5 Ağustos 2019 Pazartesi 10:31

GÜNDEM

Yeni Eğitim Öğretim Yılında Okul Seçimine Dikkat!

Hızla değişen dünyaya, çocuklarımızı hazırlamak için onların duygusal, fiziksel ve zihinsel gelişimini destekleyen okullara olan talep her geçen yıl artarak devam ediyor. Çocukları yalnızca eğitip öğreten değil, onları önemsendiğini hissettiren, hayal dünyasını geliştiren, soru sorduran, eleştirel düşünmesini sağlayan okullar ise bir adım öne çıkıyor. GEO Koleji Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Talia Büke, ebeveynlere çocuklarının geleceğini belirleyecek okulun seçimi konusunda altın değerinde önerilerde bulunuyor.

Yeni Eğitim Öğretim Yılında Okul Seçimine Dikkat!
Yeni Eğitim Öğretim Yılında Okul Seçimine Dikkat!
Yeni Eğitim Öğretim Yılında Okul Seçimine Dikkat!
Yeni Eğitim Öğretim Yılında Okul Seçimine Dikkat!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İşte tam da bu nedenle geleceğimize yön verecek çocuklarımızı, bu yenilik ve değişim dünyasında ayakta tutacak, kendi yeniliklerini yapacak ve hayatını kuracak donanıma kavuşturmak, en önemli görevimiz olarak karşımıza çıkıyor. Çocuklarımızı, geleceğin bilinmezlikleri ile başa çıkabilmeleri için hem ailelere hem de okullara büyük görev düşüyor. GEO Koleji Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Talia Büke, okul seçimlerinde ebeveynlerin dikkate almaları gereken konularda bazı önerilerde bulunuyor.

Çocuklar önemsendiğini hissetmek ister

GEO Koleji Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Talia Büke, başarılı bir eğitim-öğretim süreci için öncelikle seçilen okulun, evine yakın olması gerektiğini söylüyor. Bu gerekliliğin en önemli nedeninin yakınlığın çocuğun zaman yönetimini ve gelişimini olumlu etkilemesi olduğunun altını çizen Büke, “Çocuklar, “önemsendiğini hissetmek” ister. Fiziksel koşullar ve okulun müfredatı sizinle örtüşüyor olabilir ancak öğretmen ve tüm okul toplumu çocuğunuza “sevgi ve güven ortamı” sunmalı ki çocuğunuz sağlıklı gelişsin. Seçtiğiniz okul sizin ve çocuğunuzun beklentilerini karşılıyor ise tüm kademelerin (okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise) bulunduğu bir okulu seçmeniz, çocuğunuzun gelişimini olumlu etkileyecektir. Ayrıca okula başlamadan önce çocuğunuzu; ilgili kitapları okuyarak, kendi okul hayatınızı anlatarak, oyunlaştırarak, başlayacağı okulu birlikte ziyaret ederek “ruhen” hazırlamaya unutmayınız” diyor.

Okul kadar öğretmen de önemli

Çocukların “okul için değil hayat için öğrendiğini söyleyen Büke, bu nedenle seçilecek okulda çocukların bilişsel, duygusal ve fiziksel gelişimini destekleyen, onlarla uğraşmaktan keyif alan öğretmenlerinin olmasına dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatıyor. Büke, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Öğretmenlerinin de birer “öğrenen” ve öğrenme yolunda çocuklara iyi model olduğundan emin olun. Öğretmen, yanlış biçimde hızlandırılmış dersleri değil, yaşa uygun yüksek standartları özendirmeli. Ayrıca teknoloji sırf beceri ve alıştırma için değil, kavramsal öğrenme heyecanını uyandırmak için kullanmalı.”

Müzik, spor, sanat ders programının parçası olmalı

Çocukların “hayat yoluna” rehberlik ederken okullar ve ailelere düşen en önemli görevin ise onların “hayal kurmalarına”, “soru sormalarına” ve “kitap okumalarına” imkan vermeleri olduğunu hatırlatan Büke, bu üç sloganı hayata geçirmeleri için çocuklara mutlaka destek olunması gerektiğini de önemle vurguluyor.

GEO Koleji hakkında:

Ataşehir ve Balmumcu’ da bulunan kampüslerinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerindeki öğrencileri “GEO Eğitim Modeli” çerçevesinde kurgulanan yeni bir eğitim modeliyle buluşturan GEO Koleji, fark yaratacak kuşaklar yetiştirmeyi hedefliyor. GEO Koleji, oluşturduğu GEO Eğitim Modeli’ni; Geleceğin Eğitim İçeriği, Geleceğin Öğretmeni, Geleceğin Teknolojisi ve Geleceğin Mimarisi olmak üzere dört temel unsur üzerine oturtuyor. Geleceğin Eğitim İçeriği ile 21. yüzyıl pedagojisi çerçevesinde öğrencilerin merak, tutku, irade, ilham, erdem ve esneklikle öğrenmelerine fırsat veren GEO Koleji, Geleceğin Öğretmeni ile bireysel farklılıkların değerli olduğu bir iklimde akademik destek stratejileri geliştirerek kişisel öğrenme planları oluşturuyor. GEO Koleji, ayrıca Geleceğin Teknolojisi ile yaşamın ve öğrenmenin her alanında teknolojiyi aktif kullanarak yüzyılın dinamiklerine değer katan bir öğrenen toplumu yetiştirmek, Geleceğin Mimarisi ile yenilikçi öğrenme mekanları tasarlayarak öğrencilerin öğrenme ve yaşam kalitesini yükseltmek için çalışmalarını sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

Ptt’Den Tarihe Tanıklık Eden Sergi

PTT AŞ ve Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu “Cumhuriyetimizin 100. Yılı” etkinlikleri kapsamında 2020’nin ilk sergisini gerçekleştirdi. “Millî Mücadelenin 100. yılında 100 panoda 100 koleksiyon” sloganıyla düzenlenen “Millî Mücadelenin 100. Yılı (Misak-ı Milli)” konulu pul sergisi, Marmara Üniversitesi’nin İstanbul Küçük Ayasofya Parkı’nda bulunan binasında 6 Şubat’a kadar ziyaret edilebilecek.


Microsoft Türkiye Ve Bahçeşehir Koleji İnovasyon Öncüsü 6000 Öğretmen İle Türkiye’Yi Dijital Geleceğe Taşıyacak!

Microsoft Türkiye ve Bahçeşehir Koleji Londra’da gerçekleşen BETT UK 2020 Eğitim Teknolojileri Fuarı’nda yeni bir iş birliği duyurdu. Bu çerçevede Bahçeşehir Koleji'nde eğitim veren 6000 öğretmen dünya çapında geçerli teknoloji okuryazarlığı sertifikası alacak. Program, Orta Doğu ve Afrika Bölgesinde bir eğitim kurumu tarafından yürütülen en büyük sertifika projesi olması açısından ayrı bir önem taşıyor ve gençlerin teknolojiyle dönüşen dünyaya daha etkin hazırlanmasını hedefliyor.


Uyku Ve Yeme İhtiyacı Artıyorsa Dikkat!

Bu belirtiler “Kış Depresyonu”nun habercisi…


Dünya Devi Wabco’Dan Türkiye’Ye Büyük Yatırım

Dünya devi WABCO’dan Türkiye’ye büyük yatırım


Jessıe Reyez, Pre Grammy Partisinde Les Benjamıns Tercih Etti

JESSIE REYEZ, PRE GRAMMY PARTİSİNDE LES BENJAMINS İLE


Etiketler: için, Geleceğin, Koleji, okul, Büke

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.