11 Eylül 2019 Çarşamba 12:01

GÜNDEM

Vodafone Red, Odunpazarı Modern Müze’Nin Dijital İletişim Sponsoru Oldu...

OMM işbirliğini ve Marshmallow Laser Feast sergisini değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

Vodafone Red, Odunpazarı Modern Müze’Nin Dijital İletişim Sponsoru Oldu...
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Marshmallow Laser Feast Direktörü Ersin Han Ersin ise şöyle konuştu:

“OMM’da sergileyeceğimiz her iki yerleştirme de teknolojinin insanları toplumdan ve çevreden koparmakla suçlandığı fikrine meydan okuyor. ‘Ağaca Övgü’ ve ‘Bir Hayvanın Gözlerinden’ isimli çalışmalarımız, tam tersine, teknolojinin sınırlarını zorlayarak bizi gezegensel döngülere yakınlaştıran ve doğanın ritmini yakalamamıza yardımcı olan bir deneyim sunuyor. Sergimizin gerçekleşmesine katkıda bulunan Vodafone Red’e teşekkür ediyorum.”

Meditatif ve hiper gerçekçi bir deneyim

“Bir Hayvanın Gözlerinden”, İngiltere’nin Grizadale Ormanı’nda insansız hava araçları, LIDAR ve CT tarama teknolojisi ve 360 derece kameralar kullanılarak geliştirildi. Toplanan veriler, bilgisayar ortamında fotogrametri teknikleriyle birleştirildi ve üzerine İngiltere’nin çeşitli ormanlarından toplanan ses ve titreşim kayıtları eklenerek ortaya stereofonik, meditatif ve hiper gerçekçi bir deneyim ve ormanlarda yaşayan baykuş, kurbağa, sivrisinek ve yusufçuk dahil olmak üzere 4 tür hayvanın gözünden doğayı keşfetmemize olanak sağlayan sanatsal bir yorum çıktı.

Nesli tükenmekte olan ağaçların sanal arşivi

“Ağaca Övgü” ise Marshmallow Laser Feast’in Dev Sekoya’dan başlayarak nadir ve nesli tükenmekte olan ağaçların sanal arşivine dönüştürmeyi planladığı çalışmasının ilk bölümü. Bu projeyle asıl amaçlanan, dijital fosiller ve sanal alanlar yaratarak insanların doğal dünyayla bağlantı kurabilmelerini sağlamak ve bu şekilde doğanın korunmasına destek olmak. “Ağaca Övgü”, LIDAR, Beyaz Işık, CT taraması ve sanal gerçeklik gözlükleri kullanılarak, son derece ayrıntılı datalar üzerinde çalışılarak geliştirildi. Sonuç olarak ortaya çıkan proje, alan ve zaman algımızı değiştiren, görünmezi görünür kılan, unutulmaz bir deneyime imza atıyor.

Türkiye’nin yeni sanatsal buluşma noktası

Vodafone Türkiye hakkında

İlginizi Çekebilir

Avon’Dan 37 Ülkede Aile İçi Şiddete Karşı 1 Milyon Dolarlık Yardım Kampanyası

Covid-19 kaynaklı sosyal izolasyon nedeniyle aile içi şiddete maruz kalan 250 bin kadına yardım:


The Elder Scrolls Online Greymoor Playstore’Da

Türk Telekom’un dijital oyun platformu Playstore’da oyun severlerin merakla beklediği The Elder Scrolls Online: Greymoor isimli ek paket 26 Mayıs’ta satışa çıktı.


Mars Transiti Hepimize “Hayır” Demeyi Öğretecek!

“Hayır” diyememe sorunu kaçımızda var? Özellikle yıldız haritanızda Terazi vurgusu varsa “hayır” demek neredeyse imkansızdır. Herhangi bir alışverişinizde sırf satış temsilcisi sizinle fazlasıyla ilgilendi diye beğenmediğiniz bir parçayı aldığınız oluyor mu? Cevabınız evet ise “Hayır” diyemeyenler kulübüne hoş geldiniz.


Dünyada Yaklaşık 1 Milyar Bisiklet Olduğu Ortaya Çıktı

BASIN BİLDİRİSİ


Lacoste Florence İle Sofistike Şıklık

Fransız zerafetinin simgesi Lacoste, yeni saat koleksiyonu “Lacoste Florence” ile klasik ve spor şıklığı bir arada sunuyor


Etiketler: sanal, Övgü, olan, deneyim, Marshmallow

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.