29 Kasım 2019 Cuma 11:43

GÜNDEM

‘Yaratıcı Katalizör’ Konferansı; Birleşik Krallık, Sırbistan, Türkiye Ve Yunanistan’Dan Önemli Konuşmacılarla, Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesinde Üniversitelere Düşen Rolü İnceliyor

British Council tarafından yürütülen, Türkiye’den ATÖLYE ve Abdullah Gül Üniversitesi, Yunanistan’dan Bios ve Sırbistan’dan Nova Iskra iş birliğiyle düzenlenen Connect for Creativity projesinin ikinci uluslararası konferansının programı ve konuşmacıları açıklandı. ‘Yaratıcı Katalizör: Yaratıcı endüstrilerin geliştirilmesinde üniversitelere düşen rol’ başlığıyla akademisyenler, sanatçılar, yaratıcı endüstriler ve kültür endüstrileri profesyonelleri ve politika yapıcıları bir araya getirecek bu iş birliği geliştirme konferansı, 5-6 Aralık tarihlerinde Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi’nde düzenlenecek.

‘Yaratıcı Katalizör’ Konferansı; Birleşik Krallık, Sırbistan, Türkiye Ve Yunanistan’Dan Önemli Konuşmacılarla, Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesinde Üniversitelere Düşen Rolü İnceliyor
‘Yaratıcı Katalizör’ Konferansı; Birleşik Krallık, Sırbistan, Türkiye Ve Yunanistan’Dan Önemli Konuşmacılarla, Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesinde Üniversitelere Düşen Rolü İnceliyor
‘Yaratıcı Katalizör’ Konferansı; Birleşik Krallık, Sırbistan, Türkiye Ve Yunanistan’Dan Önemli Konuşmacılarla, Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesinde Üniversitelere Düşen Rolü İnceliyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Yaratıcı endüstriler ve üniversiteler arasındaki iş birliği fırsatları artırılacak

Birleşik Krallık, Sırbistan, Türkiye ve Yunanistan’dan alanında öncü birçok akademisyenin, girişimcinin, yaratıcı endüstriler ve kültür profesyonelinin konuşmalarıyla yer alacağı konferans ile yaratıcı endüstriler ve üniversiteler arasındaki iş birliklerinin artırılması hedefleniyor.

5-6 Aralık tarihlerinde, iki güne yayılan oturumlarda ‘Yaratıcıların ve Yenilikçilerin Hikayeleri’ konuşulacak; ‘Geleceğin Becerileri ve Yüksek Öğrenim’ panelinde yaratıcılığın ve kültürler arası yetkinliklerin, onları geleceğin en değerli on becerisi arasına katan özellikleri araştırılacak; Birleşik Krallık’ta yaratıcı platform-üniversite-STK iş birliğinden çıkan vaka çalışması incelenecek; ‘Eğitim Sistemlerinin İşin Geleceğine Göre Yeniden Tasarlanması’ panelinde dünyada en yaygın olarak konuşulan işin geleceği tartışılacak; ‘Büyüyen Genç Yaratıcı Liderler/Fark Yaratanlar İçin Eğitimin Geleceği’, ‘İşin Yeni Kahramanları: Kariyerinizdeki Süper Güçlerinizi Nasıl Keşfedebilirsiniz?’ ve ‘Bir Sıkıntı Kaynağı Olarak İş Birlikleri’ çalıştaylarında beyin fırtınası yapılacak.

Yaratıcı platformların kültürlerarası diyalog geliştirilmesindeki rolüne odaklanan ilk araştırmanın sonuçları paylaşılacak

Yaratıcılığa, kültürlerarası yetkinliklere ve eğitimin geleceğini şekillendirmede üniversiteler ile yaratıcı endüstriler arasındaki iş birliklerinin oynayabileceği role odaklanılacak konferansta aynı zamanda, bu alandaki çalışmalar arasında, kültürlerarası diyalog konusuna odaklanan ilk araştırma olan ‘Yaratıcı Platformlar - Kültürlerarası Diyalog Yolunda Fırsatlar ve Zorluklar’ konulu araştırma raporu da ilk kez açıklanacak ve bulgular hakkında bilgiler paylaşılacak.

