12 Kasım 2019 Salı 16:58

GÜNDEM

Yapay Zekayı Hukuk Ve Yönetimle Buluşturan Gün+ Partners, Deloıtte’Un “En İyi Yönetilen Şirket” Ödülünü Kazandı

YAPAY ZEKAYI HUKUK VE YÖNETİMLE BULUŞTURAN AVUKATLIK BÜROSU, DELOITTE’UN “EN İYİ YÖNETİLEN ŞİRKET” ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Yapay Zekayı Hukuk Ve Yönetimle Buluşturan Gün+ Partners, Deloıtte’Un “En İyi Yönetilen Şirket” Ödülünü Kazandı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Yapay zeka sadece üretim, mühendislik, finans gibi alışageldiğimiz alanlarda değil sosyal bilimler alanında da fark yaratan çözümler getiriyor. Deloitte’ın, yıllık 25 milyon TL'nin üzerinde ciroya sahip, beş yaşından büyük, 25 ve üzeri çalışanı olan, Türkiye'de kurulu şirket veya T.C. vatandaşı şahıslara ait halka açık olmayan şirketleri değerlendirdiği Best Managed Company (En İyi Yönetilen Şirketler) ödüllerinde bu yıl yapay zekayı hukuk alanında kullanan Gün+Partners Avukatlık Bürosu dikkat çekti. Büronun ortaklarından Özge Atılgan Karakulak ve Mehmet Gün, ödülü Türkiye İngiliz Ticaret Odası Başkanı Chris Gaunt ve Deloitte Direktörü Osman Aytaman’ın elinden aldı.

Yüksek standartta yönetim performansı gösteren şirketlerin ödüllendirildiği bir program, strateji, yetkinlik ve inovasyon, kültür ve adanmışlık, yönetişim ve finansallar olmak üzere beş ana başlıkta Deloitte koçları tarafından derinlemesine inceleniyor. Ardından, aralarında iş dünyasından tecrübeli temsilcilerin de bulunduğu uzman bir jüri tarafından da değerlendirilerek nihai karar veriliyor.

Bu yıl, başvuran 95 şirketten 15'i ‘En İyi Yönetilen Şirke' olarak tespit edilip ödül verildi. Gün+Partners Avukatlık Bürosu da ödül alan şirketlerden biri. Gün+Partners’ın diğer şirketlerden farkı ise, hukuk alanında hizmet vermesi. Faaliyet alanı beşeri bilimler ve bütün sermayesi insan olan Gün+Partners’ın bu ödülü almasını sağlayan ise, hukuk alanında modern yönetim sistemleri ve çözümleri uygularken bunu kendi geliştirdiği yapay zeka içeren yazılımla dijitalleştirmek. Yazılımı avukatlık bürosunun kullanımına açmak için geniş bir yazılım ekibi oluşturan avukatlık bürosu, yazılım vasıtasıyla know-how ve teknolojilerini meslektaşları ile paylaşmayı ve avukatlık bürolarında verim artışına, ekip çalışmasına ve kurumlaşmaya katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Kendi geliştirdiği yazılımda hukukta yapay zekanın temelini atarak haritasını oluşturan ve ulusal bir yapay zeka platformu oluşturmak için hazırlıklar yapan Gün + Partners Avukatlık Bürosu, yargıda yapay zeka yoluyla hukukçuların işlerinin yüzde 40 ile 60’nı robotların yapmasını sağlamak, iş yükünü önemli ölçüde azalma sağlayarak bir yandan adaletin hızını artırırken diğer yandan kararların isabetliliği ve kalitesini yükseltmeyi arzu ediyor.

“Yapay zeka ile iş yükünü yüzde 40-60 azaltabiliriz”

20 yıldır hukuk alanındaki karmaşıklığı ve iş yükünü giderecek özel bir yazılım harcamak için çalıştıklarını belirten Gün+Partners Kurucu Ortağı Avukat Mehmet Gün, “Hukuk alanında gerçek anlamda bir reform yapmak için sistemin üzerindeki iş yükünü azaltacak kendi yapay zekamızı geliştirmemiz şart” diye konuşuyor. Hukukçuların işlerinin yüzde 40 ile 60’ı arasındaki bir bölümünü kolaylıkla robotlara aktarabileceğine işaret eden Gün, “Bu da eldeki iş yükünün aynı oranda hafiflemesi, adaletin hızlanması ve kararların kalitesinin yükselmesi anlamına gelir. Türkiye yargıdaki mevcut iş yükü ve gecikme sorununa teknolojik çözümler bulmakta hızlı bir ilerleme sağlayabilir. Hukuk alanında kendi yapay zekamızı geliştirmek, ilgili herkesin ve her kesimin katılması gereken ulusal bir proje olması gerekir. Bu düşünceyle bu konuda ulusal hukuk yapay zekası platformu oluşturmak; kendi teknolojimizi verirken platformun öncülüğünü yapmayı arzu ediyorum” dedi.

