24 Ocak 2020 Cuma 13:30

GÜNDEM

Zabıtanın Önceliği Halkın Sağlığını Korumak

ZABITANIN ÖNCELİĞİ HALKIN SAĞLIĞINI KORUMAK

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İBB Zabıta Ekipleri, izinsiz satış yaparak halkın sağlığını yok sayanlara karşı sorumluluğunu yasaları esas alan kurallar çerçevesinde yerine getirmeye devam ediyor. İBB Zabıtası’nın hedefi, 16 milyon İstanbulluya eşit hizmet etmek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Zabıtası, insan odaklı hareket eden ekipleri, halkın sağlığını tehdit eden kişi ve kurumlara karşı sorumluluğunu yerine getirmekte tereddüt göstermiyor.

ULUSOY: “GÜNÜN HER SAATİ GÖREV BAŞINDAYIZ” “Görevlerimizi yasal çerçevede yerine getirmeye devam edeceğiz” diyen İBB Zabıta Daire Başkanı Engin Ulusoy, “Tüm İstanbullu hemşerilerimizin sağlıklı yiyecek tüketmesi için 7 gün 24 saat faaliyetlerimize devam ediyoruz. Zabıta Daire Başkanlığımız, 5393 Belediye Kanunu 15. Maddesi ve Zabıta Yönetmeliğinin 15.maddesi gereği, ihlalde bulunan her kişi ve kuruma müdahale ediyoruz. Dün olduğu gibi bugün de halkımızın sağlığını korumaya devam edeceğiz” dedi.

İBB’nin Saraçhane yerleşkesi önünde, bir seyyar satıcının gerçekleştirdiği eylemin kaynağı olan gelişmeler de Zabıta’nın yasalar çerçevesinde hareket ettiğini gösteren yeni bir örnek oluşturdu.

Söz konusu seyyar satıcı ile ilgili zabıta müdahalesinin seyri şöyle gelişti:

-ZABITA ÜÇ DEFA UYARDI- Maltepe E-5 Küçükyalı benzin istasyonunun yanında, izinsiz olarak seyyar satıcılık yapan vatandaş, İBB Zabıtası tarafından üç defa uyarılmasına rağmen faaliyetlerine son vermedi. Bunun üzerine, zabıta ekipleri 14 Ocak’ta yanlarına kolluk kuvvetlerini alarak, ilgili mevzuat kapsamında, izinsiz satış yapan seyyar satıcıya müdahale etti. Seyyar satıcının aracı, zabıta ekipleri tarafından, müdürlüğün deposuna tutanakla teslim edildi.

Olayın ardından, seyyar satıcı zabıta müdürlüğüne giderek, el konulan araç ve sattığı ürünlerin iade edilmesini talep etti. Yetkililer tarafından depoya yönlendirilen satıcı, malzemeleri almaktan son anda vaz geçti. Seyyar satıcı, 22 Ocak’ta tekrar depoya gidip, malzemeleri teslim alarak poşetlerdeki gıdaları bina içerisine savurdu. Aynı seyyar satıcı, dün de Saraçhane’deki İBB binası önünde ayvaları yere dökerek protestoda bulundu. Olay yerine gelen polis, seyyar satıcıyı uzaklaştırdı. Daha sonra polis tutanak tutarak seyyar satıcıya aracını teslim etti.

-ZABITA HANGİ KANUN VE YÖNETMELİĞE GÖRE HAREKET EDİYOR?- - 5393 Belediye Kanunu 15. Maddesi, m bendi: Beldede ekonomi ve ticaretin geliştirilmesi ve kayıt altına alınması amacıyla izinsiz satış yapan seyyar satıcıları faaliyetten men etmek. - Belediye Zabıta Yönetmeliği 10. Maddesi c bendi: Sağlık ile ilgili görevleri (5) Cadde, sokak, park ve meydanlarda mevzuata ve sağlık şartlarına aykırı olarak satış yapan seyyar satıcıları men etmek, bu hususta yetkili mercilerin kararlarıyla zabıta tarafından yerine getirilmesi istenen hizmetleri yapmak.

İlginizi Çekebilir

Vakıfbank Üst Üste 11'İnci Kez Çeyrek Finalde

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, 2020 CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki son maçında Lokomotiv Kaliningrad'ı 25-22, 25-11 ve 25-18'lik setlerle 3-0 mağlup ederek, gruptan lider olarak çeyrek finale çıktı. Avrupa'nın en büyük kupasını dört kez müzesine götüren sarı-siyahlılar, Şampiyonlar Ligi'nde üst üste 11'inci kez çeyrek finale yükselmeyi başardı.


“Sağlıklı Yaşama Dair Haberlerin Önce Bilimselliğini Sorgulayın”

“Tıpta ve Sağlıkta Balon Bilgiler” Yazarı Prof. Nina Shapiro İstanbul’da soruları yanıtladı


Hayatı Deniz Olanlar Sea Talks’Ta Anlatacak

CNR Avrasya Boat Show, etkinlikleriyle de dikkat çekiyor


"Tüyap Eskişehir 2. Ev'leniyoruz, Dekorasyon, Kozmetik Ve Kişisel Bakım Fuarları Yarın Açılıyor”

"Tüyap Eskişehir EV'leniyoruz, Dekorasyon, Kozmetik ve Kişisel Bakım Fuarları Yarın Açılıyor”


İbi İle Tosi Axis İstanbul Avm’De

TRT Çocuk kanalının sevilen çizgi film karakteri İbi ile Tosi Axis İstanbul AVM’de minik ziyaretçileriyle buluşuyor. Karşılaştıkları sorunlara matematik ve fen bilgilerini kullanarak çözümler üreten ve çocukların eğlenirken öğrenmelerini sağlayan İbi ile Tosi müzikal gösterisi, 22 - 23 Şubat tarihlerinde 13.00, 15.00 ve 17.00 seanslarında Axis İstanbul AVM’de yapılacak. Ücretsiz gerçekleşecek etkinlikte çocuklar İbi ve Tosi ile birlikte eğlence dolu oyunlar oynayarak keyifli bir gün geçirecek.


Etiketler: seyyar, Zabıta, yerine, satıcı, zabıta

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.