Politika yapıcılar, kanaat önderleri ve sektör profesyonelleri Kayseri’de bir araya geliyor

Karar vericileri, kanaat önderlerini ve uzmanları; yaratıcılığın, becerilerin, iş gücünün ve kültürün geleceğini tartışmak üzere bir araya getirecek olan konferans, 5-6 Aralık tarihlerinde kapsamlı bir program ile katılımcıları ağırlayacak. Profesyoneller; çalıştaylar, grup tartışmaları, ‘keynote’ konuşmalar ve paneller yoluyla bilgi, fikir ve deneyim alışverişinde bulunma ve dolayısıyla diyalog oluşturma ve yeni iş birlikleri kurma fırsatı bulacaklar.

Konferans, herkesin katılımına açık ve ücretsiz gerçekleşiyor Katılmak isteyenlerin, connectforcreativity.eu internet sitesi üzerinden kayıt yaptırması gereklidir.

*Konferans boyunca, Türkçe-İngilizce simultane çeviri yapılacaktır. Çalıştayların dili katılımcı durumuna göre belirlenecektir.

connectforcreativity.eu

#connectforcreativity

5 Aralık 2019, Perşembe

09.30 - 10.00

Kayıt ve Tanışma

Buket Güler, Sunucu

10.00 - 10.15

Açılış Konuşmaları

Prof. İhsan Sabuncuoğlu, Rektör, Abdullah Gül Üniversitesi

Claire De Braekeleer, Wider Europe Bölgesel Sanat Direktörü, British Council

Nurullah Yavaş, Yunus Emre Enstitüsü

10.15 - 11.15

Araştırma Sunumu: Yaratıcı Platformlar - Kültürlerarası Diyalog Yolunda Fırsatlar ve Zorluklar Connect for Creativity projesi kapsamında British Council’ın Cardiff Üniversitesi Yaratıcı Ekonomi Ekibi'ne yaptırdığı bu araştırma raporu bulgularını sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu rapor, yaratıcı platformların kültürlerarası diyaloğun kurulum sürecindeki bazı temel kavramların daha iyi anlaşılması yolunda atılan ilk adımdı. Rapor; okurlara, yaratıcı platform ve toplulukların gelecekteki rolleri üzerine yeniden düşünmeleri için ilham vermeyi ve geleceğin yönelimleri üzerine yeni bir tartışma başlatmayı amaçlıyor.

Sara Pepper, Yaratıcı Ekonomi Direktörü, Cardiff Üniversitesi

Marlen Komorowski, Etki Analisti, Cardiff Üniversitesi

11.15 - 11.30

Kahve Molası

11.30 - 12.00

Yaratıcıların ve Yenilikçilerin Hikayeleri Bu oturumda, yaratıcılığın, teknolojinin ve sosyal etkinin kesişim noktasında yeni girişimlerde bulunan, iş modelleri geliştiren ve platformlar kuran bazı yaratıcı ve yenilikçi isimlere odaklanıyoruz.

Başak Saral, Stratejik İş birlikleri Sorumlusu, Viveka

Rachael Turner, Direktör, MadLab

Theo Anagnostopoulos, Sosyal Girişimci ve Ashoka Fellow

12.00 - 13.00

Panel: Geleceğin Becerileri ve Yüksek Öğrenim Bu oturumda, yaratıcılığın ve kültürler arası yetkinliklerin, onları geleceğin en değerli on becerisi arasına katan özellikleri araştırılacak. Yüksek öğrenimin yaratıcı ekonomideki rolü ve yaratıcı ekonomiye katkısı nedir? Eğitimin geleceğinin tasarımı ve geliştirilmesi için yaratıcı endüstriler nasıl daha aktif bir rol üstlenebilir? Birleşik Krallık, Sırbistan, Yunanistan ve Türkiye’den uzmanların buluştuğu oturumda geleceğin becerileri ve yüksek öğrenim üzerine dünyada yapılan tartışmalar ele alınacak.

