21 Eylül 2018 Cuma 10:23

GÜNDEM

"Yeni Ekonomi Programı Kapsamında Ülkemizin Blockchain, Kripto Paralar, Ico’Lar Ve Kitlesel Fonlama Alanlarında Atacağı Adımlara Destek Olmak İçin Sabırsızlanıyoruz”

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak tarafından dün açıklanan Yeni Ekonomi Programı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Güneri, Türkiye ekonomisinin gelecek üç yılını kapsayan politika, tedbir ve hedefleri içeren programın en önemli başlıklarından biri olan Büyüme ve İstihdam konusunda atılması planlanan adımların önemine dikkat çekti.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Yeni Ekonomi Programı’nın Büyüme ve İstihdam başlığı altında dijital dönüşümün teşvik edilmesi, yenilikçi projelerin finansmanı için Kitlesel Fonlama (Crowdfunding) ve IPO (Initial Public Offering-Halka Arz) alternatifi olarak ICO (Initial Coin Offering) gibi modern ve yeni nesil finansman yöntemlerinin yaygınlaştırılacak olmasının ülkemiz için sunduğu fırsatlara değinen Özgür Güneri konuyu şöyle değerlendirdi:

“Kripto paraların başta Bitcoin olmak üzere hayatımıza girmeye başlamasıyla yeni nesil finansman araçlarının gelişmesi ülkemiz için önemli fırsatları da beraberinde getiriyor. Türkiye olarak kripto para ekosisteminde güçlü bir pozisyon sağlamanın orta ve uzun vadede ekonomimize önemli güç katacağına inanıyorum.

Küresel piyasalarda bugüne kadar ICO’ların aldığı pay küçük olmasına rağmen sadece 2018 yılında yaklaşık 20 milyar ABD Doları tutarında finansman sağlandığı düşünüldüğünde fırsatın büyüklüğü daha iyi anlaşılacaktır. Bu gelişmelere rağmen çıkmış ICO’ların birçoğunun hayalden ibaret olması ve aslında somut bir değer önerisi sunmaması bir gerçek olarak ortadayken ülkemizden çıkmış ve çıkacak somut değer ve fikirlerin global piyasalarda karşılık bulacağını düşünüyorum.

Bu çerçevede, BtcTurk olarak blockchain ve kripto paralar konusunda sahip olduğumuz tecrübe, güçlü altyapımız ve yüksek donanımlı ekibimizle ülkemizin blockchain, kripto paralar, ICO’lar ve kitlesel fonlama alanlarında atacağı adımlara destek olmak ve bu konuda ülkemizi küresel bir oyuncu haline getirmek amacıyla çalışmak için sabırsızlanıyoruz”.

İlginizi Çekebilir

Süper Yatların Tercihi Yalıkavak Marina Boat Show Tuzla’Da!

Yalıkavak Marina, denizcilik sektörünün kalbinin attığı Boat Show Tuzla’ya özel sunduğu fırsatlarla fuara katılan ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.


Legoland® Discovery Centre’In Eğlencesi Bol Yeni Etkinlik Alanı Açıldı… Açılışa Pınar Altuğ Da Kızı Su İle Birlikte Katıldı!

LEGOLAND® Discovery Center İstanbul, The LEGO® Movie 2 (TLM2) temalı etkinlik alanının açılışını, 16 Şubat Cumartesi günü Forum İstanbul AVM’deki Cinemaximum’da özel film gösterimi ile birlikte gerçekleştirdi. Seçkin davetlilerin ağırlandığı lansmana, oyuncu Pınar Altuğ da kızı Su ile birlikte katıldı.


Türkiye İlk Macerasına Başladı

Türkiye İlk Macerasına Başladı


Kürşat Başar’La Yemekli Sohbetler Zanzibar Zorlu' Da Başlıyor...

KÜRŞAT BAŞAR’LA YEMEKLİ SOHBETLER


“Shınıng Star Awards’19” Ödülleri Sahiplerini Buldu

“SHINING STAR AWARDS’19” ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU


Etiketler: için, olarak, finansman, kripto, Initial

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.