18 Mart 2019 Pazartesi 09:33

GÜNDEM

Yapay Zeka Teknolojisi İle Avm’Lere Özel Dijital Pazarlama Dönemi…

Türkiye dijital pazarlama dünyasında bir ilk:

Yapay Zeka Teknolojisi İle Avm’Lere Özel Dijital Pazarlama Dönemi…
Yapay Zeka Teknolojisi İle Avm’Lere Özel Dijital Pazarlama Dönemi…
Yapay Zeka Teknolojisi İle Avm’Lere Özel Dijital Pazarlama Dönemi…
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

TheADX platformu, mağazalarıyla birlikte yurt içinde ve yurt dışında yerleşik tüm AVM’lere

satış hacimlerini artıran alternatif bir pazarlama mecrası sunuyor.

Digital Exchange CEO’su Emrah Pamuk, “ AVM’ler bu yeni dijital platform üzerinden ile, ilçeye hatta mahalleye odaklı hedefleme yaparak potansiyel müşterilerine ulaşabiliyor ve onlara özel kampanyalar düzenleyebiliyorlar” dedi.

Türkiye’nin önde gelen teknoloji hizmet şirketi Digital Exchange, Türkiye ekonomisinde büyümeye devam eden AVM sektörünü potansiyel müşterilerine ulaştıran yepyeni bir dijital pazarlama platformunu pazara sundu. Yapay zeka teknolojisinin kullanıldığı ve tamamı Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen dijital platform TheADX, mağazalarıyla birlikte yurt içinde ve yurt dışında yerleşik tüm AVM’lere satış hacimlerini artıran alternatif bir pazarlama mecrası sunuyor.

TheADX’in stratejik ortağı Digital Exchange, gerçek zamanlı bir talep yönlü platform olan DSP (Demand Side Platform) üzerinden, tüm dünyada AVM’leri potansiyel müşterileri ile buluşturuyor. Türkiye’nin alanında ilk ve tek örneği olan TheADX platformu, harita ve mikro hedefleme teknolojisi ile çalışıyor. AVM’ler bu yeni dijital platform üzerinden ile, ilçeye hatta mahalleye odaklı hedefleme yaparak potansiyel müşterilerine özel reklam kampanyaları düzenleyebiliyorlar.

Potansiyel müşterilere ulaşmanın dijital yolu

AVM’ler standart 5 km. yarıçapından başlayarak TheADX platformu üzerinden seçecekleri büyüklükteki bir alan üzerinde yaşayan potansiyel müşterilerine kolayca ulaşabiliyorlar. Uygulamada, Alışveriş Yoğunluğu Algoritması ve Yaşam Yoğunluğu Algoritması seçenekleri kullanılıyor. Verileri analiz ederek medya satın almalarını daha hızlı ve akıllı hale getiren TheADX, hedef kitleye özel dijital planlama yapma imkanı sağlıyor.

AVM’lere rekabette üstün olma avantajı

AVM sektörünün ülkemizde son 15 yılda hızla büyüdüğünü ve bu büyümenin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini belirten Digital Exchange Kurucu ve CEO’su Emrah Pamuk, “TheADX platformu, AVM’lerin potansiyel müşterilerine hızla ulaşmalarını ve bu yolla onlara rekabette üstün olma avantajı sağlıyor” dedi.

Türkiye’de ilk kez AVM sektörünün kullanımına sundukları TheADX ile dikey pazarlamayı hedeflediklerini ifade eden Emrah Pamuk, platformun yapay zeka ile geliştirilen aynı zamanda programatik bir reklam teknolojisi olduğunu vurguladı. Pamuk, şöyle konuştu: “Dijital alana yatırım yapan, potansiyel müşterilerine ulaşarak onlara özel kampanyalar düzenlemek isteyen her sektör ve marka, TheADX platformunu kullanmayı gündemine almaktadır.”

Sırada turizm ve eğitim sektörü var

TheADX platformunu, AVM sektöründen sonra turizm ve eğitim sektörüne açacaklarını bildiren Emrah Pamuk, “AVM ya da AVM içindeki mağazalarda ürün arayan müşterilerin karşısına direkt olarak banner, video veya dinamik banner ile çıkan platform, potansiyel müşteriye ulaşmak için tam bir nokta atışı yapıyor. Harita teknolojisine dayalı sistemi sayesinde platform; Avrupa dahil, dünyanın her ülkesindeki AVM veya mağaza zincirleri için kullanılmaktadır” dedi.

