18 Mart 2019 Pazartesi 09:33

GÜNDEM

Yapay Zeka Teknolojisi İle Avm’Lere Özel Dijital Pazarlama Dönemi…

Türkiye dijital pazarlama dünyasında bir ilk:

Yapay Zeka Teknolojisi İle Avm’Lere Özel Dijital Pazarlama Dönemi…
Yapay Zeka Teknolojisi İle Avm’Lere Özel Dijital Pazarlama Dönemi…
Yapay Zeka Teknolojisi İle Avm’Lere Özel Dijital Pazarlama Dönemi…
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

TheADX platformu, mağazalarıyla birlikte yurt içinde ve yurt dışında yerleşik tüm AVM’lere

satış hacimlerini artıran alternatif bir pazarlama mecrası sunuyor.

Digital Exchange CEO’su Emrah Pamuk, “ AVM’ler bu yeni dijital platform üzerinden ile, ilçeye hatta mahalleye odaklı hedefleme yaparak potansiyel müşterilerine ulaşabiliyor ve onlara özel kampanyalar düzenleyebiliyorlar” dedi.

Türkiye’nin önde gelen teknoloji hizmet şirketi Digital Exchange, Türkiye ekonomisinde büyümeye devam eden AVM sektörünü potansiyel müşterilerine ulaştıran yepyeni bir dijital pazarlama platformunu pazara sundu. Yapay zeka teknolojisinin kullanıldığı ve tamamı Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen dijital platform TheADX, mağazalarıyla birlikte yurt içinde ve yurt dışında yerleşik tüm AVM’lere satış hacimlerini artıran alternatif bir pazarlama mecrası sunuyor.

TheADX’in stratejik ortağı Digital Exchange, gerçek zamanlı bir talep yönlü platform olan DSP (Demand Side Platform) üzerinden, tüm dünyada AVM’leri potansiyel müşterileri ile buluşturuyor. Türkiye’nin alanında ilk ve tek örneği olan TheADX platformu, harita ve mikro hedefleme teknolojisi ile çalışıyor. AVM’ler bu yeni dijital platform üzerinden ile, ilçeye hatta mahalleye odaklı hedefleme yaparak potansiyel müşterilerine özel reklam kampanyaları düzenleyebiliyorlar.

Potansiyel müşterilere ulaşmanın dijital yolu

AVM’ler standart 5 km. yarıçapından başlayarak TheADX platformu üzerinden seçecekleri büyüklükteki bir alan üzerinde yaşayan potansiyel müşterilerine kolayca ulaşabiliyorlar. Uygulamada, Alışveriş Yoğunluğu Algoritması ve Yaşam Yoğunluğu Algoritması seçenekleri kullanılıyor. Verileri analiz ederek medya satın almalarını daha hızlı ve akıllı hale getiren TheADX, hedef kitleye özel dijital planlama yapma imkanı sağlıyor.

AVM’lere rekabette üstün olma avantajı

AVM sektörünün ülkemizde son 15 yılda hızla büyüdüğünü ve bu büyümenin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini belirten Digital Exchange Kurucu ve CEO’su Emrah Pamuk, “TheADX platformu, AVM’lerin potansiyel müşterilerine hızla ulaşmalarını ve bu yolla onlara rekabette üstün olma avantajı sağlıyor” dedi.

Türkiye’de ilk kez AVM sektörünün kullanımına sundukları TheADX ile dikey pazarlamayı hedeflediklerini ifade eden Emrah Pamuk, platformun yapay zeka ile geliştirilen aynı zamanda programatik bir reklam teknolojisi olduğunu vurguladı. Pamuk, şöyle konuştu: “Dijital alana yatırım yapan, potansiyel müşterilerine ulaşarak onlara özel kampanyalar düzenlemek isteyen her sektör ve marka, TheADX platformunu kullanmayı gündemine almaktadır.”

Sırada turizm ve eğitim sektörü var

TheADX platformunu, AVM sektöründen sonra turizm ve eğitim sektörüne açacaklarını bildiren Emrah Pamuk, “AVM ya da AVM içindeki mağazalarda ürün arayan müşterilerin karşısına direkt olarak banner, video veya dinamik banner ile çıkan platform, potansiyel müşteriye ulaşmak için tam bir nokta atışı yapıyor. Harita teknolojisine dayalı sistemi sayesinde platform; Avrupa dahil, dünyanın her ülkesindeki AVM veya mağaza zincirleri için kullanılmaktadır” dedi.

