17 Aralık 2018 Pazartesi 10:32

GÜNDEM

Yatırım Kararlarında Çevresel, Sosyal Ve Yönetişim Bilgilerinin Önemi Artıyor

EY’nin çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) bilgilerinin raporlanması konusunda 200’den fazla kurumsal yatırımcının görüşünü alarak gerçekleştirdiği İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Hizmetleri (CCaSS) Araştırması’na göre; yatırımcıların %97’si yatırım yapmayı düşündükleri şirketlerin finansal olmayan açıklamalarını değerlendirmeye alıyor. %89’u ise ESG konularının piyasalarda dalgalanma yaşandığı dönemlerde daha da önem kazandığını düşünüyor.

Yatırım Kararlarında Çevresel, Sosyal Ve Yönetişim Bilgilerinin Önemi Artıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi EY, ESG bilgilerinin raporlanması konusunda dünya genelinden 220 kurumsal yatırımcının görüşünü alarak gerçekleştirdiği İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Hizmetleri (CCaSS) Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı. Araştırma sonuçları kurumsal yatırımcıların uzun vadeli değere daha fazla odaklandıklarını ortaya koyuyor. Kurumsal yatırımcıların %97’si, yatırım kararlarını alırken hedeflerindeki şirketin çevresel, sosyal ve yönetişim açıklamalarına ilişkin resmi olmayan veya metodolojik bir değerlendirme yaptığını belirtiyor. 2017 yılında yatırımcıların %78’i böyle bir değerlendirme yaptığını ifade ediyordu.

ESG verileri karşılaştırma yapmaya uygun olmalı

Bununla birlikte yatırımcıların %96’sı finansal olmayan bilgilerin yatırım kararlarını zaman zaman (%64) veya sıklıkla (%34) etkilediğini dile getiriyor. Kurumsal yatırımcılar, çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) verilerinin karşılaştırma yapılmasına olanak sağlayacak şekilde standartlaştırılması gerektiğini belirtiyor. Yatırımcıların %89’u ESG konularının piyasalarda dalgalanma yaşandığı dönemlerde daha da değerli hale geldiğini düşünüyor.

ESG muhasebe standartlarına talep artıyor

Araştırma sonuçları, kurumsal yatırımcıların ESG muhasebe standartlarına yönelik taleplerinin arttığına işaret ediyor. Katılımcıların %59’u finansal olmayan bilgide muhasebe standartlarının iyileştirilmesi gerektiğini düşünüyor. %63’ü ise yönetişim risklerinin veya geçmiş yönetişim hatalarının yatırım ihtimalini ortadan kaldırdığını ifade ediyor.

Düzenleyici kurumlar bilgi açığının giderilmesini sağlayabilir

Araştırmaya katılan kurumsal yatırımcıların %70’i, finansal olmayan bilgi ihtiyacı ile şirketler tarafından sağlanan bilgi arasındaki açığın ulusal düzenleyici kurumlar tarafından kapatılabileceğini düşünüyor.

Yatırımcıların halka açık şirketlerden daha detaylı ve daha kaliteli finansal olmayan veri talep ettiğini vurgulayan EY Türkiye İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Hizmetleri Lideri Zeynep Okuyan, araştırma sonuçları ile ilgili olarak şu değerlendirmede bulundu: “Yatırımcıların uzun vadeli değer yaratımına daha fazla odaklandıklarını gözlemliyoruz. Yatırımcı gözünde daha çekici hale gelmeyi hedefleyen tüm şirketlerin, etkin raporlama standartları ile finansal olmayan bilgileri sağlayarak yatırımcıların bu alandaki talebini karşılamaları gerekiyor.”

EY Hakkında

EY, denetim, vergi, kurumsal finansman ve danışmanlık hizmetlerinde bir dünya lideridir. Dünya genelinde toplam 260.000 çalışanımız, ortak değerlerimizi ve kaliteyi ön planda tutan kararlı tutumumuzu hep birlikte paylaşmaktadır. Daha fazla bilgi için, lütfen www.ey.com adresini ziyaret ediniz. EY her biri ayrı bir tüzel kişiliğe sahip Ernst & Young Global Limited'e üye firmalardan oluşan global bir organizasyon olup tüm hizmetlerini bu üye firmalar tarafından sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Yalıkavak Marina’Da Her Şey Çocuklar İçin!

Yalıkavak Marina, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Y-KIDZ markası çatısı altında UNICEF Türkiye Milli Komitesi iş birliği ile özel bir etkinlikle kutladı.


Endüstriyel Temizlik Sektörünün İnovasyonu, Interclean İstanbul’Da Sergilendi

Endüstriyel temizlik sektörü, yılda ortalama 10,5 milyar Avro/60 milyar TL ciro ve yaklaşık 5.000 firma ile 1,5 milyon kişiye istihdam sağlıyor. Sektörün yenilikçi ürün ve hizmetleri, İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılan Interclean İstanbul Endüstriyel Temizlik Teknolojileri & Hizmetleri Fuarı ve Konferansı’nda tanıtıldı.


Aston Martin Ve Total Güçlerini Birleştirdi...

Aston Martin ve Total 2016’dan bu yana devam ettikleri işbirliklerini yeniledi. Bu kapsamda motorsporlarında yapılan işbirliği, Ar-Ge ve modellerin ilk yağ dolumlarında Total QUARTZ motor yağları ürün serisinin kullanılmasını da içeriyor.


Volkan Konak’Tan Sevenlerine Müjdeli Haber

MAYIS SONUNDA YENİ ALBÜM GELİYOR


"Ay Çekirdeğinde Kalite Düştü"

“AY ÇEKİRDEĞİNDE KALİTE DÜŞTÜ”


Etiketler: yatırımcıların, daha, olmayan, kurumsal, finansal

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.