Rozina Spinnoy, Yönetici Direktör, Belgium Design Council

Nana Radenkovic, Kurucu Ortak, Eğitimci ve Mentor, Nova Iskra

Vasilis Avdikos, Öğretim Üyesi, Panteion Üniversitesi Ekonomik ve Bölgesel Kalkınma Departmanı

Burak Asiliskender, Kurucu Bölüm Başkanı, Abdullah Gül Üniversitesi Mimarlık Bölümü

13.00 – 14.30

Öğle yemeği ve Networking

14.30 – 15.00

Keynote Speaker

15.00 - 16.00

Vaka Çalışması: Ymlaen! - Creative Cardiff, Rabble Studio ve Cardiff Üniversitesi Enterprise and Start-up Ekibinin Ortak Çalışması Sara Pepper ve Dan Spain, Ymlaen! projesinin başarılı çıktılarını paylaşıyor. Ymlaen!, Cardiff’teki ilham verici bir yaratıcı platform, üniversite ve STK iş birliği örneği olarak bu tür çeşitliliğe dayalı ortaklıkların, geleceğin yaratıcı iş fikirlerinin araştırılmasına ve geliştirilmesine nasıl katkıda bulunduklarını gözler önüne seriyor.

Sara Pepper, Yaratıcı Ekonomi Direktörü, Cardiff Üniversitesi

Dan Spain, Direktör, Rabble Studio

Moderatör: Emre Erbirer, Etkinlik ve Proje Yöneticisi, ATÖLYE

16.00 - 16.15

Kahve Molası

16.15 - 17.15

Panel: Eğitim Sistemlerinin İşin Geleceğine Göre Yeniden Tasarlanması İşin geleceği, dünyada en yaygın olarak tartışılan konulardan biri. Günümüzdeki ekonomik, siyasi ve sosyal güçlükler, işin temellerini değiştiriyor ve genç işsizliği, eksik istihdam, gelir dengesizliği, otomasyonun etkisi, gelecekte talep görecek beceriler gibi konularda derin bir etki yaratıyor. Geçişi anlamak ve mümkün olan en hafif şekilde adapte etmek çok önemli. Türkiye’nin eğitim alanındaki liderleriyle konuşarak eğitim sistemlerinin, işin değişen doğasına nasıl ayak uydurabileceklerini birlikte keşfedeceğiz. Temel STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) becerilerini geliştirirken yaratıcılığı ve eleştirel düşünceyi körüklemek için daha başka neler yapabilirler? Kamu-akademi-özel sektör iş birlikleri, gerçek hayattaki başarısızlıkların ele alınmasına nasıl bir destek verebilir?

Prof. İhsan Sabuncuoğlu, Rektör, Abdullah Gül Üniversitesi

Ecmel Ayral, Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı, İstanbul Bilgi Üniversitesi

Moderatör: Buket Güler

6 Aralık 2019, Cuma

10.00 - 11.00

Yaratıcıların ve Yenilikçilerin Hikayeleri Bu oturumda, yaratıcılığın, teknolojinin ve sosyal etkinin kesişim noktasında yeni girişimlerde bulunan, iş modelleri geliştiren ve platformlar kuran bazı yaratıcı ve yenilikçi isimlere odaklanıyoruz.

Sara Bengts, Kurucu, C TÄNK

Paolo Muntemorro, Direktör, Materahub

Vesna Pejovic, Profesör, Çağdaş Sanat Fakültesi

11.00 - 13.00

Çalıştaylar

Büyüyen Genç Yaratıcı Liderler / Fark Yaratanlar İçin Eğitimin Geleceği Günümüzün değişen yaratıcı ekosistemi, yeni zihniyet, beceriler, yöntemler ve araçlar ile donanmış genç yeteneklerin, mevcut ortamda kendi yollarını bulmalarını ve yaratıcı potansiyellerini kullanarak inovasyona yön vermelerini gerektiriyor. Mevcut eğitim kurumlarının ve öğrenme modellerinin yetersiz oldukları ve yeni sistemlerin tasarlanmasına ihtiyaç duyulduğu çok açık. Dönüşüm sürecinin henüz başındayken hangi yöntemleri deneyimliyoruz? Her katılımcının (akademisyenler, yaratıcı girişimciler / profesyoneller, öğrenciler, karar alıcılar vb.) kendi perspektifini ortaya koyduğu oturumda "Geleceğin yaratıcı liderlerini yetiştirmek üzere günümüzde hangi eğitim yerleri, süreçleri ve modelleri öne çıkıyor?” sorusu çerçevesinde eğitimin geleceğini keşfedeceğiz. Bu oturumda kişisel/mesleki deneyimlerimizi paylaşacak ve diyalog ortamında birbirimizden yeni şeyler öğreneceğiz. Kolaylaştırıcılar: Ayşesu Çelik ve Ceylan Uşaki Eralı, ara studio

