6 Kasım 2019 Çarşamba 10:32

GÜNDEM

Yataş Grup, Süreç İyileştirme Projesiyle 2019 Verimlilik Ödülleri’Nde Birinci Oldu

Yataş Grup, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 2019 Verimlilik Ödülleri’nde, yatak montaj hattında operasyonel mükemmellik sistemiyle kapasite artırımı için geliştirdiği projeyle “Büyük İşletme Süreç İyileştirme Kategorisi”nde birinciliğe layık görüldü. Düzenlenen törende birincilik ödülü, Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın’a takdim edildi.

Yataş Grup, Süreç İyileştirme Projesiyle 2019 Verimlilik Ödülleri’Nde Birinci Oldu
Yataş Grup, Süreç İyileştirme Projesiyle 2019 Verimlilik Ödülleri’Nde Birinci Oldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye’nin rekabet gücünün artırılmasına yönelik işletmelerdeki verimlilik çalışmalarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla düzenlenen 2019 Verimlilik Ödülleri’nin kazananları belli oldu. Türkiye’nin en büyük ve en inovatif şirketlerinin geliştirdiği 181 farklı projenin bağımsız bir jüri tarafından değerlendirildiği proje yarışmasında mobilya, yatak ve uyku ürünleri sektörünün yenilikçi ve öncü markası Yataş Grup, “Yatak montaj hattında operasyonel mükemmellik sistemiyle kapasite artırımı” isimli projeyle “Büyük İşletme Süreç İyileştirme Kategorisi”nde birinciliğe layık görüldü. Törende ödülü Yataş Grup adına CEO Nuri Öztaşkın aldı.

Ödüle ilişkin bir değerlendirmede bulunan Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, “Yataş Grup olarak sürekli iyileştirme kültürüne, tesislerimize ve teknolojiye sürekli yatırım yapıyoruz. Bu çerçevede dünyanın en modern ve verimli yatak fabrikasını kurduk. Her 30 saniyede bir yatak üretiyoruz. Bu projeyi geliştirirken dünya genelindeki sürekli iyileştirme ve verimlilik artırmaya yönelik sistemleri inceledik ve ardından Yataş’a özgü bir Operasyonel Mükemmellik Sistemi geliştirdik. 2030 yılında 1 trilyon dolara ulaşacak dünya mobilya pazarından Türkiye’nin aldığı pay sadece yüzde 1! Yataş olarak hedefimiz dünyanın en büyük yatak üreticilerinden biri olmak ve ülkemizin 2023 ihracat hedefine maksimum katkıyı sağlamak” şeklinde konuştu.

Yataş Grup’a 2019 Verimlilik Ödülleri’nde birincilik getiren proje çerçevesinde kişi başı vardiyalık üretilen yatak miktarı 11,1 adet/kişiden, 25,6 adet/kişiye ulaştırıldı. Ortalama yatak başı montaj süresini ise 60,4 saniye/yataktan 2019 Ocak itibarıyla 36,6 saniye/yatağa indirmeyi başaran Yataş Grup, Operasyonel Mükemmellik Sistemi kapsamında bu rakamı 2019 Eylül ayı itibarıyla 30,7 saniye kadar düşürmüştür.

İlginizi Çekebilir

Marka Konferansı 20’Nci Yılında İstanbul’A Şarkısını Hediye Etti

Ünlü müzisyen Yalın’ın 20. Yılında İstanbul’u merkezine alan MARKA Konferansı için şehre özel sözlerini yazıp bestelediği ‘İyi Geliyorsun İstanbul’ şarkısı, Ulus 29 Club’da verilen davette konuklara ilk kez dinletildi.


Singer’Den Mini El Dikiş Makinası

Singer, yeni ürünü taşınabilir mini el dikiş makinası ile dikişi herkes için kolay hale getiriyor. Kolay ve pratik kullanımıyla ihtiyaç duyulan her an dikiş imkanı sunan el dikiş makinesi, hafifliği ile de dikkat çekiyor. Ürün ilk olarak sadece Singer web sitesi ve aplikasyonunda satışa başladı.


Kahve Dünyası Dünya Türk Kahvesi Günü’Nü Misafirleriyle Birlikte Kutladı

Türk kahvesi geleneğini yaşatmak ve bu önemli değeri korumak için çalışan Kahve Dünyası, “5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü”nde herkesi mağazalarına davet etti. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 5 Aralık’ta Kahve Dünyası mağazalarını ziyaret edenlere Türk kahvesi geleneksel ikramlarla birlikte sunuldu.


Betek Sektörünün En Beğenilen Şirketi Seçildi

İş dünyasının patronları belirledi


Avıs Kış Mevsiminde De Güvenli Sürüş Keyfini Yaşatmaya Devam Ediyor

En İyisi Kirala, Avis ile Kirala mottosuyla müşterileri ile buluşan, Türkiye’nin lider araç kiralama markası Avis, müşterilerine kış mevsiminde güvenli sürüş deneyimi yaşatmak amacıyla hazırlıklarını tamamladı. Avis, en iyi marka ve modellerden oluşan zengin araç filosundaki tüm araçları antifrizli cam suyundan, zincir ve buz kazıyıcıya kadar tüm donanım ve bakımlarıyla kışa hazır hale getirdi. Ayrıca isteyen müşterilerine kış lastikli kiralama imkanı sunan Avis, farkını kış mevsiminde de yaşatmaya devam ediyor.


Etiketler: Yataş, yatak, Grup, 2019, Türkiye

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.