9 Eylül 2019 Pazartesi 10:52

GÜNDEM

Yılın En Yaratıcı Paket Tasarımları Belli Oldu! Listenin Başında Yerli Üretici Var...

Listenin zirvesinde bir yerli üretici var…

Yılın En Yaratıcı Paket Tasarımları Belli Oldu!  Listenin Başında Yerli Üretici Var...
Yılın En Yaratıcı Paket Tasarımları Belli Oldu!  Listenin Başında Yerli Üretici Var...
Yılın En Yaratıcı Paket Tasarımları Belli Oldu!  Listenin Başında Yerli Üretici Var...
Yılın En Yaratıcı Paket Tasarımları Belli Oldu!  Listenin Başında Yerli Üretici Var...
Yılın En Yaratıcı Paket Tasarımları Belli Oldu!  Listenin Başında Yerli Üretici Var...
Yılın En Yaratıcı Paket Tasarımları Belli Oldu!  Listenin Başında Yerli Üretici Var...
Yılın En Yaratıcı Paket Tasarımları Belli Oldu!  Listenin Başında Yerli Üretici Var...
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Perakende dünyasında ürün kadar ambalaj da tüketicinin kararını etkiliyor. Gıda ve tüketici ürünleri şirketleri hem yaratıcı hem de çevreci ambalajlarla yarışıyor. Dünyanın en yeni ürün ambalajlarına ev sahipliği yapan FESPA, yılın en iyi ürün paketlerini sıralıyor…

Son yıllarda ürün paketlemesi, tasarımları ve kullanılan malzemeler perakende dünyasında daha önemli bir konuma geldi. Markalar market rafları içerisinde ürünlerinin görünürlüğünü artırmak ve tüketiciyi kendine çekebilmek için yarışa girdi. Tasarımın yanında çevre faktörü de paketlerde kullanılan malzemeleri değiştiriyor. Markalar karton, oluklu ve etiket gibi kâğıt bazlı ambalaj ürünlerinden, cam, alüminyum ve plastiğe kadar olabildiğince sürdürülebilir ambalajlar sunuyor.

Dünyanın en büyük baskı sistemleri fuarı olarak ambalaj dünyasındaki tüm yeniliklere ev sahipliği yapan Global Baskı Federasyonu FESPA, yılın en iyi ambalaj uygulamalarını sıraladı:

1 - İçi görünen ambalaj

Tasarımcı: Mondi Kenobel

Mondi Group’un bir parçası olan Türk ambalaj üreticisi Mondi Kalenobel, dondurma devi Oexmann için zorlu bir projeye imza attı. Mondi Kenobel, tüketicilerin paketinin içerisini görmelerini sağlayan plastik pencereli dondurma ambalajları üretti.

2 - Domates meyve mi sebze mi?

Tasarımcı: Kraft Heinz

Küresel gıda markası Kraft Heinz, 2018 yılında sınırlı sayıda şişeyi tanıtarak Dünya Domates Günü'nü kutlarken, bir domatesin meyve mi yoksa sebze mi olduğu konusunda bir tartışma başlattı. Tasarımlardan birinde “Domates Meyvelerinden Üretilen Ketçap” diğerinde “Domates Sebzelerinden Yapılan Ketçap” yazıyordu. Kim kazanır? Seçimi tüketicinin kararına bıraktı…

3 - İlk yüzde 100 geri dönüşümlü şişe

Tasarımcı: Danone / Aqua d’Or

Danone'a ait Aqua d’Or, Danimarka'da %100 geri dönüştürülmüş petten yapılmış baskılı bir şişeyi geliştiren ve piyasaya süren ilk içecek şirketi oldu.

4 - Tekrar kullanılabilen paket

Tasarımcı: Nestle / Loop

Nestle, Häagen-Dazs marka ürünleri için Loop firması ile ortak bir projeye imza atarak ambalajları yeniden kullanılabilir hale getirdi. Hazırlanan ambalajı tekrar toplayan Loop firması ambalajları tekrar temizleyip bir dahaki sefere tekrar kullanılabilir duruma getiriyor.

5 - Plaj çöplerinden şampuan

Baskı Merkezi: Procter & Gamble

Tüketici ürünleri devi Procter & Gamble, şampuan markası Head & Shoulder için %100 geri dönüşüm malzemeden üretilen yeni bir şişe tasarladı. Ambalaj denizdeki plastik atıklardan üretildi.

6 - Adım adım kullanım kılavuzu

Tasarımcı: Precipice Design

Precipice Design, bu ürünle global bir tasarım yarışmasında en büyük ödülü kazandı. Ürün ambalajı, insanların inhalatörlerini (solunum aleti) daha etkili kullanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir ürün olan Mundipharma'dan k-haler cihazı için hazırlandı. Ambalajda, cihazın nasıl kullanılacağı hakkında adım adım basılmış bir kılavuz bulunuyor.

7 - Makyaj artisti kutunun içinde

Tasarımcı: Birchbox

Müşterilerine çok sayıda makyaj ürünü sunan Birchbox, yaratıcı ambalaj tasarımlarıyla tanınıyor. Bu yenilikçi tasarım sadece dışarıdan iyi görünmekle kalmıyor, aynı zamanda içeride zekice bütünleşmiş bir aynaya sahip oluyor, böylece müşterileri hemen makyaj yapabiliyor.

FESPA Eurasia hakkında:

Global baskı federasyonu FESPA ve ARED (Açıkhava Reklamcıları Derneği) ortaklığıyla kurulan FESPA Eurasia, ilk fuarını 2013 yılında gerçekleştirdi. 2013 yılından bu yana toplam 6 fuar gerçekleştiren FESPA Eurasia, en son 2018 yılında İstanbul Fuar Merkezi’nde 8624 ziyaretçiyi ağırladı. FESPA Eurasia 2019 ise 5-8 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ‘Potansiyelini Keşfet’ sloganıyla baskı dünyasını bir araya getirecek.

İlker Pehlivan

t. 0535 747 30 12

Serkan Filiz

İlginizi Çekebilir

Yeni Görseller... Dyson’Dan En “Havalı” Yılbaşı Hediyesi

Yeni yıl demek rengarenk hediye paketleri demek. Heyecanla beklenen gün yaklaşıyor. Dyson, bu özel dönemde sevdiklerine hediye almak ve onları şaşırtmak isteyenler için Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesiyle en “havalı” yılbaşı hediye alternatifini sunuyor.


Ümraniye Ataşehir Göztepe Metrosu'na Uluslararası Ödül

ÜMRANİYE -ATAŞEHİR-GÖZTEPE METROSU'NA


Bu Kış Rahat Bir Nefes Alın

Büyük şehirlerde hava kalitesi gün geçtikçe azalırken; kış aylarında bu durum yoğun olarak hissedildiğinden, bulunduğumuz ortamda kaliteli hava solumanın önemi giderek artıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sürekli İzleme Merkezi tarafından güncel olarak paylaşılan hava kirliliği raporlarına göre, İstanbul'un bazı noktalarında hava kirliliği oranı tehlikeli boyuta ulaştı.


Diyabet Hakkında Doğru Sanılan 14 Yanlış!

14 Kasım Dünya Diyabet Günü


Bülent Beyin Hikayesi Şehrine Geliyor

BÜLENT BEYİN HİKAYESİ ŞEHRİNE GELİYOR


Etiketler: ambalaj, FESPA, için, Tasarımcı,, ürün

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.