25 Nisan 2019 Perşembe 10:17

GÜNDEM

Yased 26 Nisan Fikri Haklar Günü

YASED- Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nden, 26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü dolayısıyla yayınlanan mesajda, Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklarının uluslararası standartlar ile uyumlu olmasının sürdürülebilir yatırım ortamı, adil rekabet koşulları, ve ekonomik gelişim ve dönüşüm için kritik bir faktör olduğu vurgulandı.

Yased 26 Nisan Fikri Haklar Günü
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bir ülkede Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklarının korunmasının, uluslararası şirketlerin yatırım kararlarında önemli rol oynadığına dikkat çekilen açıklamada, Fikri Mülkiyet haklarının Türkiye’de uluslararası standartlar düzeyinde güvence altına alınmış olmasının, sürdürülebilir yatırım akışını sağlamak için büyük önem taşıdığını belirtildi. YASED tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Dünya ekonomisinin küreselleştiği ve dijitalleştiği bir dönemde ‘ulusal rekabet gücü’ kavramı giderek daha fazla önem kazanıyor. Fikri ve sınai mülkiyete dayalı ekonomilerin küresel çapta rakipleri karşısında üstünlük elde ettiği bir ortamda YASED olarak önceliğimiz, ülkemizin yüksek katma değerli yatırımları çekmek için fikri ve sınai mülkiyet haklarının korunduğu bir yatırım ortamının tesis edilmesidir.

Bu çerçevede Sınai Mülkiyet Kanunun 2017 yılında yürürlüğe girmesi, bu alanda atılan önemli bir adımdır. Ancak yatırımların artması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması adına, marka haklarının korunması, sahte ürünler ile mücadele, sağlık, bilişim teknolojileri ve yazılım gibi özel alanlarda yatırımcının korunmasına yönelik bazı iyileştirmelerin yapılması da önem taşımaktadır. Türkiye’nin fikri mülkiyet hakları konusunda uluslararası normlara bağlı olarak ilerleme kaydetmesi, ülkemizin uluslararası doğrudan yatırımlarda rekabetçiliğini arttıracaktır.”

Açıklamada ayrıca ülkelerin fikri mülkiyet konusundaki gelişmelerini izleyen Türkiye Property Rights Alliance (Mülkiyet Hakları İttifakı - PRA) 2018 Fikri Mülkiyet Hakları Koruma Endeksi’nde 125 ülke arasında 66’ıncı olan Türkiye’nin, Doğu Avrupa ve Orta Asya Bölgesinde 24 ülke arasında 12. sırada yer aldığı bilgisine de yer verildi.

İlginizi Çekebilir

Boyner’Den “Pembe Top Sahada” Projesine Destek

BOYNER’DEN “PEMBE TOP SAHADA” PROJESİNE DESTEK


Balık Tüketimi Kalp Hastalığı, Felç Ve Alzheimer Riskini Düşürüyor

BALIK TÜKETİMİ KALP HASTALIĞI, FELÇ VE ALZHEIMER RİSKİNİ DÜŞÜRÜYOR


İstanbul’Da Su Sıkıntısı Yok

İSTANBUL’DA SU SIKINTISI YOK


Tegv Ve Lenovo İş Birliği İle Tasarım Ve Beceri Atölyesi Gümüşpala’Da Açıldı

Yüzbinlerce çocuğa nitelikli eğitim desteği vermeye devam eden Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’nın, teknoloji devi Lenovo’nun desteğiyle hayata geçirdiği Tasarım ve Beceri Atölyesi, TEGV İzmir Gümüşpala Öğrenim Birimi’nde 22 Ekim 2019’da düzenlenen törenle açıldı.


Aşkın Nur Yengi Ve Mehmet Erdem’Den Bostancı Çıkarması!..

AŞKIN NUR YENGİ VE MEHMET ERDEM’DEN BOSTANCI ÇIKARMASI!..


Etiketler: Mülkiyet, Fikri, uluslararası, Türkiye, yatırım

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.