10 Nisan 2019 Çarşamba 16:27

GÜNDEM

Yased Reform Paketine Yönelik 10.04.2019

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak'ın bugün açıkladığı Yeni Ekonomi Programı (YEP) kapsamında, 2019 yılında hayata geçirilmesi taahhüt edilen yol haritasını destekliyoruz. Ekonomi yönetiminin 31 Mart Yerel Seçimler sonrasında büyümeyi sürdürülebilir kılacak ekonomik reformlar konusunda harekete geçmiş olmasını önemli buluyoruz.

Yased   Reform Paketine Yönelik  10.04.2019
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Piyasaların sağlıklı işlemesini sağlayacak adımların atılması, ekonomide istikrar ve sürdürülebilir büyüme açısından son derece önemlidir. Finansal yapının güçlendirilmesi, serbest ticaret ve rekabet ortamının tesisi, yargı reformu, mali disiplin ve öngörülebilirlik gibi konular, ekonominin temel unsurları arasındadır.

Ekonomik Reform paketi kapsamında; finansal sektörün yapılandırılması ve sermayenin güçlendirilmesi, etkin tasarruf önlemlerinin geliştirilmesi ve enflasyonla mücadele gibi konulara öncelikli olarak odaklanılmasını memnuniyetle karşılıyoruz.

Türkiye’nin kaynak ihtiyacını karşılamada uluslararası doğrudan yatırımların katkısı son derece önemlidir. Bu doğrultuda, katma değerli büyüme için sanayide teknolojik dönüşümü beraberinde getirecek modellerin, küresel değer zincirinde Türkiye’nin güçlenmesi bakış açısıyla geliştirilecek yeni pazar, hedef ürün ve ihracat stratejilerinin oluşturulmasını destekliyor, ve bu alanlardaki çalışmalara katkıda bulunuyoruz. Yatırım ortamının ihtiyaç duyduğu öncelikli hususlardan biri olan, vergi ve teşvik mevzuatı ile ilgili atılacak somut adımları da önemsiyor, bu konularda da hükümetimizle yakın işbirliğimizi sürdürüyoruz.

Bu reform sürecinde özellikle, ülkemizin uluslararası yatırımlar ve ticaret alanında atacağı adımların ekonomimize önemli katkılar sağlayacağı görüşündeyiz. Avrupa Birliği üyelik perspektifinde Gümrük Birliği’nin güncellenmesine yönelik çalışmaların tamamlanmasının,ve Brexit sonrası yapılanmada ülkemizin doğru noktada konumlanmasının, ekonomik dönüşümde çok önemli bir kaldıraç etkisi olduğu inancındayız.

Türkiye’ye uzun vadeli yatırım yapmış uluslararası şirketler olarak ülkemize olan inancımız ve güvenimiz tamdır. Reform paketinin eksiksiz uygulanmasını destekleyecek şekilde, “ülkemizde daha fazla yatırım, daha fazla üretim, ve daha fazla ihracat” için kamu özel sektör işbirliğinde hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

YASED – Uluslararası Yatırımcılar Derneği

İlginizi Çekebilir

Golf Tutkunları, Lumberjack Golf Cup Turnuvası İle Bodrum’Da Buluşacak!

Golf tutkunlarının bir araya geleceği ve bu yıl ilkinin gerçekleştirileceği “Lumberjack Golf Cup”, 6-7 Temmuz tarihleri arasında Bodrum Golf Club’da düzenlenecek.


Ucuza Satılan Sahte Ssd Diskler Pahalı Veri Kayıpları Yaşatıyor

SAHTE SSD DİSKLERE DİKKAT!


Bıoderma'dan Lekeye Karşı Güçlü Güneş Koruması Phtoderm Spot Spf 50+...

Lekeye karşı güçlü güneş koruması!


Cildiniz Kingirls Who Cares Hydrate İt Maske İle Neme Doyacak!

Eğlenceli ve her cilt tipine uygun maske çeşitleri ile kullanıcıların gönüllerini kazanan KinGirls, cilde kaybettiği nemi Who Cares? Hydrate-it maske ile geri kazandırıyor. Who Cares? Hydrate-it maske, içerdiği hyalüronik asit, tahiti gardenyası ve üzüm yaprağı ile cilde derinlemesine nüfuz ediyor. Ürün, cilde nem yüklemesi yaparak kuruyan cildin susuzluğunu gideriyor.


Tüketiciler Açık Parfüme Yöneliyor

Türkiye’de aylık 240 milyon TL büyüklüğe erişen açık parfüm pazarına olan ilgi artıyor. 170’i yurt dışında olmak üzere 400’ü aşkın şubesiyle faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük parfüm üreticilerinden Loris’in Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Okuyucu; “Ekonomik bir seçenek olması, tüketiciyi zincir haline gelmiş açık parfüm markalarına yönlendiriyor” diyor.


Etiketler: Türkiye, uluslararası, daha, fazla, adımların

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.