17 Temmuz 2019 Çarşamba 11:37

GÜNDEM

Yeni Kaspersky Endpoint Security For Business Bt Güvenlik Ekiplerinin İşini Kolaylaştırıyor

Bir şirket belirli bir büyüklüğe ulaştığında uç nokta güvenliğini sağlamak zorlayıcı bir hal almaya başlıyor. Siber tehditlerin sürekli artması bir yana, altyapının kendisini yönetmek de saldırı alanı genişledikçe çok daha zorlaşıyor. Yeni Kaspersky Endpoint Security for Business şirketlerin bu zorlukları aşmasına yardımcı olmak için tasarlandı.

Yeni Kaspersky Endpoint Security For Business Bt Güvenlik Ekiplerinin İşini Kolaylaştırıyor
Yeni Kaspersky Endpoint Security For Business Bt Güvenlik Ekiplerinin İşini Kolaylaştırıyor
Yeni Kaspersky Endpoint Security For Business Bt Güvenlik Ekiplerinin İşini Kolaylaştırıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Uç nokta güvenliğini sağlamlaştıran ve web tabanlı tehditlere karşı daha iyi koruma sunan yeni özellikler

Kaspersky Endpoint Security for Business’ın yeni çıkan tehditlere karşı güvenliği artırıyor. Kullanıcı davranışlarını analiz edip faaliyet düzenlerini ‘hatırlayan’ Uyarlanabilir Anormallik Denetimi adlı yeni akıllı özellik, kullanıcı için anormal olan hareketleri engelliyor. Tamamen otomatik olan bu süreç için BT güvenlik yöneticilerinin kural belirlemesine gerek kalmıyor. Böylece hem zamandan tasarruf ediliyor hem de yanlış pozitif riskini azaltıyor.

Uzmanlar 2018’de madencilere yapılan saldırılarda büyük bir artış gözlemledi. Bu saldırılardan etkilenenlerin sayısı beş milyonu aştı[1]. Madencilik yazılımlarının kurumsal makinelerin işlem gücünü sömürmesini önlemek için, yeni Kaspersky Lab çözümündeki Web Denetimi özelliğine kripto madenciliği tespit edip önleyen özel teknikler eklendi.

Kaspersky Endpoint Security for Business şimdi web tabanlı tehditleri önlemek için çok daha fazla özellikle birlikte geliyor. Web Tehdidi Koruması bileşenindeki şifreli trafik tarama özelliği, sisteme fark ettirmeden sızmak için şifreli kanalları kullanmaya çalışan tehditleri tespit edip önlüyor. Potansiyel zararlı faaliyetleri kesmek için gelen ve giden şifreli HTTPs trafiği taranıyor.

Kaspersky Endpoint Security for Business’da Tehdit İstihbaratı ve Makine Öğrenimi destekli tekniklerden güç alan kapsamlı koruma teknolojileri yer alıyor. Bunların yanı sıra Cihaz Kontrolü ve Şifreleme, Açık ve Yama Yönetimi ve Kaspersky Endpoint Detection and Response ile entegrasyon gibi özelliklerle de müşterilerin operasyonel ve maddi zararlardan korunması amaçlanıyor.

Daha fazla koruma kontrolü ile esnek yönetim

Kaspersky Lab, amiral gemisi konumundaki uç nokta ürününün yönetim becerilerini de geliştirmeye devam ediyor. BT güvenliği ekipleri böylece ihtiyaç duydukları güçlü, esnek ve kullanışlı araçlara kavuşup, çalışanların kullandığı tüm bilgisayarlar, sunucular ve mobil cihazlarda siber güvenlik denetimi gerçekleştirebiliyor.

Ürünün yönetim konsolu olan Kaspersky Güvenlik Merkezi’nin şimdi web sürümü de kullanıma sunuldu. Herhangi bir yazılım kurmaya veya ağda port açmaya gerek duymayan bu konsola tarayıcılar üzerinden ulaşılıyor. Web sürümü ile tüm BT güvenliği yöneticileri özellikleri ve politikaları yönetebiliyor, özel arayüzlerle güvenliği takip edebiliyor. Örneğin ofis dışından tabletleriyle çalışabiliyorlar. Kullanıcı dostu bir tasarıma sahip olan konsolda arayüzü ayarlamak çok kolay ve kullanışlı.

