10 Nisan 2019 Çarşamba 16:27

GÜNDEM

Yased Reform Paketine Yönelik 10.04.2019

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak'ın bugün açıkladığı Yeni Ekonomi Programı (YEP) kapsamında, 2019 yılında hayata geçirilmesi taahhüt edilen yol haritasını destekliyoruz. Ekonomi yönetiminin 31 Mart Yerel Seçimler sonrasında büyümeyi sürdürülebilir kılacak ekonomik reformlar konusunda harekete geçmiş olmasını önemli buluyoruz.

Yased   Reform Paketine Yönelik  10.04.2019
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Piyasaların sağlıklı işlemesini sağlayacak adımların atılması, ekonomide istikrar ve sürdürülebilir büyüme açısından son derece önemlidir. Finansal yapının güçlendirilmesi, serbest ticaret ve rekabet ortamının tesisi, yargı reformu, mali disiplin ve öngörülebilirlik gibi konular, ekonominin temel unsurları arasındadır.

Ekonomik Reform paketi kapsamında; finansal sektörün yapılandırılması ve sermayenin güçlendirilmesi, etkin tasarruf önlemlerinin geliştirilmesi ve enflasyonla mücadele gibi konulara öncelikli olarak odaklanılmasını memnuniyetle karşılıyoruz.

Türkiye’nin kaynak ihtiyacını karşılamada uluslararası doğrudan yatırımların katkısı son derece önemlidir. Bu doğrultuda, katma değerli büyüme için sanayide teknolojik dönüşümü beraberinde getirecek modellerin, küresel değer zincirinde Türkiye’nin güçlenmesi bakış açısıyla geliştirilecek yeni pazar, hedef ürün ve ihracat stratejilerinin oluşturulmasını destekliyor, ve bu alanlardaki çalışmalara katkıda bulunuyoruz. Yatırım ortamının ihtiyaç duyduğu öncelikli hususlardan biri olan, vergi ve teşvik mevzuatı ile ilgili atılacak somut adımları da önemsiyor, bu konularda da hükümetimizle yakın işbirliğimizi sürdürüyoruz.

Bu reform sürecinde özellikle, ülkemizin uluslararası yatırımlar ve ticaret alanında atacağı adımların ekonomimize önemli katkılar sağlayacağı görüşündeyiz. Avrupa Birliği üyelik perspektifinde Gümrük Birliği’nin güncellenmesine yönelik çalışmaların tamamlanmasının,ve Brexit sonrası yapılanmada ülkemizin doğru noktada konumlanmasının, ekonomik dönüşümde çok önemli bir kaldıraç etkisi olduğu inancındayız.

Türkiye’ye uzun vadeli yatırım yapmış uluslararası şirketler olarak ülkemize olan inancımız ve güvenimiz tamdır. Reform paketinin eksiksiz uygulanmasını destekleyecek şekilde, “ülkemizde daha fazla yatırım, daha fazla üretim, ve daha fazla ihracat” için kamu özel sektör işbirliğinde hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

YASED – Uluslararası Yatırımcılar Derneği

İlginizi Çekebilir

En Değerli Veriler Adata’Nın Dayanıklı Taşınabilir Diskleriyle Güvende

23.09.2019 – Dünyanın önde gelen NAND Flash depolama birimleri üreticilerinden biri olan ADATA Technology, harici disk ailesiyle verilerini güvenli biçimde yedekleme ve yanında taşıma ihtiyacı duyan kullanıcılara kullanışlı çözümler sunuyor. Marka IP68 sertifikalı, darbelere, suya ve toza dayanıklı taşınabilir diskleriyle kullanıcılara mümkün olan en yüksek dayanıklılığı ve veri güvenliğini vermeyi hedefliyor.


Kim Demiş ‘Düğün Sadece Yazın Yapılır’ Diye! Bazı Düğünler Sonbahar Da Daha Güzel

Düğün mevsimi yaz dönemi olarak bilinse de sonbaharda da etkileyici düğünler yapmak mümkün! Tüm dünyada düğün modası yavaş yavaş yaz düğünlerinden, romantik sonbahar düğünlerine kaymaya başladı. Düğünün yapılacağı mevsim, mekandan gelinliğe, damatlığın kumaşından düğün temasına kadar her detayı etkiliyor. Düğün.com olarak mekan, organizasyon ve gelinlik firmalarımızla görüşüp derlediğimiz bilgilerle, işte sonbaharda evlenecek çiftlere hayat kurtaracak tüyolar!


Ipekyol Sonbahar Kış 2019 2020 Koleksiyonu İle Yeni Mevsime Açılan Hayal Bahçesi

Göz alıcı tasarımları modern Ipekyol kadınıyla buluşturan Ipekyol Sonbahar-Kış 2019-2020 Koleksiyonu, mevsimin yeni havasına gönderme yapan anahtar parçalarla zamansız şıklığı bir arada sunuyor.


Kaçuv Umut Koşusu İle Gönüllüler Çocuklar İçin Umuda Koştu

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Sürdürülebilir Fon Yönetimi ve Sistemleri Projesi” çerçevesinde 22 Eylül 2019 Pazar günü Büyükada’da KAÇUV Umut Koşusu’nu gerçekleştirdi. KAÇUV Umut Koşusu ile her yaştan gönüllü çocukluk çağı kanserine farkındalık için koştu.


Başkan İmamoğlu “İçine Siyaseti Sokmadan Vatandaşa Hizmeti Başarabilmeliyiz”

BAŞKAN İMAMOĞLU: “İÇİNE SİYASETİ SOKMADAN VATANDAŞA HİZMETİ BAŞARABİLMELİYİZ”


Etiketler: Türkiye, uluslararası, daha, fazla, adımların

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.