18 Eylül 2019 Çarşamba 14:15

GÜNDEM

We Power Tech Aws Loft Istanbul Etkinlik Özeti

Oturumda, AWS Müşteri Yöneticisi Beyza Özbilgin moderatörlüğünde ve Türkiye'deki kadın teknoloji liderlerinden Arçelik Dijital Transformasyon Müdürü Pınar Köse Kulacz, Coca Cola İçecek Dijital Dönüşüm Lideri Elif Yıldırım Oktar, Vodafone Kurumsal Ürünler ve İş Ortakları Müdürü Berna Kulaksız ve WTech Kurucu Başkanı Zehra Öney’in katılımıyla bir panel gerçekleştirildi. Katılımcılar, kuruluşlarının dijital dönüşümü için bulut teknolojisini nasıl kullandıkları, iş dönüşümü ve BT'nin iş gereksinimlerine yanıt verme hızının değişimi ve dönüşüm sağlamak için çeşitlilik sahibi ekipler oluşturmanın önemi gibi konular hakkındaki fikirlerini paylaştı.

We Power Tech  Aws Loft Istanbul Etkinlik Özeti
We Power Tech  Aws Loft Istanbul Etkinlik Özeti
We Power Tech  Aws Loft Istanbul Etkinlik Özeti
We Power Tech  Aws Loft Istanbul Etkinlik Özeti
We Power Tech  Aws Loft Istanbul Etkinlik Özeti
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

We Power Tech oturumunda ayrıca, KızCode’un kurucusu Müjde Esin, bir girişimci olarak kendi deneyimlerini paylaştığı, çeşitliliğe ve kız çocuklarının eğitimine odaklanan sosyal girişimindeki öncülüğünün sebeplerini anlattığı bir sunum yaptı. Esin, KızCode’un dezavantajlı topluluklardaki kız çocuklarını ve genç kadınları güçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği bilgisayar kodlama ve teknoloji atölyeleri için kamu ve özel kuruluşlarla nasıl işbirliği yaptığını anlattı.

AWS, We Power Tech oturumu sırasında,Türkiye'de bulut bilişim teknolojisini öğrenmeye yönelik kadınlara özel ücretsiz bir eğitim düzenleyeceğini duyurdu. “We Power Tech Cloud Skills Training” isimli eğitim, 21 Kasım'da AWS Türkiye yetkili eğitim iş ortağı Yönetim Akademi tarafından verilecek. Katılımcıların AWS bulut teknolojisinin temelleri hakkında bilgi edinebileceği bir günlük eğitim ile kadınlara, kariyerlerinde ve bulut bilişim yolculuklarında sonraki adımları için destek sağlanacak.

AWS Pop-Up Loft Istanbul; Türkiye’deki geliştiricilerin, mühendislerin, girişimcilerin ve teknoloji meraklılarının yanı sıra start-up’ları ve büyük işletmeleri bir araya getirmek için kurulan geçici bir buluşma alanı. Galata Rum Okulu’nda 16 Eylül’de kapılarını açan Pop-up Loft, 27 Eylül tarihine kadar özel açılış konuşmaları, teknik workshoplar, uygulamalı eğitimler, AWS uzmanlarından bire bir destek olanakları ve networking buluşmaları gibi çeşitli etkinlikler sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Üsküdar’Da İlhan Şeşen Rüzgârı

İLHAN ŞEŞEN ÜSKÜDARLILARI MEST ETTİ


Güzelliğin Yeni Adresi

Sağlık ve Güzellik Özel Davette Buluştu


Erol Evgin'den Görkemli Final

EROL EVGİN’DEN GÖRKEMLİ FİNAL


Son Dakika...Tekfen Holding’Den 100 Milyon Dolarlık Satın Alma

Tekfen Holding iştiraklerinden TechInvestments LLC, 375 milyon ABD doları tutarında ödenmiş sermayeye sahip bir petrokimya sanayi üretim şirketi olan SOCAR Polymer Investments LLC’ye %10 hisseyle ortak olmak üzere, Bakû’da sözleşme imzaladı.


2019 Yılında 33,5 Milyar Görüntülenme Ve 25 Milyon Paylaşım

Dünyanın önde gelen kısa video paylaşım uygulaması TikTok, 2019 yılında Türkiye’de ulaştığı başarıyı büyük bir etkinlikle kutladı.TikTok bu yıl Türkiye'de ulaştığı başarıyla kısa mobil video platformları arasındaki lider konumunu pekiştirdi. Yaratıcı kategoriler, ilham veren interaktif kampanyalar ve her türlü yaratıcılığı sergilemeye imkan veren pek çok şarkı da bu platformda ilk kez keşfedildi. Etkinlikte2019 yılında TikTok’ta en çok başarılı olan içerik üreticileri çeşitli kategorilerde ödüllendirildi.


Etiketler: eğitim, Power, Tech, için, özel

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.