tutkunlarının Vazgeçilmezi Olacak

Teknoloji devi Acer, dört moda sahip dönüştürülebilir şekilde tasarlanan, çok yönlü tasarımı, esnekliği ve güçlü performansıyla öne çıkan Nitro 5 Spin ile oyun tutkunlarına diledikleri zaman oyun oynamanın keyfini yaşatıyor.


Güçlü Bir Hafıza İçin 8 Beyin Dostu Besin

Akciğer kanserinden korunmak için sigara içmememiz gerektiğini hepimiz biliriz. Alkolü fazla tüketirsek karaciğerimiz sıkıntıya girer. Az su içmek ise böbrek sağlığımızı tehlikeye atar. Peki ya tüm vücudumuzu ve organlarımızı yöneten, ayrıca zihnin temeli olan beynimizi korumak ve işlevlerini geliştirmek için ne yememiz gerektiğini biliyor muyuz?


Yurt Dışında Yaşayan Türklerin Tercihi ‘Mesa Cadde’

Gayrimenkul sektörünün güçlü temsilcileri MESA, ASLAN YAPI ve CABA ortaklığında Maltepe’de yükselen MESA CADDE, yurt dışında yaşayan Türklerin gözdesi oldu.


İstanbul Havalimanı’Na İlk Yolcularından Tam Not!

İstanbul Havalimanı’nı kullanan yolcuların sunulan hizmetlerden memnuniyet düzeylerini ve müşteri deneyimlerini tespit etmek amacıyla yapılan araştırmanın sonuçları açıklandı. Araştırma İstanbul Havalimanı’nı deneyimleyen yolcuların bütün hizmetlerden memnun kaldıklarını gösteriyor.


Etiketler: dijital, Vodafone, genç, için, dünyada

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.