17 Aralık 2018 Pazartesi 10:32

GÜNDEM

Yatırım Kararlarında Çevresel, Sosyal Ve Yönetişim Bilgilerinin Önemi Artıyor

EY’nin çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) bilgilerinin raporlanması konusunda 200’den fazla kurumsal yatırımcının görüşünü alarak gerçekleştirdiği İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Hizmetleri (CCaSS) Araştırması’na göre; yatırımcıların %97’si yatırım yapmayı düşündükleri şirketlerin finansal olmayan açıklamalarını değerlendirmeye alıyor. %89’u ise ESG konularının piyasalarda dalgalanma yaşandığı dönemlerde daha da önem kazandığını düşünüyor.

Yatırım Kararlarında Çevresel, Sosyal Ve Yönetişim Bilgilerinin Önemi Artıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi EY, ESG bilgilerinin raporlanması konusunda dünya genelinden 220 kurumsal yatırımcının görüşünü alarak gerçekleştirdiği İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Hizmetleri (CCaSS) Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı. Araştırma sonuçları kurumsal yatırımcıların uzun vadeli değere daha fazla odaklandıklarını ortaya koyuyor. Kurumsal yatırımcıların %97’si, yatırım kararlarını alırken hedeflerindeki şirketin çevresel, sosyal ve yönetişim açıklamalarına ilişkin resmi olmayan veya metodolojik bir değerlendirme yaptığını belirtiyor. 2017 yılında yatırımcıların %78’i böyle bir değerlendirme yaptığını ifade ediyordu.

ESG verileri karşılaştırma yapmaya uygun olmalı

Bununla birlikte yatırımcıların %96’sı finansal olmayan bilgilerin yatırım kararlarını zaman zaman (%64) veya sıklıkla (%34) etkilediğini dile getiriyor. Kurumsal yatırımcılar, çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) verilerinin karşılaştırma yapılmasına olanak sağlayacak şekilde standartlaştırılması gerektiğini belirtiyor. Yatırımcıların %89’u ESG konularının piyasalarda dalgalanma yaşandığı dönemlerde daha da değerli hale geldiğini düşünüyor.

ESG muhasebe standartlarına talep artıyor

Araştırma sonuçları, kurumsal yatırımcıların ESG muhasebe standartlarına yönelik taleplerinin arttığına işaret ediyor. Katılımcıların %59’u finansal olmayan bilgide muhasebe standartlarının iyileştirilmesi gerektiğini düşünüyor. %63’ü ise yönetişim risklerinin veya geçmiş yönetişim hatalarının yatırım ihtimalini ortadan kaldırdığını ifade ediyor.

Düzenleyici kurumlar bilgi açığının giderilmesini sağlayabilir

Araştırmaya katılan kurumsal yatırımcıların %70’i, finansal olmayan bilgi ihtiyacı ile şirketler tarafından sağlanan bilgi arasındaki açığın ulusal düzenleyici kurumlar tarafından kapatılabileceğini düşünüyor.

Yatırımcıların halka açık şirketlerden daha detaylı ve daha kaliteli finansal olmayan veri talep ettiğini vurgulayan EY Türkiye İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Hizmetleri Lideri Zeynep Okuyan, araştırma sonuçları ile ilgili olarak şu değerlendirmede bulundu: “Yatırımcıların uzun vadeli değer yaratımına daha fazla odaklandıklarını gözlemliyoruz. Yatırımcı gözünde daha çekici hale gelmeyi hedefleyen tüm şirketlerin, etkin raporlama standartları ile finansal olmayan bilgileri sağlayarak yatırımcıların bu alandaki talebini karşılamaları gerekiyor.”

EY Hakkında

EY, denetim, vergi, kurumsal finansman ve danışmanlık hizmetlerinde bir dünya lideridir. Dünya genelinde toplam 260.000 çalışanımız, ortak değerlerimizi ve kaliteyi ön planda tutan kararlı tutumumuzu hep birlikte paylaşmaktadır. Daha fazla bilgi için, lütfen www.ey.com adresini ziyaret ediniz. EY her biri ayrı bir tüzel kişiliğe sahip Ernst & Young Global Limited'e üye firmalardan oluşan global bir organizasyon olup tüm hizmetlerini bu üye firmalar tarafından sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Ayşegül Aldinç “Ajda Pekkan Şarkılarıyla Şarkıcı Olmaya Karar Verdim” Ayşegül Aldinç Hem Müzik Ziyafeti Yaşattı Hem Bol Bol Kahkaha Attırdı

Görsel linki:


Kaçuv Çocukluk Çağı Kanserlerine Dikkat Çekmek İçin “Sarıyı Fark Et” Diyor

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü vesilesiyle çocukluk çağı kanseri hakkında farkındalık yaratmak ve erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla #sarıyıfarket temalı bir kampanya gerçekleştirdi.


Top Cilt Bakımında Rutin Değişiyor! & Görseller

Çevresel Strese Karşı The Organic Pharmacy’den Kesin Çözüm


Mehry Mu Klasiğin Altın Çağı & Görseller

Batı ve Doğu kültürünü birleştirerek tüm dünyada ses getiren Mehry Mu markasının ikonik modeli Fey, ilkbahar-yaz sezonunda altın kulpuyla yepyeni bir çağa adım atıyor.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Teknopark İstanbul’U Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk savunma sanayisinin yüksek teknoloji merkezi Teknopark İstanbul’u ziyaret ederek yapımı tamamlanan 2. Etap binalarının açılışını yaptı. Teknopark İstanbul’da gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Yeditepe Üniversitesi Ar-Ge Merkezi ile BASF Yenilik Merkezi’nin de açılışını yapan Cumhurbaşkanı teknopark içerisinde derin teknoloji tabanlı iş fikirleri üzerinde Ar-Ge faaliyetleri gerçekleştiren girişimci gruplarıyla da bir araya geldi.


Etiketler: yatırımcıların, daha, olmayan, kurumsal, finansal

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.