22 Kasım 2019 Cuma 10:03

GÜNDEM

Yeni Dijital Çağda ‘Şanssızlık’ Kavramına Yer Yok!

PeerBie’nin altın sponsorluk desteği verdiği ve bu sene 12’inci kez düzenlenen etkinliğin amacı katılımcıları, sektörün önde gelen girişimlerin ve şirketlerin önde gelen yöneticileri ile tanıştırarak, tecrübe aktarımını yapmak ve gelişen teknoloji ile öğrencilerin mezun olduktan sonra yeni dünyada gelişen teknolojiyi nasıl kullanabileceklerine dair beyin fırtınası yapmak. Turkcell, Havelsan, Tüpraş gibi lider şirketlerin yanı sıra Fintech İstanbul, Hadi gibi girişimin yetkilileri de konuşma yapacak.

Yeni Dijital Çağda ‘Şanssızlık’  Kavramına Yer Yok!
Yeni Dijital Çağda ‘Şanssızlık’  Kavramına Yer Yok!
Yeni Dijital Çağda ‘Şanssızlık’  Kavramına Yer Yok!
Yeni Dijital Çağda ‘Şanssızlık’  Kavramına Yer Yok!
Yeni Dijital Çağda ‘Şanssızlık’  Kavramına Yer Yok!
Yeni Dijital Çağda ‘Şanssızlık’  Kavramına Yer Yok!
Yeni Dijital Çağda ‘Şanssızlık’  Kavramına Yer Yok!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

PeerBie Kurucusu Semih Seçer PeerBie’yi Türkiye’de hayata geçirene kadar 23 yıl yaşadığı başta ABD olmak üzere yurt dışı deneyimlerini öğrencilerle paylaşmayı planlarken, üniversite çağındayken mevcut bağlantıları değerlendirmenin ve geleceğe hazırlanmanın yöntemlerini katılımcılarla paylaşacak. Seçer “IEEE, teknolojik gelişme konusunda dünyanın en büyük profesyonel topluluklarından biri. Kökleri 1884’e kadar uzanıyor. Böylesine önemli bir topluluğun İstanbul Üniversitesi aracılığıyla düzenlediği etkinlikte yer almak bizim için çok değerli. Şimdiden organizasyonda rol alan herkesi ve kurumları tebrik ediyorum. Öğrencileri özellikle etkinliğe gelmeden kendilerini yakından ilgilendiren sektörle ilgili gelecek tasvirini incelemelerini, spesifik sorularını hazırlayıp etkinlikte söz alacak ben dahil şirket yöneticilerine mutlaka sormalarını tavsiye ediyorum” açıklamasını yaptı.

“Yeni dijital çağda ‘şanssızlık’ kavramına yer yok”

IEEE İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Yiğit Kaplan, PeerBie ile ilgili “PeerBie Üniversitem, okul hayatını dijital dünyaya taşıyan başarılı bir start-up olarak üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamada kolaylık sağlamayı hedeflemiş ve bu konuda çalışmalar yapmaya devam etmektedir. Üniversiteyle ilgili her şeyden haberdar olabilmeye tek bir arayüz ile imkan sağlamaktadır. Arkadaşlarımızın bu uygulamayı kullanarak üniversite hayatlarına hareket katmalarını tavsiye ederim. Etkinlik süresince uygulamanın tüm kolaylıklarını katılımcılara aktarmak görevlerimizden biri olacak. Düzenlediğimiz bu büyük ve ulusal etkinlikte PeerBie‘nin bize katkıları için teşekkür ederiz” açıklamasını yaptı.

PeerBie hakkında

PeerBie; kişisel verileri koruma kanunu çerçevesinde, güvenli ve ücretsiz bir kullanım sunar.