Programatik reklamcılığın yükselen trendi

Programatik reklamcılığın son yıllarda yükselen trendine dikkati çeken Emrah Pamuk, TheADX’in aynı zamanda Programatik Reklam Satınalma Platformu olduğunu söyledi. Pamuk, “Programatik reklamcılık, teknolojiyi kullanarak veriyi analiz ediyor, reklam satın alımını hızlı ve efektif hale getiriyor” şeklinde konuştu.

Sistem nasıl işliyor?

TheADX Platformu Alışveriş Yoğunluğu Algoritması seçeneği ile AVM’ler, bölgesinde alışveriş yapmaya istekli tüm müşterilerine ulaşabiliyor. Bu seçenekte; ayakkabı, çanta veya giyim gibi birçok kategoride alışveriş yapmaya istekli potansiyel müşteri sayılarına bağlı olarak medya planlaması yapılabiliyor. Belirlenen mahallelerde seçilen ürün kategorilerine göre, erişilebilecek kişi sayıları ile birlikte sistem üzerinde video ve banner reklam birim maliyetleri de görülebiliyor.

Yaşam Yoğunluğu Algoritması ile de AVM‘ler, bölgelerinde yaşayan ve erişmeyi istedikleri uzaklıktaki müşteri kitlesine bağlı olarak dijital medya planlaması yapabiliyorlar. Video ve banner reklamları için frekans ayarlamalarıyla birlikte, video ve banner reklamlarının ‘hangi sıklıkta yayınlanmak istenildiği’ ve ‘bir kişiye yayın boyunca kaç defa gösterileceği’ sistem üzerinden ayarlanabiliyor. İnteraktif reklamlar ile potansiyel müşterilere reklam içerisinde yol tarifi de verilebiliyor. www.digitalexchange.com.tr

Ayfer Karataş

0216 572 56 70

İlginizi Çekebilir

Gökhan Pars’Tan ‘’Eyvallah’’!

GÖKHAN PARS’TAN ‘’EYVALLAH’’


Epic 3 Milyon Dolar Ödül Havuzlu Fortnite World Cup Kreatif’İ Duyurdu

19.04.2019 – Tüm dünyada 250 milyondan fazla oyuncusu bulunan Fortnite’ın yaratıcısı Epic Games, bugün yaptığı bir açıklamayla sevilen oyunu için yeni bir etkinliğin duyurusunu yaptı. Firmanın detaylarını paylaştığı Fortnite World Cup Kreatif’te oyuncular 3 milyon dolar tutarındaki ödül havuzundan pay almak için mücadele edecekler.


Kıa’Nıza En İyi Yine Kıa Bakar Ve Görseller

Türkiye’de Anadolu Grubu çatısı altında faaliyet gösteren KIA, KIA Kasko hizmetiyle araçlarına gözü gibi bakanlara avantajlar sunmaya devam ediyor. KIA Kasko; hasar durumlarında orijinal KIA yedek parça kullanımı, ekspres onarım gibi birçok hizmeti KIA yetkili servislerinde poliçe kapsamında müşterilerine özel olarak sunuyor.


Lonca Girişimcilik Merkezi Dördüncü Döneme 11 Startup’La Başladı

Teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir iş fikirlerinin ülke ekonomisine kazandırılması amacıyla Kuveyt Türk tarafından kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi, yüzlerce başvuru arasından seçtiği 11 girişimciden oluşan ekiple dördüncü dönemine başladı. Yeni dönem ekiplerinin tanıtım toplantısı, Lonca’nın ilk döneminden itibaren girişimcilere Türkiye’nin çeşitli illerinde çalışma alanı sağlayan Workinton’un Sapphire ofisinde gerçekleştirildi. Toplantıya, Kuveyt Türk Bankacılık Servis Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz, Workington CEO’su Cihan Seyithanoğlu, mezun girişimciler, yeni dönem girişimciler, Kuveyt Türk’ün iş ortakları ve davetliler katıldı.


Kışın Alınan Kiloları Yazın Vermenin Yolları

Kış mevsiminde alınan kilolar sağlıklı beslenme ile verilebilir


Etiketler: TheADX, potansiyel, Pamuk, dijital, müşterilerine

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.