24 Şubat 2019 Pazar 10:31

GÜNDEM

Yıldız Holding, “Senenin Yıldızları”Nı 11’İnci Kez Ödüllendirdi

‘Senenin Yıldızları’ndan yaklaşık 900 milyon liralık maliyet avantajı

Yıldız Holding, “Senenin Yıldızları”Nı 11’İnci Kez Ödüllendirdi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Yıldız Holding grup şirketlerindeki en iyi 105 projenin yarıştığı “Senenin Yıldızları 2018”, bu yıl 11’inci kez düzenlendi. Yıldız Holding ve şirketlerini ileriye taşıyacak ve iş yapış şekillerinde iyileştirme sağlayan projelerin değerlendirildiği Senenin Yıldızları’nda dokuz kategoride ödül verildi. Projeler, Yıldız Holding yöneticilerinin yer aldığı uzman ve ana jüri ve çalışan oylarıyla belirlendi.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Ali Ülker, Yıldız Holding CEO’su Mehmet Tütüncü’nün ve Yıldız Holding’den diğer üst düzey yöneticilerle, iş dünyasının önemli isimlerinin, sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katıldığı törende, geçtiğimiz aylarda pladis CEO’su olarak atanan A. Salman Amin konuşma yaparken, GODIVA CEO’su Annie Young Scrivner’ın video mesajı da yayınlandı.

TAV Havalimanları Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Mustafa Sani Şener de her yıl farklı şirketlerdeki başarılı iş insanlarının ağırlandığı “Yıldızlı Sohbetler”e, Yıldız Holding Global Hukuk Başkanı İbrahim Taşkın’ın konuğu olarak katıldı.

MURAT ÜLKER’DEN ÖZEL ÖDÜL

Senenin Yıldızları’nda bu yıl Yönetim Kurulu Başkanı Özel Ödülü, “MOVERS” başlığı altında verildi. “MOVERS” akrostişi, Money (Maddi değer), Objectives (Ortak hedefler), Value ( Var ettiğimiz değer), Evaluation (Fırsat değerlendirmesi), Rivals (Rakipler) ve Sustainability (Sürdürülebilirlik) kavramlarının dizilimi olarak sürdürülebilir bir başarı için dikkat edilmesi gereken altı önemli adımın baş harfini temsil ediyor.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, “Günümüzde her şeyin ne kadar hızlı değiştiğinin farkındayız ve bu değişime de ayak uydurmamız için daha güçlü ve daha yenilikçi olmamız gerektiğini biliyoruz. Riskleri fırsat görüp iyi bir gelecek hayal edebiliriz. Elbette hayalimizdeki gelecek için elimizde bir anahtar olması lazım. Bizim anahtarımızın üzerinde MOVERS yazıyor. Bunu yapabilmek için de hep birlikte ve hep hareket halinde olacağız” dedi.

KATILAN TÜM PROJELERİN HOLDİNGE KATKISI YAKLAŞIK 900 MİLYON LİRA

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Ali Ülker “Bu sene 11.’sini gerçekleştirdiğimiz Senenin Yıldızları’nda, önce hayal eden sonra bu hayali projeye dönüştüren; ardından işe ve başarıya evrilmesini sağlayan çalışma arkadaşlarımızı ödüllendirdik. Hem Türkiye hem de dünyadan maliyet avantajı oluşturma, müşteri memnuniyetini artırma ve mevcut süreçleri iyileştirme gibi önemli kriterler üzerinden ödül kazanmak için çok değerli 105 proje yarıştı. Bu projelerin holdinge maliyet avantajı olarak katkısı yaklaşık 900 milyon lira olarak gerçekleşti. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza projelere karşı geliştirdikleri çözüm odaklı bakış açıları için bir kez daha teşekkür ediyorum. Onlardan aldığımız güçle geleceğe umutla bakıyor, ülkemizin ekonomisi ve yeni istihdam oluşturmak için çalışmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

YILDIZ HOLDİNG CEO’SU MEHMET TÜTÜNCÜ: 2018’DE OLDUĞU GİBİ YİNE ÇİFT HANELİ BÜYÜME HEDEFLİYORUZ

Zorlu bir yılı geride bıraktıklarını ifade eden Yıldız Holding CEO’su Mehmet Tütüncü, “Bu yıl bizim için çok anlamlı ve özel bir yıl. Ülker’in 75’inci yılını, Yıldız Holding’in 30’uncu yılını ve Teremyağ’ın 20’nci yılını kutluyoruz” dedi ve konuşmasında şunları söyledi:

“2018 bizim için tam bir meydan okuma yılıydı. Geçtiğimiz yıl brüt satışlarımızdaki artış yüzde 27, konsolide brüt satışımız ise 54 milyar TL oldu. Bu azımsanacak bir başarı değil. Ciro dağılımına baktığımızda ise büyümede en çok atıştırmalık işimizin ve perakende markalarımızın katkısı olduğunu görüyoruz. Atıştırmalık işimiz bizim global odağımız ve pazarda büyüdüğümüz ve daha da büyümeyi hedeflediğimiz bir iş kolu; perakende de ise markalarımızla hem kendisi büyüyen hem de pazarı büyüten, ivme kazandıran bir rol üstleniyoruz.

Odaklanma stratejimizin yanı sıra ihracatımız da büyümemizde bir diğer etken olarak karşımıza çıkıyor. 2018’de ihracatımızı geçen seneye göre yüzde 21 artırarak 628 milyon dolar gelir elde ettik. 2019 yılında hem ihracatta hem de brüt satışlarda çift haneli büyümeyi hedefliyoruz.

Bugün ortaya koyduğumuz bu finansal tablo ve hedefler özverili çalışmanın karşılığı, yarışmaya katılan projeler ise 2018 yılında hep beraber elde ettiğimiz başarılarımızın meyveleri, sonuçları… Tüm bu projelerin içinde yoğun emek, fikir, çözüm arayışı ve odaklanma var. Tüm katılanları ve Yıldız Holding’in büyümesinde emeği geçen herkesi kutluyor ve onlara teşekkür ediyorum.”

Gazeteci ve yazar Serdar Kuzuloğlu ise ülkemizden ve dünyadan başarılı proje örnekleri vererek eğlenceli ve öğretici bir konuşma yaptı.

ÖDÜLLER VE KAZANAN PROJELER

Bu yıl 9 kategoride ödüller dağıtıldı.

Kazanan şirketler ve projeleri şöyle:

İlginizi Çekebilir

Alman Apiterapi Derneği Onursal Başkanı Stefan Stangaciu “Propolisten Daha İyi Bir Koruyucu Yok”

Alman Apiterapi Derneği Onursal Başkanı ve Romanya Apiterapi Derneği Başkanı Dr. Stefan Stangaciu:


Okul Döneminde Enerjik Olmak İçin %100 Meyve Suyu Tüketin

Meyve suyunun sağlıklı beslenmedeki yerinin önemini her fırsatta belirten uzmanlar, çocukların ve gençlerin gün içerisinde bir bardak %100 meyve suyu tüketerek daha zinde kalabileceklerini belirtiyor.


Sinpaş, 13 Projesiyle 2019 Yılına Hız Kesmeden Devam Ediyor

45 yılın azmi, tutkusu ve güveni!


Blockchain Dünyasındaki Dijital Kimlikler Yasallaşıyor

Plum ile Blockchain dünyasındaki dijital kimlikler yasallaşıyor


Kenan Doğulu’Dan Bursa Raks I Endam

KENAN DOĞULU’DAN BURSA RAKS-I ENDAM


Etiketler: Holding, Yıldız, için, Kurulu, Yönetim

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.