25 Nisan 2019 Perşembe 10:17

GÜNDEM

Yased 26 Nisan Fikri Haklar Günü

YASED- Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nden, 26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü dolayısıyla yayınlanan mesajda, Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklarının uluslararası standartlar ile uyumlu olmasının sürdürülebilir yatırım ortamı, adil rekabet koşulları, ve ekonomik gelişim ve dönüşüm için kritik bir faktör olduğu vurgulandı.

Yased 26 Nisan Fikri Haklar Günü
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bir ülkede Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklarının korunmasının, uluslararası şirketlerin yatırım kararlarında önemli rol oynadığına dikkat çekilen açıklamada, Fikri Mülkiyet haklarının Türkiye’de uluslararası standartlar düzeyinde güvence altına alınmış olmasının, sürdürülebilir yatırım akışını sağlamak için büyük önem taşıdığını belirtildi. YASED tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Dünya ekonomisinin küreselleştiği ve dijitalleştiği bir dönemde ‘ulusal rekabet gücü’ kavramı giderek daha fazla önem kazanıyor. Fikri ve sınai mülkiyete dayalı ekonomilerin küresel çapta rakipleri karşısında üstünlük elde ettiği bir ortamda YASED olarak önceliğimiz, ülkemizin yüksek katma değerli yatırımları çekmek için fikri ve sınai mülkiyet haklarının korunduğu bir yatırım ortamının tesis edilmesidir.

Bu çerçevede Sınai Mülkiyet Kanunun 2017 yılında yürürlüğe girmesi, bu alanda atılan önemli bir adımdır. Ancak yatırımların artması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması adına, marka haklarının korunması, sahte ürünler ile mücadele, sağlık, bilişim teknolojileri ve yazılım gibi özel alanlarda yatırımcının korunmasına yönelik bazı iyileştirmelerin yapılması da önem taşımaktadır. Türkiye’nin fikri mülkiyet hakları konusunda uluslararası normlara bağlı olarak ilerleme kaydetmesi, ülkemizin uluslararası doğrudan yatırımlarda rekabetçiliğini arttıracaktır.”

Açıklamada ayrıca ülkelerin fikri mülkiyet konusundaki gelişmelerini izleyen Türkiye Property Rights Alliance (Mülkiyet Hakları İttifakı - PRA) 2018 Fikri Mülkiyet Hakları Koruma Endeksi’nde 125 ülke arasında 66’ıncı olan Türkiye’nin, Doğu Avrupa ve Orta Asya Bölgesinde 24 ülke arasında 12. sırada yer aldığı bilgisine de yer verildi.

İlginizi Çekebilir

20 Kralı Aynı Anda Ağırlayabilecek Terma City Kapılarını Açtı

Karaderili Şirketler Grubunun, Marmara’nın Yükselen değeri beş yıldızlı Terma City 180 milyon dolarlık yatırım değeri ile 60 bin metrekare üzerine kurulu 2.200 yatak kapasiteli, 6 bin metrekare üzerine kurulu beş yıldızlı Spa’sı, özel olarak dizayn edilen, 1000 m2 başkanlık suiti ve 250 ile 500 metrekarelik büyüklüklere sahip 20 adet kral dairesi, bin kişilik havuz kenarı davet salonu ile görkemli bir açılış yaparak kapılarını açtı.


Kalamış’Ta Gastropub’A Yeni Adres Westport Pub

KALAMIŞ’TA GASTROPUB’A YENİ ADRES: WESTPORT PUB


Park Hyatt İstanbul’Dan Sofistike Bir Çay Saati

Konuya ilişkin bülten ve görseller aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.


Ptt Aş Ve Yunus Emre Enstitüsü’Nden Kültürlerarası İş Birliği

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik:


Kandilli'den Son Deprem Senaryosu

17 Temmuz 2019


Etiketler: Mülkiyet, Fikri, uluslararası, Türkiye, yatırım

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.