25 Kasım 2019 Pazartesi 01:22

GÜNDEM

Yeni Dijital Çağda ‘Şanssızlık’ Kavramına Yer Yok!

PeerBie’nin altın sponsorluk desteği verdiği ve bu sene 12’inci kez düzenlenen etkinliğin amacı katılımcıları, sektörün önde gelen girişimlerin ve şirketlerin önde gelen yöneticileri ile tanıştırarak, tecrübe aktarımını yapmak ve gelişen teknoloji ile öğrencilerin mezun olduktan sonra yeni dünyada gelişen teknolojiyi nasıl kullanabileceklerine dair beyin fırtınası yapmak. Turkcell, Havelsan, Tüpraş gibi lider şirketlerin yanı sıra Fintech İstanbul, Hadi gibi girişimin yetkilileri de konuşma yapacak.

Yeni Dijital Çağda ‘Şanssızlık’  Kavramına Yer Yok!
Yeni Dijital Çağda ‘Şanssızlık’  Kavramına Yer Yok!
Yeni Dijital Çağda ‘Şanssızlık’  Kavramına Yer Yok!
Yeni Dijital Çağda ‘Şanssızlık’  Kavramına Yer Yok!
Yeni Dijital Çağda ‘Şanssızlık’  Kavramına Yer Yok!
Yeni Dijital Çağda ‘Şanssızlık’  Kavramına Yer Yok!
Yeni Dijital Çağda ‘Şanssızlık’  Kavramına Yer Yok!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

PeerBie Kurucusu Semih Seçer PeerBie’yi Türkiye’de hayata geçirene kadar 23 yıl yaşadığı başta ABD olmak üzere yurt dışı deneyimlerini öğrencilerle paylaşmayı planlarken, üniversite çağındayken mevcut bağlantıları değerlendirmenin ve geleceğe hazırlanmanın yöntemlerini katılımcılarla paylaşacak. Seçer “IEEE, teknolojik gelişme konusunda dünyanın en büyük profesyonel topluluklarından biri. Kökleri 1884’e kadar uzanıyor. Böylesine önemli bir topluluğun İstanbul Üniversitesi aracılığıyla düzenlediği etkinlikte yer almak bizim için çok değerli. Şimdiden organizasyonda rol alan herkesi ve kurumları tebrik ediyorum. Öğrencileri özellikle etkinliğe gelmeden kendilerini yakından ilgilendiren sektörle ilgili gelecek tasvirini incelemelerini, spesifik sorularını hazırlayıp etkinlikte söz alacak ben dahil şirket yöneticilerine mutlaka sormalarını tavsiye ediyorum” açıklamasını yaptı.

“Yeni dijital çağda ‘şanssızlık’ kavramına yer yok”

IEEE İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Yiğit Kaplan, PeerBie ile ilgili “PeerBie Üniversitem, okul hayatını dijital dünyaya taşıyan başarılı bir start-up olarak üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamada kolaylık sağlamayı hedeflemiş ve bu konuda çalışmalar yapmaya devam etmektedir. Üniversiteyle ilgili her şeyden haberdar olabilmeye tek bir arayüz ile imkan sağlamaktadır. Arkadaşlarımızın bu uygulamayı kullanarak üniversite hayatlarına hareket katmalarını tavsiye ederim. Etkinlik süresince uygulamanın tüm kolaylıklarını katılımcılara aktarmak görevlerimizden biri olacak. Düzenlediğimiz bu büyük ve ulusal etkinlikte PeerBie‘nin bize katkıları için teşekkür ederiz” açıklamasını yaptı.

PeerBie hakkında

PeerBie; kişisel verileri koruma kanunu çerçevesinde, güvenli ve ücretsiz bir kullanım sunar.

IEEE IUC oluşumu

2002 yılında kurulan kulüp, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa IEEE Öğrenci Kulübündeki lisans ve lisansüstü üyelerin IEEE’nin maddi ve akademik imkanlarından faydalanmasını sağlamaktır. Türkiye’deki sektörlerin ihtiyaçlarını araştıran, buna göre öğrencileri yönlendirmeyi amaç edinen ve Türkiye’nin teknoloji üreten bir ülke olmasını arzulayan genç mühendis adaylarının oluşturduğu amatör ruhlu ancak profesyonel işler çıkaran bir gruptur. Türkiye’de 54 üniversitede çalışmalarını sürdürmekte olup en aktif kollarından biri İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Üniversitesi olarak CS (Computer Society) ve RAS (Robotıcs AND Automation Society) teknik komiteleri, EdSoc (Education Society), MSK (Medya ve Sponsorluk Komitesi) ve WIE (Women In Engineering Komitesi) sosyal komitelere ek olarak KÖK (Kardeş Öğrenci Kollar Temsilcisi), EGAP (Elif Gizem Akkaya Projesi Temsilcisi) ve EA (Educational Activities) olmak üzere 3 temsilcilik ile faaliyetlerine devam etmektedir. Teknik komitelerimizin yapmış olduğu İHA (İnsansız Hava Aracı), Arazi Aracı, 3D Printer, Yıldız Savaş Aracı, Iot, IEEE IUC Mobil Uygulama, IEEE IUC Websitesi olmak üzere başlıca 7 tane proje ekibi bulunmaktadır. Sosyal komitelerin yaptığı 3 büyük salon etkinliği olan Gelişen Teknoloji Günleri, Mühendislikte Topuk Sesleri ve Kariyer Zirvesi ile de sektörden gelen konuşmacılarla tecrübe ve bilgi aktarımı yapmaktadır. IEEE İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, oluşumu her geçen yıli daha fazla geliştirmeyi hedefliyor ve bu yönde çalışmalar yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Beşir Derneğinden Afetzedelere Destek

BEŞİR DERNEĞİNDEN AFETZEDELERE DESTEK


İbb’Nin İlk Ekipleri Elazığ’A Ulaştı, Arama Kurtarma Çalışmalarına Başladı

İBB’NİN İLK EKİPLERİ ELAZIĞ’A ULAŞTI, ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI


Türk Telekom Elazığ İçin Seferber Oldu

Sabit ve ankesörlü telefonlar ücretsiz kullanıma açıldı


Başkan İmamoğlu, Deprem Felaketini Yaşayan Elazığ’Da “Deprem Bölgesinde Bulunan Şehirlerimizin Başka Hiçbir Önceliği Yok”

BAŞKAN İMAMOĞLU, DEPREM FELAKETİNİ YAŞAYAN ELAZIĞ’DA:“DEPREM BÖLGESİNDE BULUNAN ŞEHİRLERİMİZİN BAŞKA HİÇBİR ÖNCELİĞİ YOK”


Gyoder “Depreme Karşı Güvenli Yapılara Hızla Kavuşmamız Kentsel Dönüşümle Mümkün”

GYODER’DEN DEPREM AÇIKLAMASI:


Etiketler: IEEE, PeerBie, İstanbul, Türkiye, Üniversitesi-Cerrahpaşa

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.