İşin Yeni Kahramanları: Kariyerinizdeki Süper Güçlerinizi Nasıl Keşfedebilirsiniz? Kariyerinizdeki gerçek süper gücünüzü bularak kendinizi geleceğin işyerine nasıl hazırlayabilirsiniz? Bu çalıştayda, sizi motive eden şeyleri ve kariyerinizdeki süper güçlerinizi bulmanıza yardımcı olacağız ve kariyerinizde nasıl bir süper kahraman olabileceğinizi belirleyeceğiz. Kariyerinizdeki süper gücünüzü daha da ileri taşıyabilmeniz için size bir test sonucu, bir kişisel referans ve kullanışlı araçlar verilecek. Çalışma; Süper Kahraman Testi, Süper Kahramanın Networking Aktiviteleri ve Motivasyon Biçiminiz başlıkları altında gerçekleştirilecek. Kolaylaştırıcı: Jörn Hendrik Ast, Girişimci, New Work

Bir Sıkıntı Kaynağı Olarak İş Birlikleri

Araştırmalara göre, takımlar inovasyona daha yatkındırlar, hata ve sorunları daha hızlı tespit edebilirler; aynı zamanda, zor durumlarda daha iyi çözümler ararlar, iyileştirme önerileri sunarlar.

Yine de başkalarıyla çalışmak bazen can sıkıcı hale gelebilir, dikkat dağıtabilir ve o kadar da etkili olmayabilir. Peki takım gücünü nasıl iyileştirebiliriz ve tüm ekip üyelerinin liderlik potansiyellerini nasıl artırabiliriz?

Bu atölye çalışmasında ortak bir değer, etkili projeler ve rağbet gören ürün ve hizmetler geliştirmek gibi ortak bir amaç güden bir grup insanın yer aldığı yaratım ve liderlik sürecinde işe yarayan araçlar masaya yatırılıyor.

Kolaylaştırıcı: Nana Radenkovic, Kurucu Ortak, Eğitimci ve Mentor, Nova Iskra

13.00 - 13.30

Kapanış Konuşmaları

Zeynep Tuğçe Çiftçibaşı Güç, Direktör, Abdullah Gül Üniversitesi Gençlik Fabrikası

Cansu Ataman Bilgiç, Sanat Müdürü, British Council

13.30 - 15.00

Öğle Yemeği ve Kapanış

İlginizi Çekebilir

Aksa Elektrik’Ten ‘İyilik Sensiz Olmaz’ Kampanyasına Destek

Trabzon, Rize, Giresun, Gümüşhane ve Artvin’de Aksa Çoruh Elektrik; Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli’de Aksa Fırat Elektrik şirketleri aracılığıyla yaklaşık 2,1 milyon abonesine elektrik tedarik hizmeti sunan Aksa Elektrik, elektrik faturalarını sosyal destek amaçlı kullanmaya başladı.


Yüzer Nükleer Enerji Santralinden Chukotka Ağına İlk 10 Milyon Kwh Elektrik Gücü Sağlandı

YÜZER NÜKLEER ENERJİ SANTRALİNDEN, CHUKOTKA AĞINA İLK 10 MİLYON KWH ELEKTRİK GÜCÜ SAĞLANDI


Geleceğin Girişimcileri Hayallerindeki E Spor Oyununu Tasarladı

Monster Notebook sponsorluğunda Fikir Değirmeni tarafından düzenlenen Kidathon etkinliğinde, tersine mentörlük yöntemi ile 8-18 yaş arasındaki katılımcılar e-spor konu başlığı altında sosyal fayda odaklı oyun fikirleri geliştirdi.


Teknosa’Dan 20’Nci Yılına Özel 20 Yıldız Üründe Kaçırılmayacak İndirim

2000 yılında kurulan Türkiye’nin öncü teknoloji perakendecisi Teknosa, 20’nci yaşının ilk özel kampanyasını 24-28 Ocak tarihleri arasında gerçekleştiriyor. Şirket, 20’nci yılına özel 20 yıldız üründe kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor.


Türk Turizminin Mega Projeleri Turizm Yatırımcıları Forumu 2020’De Buluşuyor

Türk Turizminin Mega Projeleri


Etiketler: yaratıcı, Üniversitesi, Yaratıcı, nasıl, yeni

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.