IEEE IUC oluşumu

2002 yılında kurulan kulüp, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa IEEE Öğrenci Kulübündeki lisans ve lisansüstü üyelerin IEEE’nin maddi ve akademik imkanlarından faydalanmasını sağlamaktır. Türkiye’deki sektörlerin ihtiyaçlarını araştıran, buna göre öğrencileri yönlendirmeyi amaç edinen ve Türkiye’nin teknoloji üreten bir ülke olmasını arzulayan genç mühendis adaylarının oluşturduğu amatör ruhlu ancak profesyonel işler çıkaran bir gruptur. Türkiye’de 54 üniversitede çalışmalarını sürdürmekte olup en aktif kollarından biri İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Üniversitesi olarak CS (Computer Society) ve RAS (Robotıcs AND Automation Society) teknik komiteleri, EdSoc (Education Society), MSK (Medya ve Sponsorluk Komitesi) ve WIE (Women In Engineering Komitesi) sosyal komitelere ek olarak KÖK (Kardeş Öğrenci Kollar Temsilcisi), EGAP (Elif Gizem Akkaya Projesi Temsilcisi) ve EA (Educational Activities) olmak üzere 3 temsilcilik ile faaliyetlerine devam etmektedir. Teknik komitelerimizin yapmış olduğu İHA (İnsansız Hava Aracı), Arazi Aracı, 3D Printer, Yıldız Savaş Aracı, Iot, IEEE IUC Mobil Uygulama, IEEE IUC Websitesi olmak üzere başlıca 7 tane proje ekibi bulunmaktadır. Sosyal komitelerin yaptığı 3 büyük salon etkinliği olan Gelişen Teknoloji Günleri, Mühendislikte Topuk Sesleri ve Kariyer Zirvesi ile de sektörden gelen konuşmacılarla tecrübe ve bilgi aktarımı yapmaktadır. IEEE İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, oluşumu her geçen yıli daha fazla geliştirmeyi hedefliyor ve bu yönde çalışmalar yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Ece Vahapoğlu, Efe Bebeğin Kıyafetlerini Givin İle İyiliğe Dönüştürüyor!

Başarılı sunucu ve yazar Ece Vahapoğlu, Aralık ayında dünyaya gelen bebeği Efe’nin küçülen kıyafetlerini, Givin mobil uygulaması üzerinden TOÇEV ile maddi yetersizliklerinden dolayı eğitim almakta zorlanan çocuklar için bağışa dönüştürüyor. Efe bebeğin küçülenleri Givin mobil uygulaması ve Givin Akmerkez alt kattaki iyilik mağazasından görülebiliyor ve satın alındığında ödemesi eğitime destek oluyor.


Omega Sevgililer Günü

OMEGA - SEVGİLİLER GÜNÜ


Abdi İbrahim Otsuka ‘Görmezden Gelmeyelim’ Sergisi İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’Nda Yüzbinlerle Buluşuyor

‘Görmezden Gelmeyelim’ Sergisi 8 Şubat Tarihine Kadar Ziyaret Edilebilecek


Netflıx Yeni Belgesel Dizisi Rıse Of Empıres Ottoman’In Özel Gösterimi Gerçekleşti

Netflix’in başrollerini Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır ve Damla Sönmez’in paylaştığı belgesel dizisi Rise of Empires: Ottoman’ın özel gösterimi, tüm oyuncu kadrosu ve yönetmen Emre Şahin’in katılımıyla Pera Müzesi’nde gerçekleşti.


Vakıfbank, Maribor'u Konuk Ediyor

Avrupa'nın en büyük kupasını dört kez kazanan VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, 2020 CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki dördüncü maçında Sloven ekibi Nova KBM Branik Maribor'la yarın TSİ 19:00'da VakıfBank Spor Sarayı'nda karşılaşacak. Grupta iki galibiyeti bulunan sarı-siyahlılar'ın Maribor mücadelesini Smart Spor yayınlayacak.


Etiketler: IEEE, PeerBie, İstanbul, Türkiye, Üniversitesi-Cerrahpaşa

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.