8 Kasım 2018 Perşembe 08:16

GÜNDEM

Yaşamak Güzel, Yaşatmak Da…

Yaşamak güzel, yaşatmak da…

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası’nı bir farkındalık hareketiyle ele alan Zeytinburnu Belediyesi, 8 Kasım Perşembe günü Kazlıçeşme Kültür Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısıyla organ naklinin önemine ve semavi dinlerde organ bağışına dikkat çekiyor.

“Her gün 3 insan beklediği organa ulaşamadığı için hayata veda ediyor. Noktalanan hikâyeleri devam ettirmek bizim elimizde. Yaşamak güzel, yaşatmak da…” diyen Zeytinburnu Belediyesi, Organ Bağışı Haftası’nı Kazlıçeşme Kültür Merkezi’nde düzenlediği bir etkinlikle toplumsal harekete dönüştürüyor.

8 Kasım Perşembe günü yapılacak olan ve organ bağışının semavi dinlerdeki öneminin de konuşulacağı farkındalık projesinde; Ermeni Patrikhanesi’nden Episkopos Sahak Maşalıyan, Rum Patrikhanesi’nden Metropolit Elpidoforos Lambriniadis, Musevi Cemaati’nden Haham İzak Alaluf ve İstanbul İl Müftü Yardımcısı Musa Bilgiç de konuşma yapacak.

Program Akışı

11.00 Kokteyl

11.30 Açılış Konuşmaları

12.00 Semavi Dinler Açısından Organ Bağışı

12.30 Organ Naklinin Önemi Konulu Bilgilendirici İçerik Konuşmaları

13.00 Günün Anısına Fidan Dikimi

Tarih: 8 Kasım Perşembe

Yer: Kazlıçeşme Kültür Merkezi

İlginizi Çekebilir

Genleriniz Besin Seçiminizi Etkiliyor Mu

Sabri Ülker Vakfı kurulduğu 2009 yılından bugüne, gıda, beslenme ve sağlıklı yaşam bilincinin gelişmesine katkı sağlamak, topluma bu konulardaki en doğru, güncel ve bilimsel bilgiyi aktarmak hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Vakıf bu çerçevede hayata geçirdiği Türkiye’nin sağlıklı yaşam ve beslenme alanında ilk dijital bilimsel bilgi platformu “Bilim Bunu Konuşuyor” ile sağlık ve beslenmeyle ilgili gündemdeki konuları, bilimsel ve en güncel bilgileri tarafsız bir yorum ve anlaşılır bir dille kamuoyuna aktarıyor. Sabri Ülker Vakfı, Bilim Bunu Konuşuyor’da genlerimizin besin tüketimi ve besin öğelerinin kullanımı üzerine etkilerini masaya yatırıyor.


Metrogarden Avm’Nin Yeni Karakterini Çocuklar Belirledi

Metrogarden AVM “Minik Tasarımcılar Atölyesi” ile geçtiğimiz sömestrda 6 -14 yaş aralığındaki çocuklara hem öğrenip hem de üretecekleri keyifli bir etkinliğe ev sahipliği yapmıştı. Çocukların tasarladığı Metrogarden’ın yeni karakteri, 23 Nisan Salı günü birbirinden eğlenceli oyunlarla tanıtılacak. Eğlence, 28 Nisan’a kadar da devam edecek.


Sağlık Sektörüne Odaklanan Zyxel, Hedef Büyüttü

| Barbaros Mah. Dereboyu Cad. Ağaoğlu My World Andromeda Residence C4 Blok No: 12 Ataşehir 34746 | İstanbul, Türkiye | Tel +90 0216 688 69 98 /| GSM +90 543 320 31 13 firuze.kaymaz@alyailetisim.com


Türkiye İnovasyon Haftası 3 4 Mayıs’Ta Gerçekleşecek

Türkiye’de inovasyon kavramının yerleşmesine ve gelişmesine büyük katkı sağlayan, inovasyon ekosisteminin en büyük buluşması olan “Türkiye İnovasyon Haftası” Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 3-4 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.


Cardfinans Tarımkart Sahibi Çiftçilere Opet&Sunpet İstasyonlarında Ödeme Kolaylığı

Global gücü ve yaygın şube ağıyla müşterilerine hizmet veren QNB Finansbank, CardFinans TarımKart ile çiftçilerin ihtiyaçlarına çözüm üretmeye, hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Banka, çiftçilerin akaryakıt ihtiyaçlarına yönelik olarak akaryakıt dağıtım sektörünün müşteri memnuniyeti lideriOpet ve ikinci markası Sunpet ile yaptığı iş birliğiyle anlaşmalı kurum ağını genişletiyor.


Etiketler: Kasım, Organ, Bağışı, Perşembe, Kazlıçeşme

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.