Programatik reklamcılığın yükselen trendi

Programatik reklamcılığın son yıllarda yükselen trendine dikkati çeken Emrah Pamuk, TheADX’in aynı zamanda Programatik Reklam Satınalma Platformu olduğunu söyledi. Pamuk, “Programatik reklamcılık, teknolojiyi kullanarak veriyi analiz ediyor, reklam satın alımını hızlı ve efektif hale getiriyor” şeklinde konuştu.

Sistem nasıl işliyor?

TheADX Platformu Alışveriş Yoğunluğu Algoritması seçeneği ile AVM’ler, bölgesinde alışveriş yapmaya istekli tüm müşterilerine ulaşabiliyor. Bu seçenekte; ayakkabı, çanta veya giyim gibi birçok kategoride alışveriş yapmaya istekli potansiyel müşteri sayılarına bağlı olarak medya planlaması yapılabiliyor. Belirlenen mahallelerde seçilen ürün kategorilerine göre, erişilebilecek kişi sayıları ile birlikte sistem üzerinde video ve banner reklam birim maliyetleri de görülebiliyor.

Yaşam Yoğunluğu Algoritması ile de AVM‘ler, bölgelerinde yaşayan ve erişmeyi istedikleri uzaklıktaki müşteri kitlesine bağlı olarak dijital medya planlaması yapabiliyorlar. Video ve banner reklamları için frekans ayarlamalarıyla birlikte, video ve banner reklamlarının ‘hangi sıklıkta yayınlanmak istenildiği’ ve ‘bir kişiye yayın boyunca kaç defa gösterileceği’ sistem üzerinden ayarlanabiliyor. İnteraktif reklamlar ile potansiyel müşterilere reklam içerisinde yol tarifi de verilebiliyor. www.digitalexchange.com.tr

Ayfer Karataş

0216 572 56 70

İlginizi Çekebilir

Castrol Ford Team Türkiye Avrupa Ralli Kupası’Nın Türkiye Ayağı Eskişehir Rallisi’Ni Zirvede Tamamladı!

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Markalar Şampiyonluğu ve genel klasmanda ilk sırada bulunan Castrol Ford Team Türkiye, sezonun üçüncü yarışı olan Eskişehir Rallisi sonrası liderliğini pekiştirdi.


Teksan’In Çizgi Ötesi Kabin Tasarımı Teknoloji Ve Estetiği Buluşturuyor

TEKSAN TÜRKİYE’NİN İLK KOMPOZİT KABİNİNİ TASARLADI


Jazeera Havayolu’Nun Sabiha Gökçen’Den Kuveyt Uçuşları Başladı

Kuveyt’in önde gelen havayolu şirketlerinden Jazeera Airways, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçmaya başladı. A320 tipi uçaklarla haftada 3 gün (Çarşamba, Cuma ve Pazar) Kuveyt’e uçacak olan şirket, 26 Ekim tarihine kadar uçuşlarını bu şekilde sürdürecek.


Oyunu Bırakamayanlara Özel ‘Pro Gamer’ Menüler

Türkiye hızlı servis restoran sektörü lideri TAB Gıda, e- spor tutkunları için özel olarak hazırladığı ‘Pro gamer’ menülerine Arby’s ve Usta Dönerci lezzetlerini de dahil etti. Burger King ve Popeyes’ın ardından Arby’s ve Usta Dönerci lezzetlerinin dahil olmasıyla birlikte Pro Gamer menüsünde çeşitlilik artarken, Gamerlar yenilenen ‘Pro Gamer’ menüleri sayesinde dört farklı lezzete rahatlıkla ulaşabilecek.


Hsbc Türkiye, Büyük Menderes Havzası’Nda Suyun Verimli Kullanımı İçin Harekete Geçti

HSBC Türkiye; WWF-Türkiye iş birliğiyle Aydın’ın Haydarlı Köyü’nde hayata geçirdiği ‘Yağmur Suyu Hasadı’ projesiyle, çölleşme ve kuraklıkla mücadelede yağmur suyunun yönetimi için Büyük Menderes Havzası’nda sürdürülebilir bir model oluşturmayı hedefliyor.


Etiketler: TheADX, potansiyel, Pamuk, dijital, müşterilerine

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.