27 Mart 2020 Cuma 10:52

GÜNDEM

Yks’De Yeni Tarih Belirlenmesi, Motivasyonu Artırmalı

2020 YKS ertelendi

Yks’De Yeni Tarih Belirlenmesi, Motivasyonu Artırmalı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Koronavirüs salgınıyla beraber olağanüstü günlerden geçerken; üniversite adaylarını yakından ilgilendiren bir haber de YÖK’ten geldi. YÖK tarafından yapılan açıklamada YKS’nin 25-26 Temmuz 2020 tarihine ertelendiği duyuruldu. Tarihin netleşmesi ile belirsizliğin ortadan kalktığını belirten uzmanlar, adaylara çalışmaya devam etmelerini ve motivasyonlarını kaybetmemeleri uyarısında bulunuyor.

Üsküdar Üniversitesi Eğitim Kurumları ve Rehberlik Hizmetleri Yöneticisi Uzman Psikolojik Danışman ve Kariyer Danışmanı Ece Tözeniş, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın 26 Mart 2020 tarihli açıklaması sonrasında YKS tarihlerinin 25-26 Temmuz 2020’ye ertelendiğini hatırlattı.

Adaylar konsantre olmakta zorlanıyor

Herkes gibi üniversite adaylarının da bu dönemde motivasyonlarının biraz düştüğünü belirterek “Sevgili üniversite adayları biliyorum ki hepiniz evde kalmaktan sıkıldınız, motivasyonunuz düştü, ders çalışmakta, konsantre olmakta zorlanıyorsunuz. Bu açıklama bizi biraz rahatlattı mı? En azından sınavların ertelenip ertelenmeyeceği ile ilgili tereddütlerimiz son buldu. An itibarıyla artık sınavın ne zaman yapılacağını biliyoruz” dedi.

Şu an yapılacak en doğru şey; Evde Kalmak

Adayların bu dönemde bir parça karamsar olduğunu kaydeden Ece Tözeniş, “Diyorsunuz ki ‘Ne olacak bizim halimiz?’ Öncelik sağlığımız. Kendimizi korumak adına şu anda yapabileceğimiz en iyi şey “Evde Kalmak”. Zaman içerisinde de diğer sorularımıza cevap bulacağız. Konularla ilgili YÖK’ ten gelecek açıklamayı bekleyeceğiz” dedi.

ÖSYM’nin altyapısı sağlam

Ece Tözeniş, “Sınavlar 25-26 Temmuz tarihlerinde tamamlandıktan sonra ki daha önceki yıllardan gelen tecrübelerimize dayanarak şunu söyleyebiliriz; ÖSYM’nin sınavları kısa zamanda okuyabilecek bir alt yapısı var. Kısa sürede sonuçlar açıklanır, tercih döneminin ardından da bir öngörü olarak Ağustos sonunda yerleştirmeler tamamlanmış olur” dedi.

“Sınavla ilgili bütün teknik bilgilere sahibiz” diyen Ece Tözeniş, “Yapılacak açıklamaya göre konular azalmış olsa bile biz bu sınavı biliyoruz, soru tiplerini biliyoruz. Geçen yılın taban puanlarını ve başarı sıralarını biliyoruz” dedi.

Tarafını seç!

Adayların şu günlerde umutsuzluğa kapılmaması gerektiğinin altını çizen Ece Tözeniş, şunları söyledi:

“Önümüzde iki seçenek var.

Umutsuzluğa kapılmak yok

İlginizi Çekebilir

Düzeltme Canon’Dan Başarılı Hikaye Anlatıcılarına Visa Pour L’İmage 2020’Ye Özel 3 Farklı Burs

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, Fransa’nın Perpignan kentinde 29 Ağustos ile 13 Eylül 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Visa pour l’image festivali kapsamında fotoğrafçılık ve video alanında geleceğin profesyonellerine burs verecek. Visa pour l’image festivali ile 30 yılı aşkın bir süredir devam eden iş ortaklığını, bu yıl vereceği burs programları ile taçlandıran Canon, bu sayede öğrencilerin fotoğrafçılık ve video alanında gelişmesini ve profesyonel fotoğrafçıların ve videografların sınırlarını zorlamasını hedefliyor.


Huawei'den Akıllı Veri Merkezi Hizmet Çözümü

Huawei, Shenzhen’de gerçekleşen Endüstriyel Dijital Dönüşüm Konferansı’nda Akıllı Veri Merkezi Hizmet Çözümü’nü duyurdu. Huawei bu çözümle işletmelerin yüksek güvenlikli (Tier-4), çevreci, akıllı veri merkezleri tasarlamasına, oluşturmasına ve işletmesine yardımcı oluyor. Yapay zeka yardımıyla da Güç Kullanım Etkinliği (PUE) yüzde 15’e kadar azaltılabiliyor.


İş Makinaları Sektörü Ekonomik Önlem Paketindeki Sektörler Arasında Yer Almayı Talep Ediyor

İMDER YÖNETİM KURULU BAŞKANI MERİH ÖZGEN:


Ford Otosan, Üretime Verdiği Arayı Ford Avrupa’Ya Paralel Olarak Devam Ettirecek

Türk otomotiv sanayinin öncü şirketi Ford Otosan, üretime verdiği arayı Ford Avrupa’nın koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılımına paralel olarak aldığı kararlar doğrultusunda devam ettirme kararı aldı. Şirket, kararın Avrupa’da ticaretin kesintiye uğraması, tedarik zincirinde yaşanan problemler sebebiyle alındığını bildirdi.


Xpg Spectrıx D60g Ram Red Dot 2020 Tasarım Ödülünü Kazandı

03.04.2020 – Dünyanın önde gelen yüksek performanslı DRAM modülü, NAND Flash depolama ürünleri ve mobil aksesuar üreticilerinden biri olan ADATA Technology, yaptığı açıklamayla XPG SPECTRIX D60G DDR4 RGB bellek modelinin Red Dot Tasarım Ödülleri 2020 kapsamında Tasarımda Mükemmeliyet ödülü aldığını duyurdu.


Etiketler: Tözeniş, biliyoruz, dedi, üniversite, 25-26

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.