Kaspersky Güvenlik Merkezi’ni, standart programlama arayüzü OpenAPI’yi kullanarak üçüncü taraf sistemlere kolayca entegre etmek mümkün. Bu entegrasyon ile SIEM, SOAR ve EDR platformları gibi sistemler konsoldan veri alabiliyor ve uç nokta korumasında kullanılabiliyor.

BT güvenliği ekipleri genellikle rutin işler altında ezilir. Bu da uzun vadeli stratejik hedeflere veya çok acil olmayan görevlere odaklanmalarını zorlaştırır. Kaspersky Endpoint Security for Business yazılım güncellemeleri gibi çok fazla manuel iş gerektiren görevleri otomatik hale getiriyor. Açık ve Yama Yönetimi özelliği sayesinde otomatik hale gelen yazılım güncellemeleri, güncel olmayan yazılımlar nedeniyle ağa sızılması riskini azaltmaya yardımcı oluyor. Ayrıca, Kaspersky Endpoint Security for Business’ın tüm sürümleri tüm uç noktalara otomatik olarak kuruluyor. Bunun için yöneticilerin lisans anlaşmasını onaylamak dışında yapması gereken bir şey bulunmuyor. Bunların tamamı, şirketlerin yeni tehditlerle mücadele ederken güncel korumaya sahip olmasını sağlıyor.

Kaspersky Lab Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dmitry Aleshin, “BT güvenliği ekipleri uç nokta korumasını denetlerken manuel yapılması gereken işler ve bildirimler altında ezilmemeye dikkat etmeli. Bunun çözümü ise belli bir düzeyde otomasyon ve kontrol sağlayan akıllı bir koruma sistemi kullanmaktan geçiyor. Kaspersky Endpoint Security for Business, ne olursa olsun uç noktaların korunmasını sağlamak için BT güvenliği yöneticilerinin ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri sunuyor.” dedi.

Ürün tüm dünyada piyasaya çıktı. Kaspersky Endpoint Security for Business ve uygulamaları hakkında daha fazla bilgiyi global web sitesinde bulabilirsiniz.

Kaspersky Hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulan dünya çapında bir siber güvenlik şirketidir. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, önemli altyapıları, devletleri ve tüketicileri korumak için güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini sürekli olarak dönüştürüyor. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyü, sofistike ve gelişen dijital tehditlerle savaşmak için önde gelen uç nokta korumasını ve bir dizi özel güvenlik çözümünü ve hizmetini içeriyor. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunuyor ve 270.000 kurumsal müşterinin kendileri en önemli varlıklarını korumasına yardımcı oluyoruz. Daha fazla bilgi için www.kaspersky.com.tr adresini ziyaret edin.

İlginizi Çekebilir

Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul Açıldı

Doğu ile batının buluştuğu şehirde tarih ve misafirperverlik bir araya geliyor.


Sarp Intermodal 3 Kategoride Atlas Ödülü Aldı

İntermodal taşımacılığın Türkiye’deki öncülerinden Sarp Intermodal, 10. Atlas Lojistik Ödülleri Töreni’nden 3 ödülle ayrıldı. Demiryolu Taşıması Firmaları kategorisinde üst üste ikinci kez ödül alan şirketin çalışanları da karayolu ve denizyolu alanında yılın yöneticileri seçildi.


Karadeniz'in Türküleri Senfoniyle Buluştu!

KARADENİZ’İN TÜRKÜLERİ SENFONİYLE BULUŞTU!


Vodafone’Un “Kaçmaz Kırmızı” Kampanyasıyla Herkes Kazanıyor

Vodafone, yeni “Kaçmaz Kırmızı” kampanyasıyla müşterilerine çeşitli faydalar sunuyor. Her ay belli günlerde ve saat aralıklarında Vodafone Yanımda mobil uygulaması ve internet üzerinden düzenlenen kampanyayla, Vodafone kullanıcıları, mobil internetten Vodafone Pass paketlerine kadar pek çok hediye kazanıyor.


Uğur Yücel İstanbul'da Yine Kapalı Gişe

Seneler önce sahnelediği tek kişilik gösterisi ‘Azınlıkta Kaldık’ ile yeniden sahnelere dönen ve büyük ilgi gören Uğur Yücel, dün akşam İstanbul Ataşehir'deki Duru Tiyatro'da seyirci karşısına çıktı. Kerki Solfej organizasyonunda önceki gösterilerinde olduğu gibi izleyicisiyle yine kapalı gişe buluşan Yücel, anıları, esprileri ve sahne şovuyla herkesi kendine hayran bıraktı.


Etiketler: Kaspersky, için, Endpoint, Security, Business

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.