21 Eylül 2018 Cuma 10:23

GÜNDEM

"Yeni Ekonomi Programı Kapsamında Ülkemizin Blockchain, Kripto Paralar, Ico’Lar Ve Kitlesel Fonlama Alanlarında Atacağı Adımlara Destek Olmak İçin Sabırsızlanıyoruz”

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak tarafından dün açıklanan Yeni Ekonomi Programı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Güneri, Türkiye ekonomisinin gelecek üç yılını kapsayan politika, tedbir ve hedefleri içeren programın en önemli başlıklarından biri olan Büyüme ve İstihdam konusunda atılması planlanan adımların önemine dikkat çekti.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Yeni Ekonomi Programı’nın Büyüme ve İstihdam başlığı altında dijital dönüşümün teşvik edilmesi, yenilikçi projelerin finansmanı için Kitlesel Fonlama (Crowdfunding) ve IPO (Initial Public Offering-Halka Arz) alternatifi olarak ICO (Initial Coin Offering) gibi modern ve yeni nesil finansman yöntemlerinin yaygınlaştırılacak olmasının ülkemiz için sunduğu fırsatlara değinen Özgür Güneri konuyu şöyle değerlendirdi:

“Kripto paraların başta Bitcoin olmak üzere hayatımıza girmeye başlamasıyla yeni nesil finansman araçlarının gelişmesi ülkemiz için önemli fırsatları da beraberinde getiriyor. Türkiye olarak kripto para ekosisteminde güçlü bir pozisyon sağlamanın orta ve uzun vadede ekonomimize önemli güç katacağına inanıyorum.

Küresel piyasalarda bugüne kadar ICO’ların aldığı pay küçük olmasına rağmen sadece 2018 yılında yaklaşık 20 milyar ABD Doları tutarında finansman sağlandığı düşünüldüğünde fırsatın büyüklüğü daha iyi anlaşılacaktır. Bu gelişmelere rağmen çıkmış ICO’ların birçoğunun hayalden ibaret olması ve aslında somut bir değer önerisi sunmaması bir gerçek olarak ortadayken ülkemizden çıkmış ve çıkacak somut değer ve fikirlerin global piyasalarda karşılık bulacağını düşünüyorum.

Bu çerçevede, BtcTurk olarak blockchain ve kripto paralar konusunda sahip olduğumuz tecrübe, güçlü altyapımız ve yüksek donanımlı ekibimizle ülkemizin blockchain, kripto paralar, ICO’lar ve kitlesel fonlama alanlarında atacağı adımlara destek olmak ve bu konuda ülkemizi küresel bir oyuncu haline getirmek amacıyla çalışmak için sabırsızlanıyoruz”.

İlginizi Çekebilir

Vestel Servis Akademi'nin Eğitim Kalitesi Kanıtlandı

Türkiye’de bir ilk…


Orta Doğu’Nun Yıldızları Madame Tussauds İstanbul'da!

Dünyanın birbirinden ünlü isimlerinin balmumu figürlerinin sergilendiği, ziyaretçilerine interaktif bir eğlence deneyimi sunan Madame Tussauds İstanbul, her geçen gün koleksiyonuna farklı coğrafyalardan yeni ünlüler eklemeye devam ediyor. Koleksiyonunu daima güncellemeye özen gösteren Madame Tussauds İstanbul’da şimdi dedünyaca ünlü Beyrutlu modacı Elie Saab başta olmak üzere Ortadoğu’nun fenomen haline gelmiş isimleri ziyaretçi ile buluşuyor.


Martin Garrix Amsterdam Dance Event Haftasını Ödülle Tamamladı!

Henüz 22 yaşında olmasına rağmen elektronik dans müziği tarihinin en önemli figürlerinden birisi haline gelen Martin Garrix, sonuçları Amsterdam Dance Event sırasında açıklanan DJ Mag Top 100 DJ anketinde üstüste üçüncü kez müzikseverler tarafından en iyi DJ ünvanına layık görüldü.


Atlasglobal Havayolları Uçuş Ekibinin Yeni Kıyafetlerini Üniversiteli Tasarımcılar Hazırlayacak

Skytrax tarafından 4 yıldızla ödüllendirilen havacılık sektörünün en inovatif şirketi olan Atlasglobal Havayolları, sektörde alışkanlıkları değiştirecek bir yeniliğe daha imza atıyor. Uçuş ekibinin üniformalarını yenileme kararı alan Atlasglobal Havayolları, dünyaca ünlü modamarkası HUGO BOSS’un İzmir’deki üretim tesisi HUGO BOSS Tekstil Sanayi ile birlikte, sektörün ilk tasarım hackathonunuyapacak. “#HackOurStyle” sloganıyla hayata geçirilecek olan iş birliği kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin Moda ve Tekstil Tasarımı bölümünde okuyan genç tasarımcılar, Atlasglobal Havayolları ekibinin yeni üniformalarını hazırlayacak.


Kaspersky Lab Sponsor Oldu, Santorini’De 5000 Yıllık Hazineler Bulundu

Akrotiri adlı yerleşimde bu mevsim sürdürülen kazılarda muhteşem bulgular elde edildi. Yaklaşık 5000 yıllık 13 adet sandıkta Kiklad kültürüne ait kalıntılar bulundu. Tarih öncesi şehirdeki duvar resimlerinin binlerce alçı parçasından oluşan en etkileyici kısımlarından biri de ortaya çıkarıldı. Yıllar süren aranın ardından yeniden başlayan kazılarda, siber güvenlik şirketi Kaspersky Lab’in sponsorluğu sayesinde arkeologlar çalışmalarını genişletti ve elde ettikleri bulguları paylaştı.


Etiketler: için, olarak, finansman, kripto, Initial

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.