“Kurumlaşmanın yolu adil ve şeffaf yönetimden geçiyor”

Yönetiminin yüzde 60’nı kadınların oluşturduğu büronun Ortak Avukatı Av. Özge Atılgan Karakulak ise, ödülle ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’de en iyi yönetilen şirketlerden biri olarak seçilmiş olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu ödülü, müvekkillerimize en üst kalitede hizmet sunmak için çok çalışan tüm Gün+Partners çalışanları ile paylaşıyoruz.”

1986 yılında kurulan ve bugün 170’i aşkın avukatın çalıştığı bir büro haline gelen Gün+Partners’ı kurumsallaştırmak için özellikle son 10 yılda önemli bir çaba harcadıklarını kaydeden Kurucu Ortak Mehmet Gün, şöyle devam etti:

“Yetkinlik ve liyakate bağlı ilerleme ile usta çırak ilişkisini bir potada eriten ileri bir kariyer planını, günlük işlerimizin geri bildirimleriyle besleyen - kendi buluşumuz olan “Karşılıklı Öğrenme Görüşmesi” sistemiyle bütünleştirdik. Büroda kazanılanlardan, katkıda bulunan “herkesin adil pay alması” ilkesini, her çalışanın ne kazandığını herkesin bildiği şeffaf bir ücretlendirme sistemi geliştirmek suretiyle hayata geçirdik; böylelikle işletmelerdeki ücret adaletsizliği şikâyetini kendi büromuzda hepten gidermiş olduk. Kendi tecrübelerimizden dersler çıkararak çalışma arkadaşlarımızın iş hayatı ile özel hayatlarını dengeye oturttuk. Bütün bunları anlık olarak gerçekleştirebilmek için tamamen kendi insan kaynağımızla Günce ismini verdiğimiz bir büro kaynak yönetim yazılımı geliştirdik. Üretim ve verimliliğimizi her bir ekip üyesi bazında anlık ölçme ve değerlendirme imkânına kavuştuk. Sürekli ve sürdürülebilir büyümemizi borçlu olduğumuz Günce yazılımı; organizasyonumuz, ekip arkadaşlarımız, izin planlama ve yönetimi, işlerimiz, dosyalarımız, evraklarımız, görevlendirmelerimiz, iş geliştirme faaliyetlerimiz ile avans ve masraftan başlayıp yönetim finans raporlarına kadar entegre bir çözüm getiriyor. Günce’yi geliştirmeye yaklaşık 20 yılımı verdim. Bu sayede yazılım üreten bir hukuk firması haline geldik. Yaklaşık 20 kişilik yazılım ekibimiz var. İşimizi daha iyi yapabilmek için teknolojik çözümler geliştirmeye devam ediyoruz.”

“Günce Yazılım’ı tüm sektöre açacağız”

Ödülle ilgili olarak da, “Benim için başarının ölçüsü mesleğimde gelişmiş ülkelerdeki seviyelere erişmek ve geçmeye çalışmaktır. Bu ödül bu yoldaki kazanımlarımızı tescil ediyor” diyen Mehmet Gün, “Büroda biriktirdiğimiz know-how ile gerçekleştirdiğimiz yenilikçi teknolojiyi öncelikle Türkiye’deki avukatlara yaymak için hazırlıklarımız son aşamada. Günce’nin kullanım lisansını vererek meslektaşlarımızın işlerini kolaylaştırmayı, verimliliklerini artırmayı, ekip olarak çalışmalarına, güçlerini birleştirmelerine, kurumlaşmalarına katkıda bulunmayı arzu ediyorum. Benden çok daha iyilerini gerçekleştireceklerinden eminim. Ülkemizin sorunlarına çözüm üretmek için daha çok emek, zaman ve kaynak ayırabilir hale gelmeleri, mesleğim adına en büyük kazanç olacak. Türkiye’nin hızlı dönüşümünü kurumlaşarak güç kazanan avukatlık mesleğinin sağlayacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin, hukuki egemenliğini sağlaması için bu alanda kendi yapay zekasını geliştirmek zorunda olduğuna dikkat çeken Gün, “Bu bilinçle Türkiye’nin hukuk yapay zekasını oluşturmak için Günce’ye yol haritası teşkil edecek temelleri atmış bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Db11 V12 Amr Çift Rengiyle Aston Martin Turkey Showroom’Da Yerini Aldı

DB11 V12 AMR ÇİFT RENGİYLE


Ankara Zülfü Livaneli’Ye Koştu

ANKARA ZÜLFÜ LİVANELİ’YE KOŞTU


İbb’De Yeni Atamalar

İBB’DE YENİ ATAMALAR


56 Ülkeden 1200 Katılımcı Yatırım İçin İstanbul’Da Buluştu

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin ev sahipliğinde, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve İslam Kalkınma Bankası işbirliğiyle düzenlenen “İslam İşbirliği Teşkilatı Üst Düzey Kamu ve Özel Sektör Yatırım Konferansı” resmi açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleri ile gerçekleşti.


Pegasus’Un İkinci “A321 Neo”Su Filoya Katıldı

Pegasus Hava Yolları’nın 100 uçaklık Airbus siparişinin ikinci A321 Neo tipi uçağı filoya katıldı. Pegasus’un yeni A321 Neo’suna “Özden Ece” adı verildi.


Etiketler: için, yapay, Türkiye, kendi, hukuk

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.